Jak je to s porodným?

jinulinka26
10. srp 2015

Ahoj maminky,nevíte některa jak je to ted s porodným??

speratovalucie
10. srp 2015

Na 1. dítě 13tis = plná výše, na 2. dítě 10tis.

anonym88
10. srp 2015

A řeší se kolik bere přítel/manžel,atd..? Kamarádka říká,že jo. Že podle platu se dostává pak porodny. Tak já nevím, zkušenost s tím nemám. Ji nevím kdo to řekl,je v 6 měsíci,tak se asi někde ptala.

xpila
10. srp 2015

@anonym88 Samozřejmě, že se řeší příjem obou rodičů.

pavlakosec
10. srp 2015

My to zrovna řešíme. Bere se ohled na příjem obou rodičů. Pokud nejste sezdaní, tak záleží jestli udáte otce dítěte. Myslím, že teď je to 1,6 násobek životního minima. Bohužel nevím, kolik je to přesně, myslím asi 20-21tis. My máme smůlu, máme o trošku více. ☹ Doufala jsem, že alespoň na to první by to mohli dávat všem. Bohužel. Snad Vám to vyjde. Penízky se pro mimi hodí.

ladyhacek
10. srp 2015

ano řeší se příjem obou rodičů - mám tušení že musí být obou do 18-20.000 jinak není nárok.
a částka se pohybuje jak psala speratovalucie

lucisek01
10. srp 2015

Ahoj holky ale taky se do toho pocitaj vsechny naklady co mame ne? Pronajem pujcky atd ne?

jamia
10. srp 2015

Pronájem ani půjčky nikoho nezajímají, musíte se jen vejít do příjmového limitu.

dhanim
10. srp 2015

Najít si to je rychlejší, než se na to ptát... https://portal.mpsv.cz/soc/ssp/obcane/porodne

anniesfibis
10. srp 2015

Slusne peacujici clovek na nej nedosahne. Urceno pouze pro nepracujici a ruzne soc.pripady. prijmu 20 tis. Dohromady otec i matka ma snad kazdy, kdo je aspon vyucen. ...takze jen pro spoluobcany, kdyz makas a snazus se vydelat, mas smulu.

smallinka
10. srp 2015

Nespoléhat na porodné. Je to nastaveno tak aby na to skoro nikdo nedosáhl, je to šité na míru hlavně pro naši menšinové spoluobčany. Když jsem rodila dvojčátka tak byl manžel bez práce. Nárok jsme neměli.

ivetkavysocina
10. srp 2015

Nejlepší zajít na úřad po porodu a zeptat se na svůj konkrétní příklad ;) záleží na členech rodiny, jejich životním minimu a příjmech za předchozí čtvrtletí než se dítě narodilo. příjmy nesmí přesáhnout 2,7 násobek živ.minima. Zkuste a uvidíte, určitě bych nespoléhala na slova, že na to nemá nárok nikdo kdo není "sociální případ" 😎

mina_
10. srp 2015

příjmy nesmí přesáhnout 2,7 násobek životního minima, což je cca 25 tis a počítají se všechny přijmy daného páru, tzn. i rodičák či nemocenská...pro pracující to není....