2 měsíční miminka. Starosti, radosti

janadean
27. dub 2009

Ahojte maminky, rada bych si tu psala s nekym kdo ma dvou mesicni miminko, vase radosti, starosti, jak si hrajete a vse kolem nej.

lillyrakasova
31. črc 2010

eloana-taky jsme o tom přemýšlela...možný to je..☹...no právě malá jim to prý ,,nepředvedla"tak nas pustili domů a poslali nas na utery do BRna na neurologii si lehnout tak uvidíme co zjistijou....měli jsme jit na eeg ale koukám oni mají čas protože nás objednali až na září☹a co do té doby?..já vůbec nevím...

lillyrakasova
31. črc 2010

slunickoseznam.cz.:.....tam jsme psala ale bez odpovědi☹....před chvíli ty křečeměla zase☹je to šílený...na chvíli usnula teď ale bojím se že se to azs ebud eopakovat...dnes už je měla 4krát..:(napne ručičky a nožičky jako by ji ztuhli..hlavičku natočí do boku a třepe očičkama☹občas u toho pláče:(.....vůbec nevím☹

eloana
1. srp 2010

@lillyrakasova 😒 to je vazne divny....uvidite co vam reknou v tom brne.kdyby se ot opakovala, tak bych s ni nekam jela jeste,aby se do toho uterka jeste neco nestalo....zkus si ji treba nahrat na telefon nebo kameru a ukaz jim to tam...
jedna mamina od nas -neverili ji v ze kluk jakoby chvilkama mimo -tsk ho nahrala a ukazala jim to a pak se to teprve hyblo vse kupredu -ale bohuzel mu zjistili nador ani nevim jak to dopadlo... tim jsem nechtela strasit jen abys ji eventuelne nahrala

lillyrakasova
1. srp 2010

eloana:....moc děkuji..🙂...jjj pokuď se to bude ještě opakovat nahraju to na video ať doktoři vědí jak to vypadá....sama jsem nejvíc zvědavá co to je..☹

lopejznikova
2. srp 2010

@peprlik Ahoj, naše Valinka, za 14 dní budeou 3 měsíce, se taky za chrastítkem neotočí ani když je na boku a já na ní mluvím z druhého, ale když si ji natočím a mluvím na ní, tak reaguje. Neboj, na všechno je času dost. My se taky nepřetáčíme a když jo, tak mi to přijde, že je to svalová křeč a koníčky nepaseme. Předevčírem jsme ji s mamkou zkoušely na bříško a podložily ji ručičky, tak se na chvilku udržela, ale sama ještě nic neudělá. Hlavně se nestresuj.

ija1
4. srp 2010

Ahojky, nase Alca trosku reaguje, otaci se za cinkacima zviratkama, mame jedno chrastici a jedno takovy jako xylofonovej zvuk, a za nima se otaci na tyhle zvuky a reaguje na hlasy,,,,,,,,,,,,ale obcas taky ne, a chce to podle me cas, jeste je moc brzo delat zavery..........

lopejznikova
13. srp 2010

Ahojky, tak jsme byly na KO před očkováním a máme 4,75 a 60 cm. Už pěkně broukáme, asi bude z Valči pěknej povídálek, pěstičky se nám taky povolují,ale pořád máme takový ty záškuby a začíná se pěkně vztekat. A točíme hlavičku jenom na jednu stranu, na druhou stranu vůbec nechce, tak musíme dávat spát na bok. A chtěla jsem se zeptat, jestli to děcka dělají taky, Valča polkne nebo se nadechne(ale jakoby ten vzduch nevtáhla do sebe), pak začne lapat po dechu, roztáhne ručky, vyvalý oči a chvilku lapá a pak polkne. Nerudne a trvá to tak 2 vteřiny a potom začně kopat nožičkami a máchat ručkama, ale to už je v pohodě.

lendam
15. srp 2010

Ahoj, nám byly včera 2 měsíce a máme už 6 kg, asi ho brzy neunesu, už teď mě od nošení a houpání bolejí záda a ramena 🙂

miklice
12. bře 2011

ahojky,mame 10-ti týdenní miminko Martinka.A jsem z něj trochu mimo.První dítě mi krásně spinkalo přes den i v noci.Ale Mar´tasek je nespavec.Přes den spi úplně minimalně.Někdy se podaří že usne v kočarku a spí třeba i 3-4 hodky.Ale většinou spi jen po malych intervalech třeba po půl hoďce apod.Třeba 2x dopoledne po půl hoďce a odpoledne taky tak 2-3x po půl hoďce.Večer usina kolem sedme hodiny a třeba kolem 23 hodiny je vzhuru na jidlo,pak co 2 hodiny chce jist a rano v šest je vyspany a brouka si v postylce.Jinak je strašně šikovný,otačí hlavičkou,hraje si s hrazdičkou,uchopí hračku na ni a vyklada si 🙂Rozbaleny se přetačí sam na bok.Koničky se take snaží hezky past když ma naladu 🙂A když ho mam na kině v pololeže nebo je v polohovacím lehatku tak se zveda do sedu.

aluska89
27. únor 2013

Ahoj maminky,máme 11ti týdenní dceru Magdalénku,říkáme jí Madlenka a je to naše sluníčko ! Většinu dne se porád smeje az z toho vždycky začne něco žblebtat a smejeme se cela rodina 🙂 je to opravdu krásny 🙂 Na brisku moc byt nechce,ale když má den tak tam i 5 minut vydrži s hlavickou nahořea rozhlíží se do všech stran.Je to neskutečne zvedava ženská 🙂)) A doma? pritel ji hodne rychle naucil na ruku,takze vetsinu dne mi zabere prochazeni se po byte s Madlenkou na ruce ,zádičkama ke me,aby samozrejme videla co se kde děje🙂 A taky miluje kočárek.🙂) Přikrmujeme,Narodila se a měla 3000g a 47 cm ted má 4500g a 55cm 🙂 čas je nas nepritel...moc nám utíka :(( 😨

kajjkka
22. kvě 2013

ahojky,
taky se přidávám, máme 10týdenní dcerušku Elišku. Narodila se o 3 týdny dřív, tak mi přijde, že je trochu pomalejší asi. Sice pěkně papá, porodní váda 2840g a teď kolem 5400g a docela pěkně spí, ale hlavičku zatím zvedá málo a moc nežvatlá.

terechu
12. čer 2013

Ahojky, ja jsem se po cteni tehle diskuze uplne vydesila. Mam 9 tydenni holcicku Aishu. Narodila se 3 kg a 51 cm. Bylo mi cele tehotenstvi spatne tak byla hubena, ale dlouha. Nicmene hned po porodu zacala priserne papat, ted uz neji tak urputne, ale porad ji hodne chutna. V 9 tydnu ma 61 cm a 6.3 Kg. Z hruzou jsem zjistila, ze nektere miminka to maji v pul roce... Ja jsem taky velka, ale mam strach, aby z ni nebyla obryne.

dakar13
24. črc 2013

ahoj, mám Emmu. když se narodila měla 2850kg a 48 cm. ted má 52 cm a 4200kg.

rafadu
18. zář 2013

Ahoj,mám doma 2 měsíčního chlapečka porodní váha 3,350 a ted váží skoro 6 kg 🙂
@janadean . Co říkáš na toto ? 🙂 má 62 cm 🙂

rafadu
18. zář 2013

@rafadu Přesněji 5,85 🙂

andy266
28. říj 2013

Ahoj, my máme ve středu dva měsíce a malej váží 5 kg ( porodní váha 3710 g). Protahujou se taky Vaši prcci po spaní jak dospělí?

slaboska
5. lis 2013

ahoj,mužu taky mezi Vas?včera mala měla 10tt.holkyprosim jak ji mam naučit na flštičku?jak ji dam flaštičku k puse a ona chytne uplnej řvaci zachvat a prostě ji nechce,ja už nevim jak na to 😠

janiart
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
vecha
4. pro 2013

Ahoj maminy, naší Haňulce jsou 2 měsíce a týden. V noci krásně spí cca 7 hodin. Za to přes den jsem ráda, když usne alespoň na hodinku. Když nespí tak jen pláče (mno spíš je to řev). Vůbec nic na ní nezabírá (mluvení, chrastítka, nošení na ruce, houpací lehátko...prostě nic). Už nevím co vyzkoušet. Má to nějaká maminka stejně? Nejdivnější je, když se dá do kočárku nebo do sedačky v autě, tak je během 5min tuhá a spinká. Nechápu to...asi se jí doma nelíbí. Máte to některá stejně? Díky za rady a typy V.

dasa_82
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
segrayvon
19. pro 2013

Ahoj, máme 6-týdenní dceru Emičku. Přes den je hrozně hodná, usíná v pohodě, na prdíky máme svoje fígle, zato večer...ne a ne usnout. Vzteká se! Nic ji není, je jí teplo, je nakrmená, vykoupaná, vyprděná. Je na umělé výživě. Něco jí vadí a nevíme co. Zkoušíme ji utahat - cvičíme s ní, čtu pohádku a nic. Vztek a řev. Včera usnula na 20 minut v kočárku a pak zase řev. Nevadí mi, že je vzhůru, ale že se vzteká. Co zkusit?
Zároveň nevím, zda už teď mám nastavit nějaká pravidla, jako spát přesně v 8...

segrayvon
19. pro 2013

@vecha U nás je to stejné, akorát přes den pohoda a večer tak 2-hodinový řev. V kočárku je v klidu, ale stejně usne (spíš se utahá řevem) ve 22.00, což je 2-3 hodiny po koupani. Zkouším ji nastavit čas spaní na 19-20. Už nevím, jak na ní....

vecha
23. pro 2013

@segrayvon Tak to nevím...my už sme přišli na to že moje mléko nebylo nic moc a dávalo Haňďulce málo od tý doby co přikrmujeme je Hanička jak vyměněná 🙂 Je to naše zlatíčko a za nic bych jí nevyměnila 🙂

segrayvon
24. pro 2013

@vecha my už taky přišli na to, co to je...bolení bříška ☹ Děláme masáž a dáváme kapky BabyCalm. A je to super!!

vecha
26. pro 2013

@segrayvon Chudinka,tak přeju aby jí ty prdíky moc netrápily.

pindrusice
6. led 2014

@miklice To co píšete mám přesně doma!

luca93
11. led 2014

Ahoj maminky, mám chlapečka a porodní váha byla 3,65Kg a 49cm. Teď máme skoro dva měsíce a váží 6kg a měří 64cm, plně kojim 🙂 Chci se zeptat jestli i Vaše miminka už pasou koníčky 🙂 Jsem na něj strašně pyšná, jelikož DR. říkala, že je na to brzo, ale on je strašně šikovnej, vždy když ho dám na zem začne zvedat hlavičku a točí s ní, hlavně to vydrží fakt dlouho třeba 2 minuty 🙂 Začíná se mi plazit, ale na to má ještě opravdu času dost, tak by mě zajímalo jak jsou na tom Vaše miminka 🙂
Jinak bolení bříška... piju fenyklový čaj a malej už tolik nepláče v noci se budí 2x max 3x na kojení, ale přes den je vzhůru skoro celý den, naštěstí nepláče, ale první 4týdny plakal pořád, hlavně v noci tak vím jak se některé maminky cítí, ale přiznám se, že spinká s náma v posteli, vím, že by se to nemělo, ale on je strašně spokojený, jen přes den spinká v postýlce, tak doufam, že si na postel nezvykne a jestě ho naučím spát v postýlce i v noci? 😉