Jaký jste měly porod, když jste braly magnesium?

martinka24
3. kvě 2013

Chci se zeptat, jaký jste měli porod , já beru magnesium asi už od třetího měsíce těhotenství , hrozně mi tvrdlo břicho.Teď ve 36tt přemýšlím, že už ho pomalu vysadím, protože prý je těžší porod při dlouhodobém užívání, děloha se nestahuje jak má.
Stačí když si ho nevezmu hned ráno a dopoledne mi břicho bolí a ztuhne....Tak zase nechci porodit o měsíc dřív, jak jste to měly vy?

milmic
3. kvě 2013

@martinka24 V obou těhotenstvích jsem brala magnezium od 4.měsíce do 36.týdne.Dcera se narodila o měsíc dřív, porod snadný, rychlý, 4,5hodiny od prasknutí vody. Syn se narodil v termínu, porod nádherný, slabé kontrakce celou noc, od rána pravidelné, narodil se za 5 hodin od chvíle, kdy jsem si uvědomila pravidelnost kontrakcí. 🙂

anina32
3. kvě 2013

Já brala magnézko od čtvrtého měsíce do 36. týdne a pak mi ho v 37. týdnu v nemocnici znovu nasadili kvůli vysokému tlaku a musela jsem ho brát až do konce, tedy den před termínem naposledy, v den termínu mi ráno v 9 zavedli tabletku (vyvolávali mi porod kvůli těhu cukrovce, vysokému tlaku a preeklampsii), v 15 mi praskla voda a 18:20 byl malej na světě 😉 Takže nemyslím že by to magnézko mělo nějaký vliv na porod, ptala jsem se na to i nemocnici kde jsem ležela měsíc před porodem a bránila se magnézku a bylo mi řečeno že 3x denně 2 tablety je moc malé množství na to aby to mohlo nějak zbrzdit samotný porod.

martinka24
autor
3. kvě 2013

Díky holky, snad to bude taky ok, já beru magnosolv v prášku, prej je to silnější, tak nevím kdy ho mám vysadit, abych právě pak neměla malého moc brzy, tak počítám ještě týden, mně doktor řekl, že se s magneskem může přenášet nebo je porod horší, tak asi je to jak u koho 😉

petramarie
3. kvě 2013

@anina32
@milmic holky a to magnezko jste prestaly brat 35+0 nebo az ukonceny 36tt?

anina32
3. kvě 2013

@petramarie do 36+0 magnosolv, měla jsem pít 3x denně, ale hrozně mě to prohánělo tak jsem švindlovala a brala 2x denně. A od 37+0 3x 2 tablety magnezia😉

petramarie
3. kvě 2013

@anina32 ja mam zase brat Magnosolv 2x denne do 36tt, ale nevim jestli do ukonceneho nebo uz ted 35+0, coz je vlastne 36tt 😀

martinka24
autor
4. kvě 2013

Holky, mě už dneska začal 37tt a ráno jsem si vzala magnosolv, mám ještě jeden pytlík na zítra a pak už to taky asi brát nebudu, je možný, že tím pádem porodím dřív, když mi hned tvrdne břicho?Stalo se to některé???
@milmic
@anina32

milmic
4. kvě 2013

@martinka24 Nevím, nejsem odborník. Ale myslím si, že na porod má vliv víc věcí než jen tvrdnutí břicha a vysazení magnézka.
Já jsem poprvé vysadila 35+0 a 35+6 jsem rodila. Podruhé jsem vysadila někdy v 36.týdnu, možná o něco dřív a rodila jsem 38+4. Přičemž v obouch těhotenství mi břicho tvrdlo neskutečně.
Dula mi říkala, a je to obecně známo, že se tím děloha připravuje na porod. Mě tvrdlo tak šíleně, že se dula obávala, abych vůbec poznala, že rodím, že děloha má brutálně natrénováno. A měla pravdu - oba porody pohodové, rychlé, bolest v pohodě, akorát ty poslední finální kontrakce stály dost za to, ale to bylo posledních pár minut. 😉

evulinkab
4. kvě 2013

@martinka24 Já brala magnesium do 36 týdne.Pak jsem sama přestala a porodila jsem 39+1, porod byl v pohode, kontrakce začaly v pul9 večer a za 3 hodky se malej přirozeně narodil.-)

martinka24
autor
4. kvě 2013

@milmic Takže to spíš vypadá, že bych mohla rodit dřív, jak na tom bylo miminko ve 36 tt porodu, všechno ok? A čím myslíš, že měla děloha natrénováno, při braní magneska nebo po vysazení tím jak neustále tvrdlo břicho? Díky za odpověď 😉

nadja73
4. kvě 2013

horcik jsme brala u obou holek od 31tt o 36tt. pri prvnim porodu jsem byla prijata (39tt +6) s otevrenim na 3 prsty a kompletne otevrena za 4 hodiny. u druheho porodu jsem rodila ve 40tt +4 a prijata jsem byla na 4-5 prstu a mala se narodila za 4 hodiny.
opravdu by se mel horcik vysadit v 36tt, aby se deloha pripravila na porod a "nestavkovala" 🙂
jo, ted naposledy jsem mela CS9 od 35tt a nakonec hjsem prenasela 🙂

milmic
4. kvě 2013

@martinka24 Jestli dřív nebo později, to se nedá říct. To Ti nepoví asi nikdo.
Dcera byla v pohodě, jenom byla malinká 2,2kg, ale zdravá jako řípa, poporodní adapatace perfektní. Ohřála se v inkubátoru a mazali jsme dom.
Moje děloha měla u obou těhu výrazně natrénováno, protože mi břicho tvrdlo i přes to magnezium. A to fakt že hodně. Kdybych to magnezko nebrala, asi bych měla před sebou 9 měsíců hranatý šutr. 😅

kamino
4. kvě 2013

Me dr rekl vysadit v 36 tydnu. Bohuzel jsem rodila nakonec SC,ale to bylo vic komplikaci za sebou..

veruska007
4. kvě 2013

U prvního těhu jsem magnézko nebrala, porod mi vyvolávali, trval 3,5h. Paráda.
Ve druhém těhu jsem brala magnézko od 16.tt, vysadila jsem kolem 35.tt, rodila jsem 30h!!! Praskla mi voda, kontrakce od začátku co 5 min, velmi bolestivé... na takový porod do smrti nezapomenu. Kdo ví, jestli to bylo hořčíkem nebo jestli se jen pomalu tlačilo mimčo ven...
Teď jsem těhotná potřetí a magnézium si nevezmu, ani tabletku!

martinka24
autor
4. kvě 2013

Tak jak vidím, asi to je individuální u každé, takže jen vím, že zítra ho doberu poslední co mám a končím 🙂 díky za příspěvky .

qitecek
4. kvě 2013

Brala jsem 2x denne Magnosolv od 20tt, stejne mi porad tvrdlo bricho (jen neprijemny pocit,bez bolesti).. ale zase tvrdlo 20-30x denne (jednou i 50x 😅).. vysadila jsem sama od sebe v cca 35tt,i kdyz obcas jeste tvrdlo a paradoxne od 37tt do porodu ve 40tt mi neztvrdlo ani jednou... az pak jednou vecer prisly znicehonic bolesti po 10 minutach,za hodinu uz to bylo po peti-trech- to uz jsme byli v porodnici a od te doby bylo ditko za pet hodin na svete.. takze zadnou paniku,kdyz to tvrdnuti-kontrakce znicehonic prestanou,az dojde na porod,tak si deloha poradi 🙂 asi ji ten trenink predtim stacil a pak nacerpavala energii do akce 😀 ale osobne od 37tt max bych uz radeji vysadila..

martinamichaliskova
21. pro 2016

Jako prvorodička po odtoku plodové vody 16,5 hodiny do porodu , ale kontrakce byly pravidelné až 4,5 hodiny před přirozeným porodem .Tak na prvorodičku je 4,5 hodiny dobrá doba . Miminko bylo velikostně tak jak má být . Jinak mám termín porodu12.1. 2017 .Budu rodit podruhé a magnezium beru také ,jen jednu tabletu deně, kvuli jiným komplikacím co by mně a dítě ohrožoval na životě . Nokde jsem nenašla odborné informace proč ho nebrát .🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru