V kolika měsících jste křtili své dítě?

jarai
15. kvě 2015

V kolika měsících jste křtili své dítě? Kdy je pro to nejlepší doba, chtěla bych křtít na jaře, ale to bude mít malá 8-9 měsíců. Kdy jste křtili vy?

jija
15. kvě 2015

My krtili hned po sestinedeli, nase deti bychom urcite po pul roce na rukach v klidu neudrzeli, ale jine deti by se nechaly drzet v klidu i v roce

nurbanu
15. kvě 2015

@jarai Ahoj 🙂 My bychom chtěli křtít po konci šestinedělí. Ale jinak co jsem u nás v kostele viděla, tak je to různé, nejmenší jsem viděla 4 týdny staré miminko a horní hranici asi nelze určit. Nejčastější mi přijde křest kolem půl roka.

konidana
15. kvě 2015

Podle mne tak 1 - 5 měsíců max. My tedy měli jen pseudo "křest" mezi kamarády, ale v půl roce by mi obě děti už dost zdrhaly.

terka_85
15. kvě 2015

Synka jsme křtili v 10 měsících 🙂

kessa
15. kvě 2015

My křtili ve dvou měsících.

terkaz
15. kvě 2015

v 8.m, 6.m a 7.m. u nas byly vsechny deti v klidu 😉

andelka
15. kvě 2015

V pěti měsících a v 15 měsících. Lepší je když je dítě malé a nemůže zdrhat.

konidana
15. kvě 2015

Ještě konkrétně k otázce: náš "křest" proběhl ve 2 a ve 4 měsících.

adypro
15. kvě 2015

My ve 2,5 měsících na výročí naší svatby.

iv45
15. kvě 2015

oba v 6 týdnech

antoinet
15. kvě 2015

My ve 3 měsících, ale další miminko chci dřív, ať je ještě maličké a vejde se mi do krajkové zavinovačky (to zní asi trochu marnivě, ale jinak si myslím, že v jakémkoliv věku je to významný akt a krásná oslava k tomu🙂)

romca05
15. kvě 2015

Obě v 5 měsících 🙂

sofie01
15. kvě 2015

My v půl roce a zpětně, kdybych věděla, tak křtíme tak ve 3 měsících, to byla malá víc klidná 🙂

varecka246
15. kvě 2015

My jsme měli křtiny když měla viki 8 měsíců a úplně v pohodě 🙂

zo_ja
15. kvě 2015

V rozmezí ca 3-5 měs. Máme předjednáno, ale konkrétně domlouváme až po 6N dle svého zdav stav a miminka. Plus kdy můžou všichni ti, co tam potřebujeme plus s ohledem na okolnosti např. když v rodině byl umírající, tak jsme odkládali. O velkých prázdninách zase není šance dát větší rodinu dohromady. Kmotra vybíráme taky až po porodu, podle toho, kdo se narodí.
Někdy se čeká u podzimních/zimních miminek na jaro, aby případně nebyl velký mráz, obdobně bych se asi vyhla měsícům, kdy může být fakt vedro - ale to obojí záleží velmi na konkr. místě - na kostele, zázemí, které tam je, kam se pak přechází na hostinu, jestli ost. mají také malé děti atp.
A ano, menší miminka bývají spavější, takže je větší pravděpodbnsotg, že vše proběhne v klidu. Batole by nám tak dlouho nevydrželo. Míváme se mší.

michalusenka
15. kvě 2015

No nám to bude blbě vycházet - dva měsíce bude mít ke konci roku, takže asi počkáme až v lednu

naomi6
15. kvě 2015

@jarai Dcerce bylo 7 měsíců, synovi 5. Oba jsou narození v lednu, čekali jsme na hezké počasí, měli jsem pak hostinu venku. Myslím si, že čím dřív, tím líp. Dcerka trochu plakala, syn vůbec. Užijte si to, je to krásný zážitek 😉

kotriv
15. kvě 2015

Ja konkretne byla krtena 14 dnu po porodu... podle me je idealka tak 1.-3. mesic

aklin
15. kvě 2015

my budeme křtít letos v listopadu, a to bude mít malá 5 měsíců.

martina2706
15. kvě 2015

My krtili minulou sobotu a malému bylo 10 tydnu. Chtela jsem co nejdrive,ale museli jsme počkat.Mela jsem strach aby neplakal,nastesti byl celou dobu hodny a vydržel i v zavinovacce,kterou doma uz nechce.U tech nejmenších deti je vetsi záruka,ze to prospi.

pampeliska1
15. kvě 2015

První dcera měla 8 týdnů, druhá 4 týdny. Doporučuju tento věk, mimi toho ještě hodně naspí, takže křest obě dcerky prospaly 🙂

janeyzelvicka
1. čer 2015

Cca ve 49. měsíci 🙂 😀

marie_anna
1. čer 2015

V deseti dnech a druhé o pár dnů později. Ale neměli jsme pak žádnou náročnou akci, jen křest a domů.

victress
1. čer 2015

dceru ve 3 měsících a syna v 5 měsících - oba byli vzhůru 🙂

loafeer
1. čer 2015

Tak já si představovala, že děti budou v krajkové peřince, miminka...staršího jsme křtili v 8mi měsících- obřad byl i se mší a bylo to super, Vašík, byt akční dítě, byl skvělý. Mladšímu bylo pět měsíců

jamia
13. čer 2015

Křtili jsme ve 3 měsících. Malá spinkala, jen na samotný akt se probrala 🙂

cabalkova
13. čer 2015

My krtili synka v deviti mesicich a dcerku v pul roce, oba to zvladli krasne a bez place, malou jsem ale musela chovat, zvuk varhan ji zpocatku trochu desil. Synek vsechno zaspal a probudil se jen na samotny krest. Bylo to krasne...

sofie01
13. čer 2015

Fakt je, že čím starší, tím to může být akčnější. Naše malá v půl roce byla zvědavá, všechno chtěla osahávat a pana faráře rozhodila, když ho hladila po vousech 🙂

jge
13. čer 2015

Prvni ditko v 9 mesicich - nebyla jsem tak zorganizovana, druhe v 2.5 mesicich.

smallinka
13. čer 2015

My křtili v 7 měsících, myslím že je to snad asi jedno kdy ....