Odklad školní docházky na vlastní žádost - jde to?

madre1
19. bře 2015

Mám dítě po odkladu v ZŠ,který dostalo v PPP po tom,co si ho sami přezkoušeli-nechala jsem to na nich.Dnes jsem se od kamarádky(bydlí v Praze)dozvěděla,že jí před rokem uznali dceru jako zralou na škol. docházku a při té přípežitosti jí nabídli,že jsou ochotní jí za 1000kč ten odklad doporučit.Já jsem o tom do této doby neslyšela,tak mě to docela šokovalo 😀
Má s tím někdo podobnou zkušenost a využili jste této nabídky?
Popř. ,ve kterém městě PPP tuto možnost také nabízí?

madrilena
19. bře 2015

no, ještěže jsi to dala jako otázku 😉
toto jednání se nazývá korupce... já jsem velmi proti odkladu a opravdu nechápu rodiče, které svým dětem odklad vyjednávají, i když dítě nic takového vůbec nepotřebuje; možná kdyby nebyli PPP úplatné, tak by odklad dostalo jen minimum dětí a ve školkách by nebyl takový přetlak; pardon, že jsem neodpověděla na Tvou otázku, ale považuji za důležité aby toto tady zaznělo

adji
19. bře 2015

Já tedy taky moc pro odklad školní docházky nejsem, pokud to není nutné. Když jsem dělala ve školce, u dětí, které měly odklad jen z rozhodnutí rodičů bylo vidět, jak je opakování toho, co znají brzdí a nudí. U dětí, kde PPP odklad doporučí ho naopak schvaluji - tam je jeden rok opravdu hodně znát a děti dokáží vše bezvadně dohnat... 🙂

veruska007
20. bře 2015

Mně teda docela vadí, že rodiče žádají odklad u dětí, které jsou únorové, březnové... a půjdou pak do školy v 7,5 letech. Mám dvě děti srpnové a je mi jasné, že dětem o 1,5 roku starším prostě třeba v tělocviku, ale pravděpodobně i v mnoha jiných oblastech nemůžou stačit 😖

sarihy
20. bře 2015

Tohle nechápu..pokud je dítě zralé na školu, tak mu odklad vyloženě uškodí. Moje dcera je zářijová, v 5L jsem jí do školy dávat nechtěla, takže půjde ve skoro 7L, ale pokud by byla o 14 dnů starší, šla by do školy normálně bez odkladu. U ní je tedy ten rok navíc vidět, hlavně po sociální stránce.
PPP, kde jsou odborníci za peníze schopni přehodnotit svůj názor, je pěkně na prd, rodiče si tak akorát uleví a oddálí starosti s učením, ale dítě to může poznamenat na hodně dlouho. Dle mého je hloupost si něco takového vynucovat.