Čím čistit zoubky 7mi měsíční dceři?

pipisek
9. bře 2008

Mám 7měs. holčičku a chtěla bych se zeptat, jestli používat na čištění zoubků pastu. U Dr. jsem se ptala na fluor pro malou (starší dcera ho měla) a bylo mi řečeno, že se dnes už miminkům nedává, že mám koupit dětskou pastu Elmex a tou čistit malé zuby. Přijde mi to dost brzo na pastu, v 7měs.....zatím čistím jen vodou a kartáčkem.
Jak radili Dr. vám ostatním??? Díky předem!

ria80
9. bře 2008

Ahoj,my teda ještě zuby nemáme,ale máme už přichystanou pastu i s kartáčkem.Prstáčkem.Babička to někde sehnala.Jmenuje se to Baby Orajel.Stalo to 115 korun.Od 4 měsíců.Zkus se zeptat v lékárně.

konoupek
9. bře 2008

tak já slyšela,že na kartáček a pastu mají ty naši drobci ještě čas,zatím by mělo stačit čistit obyč čtverečkovou gázou.Myslím,že to bylo v Sama doma,ale to nechci kecat 😉 .Pastu by prý mohli spolknout a ono to není pro to jejich zažívaní nic moc 😉

sylvar
9. bře 2008

my čistíme kartáčkem navlhčeným ve vodě.Sofi miluje rejdit si v pusince kartáčkem.Přesně se trefuje na své 3 zoubky 😵

konoupek
9. bře 2008

jo jinak kartáček v puseně u nás taky frčí 😉 🙂

ria80
9. bře 2008

No taky to budu používat až později.Nejdřív asi budu otírat gázou.Už ted,když jí s tím otírám obličej,tak to bere mě z ruky a cpe do pusy.Už se chystá. 🙂

karotky
10. bře 2008

My taky zatím čistíme kartáčkem,namočeným ve vodě. 🙂

pipisek
autor
10. bře 2008

holky dík, jste na tom s čištěním zoubků všechny jako já, pastu tady nikdo nedává, tak nevím .....stejně by mě zajímalo, od kdy se tedy pasta doporučuje.

karotky
10. bře 2008

Od té doby,co se naučí plivat.Ale to nevím,kdy to čekat. 😀

aponchie
11. bře 2008

to uz se probitalo v kojencich za ten elmex jsem dostala nadane 😀 od holek ale je fakt dobrej .podle me 7mes.holce staci voda a kartacek na prorezane zuby jak je zub jednou venku je to zub jak kazdej jinej byt dospelej cistit cistit a cistit!!!

andulinka111
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
suzina08
20. říj 2015

Když míval malý první zoubky a ještě hodně citlivé dásně, tak jsme používali klasický prsťáček. Moc to s ním ale nešlo, tak jsme po čase přesedlali na tyhle kartáčky https://www.nazuby.cz/GUM-zubni-kartacek-Baby-0...
Prsťáčkem jsme čistili bez pasty a teď už jsme samozřejmě na Elmexu 🙂

barulina
20. říj 2015

já cístia hned pastou. nějak si nedovedu představit ji zoubky ne vyčistit. vida dle mě nestaci

kami1984
20. říj 2015

My máme pastu Weledu, je to takový gelík, dá se polykat a je dobrý na bříško🙂

sromulenka
20. říj 2015

My čistíme pastou už co se ukázal první zoubek. Naše zubařka nám poradila Elmex a tak od malička obě mé děti používají pastu Elmex. Ta je od prvního zoubku do 6 let. Ale je trošku dražší. Včera jsem byla v Globuse a objevila jsem od značky Odol pasty rozdělené dle věku - na mléčné zoubky, pro děti od 3 do 6 let. Pro starší..Nyní je více možností i levnější varianty. Hlavně aby ,, chutnaly,, dětem 😉