Pôrod na Pražskej Bulovke, máte skúsenosť?

ladymum
30. led 2013

Chcem sa opýtať, či máte niekto skúsenosti s pôrodom na Pražskej Bulovke, poprípade akú inú pôrodnicu by ste mi odporučili?
Požadujem najmä ľudský prístup s príslušnou dávkou profesionality, perfektnú starostlivosť ako o dieťaťko tak o seba a veľmi sa v Pražských pôrodniciach nevyznám. Nasmerovala ma tam moja gynekologička, stále ale je možnosť zmeny.

Za Váš názor ďakujem! 🙂

monad
31. led 2013

ahoj, já tam rodila 2x jednou císař akutní - to byly opravdu profíci na sále a dítě mi zachránily.. (ale ženský odd. jako takové DĚS - BĚS!!!! já prvorodička a nechali mi tam ztvrdnout mlíko, měla jsem zánět atd atd...)
podruhé vyvolávaný porod taky tam byli hodní a ochotní, ale to je věc názoru. a taky tam byl se mnou u porodu manžel, to se každý pak chová taky jinak.. 🙂
perfektní starostlivost ti asi nezaručí nikde.. 😖 Nikdo za tebou chodit nebude a radit ti, musíš TY SE PTÁT a dostávat odpovědi... 😉

favofrenki
19. čer 2013

Já jsem na Bulovce rodila v březnu 2012. Jako prvorodička jsem byla spokojená u porodu na mě nikdo nebyl hnusný a dokonce díky PA jsem se vyhla nástřihu a natržení. Pobyt na šestinedělí se dal přežít ale jak píše Monad musíš se ptát a trvat na odpovědi. Já tam šla jeden večer kvůli bolestivým prsům a nepochodila jsem protože ženský jsou na tom prý i hůř. Ale jak říkám jako prvorodička jsem to neřešila nějak jsem to tam přežila 😀 Teď podruhé tam rodit nebudu chci zkusit něco jiného 🙂

favofrenki
19. čer 2013

@ladymum Teď koukám na datum že je to otázka z ledna 😀 jak jsi se nakonec rozhodla??

ladymum
autor
19. čer 2013

@favofrenki v poriadku, rozhodla som sa pre Bulovku predsa, doteraz sa nemam na co stazovat, obcas ale treba dost dlho cakat na vysetrenia aj ked som objednana na urcitu hodinu, ale nemam sa kam ponahla 😉 😉.
O jedenast dni mam termin, tak potom ked si najdem cas dam vediet aku som mala skusenost s Bulovkou 🙂

pavlinka_zetko
19. čer 2013

@ladymum Koukám, že se čekání na poradnu nezměnilo... To mě taky pěkně štvalo. Zvlášť když jsem ještě chodila do práce. Pak když jsem měla čas, tak mi to bylo celkem jedno. No ale teď u druhého těhotenství netuším, jak si zajistím hlídání pro malého. Je to fakt na celé dopoledne a to se mnou opravdu čekat nevydrží. Nehledě na to, že nemusí býtt u všeho. No ale pokud manžel bude mít na každou mojí poradnu půl den dovolené, tak pak mu žádná nezbyde, až porodím... Tak chci zjistit, jestli bych nemohla do poradny do porodnice třeba až na poslední dva týdny. Jinak neboj se na šestinedělí otravovat dětské sestry. Ženské sestry jsou v pohodě, ale ty na šestinedělí jsou některé fakt kozy. Takže ptát se, ptát se a ptát se.

favofrenki
19. čer 2013

@pavlinka_zetko Já myslím že by neměl být problém abys chodila ke svému dr až do porodu. Ten můj mi to teda nabízel že nemusím do poradny do porodnice. Já tam byla v poradně jen jednou a když jsem měla jít na další termín tak mi ráno praskla voda 😀

gemini255
21. čer 2013

@ladymum ahoj, aj ja som sa rozhodla pre Bulovku, tak som zvedavá 🙂 a poradňa tam nebola až taká hrozná, každý ma strašil, že tam môžem čakať aj pol dňa, ak majú niečo akútne lekár odíde a čaká sa. Bola som na 8,30 objednan a o 9,15 sme už šli domov. uvidím čo o týždeň.

ladymum
autor
4. črc 2013

Ja som bola v pondelok objednaná na 9:05 a domov som šla na autobuse spred nemocnice o 12-tej.
Vyšetrenie nieje problém, mamičky sú objednávané po 5.minútach ( 8:00,8:05,8:10), tam to celkom rýchlo ide. Ale potom to čakanie na monitor ☹ ... Mne ho ešte aj pretáčali lebo mi vypadával a graf nebol plynulý. Dnes sme 40+4 a dúfam, že v pondelok tam už nepôjdeme 😀.

jennyska
29. říj 2013

Ahoj Maminky @ladymum @gemini255 @favofrenki @pavlinka_zetko @monad

mohly byste svou zkušeností s Porodnicí na Bulovce přispět do naší společné, maminkovské Wiki knihovničky Modrého koníka? Píšeme si do ní vždy základní údaje o všem těhotenském, mateřském atd. a vedle toho i cenné zkušenosti, rady, tipy, které si píšete právě i tady do fóra 😉

Pokud svou zkušenost vložíte zde: https://www.modrykonik.cz/porodnice-bulovka pomůžete spoustě těhulkám, které si svou porodnici vybírají a právě zkušenosti jsou to, co hledají! 🙂

Děkuji Vám a přeji krásný den.
Janča

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru