V 9 měsících se přemisťuje po bříšku, mám být v klidu?

marketcinki
20. zář 2013

Ahojky maminy,
chtěla bych se informovat, jak jsou na tom vaše ratolesti s lezením, sezením a prvními krůčky.
Začínám být totiž trošičku nervózní, protože ta naše malá potvůrka nic nechce dělat. Stačí jí přemísťování se po bříšku a to mi přijde vzhledem k jejímu věku málo.
Mám si dělat starosti nebo být ještě v klidu a dát jí čas?
Poraďte a podělte se o své zkušenosti maminy. 🙂

Díky

lendyn
20. zář 2013

tak mně to příjde úplně normální, každé dítě je prostě ORIGINÁL a jestli je to vaše první dítě - tak bych řekla, že je úplně v poho. Můj první syn na tom byl úplně stejně - byl "pohodlnej" všude se doplazil, dolezl - prostě si utužoval svaly dle svých sil - začal chodit až v 15měsích a myslím, že o nic nepřišel - v 5letech běhá až/až. Zato naše druhé zlatíčko se už otáčí, převrací ve 4 měsícíh, co ani právě provorozenej nedělal pomalu ani v 1/2 roce 😀 .....
Takže se nestresujte, buďte ráda, že máte krásnou zdravou holčičku, která pomalu objevuje sama sebe i okolní svět!!!

marketcinki
autor
20. zář 2013

Jo to ona je pohoďačka a ničím se nestresuje. 😀 Ale ona ještě ani neleze, připadá mi jako rak, který si na potřebná místa docouvá a max. natáhne! 😀
Ale stresovat se tím tedy nebudu, prototže jak píšete, tak co kus, to originál.... 😀

andelka
20. zář 2013

Oba v 9m byli jen plazivci..lezli až těsně před 11m, chodit začali v 15m..každé dítě má jiné tempo. Klid.

lucieandrlova
20. zář 2013

Jak píšou maminky, každé dítě je originál a má své tempo. U nás to bylo zase opačně. Velký snaživec a kdyby to šlo, tak už by se rozběhla hned od narození. 🙂 pořád sebou šila a snažila se, v 6 měsících si sedla, v 10 se postavila a začala první krůčky a po roce už chodila bez opory. Museli jsme být pořád ve střehu. A jak já jsem záviděla maminkám, kterým mimi leželo v kočárku a spokojeně žužlalo housku nebo na dece a hrálo si s hračkami... 🙂 A naše torpédo už nebylo za 5 sekund na stejném místě... 😉
Takže si v klidu užívejte postupný vývoj miminka. A kdybyste byla hodně nervózní, tak si zkuste promluvit s rehabilitační pracovnicí. Nám poradila pár cviků k přetočení na břicho a na záda a na posílení svalů a malé se to strašně líbilo a nadšeně to opakovala...

marketcinki
autor
20. zář 2013

děkuji vám maminky za uklidnění a přeji vašim "torpédům" hodně zdravíčka 😀