Jaký obvod hlavičky měla vaše miminka kolem 4. měsíce?

mmaarrkkeettkkaaaa
22. kvě 2012

Maminky, chtěla jsem se zeptat, kolik měla vaše miminka obvod hlavičky kolem 4. měsíce. Malá má 38,5 a téměř zaniklou fontanelu ☹ čeká nás vyšetření na neurologii a tak by mě zajímalo, zda má někdo podobný problém...

lena27
22. kvě 2012

obvod hlavy jsme měli kolem 42cm(při narození 36) a fontanelu 2x1,5, zaniklou jsme ji měli až v 18m

verbalinka
22. kvě 2012

Ahoj, jen tě chci uklidnit 🙂 Kamarádky dcera taky měla brzy zaniklou fontanelu a teď je z ní krásná 3,5 letá holčička. Jen chodila na kontroly a hlídalo se to. Určitě to bude v pořádku - oni si Agátku pohlídají 😉
Velikost hlavičky s fontanelou nesouvisí, někdy se prostě dřív uzavře 😒
A syn měl ve 3. měsících 42,5 cm (při narození 36cm) a uzavřenou po prvním roce (na 1,5 roční prohlídce už ji neměl). A dcera měla v 6týdnech 36,5 cm (při narození 33,5 cm), na tříměsíční teprve půjdeme.

blahova_andrea
22. kvě 2012

Míša měl ve 3,5m 44cm. A co té tvé berušce hrozí kvůli té fontanelce? Jako, že jí ta hlavička a mozek nebude mít kam růst? Promiň za blbé otázky, ale já to slyším prvně.

palomitacheca
22. kvě 2012

Tak s timhle nastesti zkusenost nemam. Syn mel po porodu 37cm a ve 4 mesicich pak 44,5cm. Fontanela se mu uzavrela pred 18. mesicem... Snad to u vas nebude nic vaznyho. Ani nevim, co se s tim da delat ☹

jaa
22. kvě 2012

Naše malá ve 3měs. 40cm. Jinak,předčasný srůst fontanely se už dnes umí chir.řešit. 😉

evcounek
22. kvě 2012

Ahojky neměj strach ono se to nějak vyvrbí. Teď trochu na uklidnění Kamarádky Holčina Týnka (teď 1,5r) je drobounká hočna. Dr je taky honila po všech čertech, že jí předčasně srůstají švi a já nevím co všechno (RTG, neuro... 😠 ) no nakonec to dopadlo tak že je poslali někam do Prahy na Antropologii(nebo co) a tam je přijaly a tamní Dr. začala spouště hrůzu že jejich dr je úplná kráva, že je honila po zbytečných vyšetřeních 😠 . Když má malou hlavu tatínek nebo maminka(nebo obá) Děti nemůžou mít hlavu jak pátrací balon aby byly podle tabulek. Změřila hlavi rodičům, a Týnce taky a prý je naprosto v normě. Vypočítala jí jak velkou hlavičku bude mit v 5letech, pak v 10; 15; 18; 20 letech a že si mají jen ohlídat tyto hodnoty a na ostatní se vyprdnout. 😀
Týnka je drobnější holčička ale jinak na ní nikdo nic nepozná.
Snad jsem tě trochu uklidnila a vše dopadne dobře držím pěsti

asaka
22. kvě 2012

syn mel pri narozeni 36 a ve 4m 44cm. Vzdycky mel obvod hlavy na horni hranici normy. Ve dvou letech mel 52, coz je o 2cm min nez mam ja 😀 Chlapecci maj samozrejme v garfu jiny cisla nez holcicky. Jak to mel s fontanelou nevim, ale taky me dr tim dost desil, na premereni hlavy jsme chodili casteji nez je obvykle, na neuro nas nakonec neposlal. Manzel ma hlavu taky velkou, tak to ma asi po nem. Drzim palce at dopadnete na enuro dobre a uklidni vas tam. A kdyby nahodou, jak pise @jaa dr by si s tim poradili

katka37
24. kvě 2012

ahoj trápí nás stejný problém malý měl při narození 36 cm,ve dvou měsících 42.5cm ve čtyřech měsících 45cm,taky nás hnali na neurologii a tam nás paní doktorka poslal na sono mozku,ukázalo se ,že je vše o.k pořád jsme na horní hranici v tabulkách,ale když jsem koukala do synova očk.průkazu...ted je mu 15lett v té době by byl malý s obvodem hlavičky v normě ,takže tabulky se mění ,užila jsem si strachu ,proplakala nocí ,měla jsem strach,ale malý je v pořádku a tvůj bude taky! 🙂 máme jen diagnozu makrocefalie což je česky .,..větší hlavička 🙂 jinal ted je mu 6 a půl a má 47cm 🙂 moc vám držím palce ikdyž vy asi máte trochu jinačí problém