Tříselná kýla před otěhotněním, jaký byl porod?

adds
14. bře 2015

Ahoj holky,
chtěla jsem se zeptat, jestli jste některá ještě před otěhotněním měla tříselnou kýlu? Jestli se vám v průběhu těhotenství začala ozývat a hlavně jaký byl porod, normální nebo jste musely rodit císařem? Já mám teda kýlu už od 6 let, v podstatě už se mi hodně sklidnila, bolela jen když jsem zvedala něco opravdu těžkého. Teď během těhotenství (18.týden) mě občas pobolívá. Ale spíš se bojím, jestli s ní zvládnu normálně odrodit. Přecejen stěna břišní při porodu dostane dost zabrat. Mám jednu kamarádku, která to zvládla i s tříselnou kýlou, ale to je jen jeden případ. Máte s tím někdo zkušenosti? Moc děkuju

krupinka13
14. bře 2015

Ahojky @adds Měla jsem tříselnou kýlu, prvně se ozvala asi 2 roky před prvním těhotenstvím, vleže - vodorovně - mi znatelně vyjížděla a zajížděla (doslova jelito jak hrom), lekla jsem se....., ale vyloženě "pobolívala" pouze jedno léto cca 6-8 týdnů, kdy se mi doslova špatně chodilo, cítila jsem píchnutí, bolest při každém kroku..., bála jsem se i odjet na zahraniční dovolenou, co kdyby.... ale....pak to odeznělo. Za dva roky - jsem v rámci obav při prvním těhotenství nechala kýlu vyšetřit v nemocnici...nijak se nezvětšovala, ale prostě pro svůj klid (přeci jen - co s tím udělá zátěž bříška???) a MUDr. mi tenkrát řekl, že se nedá "odoperovat" dopředu...prý až praskne, tak se bude řešit, většinou se prý sama uklidní..... Byla jsem z toho v rozpacích... nicméně bolestivost v těhotenství žádná, porodila jsem spontánně. Kýla se opravdu doslova stáhla.... a už nikdy nevyjevila... Dva roky nato jsem byla podruhé těhotná, kýla se neozvala, viditelně nevyjížděla, nezlobila, nebolela. Opět porod spontánně...bez jakékokoli problému s kýlou. Teď jsem s odstupem 8 let těhotná potřetí 🙂 a kýla se dosud už neozvala....

babby
14. bře 2015

Mě se udělala tříselná kýla už předchozí těhotenství, aspoň mě teda doktror tvrdil, že to je kýla a že se s tím nedá v těhu nic dělat. Odrodila jsem úplně normálně a dcera měla přes čtyři kyla a po porodu se stratila. A teď jsem opět těhotná a kýla je tu nanovo ani jsem to doktorovi neříkala. Nijak mě to teda nebolí, když mám větší zátěž během dne tak se mi udělá boule na až na ochlupení a zase to zmizí.Jinak s tím žádné problémy nemám.

adds
autor
14. bře 2015

Vím, že v těhotenství se třeba dělá pupeční kýla, ale tu nemám. Já už mám tříselnou kýlu právě 18 let, myslela jsem, že mi zmizela, ale v 19 letech mi doktorka řekla, že pohmatem tam nějaký nález mám, nicméně už jsme to neřešila a říkala jsem si, že než otěhotním, tak půjdu na operaci. Mě právě zdravotníci říkali, že pokud už kýla uskřine nebo praskne, tak člověk musí akutně na sál. TAkže jsem to chtěla řešit operací, bohužel už jsem to nestihla. Tak jen doufám, že taky porodím normálně. Tak moc děkuju za reakce 🙂

xmijax
31. pro 2015

jsem ve 30tt a doktorka mi zjistila tříselnou kylu. ☹
mám odpočívat a převážně ležet. myslite že by se mohla stratit? děkuji za nazory

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru