Porodnice U Milosrdných bratří, Brno. Pomožte

8. pro 2008  • 
fotoportrét
fotoportrét
bambosa
Registrovala se 13. listopadu 2008 na modrykonik.cz. Přidala 10 příspěvků.
 Zdravím všechny,

obracím se na vás s nápadem, který jsem sama již několikrát realizovala, ale
pokud by se nás sešlo víc, bylo by to jen ku prospěchu věci.
Po dohodě se staniční sestrou porodnice Milosrdných bratří - paní Danielovou-
jim čas od času dovezu nějaké oblečky pro novorozence(ze kterých už Julča
odrostla nebo které mám od jiných maminek, popř. ze second handu) , plenky,
jednorázovky i ty klasické, nějakou kosmetiku na ošetření miminek, jednorázové
kalhotky pro maminky apod. Důvod je prostý. Myslím, že je to pro dobrou věc,
mám
jistotu, že si ty věci nerozebere personál a že tím pomůžu zlepšit prostředí v
porodnici -kterou mám osobně moc ráda, přiznávám
Pokud byste se chtěly přidat, budu jen ráda. Jak jsem už napsala. Nejvíce je
třeba oblečení pro miminka - pokud máte už odrostlé děti a nevíte kam s
oblečením po nich, plenky, pokud se vám chce investovat, stačí klidně jedno
balení, nebo cokoli, o čem si myslíte, že by se v porodnici hodilo. Chystám se
k
Milosrdným kolem 15-20. prosince, takže do té doby budu dávat "dárek pro
porodnici" dohromady.

V plánu a jednání je ještě akce, která by přispěla k příjemnějšímu prostředí na
porodních boxech a oddělení šestinedělí - jednám s vedením jestli by o to stáli
a bylo by to možné. To by pak šlo o různé věci, které jsou důležité pro
příjemnější porod a vše kolem například aromalampy, olejíčky, cd s příjemnou
muzikou-klidně přepálené, nějaké pěkné obrázky na zeď, svíčky, barevné deky,
povlečení...je toho spousta. tato akce ještě není úplně dořešená, takže pokud
by
vás zaujala dejte vědět a já vás přiberu do týmu

Na konec ještě napíšu, proč to všechno a proč zrovna porodnice u milosrdných a
ne třeba Bohunice.
Důvod "proč" jsem už naťukla. Aby bylo v porodnici fajn a milo. Protože to by
na
místě, kde děti začínají svůj život mimo bříško mělo být. A Milosrdní jsou moje
volba proto, že jsem tam našla velice vstřícnou odezvu k takovýmto akcím a
opravdové poděkování. navíc jsou vstřícní k různým věcem u porodu, což jsem
jinde nenašla (samozřejmě nechci říct, že by to nikde jinde nebylo). Takže toto
je podle mě dobrá šance zlepšit ještě víc už tak vstřícné prostředí pro rodící ženu, jejího partnera a dítkoemoticon

S pozdravem Eva - tichomirovova.eva@seznam.cz
7. pro 2008 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
janula2008
1
Registrovala se 30. března 2008 na modrykonik.cz. Přidala 2476 příspěvků. Má 2 přátele. Brno-střed.
 Ahoj Evi,určitě ráda něco přidám, třeba konkrétně mi zbylo neotevřené balení kalhotek do porodky a pár věcí po malé taky určitě najdu, tak ti kdyžtak pípnu do mailu. Jinak jsem tam taky ležela, shrnuto: porod císařem - doktoři fantastičtí, doba na gynekologickém před porodem taky super, paní Danielová jako hlavní sestra fajn, ale přístup ke kojení a celková neustálá zaneprázdněnost sester, bez toho aby ti něco vklidu vysvětlily nebo ukázaly, to mě zamrzelo a zpětně bych asi volila jít jinam. Ale o tom tohle téma nemáš, takže nic emoticon .Zítra proberu věci a písnu ti co jsem našla, asi tu mám ještě i nějaké balení porodnických vložek apod. emoticon
7. pro 2008 v 18:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bambosa
Registrovala se 13. listopadu 2008 na modrykonik.cz. Přidala 10 příspěvků.
 děkujuemoticon
7. pro 2008 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavlina05
23
Registrovala se 23. listopadu 2006 na modrykonik.cz. Přidala 14536 příspěvků, 5 alb a 1 článek. Má 30 přátel. Vyškov.
 bambosa ...to je bezva nápad a dobrá věc emoticon
Mám úplně stejné zkušenosti co JAnča.
Ale jinak jsou milosrdní faj nemocnice a ráda se také podělím.
Pokusím se kouknout doma a i přispěju emoticon
7. pro 2008 ve 22:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veruska007
35
Registrovala se 12. června 2008 na modrykonik.cz. Přidala 8171 příspěvků, 3 články a 86 inzerátů. Má 12 přátel.
 No, ja nevim, byla jsem tam se slepakem a u Nemilosrdnych uz me nikdo neuvidi, ani kdybych mela rodit v aute pred Obilnakem emoticon . V lekarskem prostredi jsem se vcelku pohybovala, takze naprosto neprofesionalni pristup lekaru a nekterych sester me opravdu odradil. Operace moc dobre neprobehla, strasila jsem v nemocnici skoro tri tydny. To jeste v pohode, ale kdyz chodili na vizitu doktori, kteri o pacientech nevedeli vubec nic, nekteri se jen zastavili mezi dvermi a zavolali: "mate se fajn"? a dalsich 24 hodin jsme doktora nikdo nevideli, tak docela sranda. Kdyz mi jeden doktor naplanoval na dalsi dny serii vysetreni, ostatni o tom nevedeli a nechali me cekat do tretiho dne, nez mel zase ten prvni sluzbu a rozciloval se, ze nejsou vysledky (a to jsem o ta vysetreni opravdu zadala nekolikrat denne, vc. u primare) ... kdyz jsem s necim prisla na sesternu, tak me zpravidla vyhodili (horecka, zvraceni, zanet, ...), a kdyz jsem potrebovala nejakou pomoc (doprovodit na wc... nakonec jsem tam zkolabovala, misku na zvraceni... tak to sestry naprosto ignorovaly... nastesti pomohly spolupacientky, ale zrovna od zdravotniku bych cekala vetsi ochotu). Jezdim kolem kazdy den do prace a dodnes me z toho mrazi... No, snad je tamni porodnice lepsi nez chirurugie... ale za mne teda brrrr emoticon
8. pro 2008 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janula2008
1
Registrovala se 30. března 2008 na modrykonik.cz. Přidala 2476 příspěvků. Má 2 přátele. Brno-střed.
 Ja treba mam Veru jednu zkusenost, ktera me fakt dostala v te porodce do kolen (omlouvam se bambusa, ze ti trochu kazime tema- a propo vyhrabala jsem bodycko, dvoje cele baleni kalhotek a nejake testery s masti Pupik a jine, napisu si do mailu o adresu a poslu ti to tento tyden ju?): rodila jsem v utery planovanym cisarem, cele odpo, cely vecer, ve stredu u vizity, ve ctvrtek u vizity jsme upozornovala na to, ze mi neodchazi vubec ocistky, doktori i sestry nad tim mavali rukou, ze je to normal, neposlali me na jediny UTZ, ve ctvrtek po poledni mi hrklo na chodbicce naraz snad pul litru krve, proste vsude, fakt neprijemny emoticon , malou uz jsme mela na pokoji, napichli mi na obe ruky kapacky a do vecera jsem sestry prosila, jestli si pro ni muzou dojit, ze mi na pokoji place a ja se o ni nemam jak postarat. Dosly asi po peti hodinach, po nekolika telefonickych urgenci, s omluvou, ze nekolikrat zapomnely emoticon emoticon .Co na to rict, pro mamcu tesne po porodu, co ma starost i sama se sebou a 5hodin ji tam rve dite, docela psycho emoticon .Ale znam dost holek, kterym se tam i libilo a porod probehl moc hezky, takze v tomto maji u me plus emoticon
8. pro 2008 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí