Dávate miminko spávať na bruško?

tesska41
13. črc 2015

Ahoj mamičky, dávate mimčá spávať na brušku alebo máte strach? Náš malý má 6 týždňov a najlepšie mi spinká na brušku, vtedy spí strašne dlho, aj v kočiariku mi spinkáva na brušku. Aké máte skúsenosti? Vzhľadom k tomu že sa to "nedoporučuje"...

shine2015
13. črc 2015

@tesska41 u nás spala první snad ještě v šestinedělí.....spala vždy klidneji i delší dobu, navíc ji nebolelo tolik bříško.....a druhá nějak po šesti týdnech ....spalo se jim lip. Ale držely obě hlavičku a to víš že jsem měla strach,s první jsme 3mes spali s lampickou.....a pořad jsem ji kontrolovala, i na chuvicce....ale spaly lip.

tesska41
autor
13. črc 2015

tiež ho stále kontrolujem, aj sa bojím, ale nakoľko spáva s nami (a to je druhá vec ktorú by som asi nemala robiť ale nemožem si pomocť chcem ho mať stále pri sebe) tak ho mám skoro stále pod kontrolou 🙂

andrrriiik
14. črc 2015

Od 2m mi syn taky spí na bříšku.Zezačátku jsem taky měla trochu strach,kontrolovala jsem ho,ale časem jsem si zvykla.Navíc jinak stejně neusnul 😉

radapokec
14. črc 2015

Já taky dávala na bříško. Pokud se mu to líbí dávejte. Miminko si řekne co potřebuje 🙂

veri0007
14. črc 2015

@tesska41 ,,nedoporučuje,,.... Když jsem byla miminko já, tak se nedoporučovalo dávat dítě spát na záda, jedině právě na bříško. Nevím čemu věřit dle lékařů, ale já se rozhoduju dle dítěte. A stejně, když se dítě začne samo převalovat, tak s jeho polohou nic nenaděláš. Když je spánek na bříšku tvém chlapečkovi příjemnější, nebránila bych mu...

kocour1
14. črc 2015

Syn také od porodnice spal nejlépe na bříšku. V noc jsem si ho dávala na svůj hrudník - tam byl nejspokojenější a já měla takový dobrý pocit, že ho mám pod kontrolou a že mu mé dýchání, moje tělo pomáhá udržovat teplotu a pomáhá dýchat. V kočárku a přes den také jen na bříšku. Nedoporučuje se to, ale on tak byl spokojený a já věřila, že se nic nestane, že to bude v pořádku. Já jako mimi také spala výhradně na bříšku. Dnes se už přetáčí sám a opět spí jen na břiše🙂... A má to své výhody - na bříšku je rád, hraje si tam, pase koníky, rychle se naučil přetáčet a narozdíl od jiných miminek nedělá na bříšku scény, protože je na něj zvyklý🙂...takže za mě dávejte. Pokud máte strach, tak si pořiďte monitor dechu...ale já ho neměla.