Umrtvení během císařského řezu, cítily jste bolest?

jess20
1. kvě 2015

Termin mam za chvilku a zacina me desit ze treba nepujde vse podle planu s budu muset na cisare mam z toho hrozny strach hlavne z toho ze me to blbe umrtvi nebo to vice umrtvit nepujde... Kdyz to totiz srovnam se zubarem tak tam me to taky ne vzdy dobre zabere takze devcata citila ste bolest u cisare??? Diky za odpovedi

zabzulka
1. kvě 2015

ahoj, absolvovala jsem CS před třinácti dny.. nebyl to porod podle mého očekávání, chtěla jsem přirozený, ale malý byl KP, takže jsem zvolila sekci se spinálem. Nakonec to byl krásný zážitek, nechtěla jsem si nechat ujít pohled na prcka, proto jsem zvolila SA. Vpich do zad byl nepříjemný, ale nic co by se nedalo vydržet, pak jsem cítila teplo rozlévající se do nohou a po asi deseti minutách jsem necítila žádnou bolest, pouze tahání..Když vybavili malého, tak mě pak ještě asi třicet minut šili a to byla celkem nuda 🙂 naštěstí jsem měla fajn doktory, tak jsme u toho pokecali. Nebylo mi vůbec zle, mohla jsem normálně dýchat (některé holky prý mívají problémy s dechem).. po ukončení operace mě přehodili na lůžko, nesměla jsem zvedat hlavu a pak asi do dvou, tří hodin se hybnost nohou vrátila.

viridie
1. kvě 2015

Ahoj...🙂 Když nebude porod probíhat v pořádku a rozhodnou se pro sekci-rozhodně to bude v celkové anestezii,čili Tě uspí. V případě spinálního umrtvení se samozřejmě před nějakým řezáním přesvědčí,že nic necítíš a jsi v pořádku. A když se nebudeš cítít příjemně-bude něco bolet ,tak se samozřejmě hned ozvi. Chápu,že nervy jedou na plné obrátky,ale neboj ! 🙂

m_m_m
1. kvě 2015

Ahoj, já bych do spinálu podruhý nešla. Taky jsem chtěla malou hned vidět, jenže mi ten spinál nezabral, jak měl, a strašně moc to bolelo. Naštěstí sestřička u mé hlavy si všimla, jak sebou mlátim a nechala mě uspat. To jsem necítila nic a probrala se až na pooperačním. Ten spinál píchli uplně v pohodě napoprvý. Samozřejmě záleží na tom, jak na to kdo reaguje...Když spolubydlící anestezioložce řikala, že chce uspat, tak jí řekla, že dělá dobře, že by si ona ten spinál taky nevybrala...Je to ale "moderní" no 🙂.

janesafari
1. kvě 2015

Taky se mě druhý porod nevyvedl-asi 7 hodin byla snaha mě a hlavně všech dr. kolem porodit normálně,ale prcek měl celou dobu špatné ozvy, prcek byl zamotaný a dr .se nedařilo ho odmotat nešla ani prasknout voda a nakonec sem upalovala na sál-otevřená na 5 cm...Akutní císař v celkové narkoze...
Tak probuzení po něm trvalo asi 4 hodiny a měla sem pocit,že mě rozřezali vejpůl motorovkou...Já osobně to snášela špatně...Pak sem si vykřičela at mě hned donesou malého,že ho chci vidět,jestli je v pořádku-měl totiž šnůru kolem krku i kolem nohy,tak mu to bránilo,aby šel přirozeně
Po propuštění s porodky mě jizva začala hnisat a nakonec sem 8 týdnů po porodu skončila na sále znova a znova mě řezali a čistili zahnisané -zanícené stehy...
A i ty po pár dnech začali hnisat,tak sem donutila dr.,aby je vytáhla-ze slibem,že se budu hlídat...
první dítě sem po třech dnech nakonec porodila přirozeně,ale roztrhaná vevnitř i zvenku tak,že mě hodinu sešíval a dr stehy tak utáhl,že sem trpěla celé šestinedělí...
Omlouvám se-nechci tě strašit...Na hrozné porody sem expert JÁ !!! 😅
A i přesto po tom všem ted nakonec jdeme ještě do třetího...Po víkendu už jedem na ostro...Už se taky dost bojím ted,ale přesto doufám a věřím,že do třetice zažiju ,,normální " porod
Držím palečky at je vše v normálu 😉

jess20
autor
1. kvě 2015

@janesafari no ty brdo mela si to fakt hnusny ... To hojeni je pak dalsi vec mno ja se nejvic bojim toho ze ucitim rezani nikdy sem na zadne operaci nebyla

janesafari
1. kvě 2015

Doslova sem si oba porody vyžrala do posledního drobku-vždy musím být extra....Tak ted udělám maximum pro to,aby to do třetice bylo lepší...A taky nebudu rodit s 10 -letým odstupem,tak snad i to je pozitivum
No uvidíme 😅
Snad se podaří a třetí porod přežiju 😀

cabo
1. kvě 2015

@zabzulka tak to jsem si take rikala! Ale.... mela jsem planovaneho cisare kvuli "vetsi" hmotnosti a KP. Vpich v pohode,jen to dyl zabiralo,uz me chteli uspat celkove. Myslela jsem si,ze cisar neboli,ale bylo to drsny. Misto abych si pokecala s manzelem jsem mela co delat abych to udychala. Jeste 2x mi anesteziolozka musela neco pichnout do zily. Az ke konci u siti jsem odpadla. Probrala jsem se,kdyz me prevazeli ze salu a anesteziolozka hlasi- vy uz citite nohy,co? Ja na to ze - ano, proc? Ona: hmmmm,asi mate rychle spalovani. Tak teda nevim, jestli bych do toho sla znovu.....

luciesofi
1. kvě 2015

@jess20 akutní sekce po 21 hodinách od prasknutí vody, otevřena na 10, ale.mala.byla špatne narotovana a začaly ji padat ozvy, tak nakonec akutní sekce.. Mela.jsem.spinalni anestezii (předtím Jsem už dostala epidural) a necítila jsem nic. Na sále me upozorňovali, že mužu cítit tlak, ale já byla tak vyřízena, že jsem.necítila nic..i.jsem.jim. u toho řezání usnula 🙂 Rekonvalescence ok, ale s normálním porodem se to nedá srovnat.. 🙂

talina
1. kvě 2015

první dceru jsem měla po dvoudenním vyvolávání akutním císařem, to mě odvalili na sál úplně uspaly a probrala jsem se na Jipce, až tam mi museli z náramku přečíst že máme Elišku. Druhou jsem si rozhodla podle svého dopředu (den před mě nechali na porodním kvůli zvýšené srdeční činnosti) odmítla jsem vyvolávání, nechala jsme si udělat spinál, to jak se ve mě hrabali nebylo moc příjemné, ale jinak jsem o ničen nevěděla, a za to že jsem Máju mohla hned vidět a promluvit na ní, jak se utišila když uslyšela můj hlas, za to to stálo.

tmavomodra
1. kvě 2015

Já měla císaře taky neplánovaně. Mohla jsem si vybrat, jestli spinální, nebo celkovou anestezii. Chtěla jsem malýho hned vidět, tak jsem zvolila spinál. Nikdy předtím jsem operovaná nebyla a u zubaře cítím bolest i přes umrtvení. Ale po osmi hodinách kontrakcí přišla po napíchnutí jen obrovská úleva. Pak se mě ptali, jestli něco cítím, řekla jsem, že jen tupý tlak na břiše, tak počkali, až pořádně zabere a to už bylo cítit jen tahání, což je normální. Pak, jelikož jsem nespala přes 24 hodin, tak jsem dokonce na chvíli i usnula a vzbudil mě pláč malýho. Takže za mě ok. Ty věci potom, jako nesmět zvednout ani hlavu, vstát a jít se s jizvou poprvé osprchovat atd . to jsou už jen drobnosti.

zabzulka
1. kvě 2015

@cabo jak jsem se bavila s anesteziologem, tak mi říkal, že se musí spinál napíchnout opravdu přesně, protože když je to krapet výš, mají pak ženy problém s dýcháním, když níž tak je tam částečná citlivost.. měla jsem štěstí, na celou operaci vzpomínám v dobrém, nebylo mi absolutně nic. To přišlo až potom, ta rekonvalescence je fakt náročná, nemohla jsem se hýbat, zvednout, bolesti..zlatý normální porod.. spravilo se to až tak třetí, čtvrtý den

sara84
1. kvě 2015

Ja porodila akutnim cisarem pred tydnem, ve spinalu, vpich do zad boli asi jako odbery, do 6 min od vpichu byl maly venku, pak siti..necitila jsem vuvec nic,maleho hned videla! Rekonvalescence prvni 2 dny nic moc,twd uz ok. Maleho mi prilozili asi za hodinu a za tech 12h co jsem se nemohla hybat mi ho donesli asi 3x na prilozeni a pimazleni!

vanilkacka
1. kvě 2015

@jess20 Ahojky,mám za sebou akutního cisare ve spinalu.Porod nepostupoval,malá měla ještě dobré ozvy,proto jsme se domluvili na spinalu.Chtěla jsem malou co nejdříve vidět.Po nekolika hodinách kontrakci bylo pichnuti naprostým osvobozenim.Řezání jsem vůbec necitila,pouze tahání jako kdyby se mnou někdo třásl.Časově to mám v mlze,ale hned na pooperačním prinesl partner se sestrickou malou a já ji mohla začít kojit.Kamarádka po císaři mi radila,at pořád beru léky proti bolesti,i když se budu cítit dobře,protože jakmile to přijde k sobě,tak to bude hodně bolet.Této rady jsem se držela a po 5 dnech,když jsem odcházela z porodnice,tak jsem byla fit a mohla jsem začít doma hned normálně fungovat.

aakashaa
5. kvě 2015

Ahoj, jsem 3 týdny po císaři. Sekci jsem měla plánovanou, ale stejně se malej rozhodl, že půjde na svět ještě před termínem, takže nakonec to bylo akutně s kontrakcemi po 3 minutách. I tak jsem ale měla naplánovanej spinál, navíc jsem byla po docela vydatné večeři, takže nechtěli riskovat celkovou narkózu. Napíchnutí bylo úplně strašně v pohodě, nic jsem necítila, do půl minuty bylo vše od pupku dolů mrtvé. Začali řezat, to bylo v pohodě, ovšem měla jsem placentu na přední stěně a poměrně dost vysoko a jakmile začali vevnitř šťourat, měla jsem pocit, že mi rvou vnitřnosti z těla a právě nějak blbě začali tahat za tu placentu...takže okamžitě uspávání, do 5 vteřin od píchnutí celkové anestezie jsem byla tuhá. Za 2 hoďky jsem se probrala a začala šíleně zvracet, naštěstí u mě seděl manžel a díky němu jsem se nezadusila...takže žádná hitparáda, navíc ještě 3 dny potom mi bylo blbě, při chůzi se mi dělalo mdlo...no dvě anestezie udělaly asi svoje 😒 no nakonec toho bylo víc, co bylo úplně na prd, takže takovejhle porod už nikdy. I když ze začátku i s kontrakcema to bylo docela fajn, ještě jsem vtípkovala s doktorama na sále, pak už to tak vtipný nebylo a v porodnici jsem byla 10 dní...

m_m_m
5. kvě 2015

Přesně ty stejné pocity jsem měla taky...hrůza. Dva dny jsem o tom nemohla mluvit, ale teď situ bolest nevibavim, jen vim, že to bylo hrozný.

luissi
5. kvě 2015

ahoj - já mám za sebou císaře dva a čeká mě třetí 🙂 první porod císařem byl neplánovaný,při úžasném skákání na baloně jsem začla dost krvácet tak mě brali hned na sál a šla jsem na císař v celkové anastezií. Druhý císař byl plánovaný (hrozila mi embolie) a chtěla jsem zkusit spinál abych syna hned viděla....byl to tak nepříjemný pocit,že jsem hned prosila anesteziologa o uspání! Ted mě čeká 3 císař a budu určitě volit celkovou anastezií!

dubnacek
5. kvě 2015

Ahoj,prosla jsem si 13 hod.porod klasik a nakonec stejne musel syn cissarem.mela jsem epidural,nic nebolelo,jen je blbe ze to delaji mezi kontrakcema,ale da se to zvladnout.Umrtveni vazne necitis a ani ty veci kolem,ja jim rikala,ze citim co delaji coz je logicke,prt.to vnimaas,ale bolest urcite nesmis citit.Neboj se je to prirozene se bat,ale ver ze cim vic budes v pohode tim lepsi bude porod.Moc ti drzim palce at vse probiha jak ma 😉

schellongova
5. kvě 2015

Ahoj já měla císaře před rokem. Byl plánovaný dcera poloha kp. Napichnuti nepříjemné ale než mě otočily na záda nic jsem necitila. Čekala jsem nějaký tlaky nebo něco a najednou doktor říká je venku a nesly ji kolem manžel šel fotit pak mi ji položily na rameno dala jsem ji pusu a pustila slzu 🙂 při vybaveni placenty jsem měla pocit na zvracení hned jsem to řekla něco pripichla a ok. Na jipce pohoda kapačky proti bolesti a čípky. Ty jsem si dávala ráno a večer a vše ok nic nebolelo. Za tři dny jsme šly domů a dobrý. Dávala jsem si ještě večer čipek a pohoda. Hojeni rychlé už v sestinedeli jsem stříhala zákazníky co dorazily k nám 🙂

monnn
5. kvě 2015

@luissi jejda,já mám indikovaný SC,a jelikož mám za sebou první též SC v celkové narkoze chtěla jsem teď jít do spinálu,ale 😖 😕

merilinka
5. kvě 2015

Ahojky, tak každá to pociťujeme jinak.Já prvního kluka rodila po týdnu vyvolávání,bylo to šílený,nezabíraly mi tablety ani kapačky,,po 7 dnech jsem konečně začala normálně rodit a po 18 h bolestí byla otevřená na 4 prsty :((,malej dost nítzko,já bílkovinu v moči a už se jelo,ani nebyl čas mě celkově uspat,v kontrakci mi píchli spinál a do 2 minut byl malej venku,3 x pupeční šňůra kolem krku a zelenej,,naštětí mu odsáli vodu a bylo to ok,agpar skore 8-9-10. Bolest to tedy pak byla,nejhorší první sprcha a vstávání z postele. Druhý porod plánovaný cs,malá měla špatně placentu,ráno klystýr,kapačky a spinál.naprostá pohodička,nic nebolelo,napíhaval mě tedy 2x,pak jsem měla asi týden bolesti hlavy,prý je to po tom,ale už po 2 dnech jsem se starala o malou a jizva se krásně hojila. V létě mě čeká 3 sc a určitě chci zase spinál,chci malou hned vidět a vím,že to zvládneme,bolí to,ale proti šílenému vyvolávání u kluka fakt radši sc 🙂

luissi
6. kvě 2015

@monnn - no rozhodni se,za mě teda už nikdy a to jsem zdravotník! Napíchnutí bylo OK,ještě jsem srandovala s primářem a anesteziologem,když vytáhl doktor syna ještě se to dalo vydržet ale jak začly se mnou lomcovat, cítila jsem jeho ruce snad až na ledvinách,hned jsem prosila o uspání. Začátek se dal vydržet ale pak aspon pro mě hrůůůůza ☹ po spinálu jsem dostala na druhý den takovou migrénu že jsem nebyla schopna se postarat o sebe natož o dítě. Musí se hodně pít.

monnn
6. kvě 2015

@luissi no já při prvním musela na celkovou,malý měl problémy,byl převezen do jiné nemocnice a já jsem ho viděla až třetí den po porodu,takže teď bych chtěla mít malé hned u sebe,ale každopádně poslední slovo bude mít Dr. mám jisté problémy tak možná si to sami rozhodnou 😉

luissi
6. kvě 2015

@monnn - taky jsem měla první císař celkovou,je to sice už 15l ale určitě mě po ní nebolela hlava a docela rychle jsem se z toho zotavila 😉 ale když už mám tu možnost porovnat oba,jak celkovou tak spinál - budu volit celkovou 🙂

monnn
6. kvě 2015

@luissi jasně, já děkuji za názor,každopádně já mám taky dlouho po celkové 😉 ,a popravdě jsem docela srab - mám strach kdyby něco 😨 ,z narkozy jako takové strach nemám - mám jich za sebou už docela dost a snášela jsem všechny v pohodě.tak teď otazník jaké by to bylo .... 😔

smallinka
6. kvě 2015

Já měla celkovou anestezii, jsem srab, myšlenka že budu účastníkem své vlastní operace mě deptala. Takže jsem to prospala..... (teď čtu příspěvek nade mnou a slovo srab tam taky je - nečetla jsem před tím) 🙂 takže vidím že aspoň nejsem sama 🙂 asi spíš záleží jaká si nátura 🙂

monnn
6. kvě 2015

@smallinka to nejsi sama 😀 ,jen já pořád přemýšlím co je silnější jestli ta touha mimčo vidět hned anebo strach jak píšeš ty - být účastníkem vlastní operace,ale ještě mám chvíli čas a hlavně uvidím co mi řeknou před termínem 🙂

ckei
6. kvě 2015

Já též absolvovala CS v říjnu 2012 (viz. můj článek) a můžu říct, že jsem si to náramně užila (měla jsem spinální anestezii)...vzpomínám dodnes, s úsměvem na tváři a pokud by mělo vše probíhat tak, jak probíhalo tehdy, byla bych maximálně spokojená!!! Za mě pohoda a něco úžasného 😉

ronyx
6. kvě 2015

Tak já rodila v plné narkóze.22 hodin kontrakcí a neotevřená ani na prst.Pak špatné ozvy a akutní císař.Taky jsem chtěla jen spinál,ale u akutního císaře se většinou nedělá.Mě řekli,že není čas,malý musí hned ven a uspali me. Já teda císaře snášela naprosto parádně. Když mě probudili bylo mi super,žádná únava ani nevolnost.Na dospávacím pokoji jsem už ani nespala. 😀 Jizvu jsem měla nádhernou a hojila se rychle. Za mě 100 lidí 100 názorů.Nikdo ti nemůže říct co je lepší.Znám takové co si nemůžou vynachválit spinál a do celkové by nešli a i takové které mají se spinálem hrozné zkušenosti a chcou celkovou anestezii.Každá jsme jiná a naše těla reagují individuálně.Jak to bude u tebe zjistíš jen ty sama až když to vyzkoušíš.Hodně štěstí 😉

smallinka
6. kvě 2015

@monnn toť otázka. jsem toho názoru, že přirozený porod je přirozený porod......... jakmile je to už císař, není to přirozené a beru to jako operaci. Podruhé bych se pravděpodobně rozhodla stejně, jelikož vše proběhlo bez komplikací. Na druhou stranu vidět miminko hned po porodu je jistě úžasná věc.... Všeobecně nemusím moc nemocnice takže je to i tím, že mám tento názor.... Jinak mě sestra řekla, že je lepší asi spinál, ale pokud se bojím tak pro mě lepší narkóza 🙂 tak rozhodnutí pokud ti dají na výběr je na tobě a je to spíše o psychice.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru