8 měsiční nechce být sám. Čím to je?

smudlinka
25. led 2007

Ahoj všichni, mám 8 měsíčního chlapečka a už si nevím rady. Je to asi 14 dní, co nám syna hlídala celý den tchýně, neměla žádné problémy, syn byl hodný, tak jsme myslela, že všechno proběhlo v pořádku, ale od té doby musim být synovi pořád v dosahu, dřív si alespoň hrál a stačilo mu, že na mě vidí, ale teď chce pořád chovat, když jdu od něj někam dál (vidí na mě), tak hned začne strašně plakat. Večer chodí spát v 19.00 hod., vždycky vypadá že spí, tak odejdu a jsem za dveřma a začne celý kolotoč znovu a tak to trvá i do 23.15 hod. Večer se mi stejně budí asi tak 4krát a to je nakrmený, napitý a přebalený. Nevím, jestli od té doby, co byl hlídán má strach z odloučení ? ☹

titkovamiriam
25. led 2007

Moze byt ze nechce byt sam ,lebo si zvykol ze pri nom niekto je.No moze to byt aj zubkami.Ja mareka nehavam doobeda v izbe z jeho hrackami.pekne sa hraje tak hodinku ,potom si ho vezmem vymenim hracky a mozem v klude varit,alebo robit co potrebujem.No ked vidi otca tak chce byt stale na rukach,naucil sa ho nosit.Marekovi staci ze ho len pocuje a uz zacne cirkus musi k tatovi na ruky.Skus ho davat na chvilku do ohradky a aj ked bude plakat trosku ho nehaj.Ak sa zacne hrat tak ho nehaj no o niaky cas ho zober na ruky.Necakaj az na dalsi plac,lebo si zvykne ze ked zaplace tak dostane co chce.

dashak
25. led 2007

Ahoj, já mám 10 měs. holčičku (defakto 8 měs., je narozená dřív) a mám úplně stejný problém. Oni mají teď období závislosti, to snad brzo přejde. Se spaním to samé, dřív jsme ji dali do postýlky a ona v klidu ležela, dokud neusla. Teď se k ní taky musím několikrát vracet. A jak jste na tom se zubama? Nám totiž rostou, takže se taky hodně chováme, pač je to někdy k nevydržení.

smudlinka
autor
25. led 2007

Zuby zatím žádný nejsou, večer mu dásničky potírám gelem, ale asi nezabírá ☹ . Byli jsme na kontrole u dr., ta se mu do pusinky dívala a řekla, že zuby zatím nehrozí. U nás v rodině každýmu vyrostly až ve 12 měsících ! Nevím, když večer nechce spát, jesli ho mám chovat, kolíbat na ruce, nosit po místnosti, aby si na to nezvykl a nemusela jsem ho nosit ještě v patnácti? Náš syn je velice chytlavý 🙂 . Jinak děkuji za odpověď.

andrea25
25. led 2007

Ahojte, ja mám 9 mes. dcérku. Ešte nedávno som mala podobný problém. Stále chcela byť so mnou alebo s tatinom. Teraz už sa našťastie iba rozčuluje ked ju nechceme zobrať na ruky. Občas ked si ju nevšímame, tak až očervenie a začne sa triasť. Netreba si z takých vecí robiť ťažkú hlavu. My sme boli rovnaký. Ja som sa zo začiatku snažila stále byť pri nej, ale to sa nedá. Nie som predsa jej otrok. Niekoľkokrát si trochu viac poplakala, ale zvykla si. Dúfam, že čoskoro ju prejde aj to rozčuľovanie. K tomu zaspávaniu. Mne poradila svokra, aby som ju trošku pohojdala na rokách, položila do postieľky a odišla z izby nech sa deje hocičo. Vrátila som sa k nej až keď uz veľmi plakala. Po cca. 2 tyždňoch si zvykla. Teraz už plače len keď je smädná a to je vždy až po polnoci.

dashak
25. led 2007

Smudlinko, nám taky zuby vyrostly až v 8 měsících a byla protivná už od 4 měsíců, pořád měla nacpané prsty v puse a slintala. Ono to hrozně dlouho trvá, než vylezou. Já malou taky učím si hrát samotnou, pokaždé jak ji položím do postýlky nebo do kempingovky tak lehne na záda, zčervená a začne plakat, vrazím ji čaj do pusy, ukážu ji nějakou hračku a jdu pryč a ona se pak zklidní. Taky nechci být její otrok, protože jsem celý den doma sama a to bych nic neudělala.

musko
25. led 2007

Ahoj!
Vieš, myslím si, že má obdobie fixácie. Bojí sa, že odídeš. Tak to musíš vydržať, ono to časom prejde. My to máme teraz znova - v 16 mes.

siduska
25. led 2007

ahojky tak u nas to je to iste furt za mnou chodi a stoji nad do mnou a place, natahuje rucicky aby som ju nosila, tiez nam lezu zuby uz mame dve vonku nasej malej je uz devet maesiacou, tak dufam, ze to skoro prejde, tiez sa snazim ju nechat sa hrat samu, nemam rada, ked mi ju kazdy natahuje o rukach , no a ked place a zisti, ze si ju nevsimam, tak ono ju to prejde otoci sa a ide sa hrat sama.tiez som doma sama a nechcem byt jej otrok tiez chcem vsetko doma stihnut a tiez chcem mat chvilku aj pre seba.

Dashak prepac ale co to je kempingovka

dashak
25. led 2007

Sidusko, kempingovka je kempingová tj. cestovní postýlka, skládací, tak abys si ji mohla vzít na cesty a má stěny jen ze síťoviny.

milca111
1. únor 2007

Ahoj všichni,mám naprosto stejný problém se 6-ti měsíčním synem.Jenže jsem se tady nikde nedočetla,jak se chovat,když se začne vztekat.Dokud se mu věnuji,tak pohoda,ale jen poodejdu kousek dál nebo si vedle něj čtu a vypukne u nás doma peklo.Malý plače a nepřestane dokud si ho nezačnu všímat.Zkoušela jsem i nechat ho vyřvat,ale když to trvalo už 45 minut a žádná změna,tak jsem to nevydržela a musela ho vzít zase do náruče.Hned bylo samo po breku.Prosím, co s tím? 😢

mimi109
1. únor 2007

ahojte no to aj moja mala je tak naucna ze musim byt stale pri nej
kupili sme koli tomu sietovu uhradku isty cas to pomahalo ked sa v nej hrala a videla ze tam pobehujem len ona musi vsetko vidiet a nic jej nesmie ujst 😵 tak zacala plakavat aj v ohradke,dala som jej do ohradky autosedacku takze uz vidi vsetko aj mna a je spokojna len sa musim stale ku nej otacat a nieco jej hovorit

no horsie je to ked dakde potrebujem ist,to mi ju bavi mamina len kd si mala uvedomi ze nie som pri nej tak spusti taaaake revy a prestane az ked som zas s nou 😖 neviete co s tymto aby mi nerevla ked ju u niekoho necham samu?

milca111
1. únor 2007

tak s tímhle problém nemám.Náš malý je hodný i u jiných lidí,ale musí se mu věnovat.Zkoušela jsi mimi nechat malou u někoho samu,odejít třeba jen do vedlejší místnosti a jak začne plakat,tak se jí ukázat aby věděla, že tam pořád jsi i když tě zrovna nevidí?Víš,teď mě tak napadlo, že by to mohlo pomoct. Příště by si myslela,že tam taky někde jsi i kdyby jsi odešla.

jess
1. únor 2007

dashak,smudlinka,to si ještě užijete.moji málé taky lezly zoubky od 4měsíců,a dásna měla nateklé,ale i přesto ji vylezli až v roku první.A lezou pomalinku doted'-aspoň se mám stále aspoň se mám stále nač vymlouvat chlapovy,když ho moc zlobí😀 .

Taky měla takové období,co furt vysela na mě i když jsme bydlely u našich,pak to tak nějak samo odeznělo,ale co bydlíme sami,tak si zvykla že vše děláme spolu a tak ji hodně vadí,když jdu bez ní třeba se psem a dává to patřičně najevo.

Jinak ted' nám vylezly horní špičáky a každou chvíli se vyklubou dolní,tak se to zas odrazilo na jejím chování.Od rána do večera bytem zní"mamíí a mama",žaluje na tat'ku,ani gatě od něj nechce oblíct,ani dupu utřít apod.Ale ono se to zase spraví až ji zuby přestanou trápit.S tím už mám zkušenost🙂

jess
1. únor 2007

milča,to ta moje taky chtěla nosit a vyžadovala si pozornost,jak už jsem psala,tak od toho 4měs-do asi roku.Dásna sice měla nateklé pořád,ale zoubek se vyklubal až v ročku 😖 .Ono se to spraví samo.Moje malá nálady a povahu dodnes obměňuje co 14dní až 1měsíc.Vždy se začne chovat jinak,nejakou dobu ji to drží a pak zas vymyslí něco jiné.Vyřvat jsem ji ale nenechávala,bylo mi jí líto.

milca111
1. únor 2007

Taky je mi ho líto,když tak moc plače,jenže nechtěla bych dopadnout jako švagrová,která celý den musí podřídit dítěti.Synovci jsou 4 roky a rodiče skáčou jak mu se líbí,protože jinak nastane otřesné vztekání. ☹

mimi109
1. únor 2007

milca aj to som skusala ale bez uspechu,plakala az kym som si ju nevzala k sebe,on je trasne n mn naucena,odmalicka sme stale spolu a ona je uz tak naucena

milca111
1. únor 2007

je to holt těžky s těma drobkama.Mají už svou hlavu,ale kdo to má vydržet,co? 😀 Chce to nervy z ocely a zkoušet a zkoušet.Sama vždy zkusím všechno co mi přijde přijatelné,ale zatím taky bez úspěchu.Jestli na něco přijdu,tak vám holky určitě dám vědět. 🙂 ale moc nadějí do mě nevkládejte,když za tolik let na nic osvědčeného ostatní mamky nepřišli. 😀 😀 😀

jess
1. únor 2007

milča,nakukni do diskuze v batolátkách na vztekání,tam rozebíráme ty naše odrostlejší umíněnce 😀 .Je fakt,že čím aktivnější a hyperaktivnější,tím hůř,ale aspoň víme že je máme 😀 ,mě ta moje aspoň poslouchá-zas neposlechne zbytek rodiny ,včetně tatínka,ale kiara,má čertíčka.

digysa
30. pro 2008

Ja mam problem, ze moja mala sa zahra aj sama, ale niekto s nou musi byt v miestnosti. Ak ju dam do ohradky a je tam sama, tak zabudni. Stale lozi za synom, mnou, alebo manzelom. Nenavidi byt sama.....ale sama sa zahra kedykolvek. Najradsej zbiera spinu zo zeme 😀 😀 😀

katmi
30. pro 2008

ja mam ten isty problem ako digysa.. pokial nieje s malou niekto v miestnosti,tak reve ako pavian...

petula58
3. led 2017

Mám syna bude mu 8 měsíců stejný problém ale už od narození spal na mě kdykoliv jsem ho položila hrozny rev pak se to zlepšilo jen tak že spí s náma v posteli teď už si dokáže hrát chvíli sám ale tak na 15 minut takže toho moc neudělám jediné s přítelem doufám jen že se to bude zlepšovat

balet
3. led 2017

Mezi 6 a 12tym mesicem prochazeji deti separační uzkosti. Je to dulezita faze pri vyvoji do budoucna ve vztahu k rodicum. Take to ted mame. Nejhorsi je to vecer a v noci. Dokonce jsme stehovali postylku zpet do loznice...Ale driv nebo později to musi prejit...😉 Jo a taky jsou citlivější khuli tem silenym zubum...😉