3 týdny se budí s křikem a pláčem, poraďte

mellisek
16. říj 2014

Dobrý den předem se omlouvam za překlepy píši pozdě večer na mob telefonu .... Už 3tydny se mi maly cca 2-3 h po spánku probudí se strašným křikem pláčem stojí v postylce a ma vykulene oči a plno slz nějaké PSS PSS vůbec nepomáhá a klasické utesovani vůbec převážné malého vytahneme z postylky a dáme ho mezi nás kde stále pláče az po chvilce se začíná uklidnovat(někdy ma zavřené oči a place) po cca 5min už je klidny kde se začíná rozkoukavat kouká kde je a je vysmaty jak leco nechce od nás ale s námi taky neusne je prostě zvyklý spat sam.. Po chvilicce si vezme flasticku a sam dobrovolné si vleze do postylky prikreje se vyžádá si od nás pusinky a řekne papa... Poprosila bych o rady jak tomu předejít zkušenosti jak to omezit kdyby to bylo jednou za CAS nereknu ale je to den co den a už jsem z toho smutná ze mu nevím jak pomoci k usínání ma želvu co promítá na stěnách noční blikající oblohu a hrajemu různé melodie žádné trauma ani nemoci si neprošel ... Děkuji za rady

lv
17. říj 2014

Pokud je jakoby neprobuzeny, plac je vyloženě ze strachu, az křik, dite se třese strachy, jekta zuby, potí se, tak jsou to noční děsy. Dcerce pomohla Sedalia homeopatických sirup z lékárny.

mellisek
autor
17. říj 2014

@lv Ja vim ze to jsou noční děsy znám rozdíl mezi můrama a nočními děsy. :( Jen do něj nechci cpát uplne chemii. Co mi rikali v lekarne na plno techhlech homeopatickych věcí nebo i na predpisi jsou deti strasne rychle zavysle. A ja bych byla rada aby mi usinal sam a ne kvuli :( "sedativum" :( ma preci jenom 21mes

silvie_z
17. říj 2014

Nejsem odborník, ale pokud je dítě po křiku vzbuzené, tak nejde o noční děsy. Noční děsy, kdy se dcera při křiku vůbec nevzbudí, jsem řešila s neuroložkou, taky mi doporučila Sedalii. Pokud je vzhůru, jde spíš o noční můry nebo jinou poruchu spánku. Ale o závislosti na homeopaticích jsem teda ještě neslyšela 🙂

mellisek
autor
17. říj 2014

@silvie_z On je mimo on ma jenom otevrene OCI nekouka nejak dokola to treba az kdyz na nej mluvim a takhle cim vice mluvim tim se pomalu probouzi v uvozovkach vezmu ho k sobe kouka do stropu a breci... breci proste po chvilce se uklidni, potom ho hladim rikam psss psss to bude dobry no budes delat haji tady s maminkou a tak, no a on asi po 5-+10min prijde na to ze neni v postylce sup sedi dava nam pusinky vysmatej jak kdyby se pred chvilkou jeste nic nedelo.

lv
17. říj 2014

@mellisek dcerka taky mela otevrene oči, a nebyla plně při vědomí, nevnímal a, později se přidala i namesicnost 😒 bohužel..Sedalia je velmi jemná, je to v takovém ředění, ze ne každému zabira, u nás tedy 100%..dávala jsem vždy 14dni v kuse, pak nebyla třeba 2-3mes potreba.

marecekavendulka
17. říj 2014

@mellisek homeopatika mu neublíží,netvoří se na ně závislost,klidne mu tu sedalii dej,

misar91
17. říj 2014

ahojky,nikdy jsem na to nevěřila dokud nám to nepomohlo...měli jsme to samé a jak se říká: ze zoufalství se člověk chytá všeho...zkusili jsme zavěsit nad postýlku lapač snů a od té doby se mu to nestalo..je to divný (připadám si jak blázen) ale pomohlo to... 🙂 a nebo jsem ještě četla,že pomáhá dát pod postýlku hrnec s vodou a ta boda to má jakoby pohltit...

silvie_z
17. říj 2014

@mellisek tak takovou zkušenost nemám, naše brečí a pak, s tišením nebo bez tišení, prostě usne a chrní. Podle mě to víc odpovídá těm děsům, na tohle bych se zeptala doktorky.
@misar91 vidíš, na ten jsem úplně zapomněla. Podle mě nemůže pomoct malým dětem, spíš dospělým, u mě teda zabral 😀 Ale stejně bychom ho mohly s holkama doma udělat, aspoň se zabaví 😀

lu777
17. říj 2014

já dávala Sedalli, ale nezabrala, pak bral syn Bachovy květové esence a byl klid... 🙂

hojda
17. říj 2014

Nebylo očkování MMR teď někdy?

zuzka3112
17. říj 2014

@lu777 s timhle zatim nemam osobni zkusenosti, jen nejmladsi bracha tak vyvadel... A bachovky jsou zazrak. To potvrzuji 🙂 pomohly manzelovi se spanim..nemohl spat, hore byl treba uz ve tri rano a pak cely den jak zpraskany pes...a po kapkach se mu spani upravilo 🙂

mellisek
autor
17. říj 2014

@hojda Zasadne neockuju.

No pokud to nezmizi tak neco vyzkousim no

ally8
17. říj 2014

Tohle míval můj manžel jako dítě, tak to očekávám i u naší dcery. Do dnes má živější sny, ale naštěstí už nebrečí ale naoupak se co noc v noci směji 😀 Tak jsem klidná, že ho to nijak nepoznamenalo. Ale u těch dětí to asi vypadá strašidelně, podle toho co vyprávěla tchýně, tak měl taky oči dokořán a řval a řval.

missymici
18. říj 2014

@mellisek Mluví o nečem,treba v tom bluznení,nebo když se probere? Syn mel nocne desy casto,nabivaly na intenzite,bylo to hrozne,mel u toho zachvaty strachu,sileny strach v ocich,nebyl pri vedomí,..probouzel se pomalu ,postupne,nezabiralo moje utešovaní,nic.Postupne jsem sledovala jak se chova,co dela,ptala jsem se ho,co videl,co citil,kde byl,nebo kde je.... (Vasemu je 21m.tak komunikace nevim jak mate u vas)-... Byla jsem z toho zdrcena,noc co noc,...nebo obden.Třesavka,klepal sa a spoceny byl ,jako kdybych ho vytahla z vany.Neuroložka nic.... Zkusila jsem jiny postup. Muzu kdyžtak do IP.
NEma syn z nečeho fobii,strach z cehokoli?

evaamy
18. říj 2014

Nevykladate mu třeba, že když zlobi, přijde si pro neho čert a podobně? Myslím, že se takovýma recma dětem blbnou hlavy a pak se jim o tom zdají jocni můry nebo se bojí tmy.

hojda
18. říj 2014

@mellisek Měla to holčička od švagrové, dr. jim poradila dávat vitamín B.

romantika
18. říj 2014

ja mam starsi, na nocni desy trpi od cca 17 mesicu. U nas teda je to vždy sileny rev, zachvaty strachu a vzteku. Ted ji jsou 4ri roky a občas to ma porad. Nejhorsi byl asi ten začátek. Naucili jsme se s tim zit. Vždy když je něco nove nebo toho ma hodne na hlavicku tak to miva. Pomuze jedine hodne vzbudit, proste dat na svetlo a probudit jinak byvaji často v tranzu. Kdybychom ji nevzbudili rvala by v kuse i pul hodiny. Postupne jsme ji vysvetlili co jsou sny, na heslo ze to byl jen sen se to zlpsovalo, ale vždy klasicky postup, vzit a odnest. Ted mame postup, vzit, odnest vycurat, při svetle se probudi a obvykle se do postýlky vraci uz ok. Tam rekneme ze to bylo jen jako sen a ona usne. Když se druhy den vzbudi tak často vůbec neci ze brecela a ze se něco delo. Mají to naruzive deti, není to nic otřesného. Casem to prejde.

jarkalada
18. říj 2014

@mellisek procházeli jsme si s tím s malou od jara, přes léto to měla snad každý den, často pak i u odpoledního spaní. Naštěstí se to po létě samo vytratilo, doufám,že napořád
No já bych možná zkusila na nějaký čas zrušit tu blikající želvu. Co jsem vyčetla, tak by mělo být dítě co nejvíc před spaním v klidu, žádná televize ani nic podobnýho. I když tedy u nás to taky nezabíralo, rituály stále stejný a přešlo to pak samo.
Snad se toho brzy zbavíte.

arbilia
18. říj 2014

Naše dcerka 2r.8měs. má totéž. Po 2-3 hod spánku začne kňourat, fňukat, pak začne kopat do špršlí u postýlky, převaluje se, není k probuzení... Tento stav je každý den a asi tak 10x za noc. Asi 3 dny dávám homeopatika Thyua a nic... ☹

krystalka
20. říj 2014

@mellisek - syn tohle měl nejvíc mezi 2. a 3. rokem, někdy se to opakovalo i dvakrát za noc, trvalo to třeba i půl hodiny, nebo déle, než se uklidnil, měl otevřené oči, ale koukal jakoby skrz, někdy reagoval na otázky, když jsme se ho ze začátku třeba ptali, jestli chce čůrat, napít a tak...to je vřískal, že ne a pořád dokola vřískal "maminko!"....nepomáhalo nic - otřít obličej, rozsvítit, zhasnout, pustit televizi, chovat, konejšit....pořád ječel, mlátil kolem sebe, takže nás někdy praštil, křičel jdi pryč....trvalo to asi dva měsíce a pak to pomalu vymizelo....časem jsme zjistili, že nejlepší je nechat ho prostě být, jenom zajistit, aby se někde nepraštil, protože on se třeba válel po zemi, pobíhal po pokoji, divoce se převaloval v posteli a tak....když jsme na něj mluvili a utěšovali ho, tak to bylo většinou horší, nejrychleji to přešlo, když jsme seděli u něj, občas pohladili, nebo něco řekli a nechali to přejít.....a nápadně často se to objevovalo po různých rušnějších návštěvách, dětských akcích, prostě když bylo moc zážitků a byl hodně unavený....takže jsme pokud možno všechno tohle omezili, nastolili pravidelný režim a bylo to lepší....časem to přestalo, ale ještě i teď v 6 letech se to sem tam objeví, ale spíš při extrémní zátěži - třeba když byl loni na vyndání nosní mandle a měl narkózu, tak v nemocnici byl sice úplně v pohodě, ten samý večer jsme šli domů, byl normálně veselý, jedl, hrál si...ale dvě noci po sobě se jako reakce na zátěž opět objevily noční děsy...a pak už byl zase klid 🙂 . Zpětně mi neuroložka říkala, že na to víc trpí hodně citlivé děti a že je to takové vývojové období, kdy se to objevuje častěji, nervová soustava je ještě nezralá a projeví se to takhle....

mellisek
autor
20. říj 2014

@krystalka Jakoby malej tu psychickou zátěž moc nemá, aby to měl z tohodle. Jsme doma já jako tehulka ted mam bolesti unava takze si hrajeme jdeme na prochazku do lesika koukame na borka stavitele šmoulky a hraje si s kostickama a proste pokojnej večer včera treba 2hodinky v lese potom hodinku u rodicu pritele na dome kde muze behat vse ok. No ale v noci ? SILENY to bylo na dnešek jsem unavena a nevyspala...

krystalka
20. říj 2014

@mellisek - ono to nemusí být nutně z nějaké zátěže...ale u nás to ještě zhoršovala, proto jsem o tom psala...ale je to prostě vývojové období, kdy ten mozeček zpracovává spoustu věci a u některých dětí se to prostě projeví takhle...u nás taky úplně nepomohlo ty rušnější situace vynechat, stejně k tomu občas docházelo dál...ale časem to pak ustalo samo a vracelo se to právě jen při té větší zátěži....ale je to náročný, to vím moc dobře, pamatuju si, jak jsem ráno byla úplně vyřízená, zvlášť když se to třeba opakovalo víckrát za noc...a on byl ráno v pohodě a o ničem nevěděl....ty noci byly šílené, vždycky půlhodina řevu a nervů a potom najednou jako když cvakne vypínačem, najednou se tak normálním pohledem rozhlédl kolem, vypil flašku mlíka, přitulil se a usnul....

mellisek
autor
20. říj 2014

@krystalka No malej proste vite co pisou maminky ze to maji treba parkrat do mesice nebo takhle ale ja nespim uz pomalu mesic a uz predtim jsme mivavaly problemy se spanim i 48bez spanku. Aktualne jsem byla za NEdavam sedativa homeopatika a nic podobne no momentalne se oblikam i maleho a jdu k doktorce protoze uz to je silene, malej tohle se stane treba v 22h a do 23hodin trva ten "krik, plac,nervy apod" a nez vzdycky usne jsou dve rano

krystalka
20. říj 2014

@mellisek - tak jestli je to fakt takové a měli jste s tím spaním problémy už dřív, tak bych se určitě zašla poradit, možná by bylo namístě, aby ho zkouknul neurolog...já už o tom tenkrát vážně uvažovala, že na tu neurologii zajdu, ale pak to začalo ustupovat, tak už jsem tam nešla...ale my jsme na neurologii chodili od miminka, cvičili jsme vojtovku, takže jsem se pak na to neuroložky ptala a takhle mi to vysvětlovala....tak držím palce, ať se to co nejdříve nějak vyřeší...

mellisek
autor
22. říj 2014

@krystalka No tak doktorka je taková že mi řekla ze to je prirozeny vyvoj ze se stim nejak nic delat neda ale musim uznat davam uz druhy den sirup Sedalia ma se dvakrat davat davam jenom jednou po poledni a tedy spinkame celou noc. Díky bohu

silvapokorna
25. říj 2014
Uživatel silvapokorna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od silvapokorna.

Moje dcerka to měla taky, s přestávkami asi zhruba půl roku. Radila jsem se všude možně. Některé děti ve spánku zpracovávají zážitky a klidně i hezké a příjemné. A takhle to může vypadat. Zkoušela jsem i aromaterapii a pod. U nás to nakonec byla potřeba se vyčůrat. Zní to nelogicky, ale neuměla si v tom polospánku v klidu říct, nebo dojít na záchod. Naučila jsem se, že jakmile takhle v noci řvala, vzala jsem ji vyčůrat. Pak už kolikrát ani nepípla a spala na nočníku, uložila jsem ji a byl klid. Pak to odeznělo samo. Někdy to byly i sny, ale dost často toto. Léky bych zatím nedávala. Co zkusit nějaký čajík na spaní vhodný pro děti?