Ako poďakovat doktorovi? Flaša? Peniaze? Oboje?

onlika
25. lis 2008

Ahojte. Kazdym dnom ma snad uz caka porod, chcem tam mat mojho gynekologa a on bol taky ochotny, ze mi na seba nechal cislo na mobil. Ja teraz riesim sama so sebou a aj s manzelom 2 otazky.
1. Mam mu volat uz cestou do porodnice, alebo to nechat az ked uz budem tam? Hlavne, ak by to na mna prislo v noci.
2. Ako podakovanie, ak tam teda bude, nejaka flasa, peniaze alebo oboje?
Co si o tom myslite? Podotykam, ze sa tyka porodu v CR, viem, ze na Slovensku je prax trochu ina a bez penazi sa tam ani nepohnes 🙂

lenkabu
25. lis 2008

onlika:já neměla svou gynekoložkuu porodu,ale za výbornou péči během těhotenství jsemji donesla fotku malé...má fotky "svých" miminek na nástěnce v ordinaci. Když máš tak ochotného doktora,tak co takhle nějaká pěkná fotka miminka s věnováním a poděkováním...

lenkabu
25. lis 2008

Volala bych mu podle situace...asi spíš až z porodnice až budeš vědět že si tě tam fakt nechají a budeš mu moct říct nález.

onlika
autor
25. lis 2008

lenka: dik za odpoved, ja som si u mojho dr. v ordinacii nevsimla, ze by tam mal nejake fotky miminiek. Ale uvidim, ako sa to vsetko vlastne vyvinie. Mozno budem musiet na vyvolavacku a vsetko bude nakoniec uplne inak.

larakroft
25. lis 2008

Onlika: pokud nemá někde v ordinaci vyvěšený ceník s taxou za příchod k porodu, rozhodně bych mu peníze nedávala, spíš by ho to přivedlo do rozpaků. Flaškou dobrého vína (případně vyzisti od sestřičky, co pije rád) nic nezkazíš, navíc fotka mimča je príma nápad. (Moje Dr. jich má plnou nástěnku v čekárně.) Případně pro doktorku čokoláda ;)

campi
25. lis 2008

onliko: zeptej se přímo dr., zda za to má nějaký honorář (asi nemá), protože by Tě na to asi upozornil rovnou, oni jsou zvyklí.

Podle mého kamaráda lékaře nejvíc potěší láhev kvalitního vína. Čokolád, vajíček a kafí mají prý plný šuplíky. Ale zase je lepší zjistit, jestli tvůj dr. není abstinent...

petronelie
25. lis 2008

Ahoj campi....ještě jsem nepotkala doktora abstinenta. A to jich znám opravdu hoooodně 😀

lenkabu
25. lis 2008

Já v nemocnici dělala a abstinenta lékaře taky neznám 😀 😀 😀 Kvalitní víno určitě potěší,kdyžtak ho pošle dál a udělá někde radost,no.

larakroft
25. lis 2008

No, já mám dva kamarády zubaře, jeden si stěžuje, že dostává samej chlast, ale domácí vejce nedostal ani jedno, ten druhej sice není abstinent, ale víno nepije, todle nepije, tamto nepije...takže má taky skříň plnou darů.....jak říkám, zkus se pozeptat sestry, na čem pan doktor "ujíždí" 😉

onlika
autor
25. lis 2008

tak vam vsetkym dakujem 🙂. Ja som tiez pocula nazor, ze kazdy doktor pije 🙂. My sme mysleli na nejaku flasu mozno Metaxu alebo tak nieco. Vsak uvidime 🙂.

karot
26. lis 2008

Olinka,.................já měla svého gynekologa u porodu(sám se mi nabídnul,aniž bych o to kdovíjak stála 😅 )a jelikož jsem se "trefila"(měla jsem vyvolávaný porod,takže vlastně plánovaný,dá se říct 😉 )do jeho služby,vůbec mě nenapadlo mu za to něco koupit. 😖
Když odcházel ze sálu,tak jsem akorát řekla:"Pane doktore,moc Vám děkujeme................"(manža byl úplně mimo,tak neřekl vůbec nic 😀 )
A doktor na to:"Pán Bůh zplať.".................pověsil zstěru na věšák a odešel.
Když pak druhý den končil službu,nechal mě pozdravovat.
Tak asi něco čekal,..........fakt nevím. ☹

petua
26. lis 2008

Karot: 😀 😀 😀 Já bych se tim nezabejvala, měl službu tak jako tak 😝 . A i kdyby ne - jko placenou službu to přece neudal, spíš by se měl stydět on, pokud dal nějak najevo, že něco "očekával" 😅 😝

kopcik
26. lis 2008

onlika: peníze on za to dostane - je za to už státem zaplacený 😉
taky jsem uvažovala s manželem, jestli nedat alespon flašku nebo něco, ale tak nějak jsme byli z mimča hotoví, že se na to zapomnělo a pak už bylo přecejen pozdě
a kdyby mu měl každý, komu odrodí dítě dát flašku, tak jsou všichni doktoři alkoholici 😉
takže si myslím, že děkuji moc by stačilo 🙂

karot
27. lis 2008

Petua,........no já jako nevím,jak to dneska chodí.Nemám ráda protekci(vynucování)a na úplatky mě moc neužije(pokud teda ležím někdy ve šipátle min.týden a sestřičky okolo mě kmitají,tak jim ze slušnosti koupím kafe). 😖
Fotky jsem donesla,když jsem byla na kontrole po šestinedělí,prohlídla si je akorát sestřička(jeho žena)o žádnou neprojevila zájem,takže jsem je zase nesla domů. 😅
Ale mám kamarádku,která je z doktorů potentovaná a zásobuje je vším možným při každé příležitosti. 😀
Tak mě nahlodala a vtlačila mi do hlavy,že mám šanci to ještě nepravit,až budu znovu těhotná a přijdu za doktorem na poslední prohlídku. 😅
Tak nevím,..................mám mu něco koupit?
Přemýšlela jsem o nějakém dárk.balíčku.Mají 2 děti(10 a 13 let tuším).

onlika
autor
27. lis 2008

karot - asi by som to nechala podla situacie, ako sa to vsetko bude vyvijat. A mozno Ti to len tak pripadalo, mozno bol len unaveny a Ty si bola po porode tiez uplne "mimo," tak sa Ti mohlo zdat, ze nieco cakal a vobec to tak nemuselo byt.
Ja to neberiem ako uplatok, ale som trosku posera a viem, ze tento doktor tu patri medzi najlepsich 🙂, tak by som fakt bola rada, keby tam bol. A ak by naozaj prisiel mimo svoju sluzbu, tak by som mu fakt rada podakovala.

petua
27. lis 2008

Karot: Já pracuju v nemocnici (teda mimo těhotenství) a samozřejmě dostáváme spoustu "pozorností" od návštěv pacientů atd. A člověk asi v hloubi duše zaplesá, když má zrovna chuť na čokoládu a někdo mu přinese bonboniéru 😀 , ale abych se přiznala, tak já jsem teda spíš rozpačitá, když mi někdo něco dává, a vždycky to s díky odmítam - protože já bych tu práci dělala stejně, i kdybych za ní nedostávala takovejhle "bonus" navíc. A jsou typy lidí, od kterých to vyzní i tak, že "my víme, že kdybysme vám nic nedali, tak se budete chovat jinak" - a to je fakt hnusnej pocit pak 😒 . Ale je pravda, že je spousta doktorů, sester, který na to fakt čekaj, a když nikdo nic nepřinese, tak maj ještě tu drzost si postěžovat nahlas (samozřejmě né před nima, ale mezi sebou) - z toho je mi blivno, takže já jsem pro to tohle nepodporovat.... 😝
To samozřejmě všechno platí pro "dárky a úplatky" za věci, který jsou samozřejmostí a jejich povinností. Když pro Tebe udělá doktor nebo sestřička něco "navíc", co neni jeho/její povinností, co udělá ze svý vlastní vůle proto, aby Ti pomohl/a, tak pak má taková nějaká malá pozornost úplně jinou váhu 😉

karot
27. lis 2008

Petua,..............co považuješ za malou pozornost?
Já se právě nechci dostat do takové trapné situace,abych mu něco donesla a on řekl,že to nechce. 😝
Řekla bych,že oba pro mě dělají cosi navíc.Ať už šlo v těhu o určitý počet UTZ,které mu pojišťovna neproplatila(zdůvodňoval to tím,že to dělá proto,že je to potřeba a kdyby dělal jenom to,co mu pojišťovna proplatí,tak by nedělal skoro nic),tak i o přístup.Když jsem byla 2 týdny před porodem,tak mě 2krát poslal do porodnice na PS kvůli monitoru s tím,že tam mám přijít,až bude mít službu a osobně si ho zkoukne. 🙂
Vždycky,když jsem sestřičkám řekla,že mě posílá dr.Peršín,fakt mi i připadlo,že se ke mě chovají moc hezky. 😵
Fakt jsem docela na rozpacích a dá se říct,že nevím,co s tím. 😅

petua
27. lis 2008

Třeba sbírku židovských anekdot 😉 😀 😀 😀 😀 😀
To je fakt těžký, pokud je ten doktor fakt takhle ochotnej, tak se mi nezdá, že by to zároveň byl i typ, co něco čeká... 😅 Ale zas ta jeho rekace, no těžko říct.
Já jsem popravdě úplně největší radost měla, když mi přinesla paní narcisky ze zahrádky 🙂 , ale chápu, že to asi nehrozí, že.. Nevim, ale rozhodně nic hodnotnýho, to je tenkej led, dle mě.. 😅

larakroft
27. lis 2008

Na to konto (narcisky ze zahrádky) mě napadla výborná domácí bezová (malinová/jahodová) šťáva, evt. marmeláda....případně "tady jsem si dovolil švestičky ze zahrádky"....(v této roční době spíš jabka nebo ořechy (to ovšem nesmíte mít takový kameňáky jako my - my je někomu dát, tak nás samým vděkem ukamenuje - těma ořechama 😅 )

lenkabu
27. lis 2008

My měli největší radost jednohubek a pak jitrnic z domácí zabijačky...jo a dort potaženej marcipánem,to byl taky orgáč 😀 😀 😀

larakroft
27. lis 2008

Jé, na ty jitrnice bacha....tatíkovi jedne paní taky přinesla "všimné" (není doktor, ani nedělá ve zdravotnictví) domácí jitrnici, on z ní mělděsnou radost, po obídku si ji (doslova) sežral a ještě druhý den na ni (na jitrnici) nadával, jak mu bylo špatně 😀

lenkabu
27. lis 2008

😀 😀 😀

karot
28. lis 2008

Petua,...................já to zatím nechám být. 😉
Třeba časem z něho vytáhnu 😀 (nebo z jeho ženy),co má rád a podle toho se zařídím. 😀
Ale Hujerová teda nejsem!!!!!..................... 🙄 😀 😀 😀

campi
28. lis 2008

Jenom pro zajimavost:
- chodím do předporodního kurzu, některý ženy tam mají domluvené, že je bude rodit naše gyn., tak jsem se ptala "co za to" a prý 25 tisíc. Ona má normální gynekologickou ordinaci, ale rodí a operuje v jedný pražský porodnici a když u ní člověk chce rodit (ona pak zruší objednaný pacientky na gynekologii nebo zajistí zástup), tak holt platí.

karot
28. lis 2008

Ten můj s porody skončil,takže mám smolíka. 😅
Odešel z porodnice,protože mu soukr.ambulance stačí a nikdo ho z vrchu nejebe.Jednou týdně operuje v senatariu v HK,takže mu to asi stačí. 😉 Takže bych si ho asi musela taky zaplatit. 😅

petua
28. lis 2008

Tak je to asi blbý, ale já si svýho gynekologa neumim vůbec u porodu představit, diagnostika všechno ok, ale on na mě tak působí, že snad u porodu nikdy nebyl... 😀 😀 😀 Jasně, že je to blbost 😀 , ale prostě si ho na tom sále fakt představit nedokážu, nevim proč 😅

Campi to je hustý, 25 litrů, to bych nedala ani kdyby měla ruce ze zlata... Musí to bejt asi pěkně "nepříjemná situace", když se pak u toho porodu něco po... Hlavně si myslim pro ní, když si za to bere takový těžký prachy a pak tam třeba něco podcení... Má odvahu 😖

luucia
28. lis 2008

Leni, tak zabijačku sme nikdy nedostali 😀 😀 😀 my měli největší radost z melounu a zmrzlin v létě a chlebíčků, zákusků,.... 😵

lenkabu
28. lis 2008

luci:my jen jednou 😀 😀 😀 😀 A největší radost jsme měli spíš z "nesladkých" věcí...jako domácí masovej štrůdl apodl 🙂

Já bych svoji gyndařku u porodu fakt chtěla ale má toho moc,tak by to vyšlo jedině kdyby zrovna měla operační den ve FN.

peta.cz
28. lis 2008

Já jsem tedy svého doktora u porodu neměla a taky si ho nějak neumím u něj představit 🙂
Ale jako poděkování donesl manžel několik dní po porodu přímo na porodnici takovou taštičku s pozornostmi jako je kafe,čokoládky, čajíky atd.a vytištěným poděkováním s fotkou Mišáka (kopii mám pořád na ledničce - je tam napsáno: Za skvělé průvodcovské služby při cestě na tento svět Vám všem mockrát děkuje Míša...(a datum a čas narození). Nechal to tam pro všechny co měli v den mýho porodu službu, protože se o mě staralo víc lidí...byla to jen taková milá pozornost...

PS: A doufám, že si na to v březnu trochu vzpomenou, až budeme rodit Davídka, hihi

larakroft
28. lis 2008

Jéé...tak to já bych svoji doktorku u porodu nechtěla...co se týče gynekologie, má moji naprostou důvěru, ale jak jsem si ji tak lehce naťukávala v průběhu předchozích dvou těhotenství...asi by na porod neměla stejný názor jako já...jestli do "toho" půjdeme ještě jednou, najdu si PA, která se mnou půjde od těhotenství až do šestinedělí 😉 I kdyby v porodnici musela být "jen" jako dula....zkrátka kontinuální péče... 😅

lenkabu
29. lis 2008

peta:to je dobrý nápad s tou taštičkou a věnováním 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru