Přirozený porod v Olomouci - dá se?

agentkadaisy
5. čer 2013

Ahoj maminy, chtěla bych podruhé již rodit co nejpřirozeněji, protože "medicínsky" jsem si to už vyzkoušela a byla jsem dost zklamaná. Nejradši bych samozřejmě jela do Vrchlabí, ale je to 3 hodiny cesty a budu rodit na konci listopadu. Takže je to velice nejisté. Chtěla jsem se tedy zeptat, jestli tu jsou nějaké maminky, kterým se i v naší drahé FN Olomouc podařilo porodit přirozeně, např. s porodním plánem, kde měly vše vypsané - zda to porodníci respektovali a nechali vás prostě jen porodit bez léků, nástřihů, píchání vody, hloupých řečí, zato s dotepáním pupečníku, bondingem a příjemnou atmosférou? Chci mít taky u porodu dulu (i tatínka samozřejmě)...

veruska007
5. čer 2013

@agentkadaisy Co Vyškov? Tam přirozený porod preferují, lze si domluvit prý i vlastní porodní asistentku, lze tam rodit i ambulantně. Z Olomouce cca 20 min. po dálnici.

agentkadaisy
autor
5. čer 2013

@veruska007 Děláš si legraci? Fakt??? Jak to, že mi o tom ještě nikdo neřekl??? To by byla bomba!

veruska007
5. čer 2013

@agentkadaisy Jj, já tam rodila před 2 lety, nyní plánuji zase, kamarádky tam rodily a také spokojenost, jedna rodila právě ambulantně. Co vím, tak je to jedna z nejvíce přirozených porodnic na Moravě.

veruska007
5. čer 2013

Jinak porod nechali plynout naprosto bez zásahů (ale trval teda 30h, co bych v tu chvíli dala za Brno, kde by mi dávno dali epidurál nebo provedli CŘ), bez léků, bez nástřihu, volba alternativní polohy bez problému, atmosféra příjemná, na nadstandardy lze čerpat slevu z rodinných pasů. Manžela mi nechali beze slova celých 30h, respektovali soukromí, klepali do pokoje, zdravotní personál se vždy představil... nemůžu si stěžovat. Akorát mimčo hned po porodu odnesli na ošetření, nicméně jsem slyšela, že se dá domluvit i jinak (kamarádka bonding měla). Já byla dost natržená, hodně krvácela, měla jsem zdravotní komplikace, tak dr. se šitím hodně pospíchal.

agentkadaisy
autor
5. čer 2013

@veruska007 A prosím tě, jak je to s tou vlastní porodní asistentkou, co jsi psala? To myslíš, že se dá domluvit vlastní PA přímo z porodnice? A dá se i k tomu kdyžtak přivést ještě dula?

agentkadaisy
autor
5. čer 2013

http://uporodnibaby.blogspot.cz/2011/08/doprova...
Tuto paní jsem našla... Ale ta už pracuje soukromě 🙂

agentkadaisy
autor
5. čer 2013

@veruska007 A vana? A 10 nadstandartních pokojů??? 😀 Bože, asi jsem právě zapomněla na Olomouc 😀 JEn to ještě asi proberu s naší dulou, jestli by s náma jela i tam a jaké má zkušenosti...

veruska007
5. čer 2013

@agentkadaisy Určitě ano, kamarádka to tak měla. Vím, že z Brna jezdí jako vlastní PA do Vyškova paní Ryšánková z Mamicentra, ale určitě takhle ochotných bude více asistentek. Dulu můžeš mít bez problémů, kdyžtak napiš na mail, co je v informacích o porodnici, jsou tam velmi ochodtní.
Některá PA z Vyškova si prý bere vlastní pacientky a rodí je za menší poplatek mimo směnu.

@agentkadaisy Vana bez příplatku, pokud si ji nezaplatí někdo jiný - strávila jsem tam skoro dva dny. A pustila si k tomu centrální rádio skoro naplno. Používají plno alternativních pomůcek (na laně jsem se teda chtěla tu poslední hodinu už oběsit 😉 ), ale žíněnky, ribstole, porodní stolička jsou samozřejmostí. Nadstandardů je dost (asi proto, že standardní pokoje nestojí za moc), vedle mne ležela paní, která tam s sebou měla i manžela a děti. Jo, a na nadstandardech jsou odhlučněné dveře!!! Nemůžu si vynachválit lednici na pokoji, nechala jsem si nosit, na co jsem měla chuť, když jsem při jídle kojila, tak jsem si jídlo schovala na později, ... personál byl velmi vstřícný, vč. sestřiček.

agentkadaisy
autor
5. čer 2013

@veruska007 Akorat si jeste tam nejakou tu PA primo z Vyskova najit. Ale pokud lze rodit i pouze za pritomnosti certifikovane duly,jak pisou,tak nemusime zase tam silene spechat s hledanim 🙂 ja verim ze nas porod ted pujde hladce a zvladneme to rychle a bezbolestne 😀

agentkadaisy
autor
5. čer 2013

@veruska007 Tak už jsem zkusila napsat jedné z těch porodních asistentek, co jsem našla na internetu 🙂 Ale asi napíšu i do porodnice přímo. Protože jsem teď četla, že u porodu můžeš mít jen jednu osobu. Ale já jsem chtěla manžela + dulu... a být zároveň domluvená s tou PA...

zuza2008
5. čer 2013

@agentkadaisy ahojky, zrovna v pondělí jsem byla na kurzu přípravy na porod, který vedla PA z FN Olomouc a musím říct, že podle všeho bys se svými požadavky neměla mít problém. Možná bych ti doporučila navštívit její kurz. Je to paní Ivana Pavlíková.
Rozhodně můžeš mít porodní plán a nabízejí i bonding. Dotepání pupečníku taky, jen prý pak děti mají 100% žloutenku. Mohlo by ti to vyhovovat, doporučuje homeopatii i aromaterapii 🙂

agentkadaisy
autor
5. čer 2013

@zuza2008 Díky za info! K paní Pavlíkové se chystám zítra na gravidjógu 🙂

zuza2008
5. čer 2013

@agentkadaisy Já už tam chodím pár týdnů na cvičení na míčích a moc mě to baví - hlavně teda je to pro mě ohromnej relax 🙂 Tak snad se ti gravidjóga bude líbit 🙂 Jinak paní Pavlíková je moc příjemná ženská a dá se jí na ledacos zeptat 🙂

agentkadaisy
autor
5. čer 2013

@zuza2008 A myslíš, že i během té jógy můžu házet otázky? 😀 Olomouckou porodnici nezavrhujeme a pořád s ní s manželem počítáme. Je nejblíž, kdyby něco tak tam je nej péče o nedonošence, JIP, atd... To je nám vše jasné. A jsou tam povolené 2 osoby u porodu, tak bych mohla vzít manžela a dulu. Ale zkusíme si zjistit i vše o tom Vyškově...

veruska007
6. čer 2013

@agentkadaisy Myslím, že by v počtu osob nebyl problém. Když mi tam nechali manžela celých 30h a nikdo neřekl půl slova ani nenaznačil, že by měl jít domů 😉

agentkadaisy
autor
7. čer 2013

@veruska007 tak v mailove konverzaci je sestricka z Vyskova moc hodna a ochotna. Muzu mit manzela i dulu. Ale dulu musi schvalit teda primar. Napsala jsem teda jmeno te nasi duly a jen koukam,prisla mi odpoved,ze to je bohuzel ta dula,ktera u nich ma zakaz ☹ Dnes jsem se zrovna s tou dulou videla poprve. Vyskov jsem zminovala a nic na to nerikala. Tak jsem to nevytahovala...ale ted na to porad myslim. Tak bych proste treba ve Vyskove rodila s PA (uz si tam s jednou i pisu) a kdyby to padlo na Olomouc,tak bych rodila s dulou,obe varianty se mi libi,ale asi bych to mela te dule rict,co? Ze je ve hre i Vyskov a ze vim ze tam ji vzit nemuzu ☹

veruska007
8. čer 2013

@agentkadaisy Však máš ještě fůru času si to promyslet! Teď zvažuj varianty. Myslím, že duly a PA se závazně domlouvají až tak po 35.tt. Tak zatím promýšlej a až budeš v 8. - 9. měsíci, teprve vyber konečnou variantu.

agentkadaisy
autor
8. čer 2013

@veruska007 Závazně? A co když se domluvím ve Vyškově, ale na kontroly budu jezdit do Olomouce... a pak najednou stejně skončím v Olomouci? Myslím, že to asi bude nakonec osud, co rozhodne 🙂 Asi budu radši psychicky připravená na vše. Pořád si říkám, že si dám relax a proberu si to v hlavě, čeho se vlastně na porodu bojím atd. Ale ta práce na sobě je nejhorší...

veruska007
9. čer 2013

@agentkadaisy Já myslím, že PA nebo dula se platí předem - alespoň nějaká záloha, protože se Ti budou věnovat už před porodem. Taky mám v záloze dvě porodnice: když bude čas, tak Vyškov; pokud to bude akutní nebo CŘ, tak Brno.

agentkadaisy
autor
9. čer 2013

@veruska007 aha tak na to se taky pak zeptam a pokud to bude prijatelna castka... S manzelem ted tak trochu zaciname verit i porodu v Olomouci. A to prave diky te dule a kamaradce PA. Stejne ale nejvic doufam,ze porodim doma mezi futrama 😀

veruska007
10. čer 2013

@agentkadaisy Tak to nedoporučuju... kamarádka rodila doma plánovaně, druhá neplánovaně v autě... já dva porody málem nepřežila, doma bych to neriskla ani omylem. Už jsem slyšela o pár dětech, kterým se to stalo osudným.

agentkadaisy
autor
10. čer 2013

@veruska007 Ale pokud už máš překotný porod, tak je lepší rodit doma, než v autě, no ne? 😉 Já zatím slyšela jen o dětech, které se tak narodily v pořádku a nestalo se vůbec nic. A přitom chápu, že ty nepříjemný story obíhají daleko rychleji.

veruska007
10. čer 2013

@agentkadaisy No, ona se tím asi málokterá maminka chlubí: rodila jsem doma a dítě mi kvůli tomu umřelo. Já o těchto příbězích vůbec nevím z netu, ale pouze šeptandou, přes známé. A rozhodně to nejsou až tak ojedinělé případy.
Myslím, že překotný porod moc nepoznáš a je dost výjimečný. Mně minule všichni dr. prorokovali překotný porod, rupla mi doma voda, kontrakce okamžitě příšerně intenzivní, co 5 min. ... a rodila jsem dalších 30h. A celou dobu to vypadalo, že každou chvilku "už"

agentkadaisy
autor
10. čer 2013

@veruska007 No ony ty maminky se nechlubí, ale šeptanda jde rychle vždy... Vždycky se to nějak provalí. Akorát když je to tragedie, tak to dorazí dál, protože je to prostě tragédie. Ale nemluvme o tom, nedělejme si nepříjemnýma myšlenkama špatně 😉 Já věřím, že můj porod půjde rychle a hladce 😉 Psychika dělá 90 % porodu 😉

agentkadaisy
autor
10. čer 2013

Jinak jsem se dneska ještě poinformovala dál a přestávám se porodu v Olomouci bát. Volba porodní polohy, vyšetřování dítěte na těle matky, práce s porodním plánem, přítomnost duly - vše tam jde 🙂

flunder
22. črc 2013

Ahojky ja teda moc s Olomouci spokojena nejsem a vse co tada se tyce tech asistentek, tak to byla hruza.!!

agentkadaisy
autor
22. črc 2013

@flunder my jsme si nakonec vybrali Vyskov.

zuza2008
8. srp 2013

@agentkadaisy Holky, měla jsem připravený porodní plán a musím říct, že se mi snažili maximálně vyhovět. Bohužel nakonec došlo na oxytocin, takže porod nic moc hezký zážitek, ale já měla preeklampsii, takže malej musel ven stůj co stůj. Jinak teda za mě chvála...

agentkadaisy
autor
10. srp 2013

@zuza2008 to je super zprava,mame plan napsany,tak snad pokud naaahodou skoncime v Olomouci,tak se ho budou drzet 🙂

jennyska
29. říj 2013

Ahoj Těhulky a maminky @agentkadaisy @zuza2008 @flunder

mohly byste svou zkušeností s Porodnicí v Olomouci přispět do naší společné, maminkovské Wiki knihovničky Modrého koníka? Píšeme si do ní vždy základní údaje o všem těhotenském, mateřském atd. a vedle toho i cenné zkušenosti, rady, tipy , jako jste to napsaly právě tady, do fóra 😉

Pokud svou zkušenost vložíte zde: https://www.modrykonik.cz/porodnice-olomouc/ pomůžete spoustě těhulkám, které si svou porodnici vybírají a právě zkušenosti jsou to, co hledají! 🙂

Popř. klidně můžete přispět i do tématu https://www.modrykonik.cz/prirozeny-porod/ , kde si také píšeme prožitky, dojmy, rady atd.

Děkuji Vám a přeji krásný den.
Janča

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru