Mám jít s nevlastní dcerou do školy?

fayvare
29. srp 2014

Ahoj, ráda bych slyšela Vaše názory na to, zda jít s nevlastní dcerou první den do školy přesto, že její matka si to nepřeje. Máme se navzájem obě rády a bude mě mrzet pokud tam nebudu, ale nechci dělat problémy jejímu tatínkovi, mému příteli.

tarra27
2. zář 2014

@luciebx že by @gepe byla naše krevní skupina? 🙂

petrakol
2. zář 2014

@hojda Když to tady vidím, do jakých vztahových zašmodrchalců se dnešní děti rodí
Je to tak... pořád dokola.

Jen tady na MK je snad každá druhá těhotná s rozvedeným se závazky. Co na nich ty holky vidí.

somalicats
2. zář 2014

@petrakol Jestli ono to nebude tím, že tihle chlápci mají úžasné přesvědčovací schopnosti...

luciebx
2. zář 2014

@somalicats 😀 😀 😀 😀

somalicats
2. zář 2014

@luciebx Taky už jsem měla tu čest dva takové potkat, ale jednak asi nejsem ten vhodný objekt na ukecávání, jednak stačí, abych vybalila, že mám dvě děti, a zájem rychle opadá 😀 😀 😀

gepe
2. zář 2014

@luciebx ja se zacala divit, proc ma diskuse s timhle tematem tolik stran a prispevku, tak jsem nakoukla 🙂 prelouskala stranku po strance s ruzne se michajicimi pocity, trosku vychladla a nedalo mi neprispet 😅 kor, kdyz ted nasi mlady byl rok a pri predstave, ze bych byla na miste te mamy, prisla nejaka kudlanka a... uf.

chris_n
2. zář 2014

@hojda tak já osobně za sebe nejsem ten typ člověka, co by potřeboval něco často měnit. Ale nikdy neříkej nikdy a stát se to může. Bohužel své rodiče si nevybíráme, takže nemůžeme za stav rozvedený. U každých prarodičů to byl trochu jiný případ 😉

frapik
2. zář 2014

@fayvare já se přiznám, že bych moc ráda věděla, jak to nakonec dopadlo..... ☹

papalinka
3. zář 2014

@petrakol tak na to ti můžu odpovědět docela přesně, co vidíme na rozvedených mužích se závazky. 🙂 Já žila 10 let s přítelem, plánovali jsme svatbu, děti, ale jak už to bývá, vše bylo jinak a my se rozešli. Mě v tu dobu bylo 33 let. Hledala jsem nového partnera a postupně zjistila, že volní muži kolem/nad 35 let, kteří nemají děti/nemají za sebou delší vztah/manželství jsou pro párový/rodinný život nepoužitelní. Tak jsem měla na výběr, buď chlapa na prd, ale bez dětí a nebo skvělýho chlapa s dětmi. Vybrala jsem si to druhé a jsem spokojená. 🙂

petrakol
3. zář 2014

@papalinka A rozvedený muž je pro rodinný život použitelný? Mně osobně to nějak odporuje.
Vím, že ve věku 30 + už je to těžší, ale spousta žen, které jsou ve vztahu s rozvedeným, nemá ani 30 let.

blondynka400
3. zář 2014

@petrakol a můžu se zeptat v čem ti přijde nepoužitelný? Prostě se stane, že se občas někdo rozvede a pod. To je to samé, jako kdyby jsi řekla, že chlap, který se jednou rozejde s ženou je nepoužitelný 😝 To znamená, že asi všichni 😀

suzanna123
3. zář 2014

@petrakol to je, jako bys tvrdila, že rozvedená ženská je nepoužitelná. Vždycky záleží na okolnostech..

papalinka
3. zář 2014

@petrakol jak psaly holky @blondynka400 @suzanna123 rozvádí se polovina manželství, všichni tito muži a ženy jsou tedy dále nepoužitelní? Alespoň dokázali žít více let v páru, vychovávat děti, překonávat problémy párového života. A rozešli se třeba i proto, že po 15 letech zjistili, že se k sobě s partnerem, kterého si vybrali v 18 letech prostě nehodí. Ne že by každý z nich byl nějak patologický. Kdežto, kdo je i v 35 sám, bez dlouhodobějšího vztahu za sebou? Podle mě až na výjimky jen lidé, kteří dlouhodobě v páru/rodině žít nechtějí a nebo neumí.

Jinak souhlasím, že jako mladá bych asi muže s dětmi odmítla, ale na druhou stranu, kdybych potkala svého manžela, tak bych ho brala s dětmi i v pětadvaceti. 🙂

petrakol
3. zář 2014

@blondynka400 Nepsala jsem, že je nepoužitelný. Rozvod a rozchod vnímám jinak. Prostě se stane... Opatrnost je vždy na místě, u rozvedených obzvlášť. Mám osobní zkušenost nejen s mým bývalým manželem. Ženy z toho nevyjímám. To je taky důvod, proč se dalšího vztahu bojím. Co když mi to vážně nejde, jinak bych přece nebyla rozvedená atd...
Jak mi řekla moje kolegyně - rozvedení jsou vždycky nějak defektní, i když jsou to jinak třeba fajn lidi.
Já vážně nevím.

petrakol
3. zář 2014

@suzanna123 Jak jsem psala, ženy z toho nevyjímám. Týká se to obou pohlaví. Samozřejmě, že jsem to zobecnila, výjimky jsou vždy, ale je jich tak málo, že se divím tomu množství nových partnerů.

petrakol
3. zář 2014

@papalinka Já vážně holky nevím. Jako rozvedená to asi vnímám jinak.Každopádně něco tam asi není úplně v pořádku, když se rozvedli. Zahrnuji do toho i sebe. Proč to nedokázali dál, vychovávat spolu děti, žít společně... S tím dalším to dokážou? Proč ne s tím, s kým mám děti? atd. Je tam tolik otázek 🙂

lenicka07
3. zář 2014

Já se holky přiznám, že jsem hledala ve 32 letech a v hlavě mi šrotovaly obě varianty - u svobodného jsem přemýšlela proč je ještě svobodný a u rozvedeného, proč se rozvedl. Takže v určitém věku už člověk prostě obezřetný je. V 25 letech jsem tohle vůbec neřešila 🙂 No a můj manžel jako svobodný jisté " mouchy" měl. Sice nemusím bojovat s bývalkou, zato mám naprostou příšernou tchýni s tchánem a na krku doživotně hypotéku na JEJICH barák (bydlíme sami). Manžel je skvělý a jsem s ním moc šťastná, ale...

tarra27
3. zář 2014

@lenicka07 léno ono všude je něco....bud ex, děti od ex, příbuzní manžela, nebo nemoci....prostě každý ma v životě nějaké trápení a nikdo nejsme dokonalý 🙂

papalinka
3. zář 2014

@petrakol to co říká kolegyně mi připadá jako úplná blbost. Přece život není jen samá výhra, ať se snažím jak se snažím, můžu prohrát, zvlášť když jde o vztah, kde jsou za něj odpovědní dva. To bysme byli defektní všichni, kterým v životě něco nevyšlo.

Já i můj manžel jsme měli předtím vztah, který skončil proto, že jsme po letech zjistili, že se k sobě nehodíme. Navíc jsme oba byli na straně těch, kteří byli partnerem opuštěni. Teď to vnímáme jako velkou výhru, ty vztahy byly vadné, ale my v nich pokračovali s nadějí, že bude dobře. Ale nebude a nebylo. Teď jsme spolu moc šťastní a vděční svým ex, že nás opustili. Určitě nejsme defektní, jen jsme se potkali později než ve dvaceti.

A přesně jak píše @lenicka07 a @tarra27 všude je něco, jedno zda nevlastní děti/ex partneři, šílení tchánovci a nebo sobecký manžel. Každý ať si vybere, co je pro něj v životě důležitější.

Jinak taky jsem hodně řešila, proč se můj manžel rozvedl, když jsme spolu začínali. Pořád jsem si říkala, proč od něj utekla. když je tak skvělý? No a dneska to vím, on je skvělý pro mě, pro ni nebyl, tak odešla. 🙂

lenicka07
3. zář 2014

@papalinka mluvíš mi z duše 🙂 A my jsme se s manželem vlastně znali už z tanečních, kde byl tenkrát zabouchnutý do mé tehdy nejlepší kamarádky. Pak jsme se po šestnácti letech náhodou potkali na internetové seznamce, sešli jsme se a bylo to... hodně rychlé 😀 Jinak tomu říkáme, že jsme na sebe prostě zbyli 🙂
Nikdy by mě v těch tanečních nenapadlo, že jednou zrovna tenhle bude můj manžel a budu s ním mít dvě děti 😀 Za těch 16 let jsme toho oba dost prožili, ale prostě byl to osud 🙂
Fakt jo, holky, máte pravdu vlastně všechny, já vás všechny chápu. Každý máme své křivdy, trápení, každý někoho někdy zranil. Z toho co jsme prožili, si odnášíme nějaké zkušenosti. Každý reaguje podle toho co prožil. Jediné, co prostě nemám ráda, do někoho se "navážet" a hrát si na soudce. To si netroufám ani u lidí, které osobně a blíž znám, natož podle pár příspěvků. To bylo asi jediné, co se mi na téhle diskuzi fakt nelíbilo, vše ostatní chápu.

lu777
27. zář 2014

@papalinka naprostý souhlas!!!!
byli jsme jednu dobu s MM od sebe a přesně tohle byla moje zkušenost... 😉 😉

ale je to pak komplikované samozřejmě když má člověk svoje děti a ten partner taky svoje.... hlavně domluvit víkendy, aby se sešlo když už moje děti budou u tatínka, tak aby ty druhé zase byli u maminky 😀
no je to složitý, lepší fakt vyzkoušet před dětmi, pak to není tak jednoduché....

samozřejmě je lepší když to klape s otcem dětí (pokud to není alkoholik nebo kriminálník), o tom žádná.... 😉
protože jsem tím prošla, tak mi přijde, že je v tom hodně často ego... někdo se urazí, "zavře dveře" a už tomu druhému nedá šanci... a všechno dobré je prostě zapomenuto... přitom je to pořád ten samý člověk a nějaká jiná to v něm třeba znovu vykřesá (i k mojí škodě)...
je to trošku jako mít počítač, ale nevědět jak s ním zacházet.. každý máme takový "návod k použití" a je super, když ho ten partner zná.. kde mám slabá místa, kdy potřebuju třeba jen ticho, co mě fakt vytočí a kdy něco ani nemyslím vážně a jak mě rozesmát a tak 🙂

čím jsem starší tak mi víc přijde, že v každém se dá vykřesat něco dobrého nebo něco zlého (v různé míře), hodně to záleží na okolnostech....

už nekupuju historky "můj bývalej byl hroznej hajzl".... takových je minimum a já tohle slyšela fakt mockrát (asi tak často jako od chlapů "moje manželka je strašná, dome je to o ničem a ani spolu nespíme" 😀 )...

život je náročný, plno věcí není tak jak jsme si to nalajnovali, ale každý chce, aby ho někdo měl rád, někdo ho pochválil, někdo si ho všimnul.....