Instantní kaše z ovesných vloček, jak ji děláte?

handula83
1. srp 2014

Ahoj maminky koupila jsem ovesné vločky instatní na kaši.Sem asi blbá,ale raději se zeptám.Píší rozmíchat ve vroucím mléce a hotovo.Já přece nemůžu vařit Nutrilon mléko.Chci k tomu dát ještě banán a rozmixovat.Jak to děláte vy?

gosa22
1. srp 2014

já kupuju ve zdravé výživě, míchám je s horkou vodou,mám to i v návodu...samozřejmě se dá dát i mléko, ale to až později...s Nutrilonem bych to nemíchala, navíc je to zbytečně drahý... 😉

handula83
autor
1. srp 2014

@gosa22 Takže pro 6 měsíční mimčo to mám dát ve vodě?Já myslela že musí být ta kaše mléčná.

andelka
1. srp 2014

@handula83 nemusí být mléčná. Taky jsem dělala dětem ve vodě, ale je fakt že až od 8-9měsíce takže jsem pak dochutila třeba ovocem, máslem..Nicméně kdybys chtěla mléčnou, tak uvaříš kaši a pak do ní zamícháš UM v prášku. Nebo ty vyloženě dětské instantní kaše nemléčné jdou udělat i do ne úplně horkého mléka. A jinak i pudink a omáčky se dělají z UM, tak proč ne kaše.

gosa22
1. srp 2014

@handula83 já jsem to malýmu začala dávat taky později, asi kolem 8 měs, do té doby jsem dávala kaše kupované Nutrilon, ale jinak to asi jde uvařit v Nutrilonu, jen mi to přijde zbytečné...

katyxq
1. srp 2014

@handula83 kaše mléčná být nemusí, stačí jírozmíchat ve vodě (nebo MM nebo rostlinné alternativě mléka, pokud je dítě kojené, není UM nic, co by mělo dostat do pusy) - https://www.modrykonik.cz/kase 😉

handula83
autor
1. srp 2014

@katyxq Malá je bohužel na UM,takže jestli jsem to správně pochopila,udělám ve vodě a můžu tam přimíchat UM mléko?Chci totiž aby za ten den měla co nejvíce mléka.Odpoledne dávám příkrm.

katyxq
1. srp 2014

@handula83 můžeš i nemusíš - nicméně UM není přirozená potravina a je celkem žádoucí ho právě nahradit pestrou stravou (mezi 4./6. měsícem až rokem, UM nemá být podle WHO i České pediatrické společnosti používáno jako náhrada pestré stravy a lze používat počáteční UM i při příkrmech).

berenika39
1. srp 2014

@handula83 jestli tam chceš přidat UM, tak je to lepší udělat tak, že kaši uděláš ve vodě, hustou akorát. pak dáš do malého šálku nutrilon, malinko vody a umícháš jakoby kašičku, prostě super husté mléko, které přidáš do té kaše.
Takhle se pohodlně dá "vařit" z UM, všechno - ovesná a jiná kaše, puding, bramborová kaše, kam taky dáváš mléko....

handula83
autor
1. srp 2014

Děkuji moc mě totiž ty ovesný vločky udělané jen ve vodě přijdou takové ochuzené o to mléko.Kupuji samozdřejmě mléčné kaše instatní,ale malá to má na pár dní a levné to zrovna není.Tak chci zkusit domácí,protože se po tom může utlouct.🙂

lv
1. srp 2014

@handula83 já do kaši uvarených ve vodě přidala um prášek. Když jsem chtěla s ovocem,uvarila jsem ho společně s vlockami, jáhly, pohankou rozmixovala a do mírně vychladne domichala um.

helcenka
1. srp 2014

@handula83 - já jsem kupovala drcené ovesné vločky, uvařila dvě tři lžíce vloček s vodou, tak, aby z toho byla kaše a vidličkou rozmačkala banán a smíchala s kaší. Zamíchala jsem do ní ještě pidi kousíček másla. Syn to měl moc rád už od 6. měsíce. Někdy jsem mu místo banánu rozmačkala povařené jablíčko a jeden dva piškoty. Později jsem mu do téhle kaše dávala i rozinky, sušené švestky nebo jsem ji smíchala s domácí přesnídávkou bez cukru...
Nic jsem mu nikdy nemixovala, jen mačkala vidličkou na maličké kousky. Do ovesné kaše jsem mléko nikdy nepřidávala, ale na začátku příkrmů jsem také chtěla, aby měl pořád dostatek mléka, tak jsem mu ji dala mlékem zapít...