Brno, porodnice na Obilňáku. Máte zkušenost?

anickatkanicka
18. zář 2010

AHOJKY 🙂

Mám otázečku,ohledně porodnice,kdyby některá z Vás věděla nějaké bližší info o porodnici na Obilnáku,byla bych ráda,jak to tam probíhá,vypadá a pokud máte již nějakou zkušenost,budu ráda za každou odezvu....díky moc,mějte se Ančí 🙂

macinek
19. zář 2010

@anickatkanicka A co by tě zajímalo? Rodila jsem tam v červenci a byla jsem spokojená 😉

misicka455
19. zář 2010

Jinak já jsem tam rodila a byla jsme spokojená.

bufina
19. zář 2010

Ahoj, já jsem teda rodila v Bohunicích, ale když sem srovnávala svý zkušenosti s kámoškou co rodila na Obilňáku, tak tam je pár věcí lepší. Malej se mně narodil v 34tt. Sestřičky v Bohunicích si tam s tím moc práce nedávají a když nám ještě nešlo kojení, tak ho krmily mým mlíčkem z flašky. To že na Obilňáku neexistuje, aby mimču strčili flašku. A pokud tam miminko musí zůstat dýl a maminka jde domů, tak v Bohunicích jsou návštěvní hodiny pro maminky na JIpce jen hodinu denně. To mně přijde hrozně málo, abych měla možnost svoje vlastní dítě vidět jen hodinu denně. Na Obilňáku je to skoro celý odpoledne. Sice je tam trošku horší oddělení šestineděli, v Bohunicích je to pomalu jak v hotelu, ale důležitější je mimčo a na to je určitě lepší Obilňák. Porodní boxy jsou nový a moc hezký. Zkus se kouknout na internet, asi 2x ročně bývají dny otevřených dveří, kdy se to dá celý projít jak na Obilňáku, tak v Bohunicích.

anickatkanicka
autor
19. zář 2010

@macinek

Jéj,ahoj 🙂

to jsem ráda,že si se ozvala 🙂

No zajímá mne,jaký je tam personál,jak se chovají,na jakém si byla pokoji,protože vím,že je možnost výberu mezi třemi druhy 2nadstand. a zbytek stand.

A zda jsou tam nějaké hodiny a dny ,kdybych si to tam mohla prohlednout i s doprovodem

děkuji🙂

anickatkanicka
autor
19. zář 2010

@misicka455

děkuji 🙂

artuse
19. zář 2010

ahoj,
já rodila na Obilňáku v roce 2007, a jak píše bufina, že dítěti nestrčí flašku, tak to není tak úplně pravda - dcera měla po porodu velmi silnou žloutenku a byla pět dní na fototerapii a protože nebylo úplně rozběhnuté kojení, tak dceru normálně krmili flaškou 😒 taky ji vrzli dudlík, ale ona byla několik dní na intermediánu kvůli té žloutence. Myslím ale, pokud máš miminko normálně u sebe, tak nic takového nehrozí (dudlík, flaška).
Jinak porodní boxy jsou krásné, každý má svoje sociální zařízení. Personál byl vesměs ok. Před porodem jsem se tam byla podívat, určitě mají hodiny pro veřejnost, zkus si tam kdyžtak brnknout 🙂

macinek
19. zář 2010

@anickatkanicka Takže personál super, na porodním absolutní spokojenost, rodila jsem jenom s porodní asistentkou, doktorka přišla až když se šlo na věc a stála opodál, potom mě jenom šila (1 steh), navíc mě nenastřihávaly, což jsem byla fakt ráda. Na šestinedělí sestřičky ochotné, měla jsem velké problémy s kojením, mlezivo se mi udělalo až 3 den po porodu a navíc se malej vůbec nechtěl přisávat, takže jsem chodila každé 3 hodiny za sestřičkama a zkoušely jsme kojení a potom mi vždycky daly stříkačku s mlíkem a malýho jsem si dokrmila, nehrozí flaška ani dudlíky, flaškou tam nekrmily nikdy žádné mimčo 🙂 , vždycky jenom stříkačkou. Sestřičky se fakt snaží pomoct s kojením a jsou moc ochotné.

Já jsem byla na pokoji který sousedí s nadstandartem, ale je o patro níž než šestinedělí a tam to byla pohoda, měly jsme wc a sprchu společnou s nadstandartem, takže takový nadstandart zadarmo 😀

Návštěvy byly myslím od 15-17, ale už si to přesně nepamatuju

SIce jsem původně na obilňák nechtěla, ale nakonec jsem byla moc spokojená 😵

anickatkanicka
autor
19. zář 2010

@artuse

moc děkuju za odpověd🙂to je fajn,že se můžu alespon někde dotázat 🙂

hezký zbytek dne🙂

anickatkanicka
autor
19. zář 2010

@macinek

No určo to tam půjdu omrknout a děkuju🙂

Jsem tak trošku klidnější,protože jen nápis na dveřích porodní sál mě celkem dostal a to taková citlivka nebejvám :D

zatim papa a děkuji🙂určo ještě písnu,až bude víc času,pokud nevadí🙂

hezkej zbytek neděle🙂papa)

macinek
19. zář 2010

@anickatkanicka Jí když jsem šla na obilňák poprvé do poradny tak mě ta představa porodních sálů taky docela vyděsila a taky se to projevilo na mém tlaku, celé těhotenství jsem měla tlak v pohodě a tam mi vždycky hrozně vyskočil, takže jsem je pak horko těžko přesvědčovala že doma mám tlak v pohodě 😀

anickatkanicka
autor
20. zář 2010

popravdě řečeno,nejradši bych od toho utekla 😀 problém je v tom,že nemůžu,protože to nejde 😀 prostě MUSÍM 😖

to já budu absolutně v háji,tam asi omdlim,nebo nevím,jak se to tak nějak blíží,začínám si to uvědomovat 🙂

jennyska
28. říj 2013

Ahoj Maminky @macinek @misicka455 @anickatkanicka @bufina @artuse

mohly byste svou zkušeností s Porodnicí v Brně přispět do naší společné, maminkovské Wiki knihovničky Modrého koníka? Píšeme si do ní vždy základní údaje o všem těhotenském, mateřském atd. a vedle toho i cenné zkušenosti, rady, tipy 😉

Pokud svou zkušenost vložíte zde: https://www.modrykonik.cz/porodnice-brno-obilni... , pomůžete spoustě těhulkám, které si svou porodnici vybírají a právě zkušenosti jsou to, co hledají! 🙂

Děkuji Vám a přeji krásný den.
Janča

sofiemull
14. led 2014

Ahoj holky, prosím pěkně jak je to s oblečením pro miminko po porodu ? Je možné si vzít i několik vlastních kousků, nebo musí být dítě jen v erárním ? Moc děkuji za rady 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru