Myslíte, že môžem byť tehotná?

lilly19
8. aug 2006

Ahojte potrebujem veľmi vašu pomoc. Pred týždňom som začala chodiť schalanom s ktorým som mala tri krát nechránený pohlavný styk ale on nikdy nedospel k vyvrcholeniu. Mohla som i napriek tomu otehotniet? prosim vas pomozte mi

nevesta
8. aug 2006

Lilly, pravdu? Ano mohla, chlapi aj pred vyvrcholenim vylucuju tzv kvapocky lasky, ktore mozu obsahovat spermie... Ale je to mala sanca, porad sa s gyn. a hlavne si zabezpec ochranu!! Inak budes stresovat kazdy mesiac 😉

alin1
8. aug 2006

lilly19, presne tak, mohla. Poznám taký prípad....

lilly19
autor
8. aug 2006

no to si ma nepotesila... ten chalan ma presvcerom nechal takze ak som vtom som na to sama. od nedele som stale hladna co som byvala zvyknuta jest raz za den... ale aj tak dakujem za pomoc

dorotka
8. aug 2006

lilly v kazdom pripade nebudes na to sama on platit musi aj ked nema o teba zaujem ak sa rozhodnes tak ze dieta budes mat ale jest vela mozes aj so stresu vobec to nemusi s tym suvisiet 😉

kamilecka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katrin
8. aug 2006

milá lilly, ešte je jedna možnosť, ktorú síce nepovažujem za veľmi dobré a múdre riešenie, ale existuje.. Kúp si antikoncepciu po, dá sa užiť do 72 hodín od styku, volá sa Postinor.. 😔 (alebo ak užiješ viac tabletiek z antikoncepcie, tuším 4-5 naraz, má to ten istý účinok).. no ale aj tak, na antikoncepciu treba myslieť skôr... 😉 držím palce, aby to bolo tak, ako si sama želáš

lilly19
autor
8. aug 2006

cudny pribeh to je... nechala som sa oklamat ateraz sa bojim aby to nemalo nasledky. viete este 7 rokov skoly pred sebou a tak... aj ked predstava ze by som mala mat babo sa mi paci len by to muselo byt za inych okolnosti

kamilecka
8. aug 2006

No Lily tak uz vies ze niektorim chalanom ide len o jedno,no fakt blbe ale je to tak,preto treba radsej pockat.Ak ta chlapec miluje pocka aj rok ver mi 😉 Ak ta nemiluje bude na teba tlacit.Ale to uz urcite vies,verim ze ti to dobre dopadne.

peha
8. aug 2006

mila lilly,

v prvom rade by si sa mala zamysliet do buducnosti, ak sa s niekym poznas iba tyzden, ides s nim hned do postele, nehrozi len riziko otehotnenia ale aj zavaznych pohlavnych chorob, ktore mozu mat nasledky na cely zivot.
viem, ze teraz "po" uz nie je moc co riesit, ale do buducna sa zabezpec nielen antikoncepciou, ale aj inou ochranou pred pohlavnymi nemocami. prepac, nemyslis, ze tyzdnove vztahy su riskantne ? skus si z toho vziat ponaucenie, prosim ta, aby si si ked budes mat napr. 30 nic nevycitala.
raz urcite budes chciet mat babatko - a vies ze aj castou "sexualnou vymenou partnerov" sa mozes dopracovat k neplodnosti?

Lilly, teraz v prvom rade, uprimne, mala by si navstivit gynekologicku, aj ked sa mozno budes trosku hanbit, mala by si jej povedat co sa stalo. ta zvazi, ci je mozne ti podat tabletku "po" postinor a podobne, podotykam ze volne v lekarni to nekupis. ide skor o to, nech ta prehliadne lekarka, a pre istotu ti vezme kultivaciu z posvy - kvoli infekciam.

aj z takehoto pohlavneho styku, ktory si mala, mozes otehotniet. si prave vo veku, ked je mozno najjednoduchsie otehotniet mozno aj pohladom na slipy. takze v buducnosti si davaj obrovsky pozor. ja byt tvojou mamou, tak ta na diskoteku pustam len s vybavou kondomov. myslim to vazne. davaj si na seba pozor, zdravie mas len jedno. aj ked sa ti tie nase reci a odpovede budu zdat cudne a prilis moralne, skus vazne porozmyslat, co ti tu radime.

a tvoje priznaky - myslim, ze je to prilis skoro na to, aby sa to prejavilo. podla tvojich vypoctov presiel len tyzden a to sa potencialne miminko len uhniezduje, este nie je velmi zvysena hladina zenskych tehottenskych hormonov, ktore vlastne sposobuju nevolnosti a zmeny chuti.

a k strave - tiez by si nemala jest len raz denne, tvoj zaludok si bude koledovat ... davaj si aspon ovocie, alebo jogurt na ranajky a vecere, ak nezvyknes jedavat, ale nieco jest musis, aby si nemala problemy, ked budes starsia.

vela stastia a davaj si pozor na svoje zdravie ! 😉

tutiva
8. aug 2006

len tak na okraj postinor sa da kupit volne bez predpisu v lekarni

peha
8. aug 2006

ps - a nenalet kazdemu chalanovi pre jeho modre oci. velku lasku si ziskas aj dlhsim randenim, chodenim do kina, prechadzkami a ohladuplnym laskanim a spolocnym bezpecnym milovanim. 🙂

kamilecka
8. aug 2006

Peh napisala si to super,suhlasim s tebou.Ja som to napisala strucne o vztahoch ale toto si napisala lepsie.Ach kde su tie casy ked chalani dobijali srdce dievcat a zniesli by im aj modre z neba a nie ich hned tahat do postele.

peha
8. aug 2006

presne tak. nastastie mam manzela, ktory si moje srdce dobyva aj dnes a kazdy den, a samozrejme a ja to jeho 😵
postinor - neviem, ako kde, nastastie nezhaname, ale viem, ze kamoska mala problem ho kupit. tak mozno v niektorych lekarnach....

lilly este raz, drz sa ! 🙂

lilly19
autor
8. aug 2006

dakujem budem sa snazit

tutiva
8. aug 2006

postinor je volne predajny asi od maja minuleho roka.

tutiva
8. aug 2006

Od mája 2005 je Postinor voľne predajný v lekárňach bez receptu. ... Nevýhody. - Postinor je núdzová antikoncepcia a nie je určený na denné užívanie ...

dorotka
8. aug 2006

fuu peha tak to je dobra prednaska ja som sa takymi vecami sice cely zivot riadila ale naco jej davat prednasky ked uz je po myslim ze uz je poucena na vlastnych chybach
ta rada s lekarkou je vsak dobra myslim ze by si ju lilly mala navstivit a pre klud duse dat urobit testy na pohlavne choroby aby si aj ty vedela ze do buducna nikoho nenakazis

peha
8. aug 2006

dorotka 😵
este sme si s lilly vymenili IP, myslim, ze jej pomaha nielen nasa podpora, ale aj otvorena a uprimna komunikacia. mozno potrebuje nieco take pocut od inej zeny. na jednej strane mi je to luto, a na druhej by som bola rada, keby sa to uz v jej zivote nezopakovalo, verim, ze to uz bude lepsie. a verim, ze jej teraz nic vazne nie je.

postinor - sa neoznacuje za antikocepciu - ale za post kontraceptivum - to ako zakrok po. dufam, ze si to dobre pamatam a spravne pisem. rozhodne to nie je forma antikoncepcie. antikoncepcia brani vopred moznemu otehotneniu (chrani vajicko pred oplodnenim) a kontraceptivum plni funkciu prerusenia plodu ci tehotentsva.
uff. ale som mudra, prepacte.

adkag
8. aug 2006

peha,ty to mas poriadne nastudovane, sa nezdas 🙂

expertka8
8. aug 2006

..peha...môžem čestne vyhlásiť,že na tomto fóre plníš zodpovednú funkciu *nabíjačky* 😀 ...človek po komunikácii s Tebou xytí druhý-pozitívny dyx 😉

peha
8. aug 2006

jezis baby dakujem. 😵
ste zlate.
ked po veceroch nemozem spat, mam hlavu ponorenu v mudrych knihach, a to si obcas citam aj uplne odveci kvantovy vesmir a fyziku a vselico o architekture 😀 😀 😀
a samozrejme take blbosti si pamatam 😀 ale nepamatam, co mi manzel povedal na obed, ako sme sa dohodli 😀 😀 😀 tehotenska demencia - moj terminus technikus.

prajem vam krasny slnieckovy dnicek 🙂

adkag
8. aug 2006

peha, ja mam to iste, teraz ked mam tieto tehu problemy (resp. netehu), tak stale cosi citam a drahy sa mi smeje,ze mi pride postou diplom. vcera som zase mudrovala,ze co mi mal doki predpisat, tak sa smial,ze ja si to urcite naordinujem aj sama 🙂

peha
8. aug 2006

adka 🙂 😵 to je zlate.

adkag
8. aug 2006

no, drahy sa zo mna furt rehoce,vzdy ho prekvapim nejakym takym tvrdenim,ze co doktor mal a nespravil a tak 🙂 . ako som ti uz pisala na inej teme,raz som po ovulacii prisla za nim,nech mi da duphaston pre istotu,ale vysvetlil mi,ze to nie je potrebne,tak som tam bola zbytocne 🙂

peja
8. aug 2006

ja odbocim od temy - ale ved uz aj tak sme mimo:
adka, len si nenaordinuj jak svokrova sestra, ktora je presvedcena, ze ju boli srdce a tak uziva dedkove lieky (a teraz nechcem napisat hlupost, ale sa mi zda ze digitalis alebo nitrogly(i)cerin) 😀

adkag
8. aug 2006

no s tym mam aj ja skusenosti, moja svokra excelovala, ked si od svojej skoro 80-rocnej mami, ktora ma minimalne 20 druhov liekov a uz jej pamat moc nesluzi, tie lieky jej musi chystat vzdy svokra - vypytala si od nej lieky,ze ju boli chrbat,nech jej da tie,co ona uziva. stara mama si to zrejme pomylila (co je logicke v jej veku a kedze si lieky nikdy sama nechysta), dala jej lieky na srdce, takze ked sme prisli na obed, bola bleda jak stena, jazyk strnuty, busilo jej srdce o zivot, nemohla ani vstat 🙂 .
a este ked zil jej otec, namiesto kvapiek od kasla mu naordinovala prehanadlo 🙂 . takze moja sovkra tiez exceluje 🙂

peja
8. aug 2006

niekedy je to s nimi strasne 😉

adkag
8. aug 2006

no to hej, necvhapem niekedy co ju to vobec napada 🙂

peha
8. aug 2006

jeziiiiiiiiiis. radsej si dajme celaskoooooon 😵

peja
8. aug 2006

ja si momentalne ordinujem len kyselinu listovu 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre