Mimčo stále u prsa, hlavně v noci. Jsem živej dudlík

evina80
26. srp 2008

holky poradte, dnes jsem nova, snad tu tema neni, nemzu ho najit:
mam holcicku. Pres den usne jedine u prsa, v kocarku ne.
To by nevadilo, ale v noci si ji dam do postele a kojim v leze. Jenze ona duda prso skoro celou noc..
Mate nekdo podobny problem?
Dudlik nechce..
poradte, jak ste to odnaucily? 😉

hanelka
26. srp 2008

znám to moc dobře 🙄 🙄
bylo to přesně v tom období 4-5 měsíců...už nevím, jak dlouho to trvalo...ale pár týdnů určitě 🤐 🤐 furt se mi budila, třeba 6x za hodinu, pak hodinu spala, pak se zas vzbudila....ani jsem se nemohla dopočítat, kolikrát se vlastně v noci vzbudila...a pořád u prsa 🤐
pak to nějak přešlo, kolem toho šestého měsíce, myslím...

neporadím no 😔 😔 buď prostě prso nedáš a protrpíš si pár uřvaných nocí nebo to zkrátka vydržíš 😖 držím palce!!!!!!!!

evina80
autor
26. srp 2008

hanelko, vydržím na pláč nemám srdce 😉 . díky

jajiik
26. srp 2008

Ahoj Evi 🙂
Mám doma úplně stejný exemplář 😀 😀 Už jsem se s tím smířila a nechávám tomu volný průběh. Taky to u malé začalo kolem 5. měsíce, do té doby spala krásně celou noc. Usíná u prsa, vzácně se jí to povede samotné, ale v noci se budí po 2 h a když jí nenakojím, tak je hrozný řev 🙄 ☹ Zkoušela jsem najít nějaký důvod, ale nevim ☹ Nemám srdce na to jí nechat řvát, takže i když je to někdy o nervy, musím vydržet a snad to brzy přejde 😅 😅
Jo a na dudlí se mi od narození taky vyprdla 😝 nebude přece slevovat ze svých nároků 😀 😀
Přeju ti hodně sil...slyšela jsem, že se to upraví kolem 10. měsíce, ale každé mimi je jiné... 😉 pa

marti7
26. srp 2008

neupraví 😅 neodnaučili 😅

jajiik
26. srp 2008

Marti tak to snad ani neříkej 😕 Tak dlouho to nevydržím 😒

sue007
26. srp 2008

mno,tak u nas je to podobne,jen ne zatim tak casto...usina mi vecer v kolibce nebo autosedacce 😅 a kolem pulnoci nastava presun ke me do postele,kde je az do rana.Kdyz ho chci presunout zpet do kolibky,tak se vzbudi a rve...Sestra to ma s malou stejne,ale je v klidu,uz ma synka a ten si odvykl..i kdyz znam jednu dvouletou holcicku a ta se porad takhle v noci koji..jinak probreci treba celou noc...Laktacni poradkyne radi,at se se mimi u prsa nikdy nenecha usnout,nakojit a jak zavira oci tak odpojit...ale to se hned probere a je to cele dokola...takze je samozrejme jednodussi si lehnout s mimim do postele a nakojit ho a take pritom odpocivat 😅 Jinak dudlik mi taky nikdy nechtel...

evina80
autor
26. srp 2008

no tak to jsem zvedava jak se u nas vyvine, ale je fakt kazde mimi je jine. a hlavnree ze jsem ja i mala spokojena. zatim míi to neva. Nejak to dopadne. Mala u prsa usina od malinka. Jinak rev, na to nemam, proste to tak asi je 🙂

daluri
26. srp 2008

U nás to je taky tak, sice večer usne v postýlce, ale zhruba kolem 22 se budí,( poslední týden už v 21), pokud nejdu spát tak nakojím a dám do postýlky. Ale pak jak už jdu do hajan a malá se probudí, dávám si ji do postele, protože to bych se nevyspala, pije co hodinu co dvě - vydržela jsem první měsíc k ní vstávat, pak jsem to vzdala.A buď se napije a spí anebo dujdá déle, prostě jsem dudel. 😉 Kolikrát ani prso neschovám a sama se přisaje 😀
U těch třech jsem to neměla, jen ten nejstarší, chodil spát k nám do postele zhruba od roku a nechci strašit žádnou z Vás, ale vydrželo mu to skoro do 13 😀 😀 , ne každou noc,ale dost často.. A dcerka taky došla, tak pak bylo přeplněno 😀

kozimura
26. srp 2008

Tak to je u nás ten samý případ-přes den klidně usne v kočárku,ale musí být napapaná,ale večer a v noci je to ztracené-má mě místo dudlíka,absolutně neusne bez prsa 😒

pantomima
26. srp 2008

maminy- jsem na tom stejně 🙂
malá usne u prsa po koupání v osm večer, dáme do postýlky, kde spí cca do půlnoci (jak kdy 😖 ) a pak zařve, vezmu ji ksobě, v leže nakojím a samozřejmě u toho usnu, probudí se za hodinu nebo za dvě a já ji akorát dám druhý prso a pokračujeme dokola,
dřív jsem ji kojila v sedě, nakojila jsem, malá usnula, dala jsem ji do postýlky šla jsem si lehnout a za hodinu repete...prostě na tohle nemám energii, tak mám malou od půlnoci do rána u sebe a takhle spíme 🙂

berunda
26. srp 2008

pantomimo my také tak 🙂 nemám sílu, energii
v sestinedělí jsem kojila v sede, aled dám do postele a chrníme do rána 🙂

sue007
27. srp 2008

no me by to ani tak nevadilo,ale malej ma uz delsi dobu rymu a tak by mel spat ve vyvysene poloze a s mokrou plenou nad hlavou,coz takhle jaksi nejde....navic mi doktorka rekla,ze ho asi neco drazdi,at zkusim koupit novy slamnicek do postylky-coz v nasem pripade znamena hlavne nove matrace 😒

jablo
29. srp 2008

No u nás je to tak jako u všech. 😀 Kolem půlnoci k nám a u prsu je každou hodinu. Už jsem se na to ptala i dr,ta nám dala příkrm na noc.Pokud ho teda vypije před spaním tak vydrží do cca 3hod a pak je to to samé,k prsu až do rána.

jajiik
29. srp 2008

ahoj 🙂
Tak u nás malý pokrok. Odbourala jsem usínání u prsa přes den a večer, protože se mi zdálo, že když malá usne bez odkrknutí, budí se brzo s bolením bříška ☹ Ze začátku se jí nelíbilo, že jí nenechám usnout a dávám jí odkrknout, plakala, ale povedlo se mi ji pochováním uklidnit tak, aby usnula. Určitě od té doby spí dýl a je jako sluníčko 😵 Nic se ale nezměnilo na tom, že po půlnoci se probouzí a chce kojit 😢 to si ji beru k sobě do postele a zatím si s tím nevim rady. Nechci ji trápit, tak to zatím nechávám tak 😉 Uvidíme jestli na něco přijdu 😀 😉
Přeju všem hoooooooooooodně trpělivosti a sil 😉 🙂

novako
30. srp 2008

Ahoj holky! Chtěla jsem se zeptat, jestli si ti vaši mrňouskové necucají palečky. Naše Liduška je také neustále přisoslá (u nás tedy hlavně ve dne), dudlíka plive, ale všimla jsem si, že si začala strkat do pusinky paleček. Tak se bojím, aby jí to nezůstalo.

sue007
30. srp 2008

Novako,malej si taky cuca pesticky nebo me rameno,proste cokoliv,dudlika nesnese...je to normalni u takovych miminek....ani by se jim to nedalo zakazat...brzo budou cucat vsechny hracky,urcite bych se toho nebala uz ted,ze by jim to zustalo.

vendy01
30. srp 2008

Ahoj, zrovna jsem chtěla hledat diskuzi s tímto tématem a je hned na začátku... Vím, že mi nikdo zaručenou radu nedá, ale už mi docházejí síly.. Náš Filípek už od narození špatně spí, nejdřív to byly prdíky. Pak se srovnal a spal mi třeba do 2:00 bez probuzení, ale asi jen měsíc. Spaní přes den už nějak neřeším, už jsem si zvykla, že skoro nic sama doma neudělám.. Ale ty noci... Usíná celkem dobře tak mezi 19:30-20:00. Ale nejpozději ve 23:00 je vzhůru. Pak nastane řev, dokud si ho nevezmu k sobě do postele a nenakojím..jak se přicucne je klid, ale takhle přisátej pokračuje celý zbytek noci až do rána. Dudlík nechce od narození, flašku taky ne...Už mě to zmáhá mít celý noci vytažený prso a nesmět se hnout, aby se nevzbudil... 😒

helenapce
30. srp 2008

Ahoj i já se připojuji, Mareček usíná taky u prsa, přezs den, když jsme doma, tak to je OK, ale venku...
v kočárku řve jako tur, ikdyž je vidět, že by spal... noci jsou teda klidný 😝 😝 😝 , spí skoro celou noc, ale večerní usínání musí být u cecíku, pěkně mě očkem kontroluje, jestli je ještě u prsa, když ne, tak se probere a je jako pytel blech, žádný spaní 😀 😀 😀 😀
Kvůli kojení skoro po hodině ve dne jsme začali přikrmovat, ale stejně se musí ještě dorazit u prsa...
Doufám, že nakonec neskkončím jako matka s tříletým dítětem neustále zahrabaným ve výstřihu......
😝 , doufám, že se teď na mě nesesype kojící liga 😀 😀 😀 😀

sue007
31. srp 2008

no,nejpozdeji to prestane,az je uplne odstavime 😉 Do te doby nevim nevim,ja mam taky porad prso venku a to my doktor zduraznil,ze jestli nechci znovu mastitidu,at si hlavne nenecham cucat bradavky jako dudlik-nakojit a dost,aby se minimalizoval vznik prasklinek...Ale holt to nejde..ja chci v noci spat a aby on take spal...a to se nam krasne dari,ale musim ho nekolikrat za noc nakojit az u toho usne-a ze mu to trva,kolikrat usnu ja driv.

gaba3
31. srp 2008

ahoj holky, tak já se taky připojuju 😉 vojtík mě odudává o 106 😀 přes den je to ok, ale v noci děs, hodně se budí, i po hodině a abych se i já trochu vyspala, tak ho jako vy, taky nechávám dudat a koukám, že se toho asi taky jen tak nezbavíme co? jo a dudlík taky neberem. a na vyřvání bohužel nemám náturu, někdy mám toho dost, tak ho chvilku nechám, ale dlouho to teda nevydržím...

helenapce: co ty příkrmy? pomohlo to trochu? já zkoušela na noc sinlac kašičku + dopít mat. mlíčka a teda žádnej rozdíl 😎

gaba3
31. srp 2008

jéé vendy: koukám, že jste úplně to samé jako my 😉 ptala jses na tu nesapavost pediatra? však taková nespavost + dudání maminky celou noc není normální.. mě dr. řekl, že mám nespavce a až bude větší, at mu uvařím meduňkovej čaj 😒

mkfk
1. zář 2008

Ahoj holky, tak i já se připojuji k vám. Bohužel jsme na tom stějně, s tím rozdílem, že naší malé jsou už skoro 2 roky. Přes den usne jen při kojení a o noci ani nemluvím. ☹ Protože se naše malá dostávala do bezvědomí, nenechávali jsme ji plakat a teď opravdu nevím, jak ji to odnaučit. Nemáte nějaký nápad jak ji to odnaučit šetrným způsobem? Už jsem opravdu zoufalá ☹

gaba3
1. zář 2008

jejda mkfk, tak to je mi líto, že to u vás trvá tak dlouho ☹ a jseš dobrá!! nedokážu si představit, že by mi tohle vojtík dělal do dvou let, už ted toho mám dost 😅 bohužel nevím, jak na ty naše malé potvůrky, ale koukala jsem na net na dudlíky podobné bradavce a našla jsem od chicca, je celý z kaučuku a je vyvinut jako prso, kaučuk prej i drží teplo nebo co.. a to děti potřebuji, ale ve vašem případě začínat s dudlíkem, to nevím co? já to asi zkusím, stojí okolo stovky, tak si tento třeba veme, i když tomu moc nevěřím, jak toho našeho dudánka znám 😀

sue007
1. zář 2008

ni Mkfk...sestra to u 2lete male resila tak,ze ji na tyden dala k nasi mame-sice ji neslo usinat,budila se,rvala ze spani Mliko,mliko...byly to velke nervy pro vsechny zucastnene,ale povedlo se...ale moc setrne reseni to teda neni,no 😒

zanulav
1. zář 2008

mkfk tak ja kojila prvního syna o 10 měsicu a pak sam nechtel. Kamaradka ma 2,5 leteho syna a pořad kojí. Jinak odnaučit nevím to je težke nekde jsem slyšela že si dat naplast na bradavky a ukazat jako že ma cecík bebí. že bolí. Jinak druheho syna kojím přes den je o.k. ale v noci se přetačí a budí a cecka cecík taky skoro pořad temeř se u toho uklidnuje no zkratka taky pořad ceckame. 😅

mkfk
1. zář 2008

holky moc děkuju, určo zkusím ten dudlík, sice je velká, ale zkusit se má všechno a je to asi nejšetrnější. Uvidím jak to zabere. A dát ji na týden k mamce by asi bylo dobré řešení, ale jak jsem psala, má ty svoje záchvaty, tak nemůžu a ani nehci riskovat

vejjka
1. zář 2008

Ahojky holky, jsem ráda, že v tom nejsem sama...můj Filípek je to samé, od narození byl celou noc se mnou v posteli a jen jsem se točila dle potřeb toho sviště. Pak jsem zatla zuby a vymyslela systém, po koupání ho nakojím a samozřejmě hned jak ho odtáhnu, tak se vzbudí, ale to nic, sednu si s ním na gymnastický balón a hopskám, při tom koukáme na tv a zaručeně nejdýl do 30min.odpadá...odnesu ho do postýlky a spí. No a jelikož přes den s ním nic doma neudělám, tak buď žehlím nebo odpočívám - prostě mám klid tak do 2h.někdy i dýl, pak ho nakojím, on usne u prsa, zase přenesu do postýlky a cca kolem 6:30 si ho už beru do postele, neboť jsem líná vstát...Ale je to fajn několik hodin spát sama a odpočívat. 😉 No a v kočárku se nám taky moc nelíbí, nejradši by se pořád nosil a přes den vyžaduje stále mou pozornost, neumyji si naráz ani vlasy...Tak třeba poradíte nějaký fígl, jak ho zaměstnat. 🙂

evina80
autor
2. zář 2008

holky stalob se vam ublinknuti u mimča nosem???
Me dnes v noci, mala spi v postylce pak os prvn kojeni ji mam u sebe, no a spala a ja ma mi zrovna koukala a ona si blinkla a slo to nosem.....

evina80
autor
2. zář 2008

vejjka zamesnat to nevim. Je to prirozeny ze mimco chce byt u mamci. Uvidis ze za par mesicu to bude lepsi. Ja si beru v lehatku malou do koupelny a kdyz varim je u me na hracii dece. Hraje si a vidi na me 😉

sue007
2. zář 2008

vejka,jak kdybych to psala ja...taky uspavame na balonu a tak par hodin pak spim sama-pak nakojim a vetsinou uz u me zustane... a jinak prez den tez nic nenadelam,jen si chvili vydrzi hrat na dece s hrazdickou.Kocar-rev....