Kdy se nahlásit na ÚP? Hned po skončení RD?

tylinka
11. kvě 2014

Končí mi rodičovské dovolená a prozatím jsme nenašla žádné zaměstnání. Na RD jsem nastupovala z ÚP. Kdy se musím na ÚP nahlásit? Syn se narodil 11.5.. Vím, že rodičovský příspěvek mi bude vyplacen za celý měsíc, ale kdy se nahlásit na ÚP? Hned 12.5. nebo až od 1.6.?

eva118
11. kvě 2014

Já si myslím, že bys tam měla být registrovaná už toho 12.5., protože někdo ti musí platit sociální a zdravotní a s tím rodičovský příspěvek nesouvisí, pracující taky musí nastoupit, jak má dítě tři roky.

anetadr
11. kvě 2014

Byla jsem ve stejné situaci v březnu - jen jsem šla na RD z VŠ🙂 a na úřadu mi řekli, že tam mám prostě někdy po datu třetích narozenin přijít. Nemusíš hned 12., ale tak nějak v rámci pár dnů. Stejně než mi vystavili papír pro pojišťovnu, tak to trvalo asi měsíc, a pro pojišťovnu potřebuješ i papír o ukončení pobírání rodičovského příspěvku, který ji přijde poštou cca měsíc po jejím skončení. Takže žádný stres🙂

lucifereeek
11. kvě 2014

já osobně bych tam šla hned druhý den po narozeninách dítěte, stejně tam jít musíš, tak proč ne hned zítra a budeš aspoň v klidu a taky budeš mít už vše vyřízené.

zuzazuzanta
11. kvě 2014

Do tří pracovních dnů.Tudíž nejpozději 14.5. 🙂

vanule
11. kvě 2014

mě to čeká příští rok, malá bude mít tři a během rodičáku mě propustili, takže pokud do té nic neseženu hned v pondělí jdu na ÚP (malá bude mít narozky v neděli) nakonec jak píše @lucifereeek stejně tam musíme, tak proč ne hned...

berulinka1
11. kvě 2014

můžeš se nahlásit i na svojí zdravotní pojišťovně,pokud pečuješ o 1 dítě do 7let věku nebo o 2 děti do 15let..a tím nemusíš být hlášená na ÚP..taky jsem to tak měla,byla jsem pak ještě s malou doma,protože jsem neměla práci..a pojištění za tebe platí stát.. 😉

teenyel
11. kvě 2014

Ahoj, taky bych se rada zeptala. V tehotenstvi na nemocenske, neprodlouzena smlouva uz v prubehu tehotenstvi. Co a jak bude? To mi vyprsi smlouva a ja pujdu tehotna na pracak nahlasit ze jsem na nemocenske? A kdo a kolik potom plati?

mapurka
11. kvě 2014

na úřad čím dřív, tím líp. Pro další rady si přijďte k nám do skupiny, rády vás přivítáme https://www.modrykonik.cz/group/6408/