Porodnice Jablonec nad Nisou. Rodily jste tam?

musilatka
31. pro 2008

Ahoj, nenašla jsem téma přímo o této porodnici. Rodila jste tam některá? Můžete napsat svoji zkušenost, popř.přístup sestřiček a doktorů? Díky 😉

brindik
19. zář 2012

@daisyr já teď ležela v porodnici se zánětem ledvin a byli na mě fakt milí, tak budu doufat... ale je fakt že čas na pacienta hraje asi velkou roli... asi nemá cenu se tím stresovat, ven bude miminko muset 🙂

@eveluska děkuju, optám se. Jsem se včera tak vystresila, že sem měla dost hroznou noc, takže to asi budu muset nechat koňovi... 🙂

jasekd
19. zář 2012

@brindik Mne naplanovali sekci pri KP, bylo to druhe dite, ale ja mam uzkou panev a prvni dite bylo na me pomery vetsi (3,75 kg, hlavicka 35,5), holcicka se na posledni chvili otocila asi v 37.tt, rodila jsem normalne, indukci nakonec, miry mela 3,6 kg, hlavicku 36,5, takze zas vetsi dite. Pokud bych ale rodila potreti a bylo KP, pidila bych se po normal porodu, kdyz vim od @eveluska ze to v JBC jde... Ja myslela, ze u nas je sekce automaticky a rodit tady jsem chtela, byla jsem spokojena moc, a navic aby za mnou malej s manzelem mohli denne chodit. Podruhy jsem byla jeste spokojenejsi nez poprvy, chvalila jsem hlavne PA Gabinu Malou, ktera mi u druhyho porodu velmi pomohla 🙂 Streptokoka jsem mela taky , nakonec kapacka byla necely 3 hodky pred porodem, mela byt o neco driv, ale furt to vypadalo na dyl... Ja i mala jsme byly OK, takze pro nas to neznamenalo zadnou komplikaci 🙂

jasekd
19. zář 2012

@brindik jeste ke kojeni, nam pomahaly sestry i v noci, nejdelsi prednasku jsem dostala ve tri rano, pomohla mi i smalym, kdyz ho bolelo brisko...mela jsem kliku. Mam par vyhrad, ktere mi v porodnici a po porodu prisly zasadni, zpetne byla leccos i moje chyba a dnes uz by me to nenervovalo. Nebylo vsechno na 100%, ale takovych 80-90 bych jim dala 😉

brindik
19. zář 2012

@jasekd tak to si myslím že je slušný hodnocení 🙂 já jsem takový střívko, moc dopředu neřeším, na porody nekoukám, říkám si že nějak to ven půjde... ale dneska v noci sem se vystresovala parádně. Četla jsem hodně negativních ohlasů na nějakou laktační poradkyni, ale je to tchánova kamarádka, takže v tomhle se nepříjemností nebojím 🙂

scai
19. zář 2012

@brindik já nemám k porodnici žádné výhrady. Sestry se mi věnovaly hezky a pomáhaly s kojením. Jedna byla malinko ostřejší, ale jinak všechny ostatní byly skvělé!
U porodu jsem měla nějaké dvě asistentky a bohužel nevím jména. Ale obě byly hrozně moc milé.

Byla jsem před těmi 2 lety na té prohlídce sálu a tam se i mluvilo s tou vrchní sestrou a právě jsem se na ten porod KP ptala. A ona říkala, že minulý rok měli jen 3 normoš porody koncem pánevním. Takže z toho jsem pochopila, že upřednostnují sekci. Což bych já osobně taky asi radši...

brindik
19. zář 2012

@scai děkuju za uklidnění 🙂 pokud se malá neotočí, asi bych taky do klasickýho porodu nešla. Akorát by mě asi mrzelo že bych s ní nebyla první minuty jejího života, ale takovej frajer abych se nechala jen umrtvit prostě nějsem, na to nemám "koule"

jasekd
19. zář 2012

@brindik Mne se ta laktacni poradkyne zdala hrozna, uprimne, dokonce kdyz jsem ji u prehrady potkavala, vratily se neprijemny vzpominky 😅 Podruhy prisla dokonce k porodu osetrit malou, takze jsem ji mela hned z prvni ruky, mela nocni sluzbu, takze prvni kontakt s personalem 6tinedeli jsem mela s ni, ale druhy porod byl sice narocny, ale nekomplikovany, na rozdil od prvniho jsem se citila v pohode a stastna, s miminem jsem se moc neparala, proste uz jsem se ho nebala, obstarala jsem ji, soupla do postylky a sla spat 😀 U prvniho decka jsem se vseho silene bala a proto i to vnimani personalu bylo zkreslene, a tim, ze ja se chovala lip, i laktacni byla milejsi a v pohode. ted kdyz ji potkam, tak si pripomenu, ze se mi v porodnici libilo. Ona je takova ostrejsi, obcas ma poznamku, ktera te rozhodi, kdyz nejsi v pohode, priznam se, ze jsem kvuli ni i bulela manzelovi a segre na navstevach, ale nemysli to asi spatne, je to takova povaha, no a kdyz ty budes u ni "protekcni", tak to mas dobry 😀 Navic i kdyz ona byla protivna nebo proste mi nesedla, tak ty ostatni byly v pohode a tak jsem si dotazy setrila spis pro ne 🙂
JInak ja porody taky neresila, jednu sekci a jeden normal jsem videla ve skole, plus nejaky to video... Porodni plan jsem nemela... ALE budes rodit poprvy? Tak si trochu promysli, co chces... Chces partnera u porodu od zacatku? Tak si to prosad, mne ho chteli poslat domu, pozadali jsme slusne, zda muze zustat, muze... Kamoska se neptala, poslala ho domu, a pak tam celkem dlouho byla sama a vysilovala a bylo ji zle, a myslim, ze si i tim ten porod zkomplikovala. Podruhy se mnou nemohl byt celou dobu, hlidal kluka,chodil jen na otocku a pak na vlastni porod, ja byla na porodnim na pokoji (indukce) s dalsi slecnou, takze tam nemohl. Ale muzes se pohybovat na chodbe, po schodech atd atd, videla jsem rodicku i pred barakem 😀 Takze pokud by doslo na tohle, a partner vydrzi byt na chodbe, muzete to udelat tak, neni to sice pohodli salu, ale jde to, nemusis byt sama. Da se s nima mluvit o leccems. S tou sekci, mluvila jsem o tom s kamosem anesteziologem, doporucil mi rozhodne spinal! Uvidis hned dite, bude to skoro jako normal porod, aspon ten prvni kontakt. Otec muze byt na sale, primo u sekce, to ti taky vsude neumozni. Pro dite je spinal taky lepsi, protoze nejde do obehu a tim padem nejde k diteti, na rozdil od CA, a kdyz to bude planovana sekce, nehrozi ti napichovani spinalu v kontrakcich, takze se to urcite da... Ale miminko se snad jeste otoci a budete rodit normalne, drzim palce 🙂

brindik
19. zář 2012

@jasekd tyjo, to jsou vyčerpávající informace, děkuju 🙂 S manželem u porodu si dodnes jistá nejsem, mám strach aby nám to nenabouralo nějakej další sexuální život, na druhou stranu opora by se hodila a nad nikým nepřemýšlím ani pod tlakem... Dneska mi škytalo břicho někde u kyčle, z toho jsem docela zmatená, asi tam má potvůrka ještě místa dost... třeba to ještě dá a všechny tyhle starosti budou zbytečný.. Každopádně děkuju za podporu a informace, dost mi to pomáhá

nevestapetulka
4. led 2013

Ahojky, máte někdo nějaké aktuální informace? Slyšela jsem, že je hodně časté, že i když jste do nemocnice přihlášené, tak když přijedete rodící, tak vás pošlou pryč, protože mají plno. Máte třeba i takovou zkušenost?

jasekd
4. led 2013

@nevestapetulka ano, stava se to, to prihlaseni ti misto nezaruci, ale je super v tom, ze pri porodu nemusis ty papiry vypisovat, v podstate uz te vubec s administrativou neobtezuji 🙂 Ja mela vzdy stesti a vzali me, poprvy tesne pred stop stavem, podruhy jsem nastupovala planovane na indukci. Moje kamosky taky zazily hodne natresk, ale myslim, ze se hodne snazi lidi umistit, ze treba lezely na porodnim misto na sestinedeli, a i tam mely miminko u sebe. Nicmene stat se to muze.

sissi
4. únor 2013

@jasekd no tak s těma papírama nevím, já to tam sepisovala při registraci před porodem a pak to ze mě asistentka znova páčila při kontrakcích na pásech, když jsem byla otevřená na 7cm 🙄 Ale s tím stop-stavem - když je plno, tak je holt plno. Když jsem rodila, tak bylo plno v Jbc i v Lbc a posílaly ženský rodit do Bolky. Já přijela a nikdo ze mě nadšenej nebyl, protože měli poslední sálek - no spíš kumbálek 😅 jednu maminku na čekačce tím pádem poslali pryč. Takže jsem měla spíš štěstí, že už jsem měla porod v zatáčce.
mě moje doktorka říkala, že než do porodky pojedu, že tam mám zavolat, jestli není plno. kdybych to udělala, tak v Jbc nerodím, protože by mi s jistotou řekli, že plno mají. Ale zase bylo příjemný, že jsem porodila v půl osmý ráno a nechali mě na sále s beruškou i manželem až do 12, protože museli odlifrovat spoustu maminek domů a uvolnit místa, to byly pro nás nezapomenutelný chvíle 😵

jasekd
4. únor 2013

@sissi Zajimave, me neobtezovali ani jednou 🙂 Neztratily se jim ty udaje? Co vim, tak se na to neptaly zadne me kamosky znovu. Jako na neco se ptali, ale tykalo se to spis vlastniho porodu a ne blbosti typu "kdy jste meli svatbu". Dale se mi libi, ze se nemusi vyplnovat papir se jmenama, nikdo po tom nepatral. Stejne dokud to neni na matrice, muzu to zmenit, tak proc to hrotit. Samozrejme ted to muze byt jinak, ja mluvim o dobe pred 3-2 roky.
Taky jsem si nevolala, podruhy jsem byla objednana na indukci, poprvy jsem proste jela. Rikala jsem si, ze lepsi tam dojet, aby me prohlidli a pokud bude dost casu, holt se kdyztak premistim jinam, a pokud bude porod na konci, uz me nevyhodej, pripadne mi daji sanitu, abych nerodila v aute, jsem si rikala, ze kdo se moc pta, moc se dozvi 😀 Mela jsem kliku, dojela jsem rano, brali,a v poledne uz ne.

sissi
4. únor 2013

@jasekd no vždyť to měli elektronicky, to se jim neztratilo.Dokonce ještě u toho čučela do průkazky a stejně se ptala "kdy jste dostala vaši první MS?" 😅 Popravdě tohle mě udivuje do dneška, že jsem jí byla schopná odpovídat zas a znovu co máme v rodině za choroby. No ale později jsem tu asistentku i trochu politovala - nad ránem, končila jí směna, měli plno a ženská si tam přijede pomalu s hlavičkou v kalhotkách, všude plodovka 😀 😀 😀 úplně příjemná nebyla, to byla až na sále a pak se stejně změnila směna. Ale i tak tam chci rodit znovu, až na tu "laktační osobu" tam bylo z personálu cítit, že jsem člověk, co přivedl na svět dalšího člověka 🙂
A to že tam člověk nevyplňoval jméno dítěte se mi taky líbilo. Jako kdybych nebyla rozhodnutá a chtěla nejdřív vidět miminko, tak super. Navíc my třeba neměli jméno pro kluka a tady to prostě nikoho nezajímalo, to se mi zdálo hoooodně pokrokový.
A ještě se mi líbila donáška jídel na pokoj, ježiš to jsem ocenila snad nejvíc z celýho pobytu - nemusela jsem se stresovat s tím, že se vydávaj obědy, chleba od večeře mi nechali až do rána... v tomhle jsem teda spatřovala fakt ohromnou výhodu. A sprcha s WC na každém pokoji, labůžo.
Akorát teda když jsem šla z porodního sálu a vypadala jsem v té erární košily po porodu jak padlej bojovník a musela jsem přejít tu chodbu, kde zrovna probíhali návštěvy, tak jsem si říkala, že chudáci ty lidi, co mě viděj, já bych vyděsila samu sebe 😀 ale ani to mi zas tak nevadilo, šel se mnou celej konvoj a za hlasitého povzbuzování "paní je po porodu, pozoooor, opatrněééé" mě doprovodili na pokoj, kde mi narovnali i věci do skříňky.

jasekd
4. únor 2013

@sissi Ja vim, ze to maji v pocitaci, myslela jsem, ze by to treba ta osoba na porodopisech pri vyplnovani nejak neulozila 😅 Nebo byla pani po narocne sluzbe zmatena.... Laktacni osoba 😀 presne vim, o ktere je rec 😝 My nemeli pro druhe pohlavi taky vybrane jmeno a resila bych to az posleze, my proste verili ultrazvuku. Stejne i kdyz tam clovek vyplni Bozenu a Adolfa, tak nemuzou nic, kdyz to pak zmenis, takze nechapu, proc to vubec nekde resej... Jidlo na pokoj super a celkove ten komfort socialek na pokoji, a zejmena na sale jen pro jednu rodicku (coz zdaleka neni vsude bezne, nekde je treba spolecne WC, to je pro me nemyslitelne 😅 )Ja ze salu pokazde jela na voziku, jednou asi v 16,00 a vis, ze vubec nevim, zda tam byly navstevy? Jakoze v tuto dobu stopro byly... 😀 NO a podruhe kolem pulnoci, to bylo super, i na porod, protoze byl zrovna klid, daleko lepsi nez v te stop stav spicce poprve 😵

sissi
4. únor 2013

Já fakt nevim proč si to nevyčetla z análů 😀 ale budiž jí to odpuštěno a hlavně jestli to není standard, tak tím líp! Jojo, i na laktační babu už budu pro příště slovně vybavená, holt jako prvorodička jsem poslouchala na slovo. Ale taky mi to něco dalo - prostě věřit sama sobě. Jinak po porodu na mě taky vytáhli kolečkový křeslo, ale to jsem řekla, že i kdybych se měla na pokoj plazit, tak si na to nesednu 😝 Pak byl ještě dobrej džouk, když mi stevardka přinesla na porodní sál po porodu oběd se slovy - já vám to dám tady na stoleček, však si k tomu pohodlě sednete 😀 To jsem se taky rozesmála, že radši zhynu hlady. Ale proto chodí chlap k porodu, aby vyfotil dítě a podal oběd 😀
Právě že ten komfort sociálek jsem koukala až z diskuse od odstatních holek po republice, že to není standard, to mi přijde neskutečný.
Zas když jsem rodila ve špičce a nikdo jiný nerodil, protože nebyly sály, tak jsem si byla jistá, že mi nevymění dítě 😅 Ale ne, já jsem hrozně ráda, že jsem nemusela rodit v podmínkách alá 80.léta a hůř a oproti vyprávění o porodu mý maminky mi přijde, že jsem rodila v hotelu 😎

scai
4. únor 2013

mě se teda taky na tohle nevyptávali podruhé.
A měla jsem taky volat a nevolala. ještě že tak, protože ajk píšete, jinak by mě odmítli. I tak mě nechtěli příjmout, ale pomohlo, že tam moje mudra ráno volala a teda i to, že jsem byla na 5 cm a ještě jim odsouhlasila, že mi neva být na pokoji s cigoškou (poslední volné místo). Oni teda, že mě hned ráno pak přestěhují. Já nakonec nechtěla. paní byla v pohodě 🙂
Horzně moc jsem tam chtěla rodit a jsem za to ráda. Všichni byli tak milí, prostředí krásné, opět spokojenost!
A já byla vždy na tom největším sále 🙂 To jsem zase měla štěstí

jasekd
4. únor 2013

@sissi ja mam taky jistotu, ze jsou moji, kluk mel zjistenou vadu ledviny a jeste v porodnici jsme absolvovali UZ na nefrologii, a holku jsem rodila jako jedina, posledni asi dve hodiny prede mnou porodila pani - Cikanka, a ta mela holcicku o dost tmavsi nez ja 😀
@scai Ju, velkej sal, ten ja nemela, ale pri tvym fofru asi ani vana nebyla, co? Nebo podruhy ano?

sissi
4. únor 2013

@scai jé a nevíš jestli by se dalo na tom velkým sále porodit do té vany? Jinak jsi měla teda fakt štěstí. Já byla na tom nejmenším, ve 3 už jsme chodili při zdi, abychom si nešlápli na nohy 😀 ale i tak - rádio, telka...komfort.

@jasekd 😀 tak víš co, děti se žloutenkou jsou takový cikánkovitý všechny 😀

jasekd
4. únor 2013

@sissi podle me do vody se tam nerodi...

scai
5. únor 2013

@sissi
@jasekd poprvé sissi jsem rodila v porodnici 8 minut. Takže jsem nestihla nic, jen vylézt na kozu 🙂 Podruhé jsem tam byla asi od půl třetí do 19:11 🙂 a teda do vany se mi nechtělo. Já pak byla hodně ve sprše a tam jsem seděla na balóně a stříkala si vodu břicho. To bylo fajn.
Sissi já myslím, že porody do vody tam nejdou. Ta vana je jen na první dobu porodní.

sissi
5. únor 2013

@jasekd
@scai díky holky, jen mě to tak napadalo 😎

nevestapetulka
26. únor 2013

Porody do vody bohužel Jablonec nedělá ☹

nevestapetulka
14. kvě 2013

Stalo se vám některé, že by vás poslali pro stop stav do jiné porodnice, i když jste měli sepsaný porodopis?

daisyr
14. kvě 2013

@nevestapetulka mně osobně ne, ale sousedce z baráku ano, sepsání porodopisu ti místo nezaručí, když je plno, lifrují to jinam. Ten porodopis se sepisuje, aby to pak z tebe nemuseli páčit při porodu a měla jsi klid, po mně pak už nic nechtěli.

pavlina321
26. kvě 2013

Ahojky mam na vás dotaz?Jsem 35týden těhotenství a mam to za 5 týdnu chtěla jsme se zeptat kdyby to na mě přišlo nedej buh ted nevíte jestli by mě v jablonci vzali každej mě straší tím že v jablonci do 36týdne rodit nemužu že mě pošlou jinam ☹ jak to tedy je děkuji za odpovědi 🙂

jasekd
26. kvě 2013

@pavlina321 ano, poslou te do Liberce, pokud to samozrejme nebude nejaky prekotny porod. V tom pripade nevim, jestli pak prevazeji do LBC vzdy nebo jen podle stavu miminka. Pokud bych v tomto tydnu prokazatelne rodila, jedu asi rovnou do LBC, pokud bych si jista nebyla, jela bych se ukazat nejdriv do JBC. Nebo bych do JBC zavolala.
@nevestapetulka mne ne, rodila jsem tam dvakrat. Ani mym kamoskam se to nestalo, i kdyz plno bylo vetsinou dost, maminky nekdy lezely i na porodnim (deti mely i tak u sebe). Ale stat se to samozrejme muze, ten porodopis misto nezarucuje, jen to pak zprijemni prijem, ze se neresi papirovani. Po mne na prijmu nechteli skoro nic 🙂

jennyska
10. led 2014

Ahoj @musilatka @pavlina321 @daisyr @nevestapetulka @sissi @scai @brindik a ostatní maminky 🙂

Mohly byste se podělit o své zkušenosti, pocity a dojmy s porodnicí v Jablonci nad Nisou do naší Wiki knihovničky Modrého Koníka, kterou si tady s maminkami společně tvoříme? 🙂

Tím, že svou zkušenost vložíte do https://www.modrykonik.cz/porodnice-jablonec-na... pomůžete ostatním těhulkám, které si právě porodnici vybírají a hledají Vaše cenné rady, tipy, zkušenosti.
Jak jste byly v porodnici spokojené? Co se Vám líbilo/nelíbilo? Jaký byl personál? Jak proběhl porod? atd.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

nevestapetulka
10. led 2014

jennyska: Ahojky, nakonec jsem rodila v Jičíně.

lucijan11
18. bře 2014

ahoj, nevím, jestli sem někdo ještě chodí, ale mám v tého porodnici naplánovanou sekci a tak jsem se chtěla zeptat, zda nemá někdo zkušenost? ze sálu vás odvezou na jip jako na jiné patro? a tak vůbec🙂 díky

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru