Mám velké dilema, odejít od manžela nebo zůstat?

pavlina30
29. črc 2014

Ahoj maminky mám velké dilema a potřebuju poradit a slyšet názor od někoho neutrálního.Mám manžela.Brali jsme se po dvou měsících známosti v té době jsem už čekala naše první dítko chlapečka Honzíka.Už po svatbě a vlastně i před ní jsem zjistila že já sedím sama doma mezi čtyřma stěnama a on si pořád lítá někde po kamarádech.Měla bych ještě podotknout že já jsem zatím jeho nejdelší vztah nikdy předtím neměl vztah dýl jak na týden.Když se nám narodil malí a to ještě předčasně doufala jsem že se to změní že bude víc s námi.Nezměnilo se to.Potom jsem znovu nechtěně otěhotněla,ale miminko jsme si nechali a teď máme krásnou holčičku Zuzanku.Takže děti rok po sobě.Muž mi sliboval jak mi s nimi bude pomáhat atd.Teď je to tak že pomůže když se mu chce a to si s nimi ještě spíš jen hraje.Jinak pořád někde lítá s kamarády nebo pro někoho něco dělá.Navíc hulí trávu což mi taky dost vadí.Včera mi řekl ( a to už mi řekl vícekrát) že my dva spolu stejně nebudem.Docela často se totiž hádáme.Jemu pořád něco vadí.Že špatně vařím,že špatně vychovávám děti atd.Cokoli mu řeknu já tak jsem za hysterku.Už mě to nebaví kamarádka mi radí abych zbalila děti a odešla od něj,ale já z toho mám ztrach.Navíc mi v Listopadu končí mateřská a nemůžeme se rozvést protože jsme dělali oddlužení.Porádíte mi?Co byste v mé kůži dělali vy?Za každý názor moc děkuji.

hanivasi
29. črc 2014

dle mého názoru je tento vztah zbytečně protahován. Pokud ti narovinu říká, že spolu nebudete, tak nevím proč bys měla vedle něho stárnout. Třeba si říkáš, že to děláš pro děti, aby měly otce, ale i ty děti cítí váš vztah, že to není v pořádku... radím "otočit list" a jít dál.

zuzana_ka
29. črc 2014

Takovej chlap nepřináší nic dobrého ani tobě ani dětem. Bejt tebou, tak nasyslím nějaké peníze, pozjištuju pronájem a uteču od něj co nejrychleji. Zkus ještě s někým informovaným prokonzultovat, jak se můžeš bránit proti dalšímu zadlužení než dojde k případnému rozvodu.
Určitě si tvoje děti zaslouží lepšího tatínka než takovýhu hulváta 🙂

terinda
29. črc 2014

A hlavně si nedělejte další děti 😕
Prostuduj si něco o antikoncepci 😅

daskagal
29. črc 2014

Říká, že spolu nebudete? Tak mu ukaž, že má pravdu. Jsi v tom vztahu šťastná? Asi ne, že?! Tak proč v něm zůstavat. Nemyslím si, že bez něj by ti bylo hůř. A navíc asi není zrovna dobrým vzorem pro své děti. Pokud si vážíš sama sebe, sbal se a odejdi.

andelka
29. črc 2014

No, podle mě jste spolu snad jen proto, že se vám rychle nechtěně omylem či jak povedly dvě děti. Jinak jste se neznali, nepřemýšleli jestli se k sobě vůbec hodíte a teď zjišťujete, že asi ne. Pokud byste chtěli, tak byste s emuseli opravdu dobře poznat, svoje potřeby, respektovat se, ustupovat jeden druhému, aby vám spolu bylo dobře. Jenže to musíte chtít oba dva. Když on nechce, tak těžko. Blbý je svázání dětma a dluhy. Pořeš tohle, a když spolu nemáte být, nebudete, je to jen otázkou času. Příště vybírej partnera obezřetněji.

anetka1701
29. črc 2014

no, já myslím že to moc dilema není... Prostě se sebrat a odejít, jiné řešení není, jinak nebudeš nikdy štastná ty, ani děti... Co se peněz týká, nemusíte se hned rozvádět, nicméně žít spolu taky ne...

denyzuza06
29. črc 2014

žila bych si svůj život vedle něj po svém, nic bych od něj nečekala ale nic mu taky neposkytovala. Starala se o děti a sebe a pomalu si chystala cestu z toho celého pryč, jak se postavit na vlastní nohy.

jamia
29. črc 2014

Tak předně doufám, že tahle otázka je jen trolling (svatba po dvou měsících vztahu, kdy už víte, že je na cestě dítě?), a pokud ne, tak každopádně souhlas s @terinda.

aja215
29. črc 2014

A proto jsem s malou radši dama,nechci aby vyrůstala v hádkách a neustálích dohadech.....Je to špatně,ale na to příjdete později,a jak si to budete vyčítat že jste vůbec strácela čas...To je pak probuzení

domiz
10. srp 2014

Odejít,já se k tomu odhodlávala hodně dlouho a ted jsem konečně štastná a vím,že to bylo nejlepší rozhodnutí v mém životě..I když je to těžký živit sama dítě,když otec se nestará,nechce platit ,ale rozhodně je mi bez něj líp a jsem štastná,což s ním jsem nebyla..Co s takovýma blbama?Zbytečně se to prodlužuje.

angel456
10. srp 2014

Dovedeš si představit být sama? finančně, komplet na vše? Že by si byla bez dětí. Muže chtít střídavku... já být tebou žila bych si po své ose v jedné domácnosti... nám hodně pomáhá jet jednou za rok sami dva na prodloužený víkend... Hlavně si kupte antikonceci!!!! a obě děti poučte už raného dětství.

lenicka07
10. srp 2014

Já osobně si myslím, že na vztahu byste se měli pokusit ještě zapracovat. A rady typu, s takovým nebýt, sebrat se a odejít jsou poněkud krátkozraké. Tvoje situace není z finančního hlediska asi růžová, nepíšeš nic o možnostech bydlení, jak to máš s návratem do práce, rodičák máš asi na dva roky, co pak ? z čeho budeš žít ? hlídání máš nějak zajištěné ? Prostě mi tak nějak přijde že v tom celkově lítáš, že to řešíš všechno bez rozmyslu. Musíš zvážit všechna pro a proti, nejen to, jestli je chlap protivnej a věčně pryč, ale celkové důsledky tvého odchodu, jestli jsi schopná sama vyžít. Já si prostě myslím že útěk s dvěma takhle malými dětmi od chlapa je teda pěkně náročně a bez podpory rodiny se to neobejde. Já osobně bych raději snesla nevrlého chlapa než se v tom plácat sama, raději bych se snažila ještě ten vztah řešit, na odchod je času dost, příp. se na něj můžeš cíleně připravovat, něco bokem šetřit, vymýšlet varianty nového bydlení atd.

pajab
13. srp 2014

Tohle není důvod odcházet tohle má doma každá druhá ženská ale žádná to neřeší protože jim to nepříjde až tak hrozné. Tohle je prostě tolerance ty půjdeš ven dnes já zítra - a tak i sevším ostatním. Jde hlavně jen o kominikaci - říká že spolu nebudete tak fajn, zkuste si dupnout a ty kufry si před ním balit. Sama HNED poznáte na čem jste. Jestli vás odprosí nebo aspon řekne že necmáte nikam chodit není co řešit ale jestli vás nechá jít a ještě vám pomůže. Tím lípe konečně víte co se děje a nemusíte se ptát tady. Já bych v té nejistotě žít nemohla. Víte jak se o říká: Když si nevažíte sama sebe, jak si vás mají vážit ostatní. Musíte být tvrdá. Víte co je paradox. Že čím vích chlapa odmítáte , posíláte do hajé a ukážete svou soběstačnost tím víc se chlap o vás zajímá. Tím že budete knučet si nepomůžete . Musíte začít řváááááát a to pořádně. Chlap má prostě rád mrchy 🙄

trab1
13. srp 2014

Když si dva lidé spolu pořídí dítě - Vy dokonce dvě - měli by se sakra snažit vztah ustát. Toť můj názor!