Sledujete dokument Paterčata?

rajecka
27. zář 2014

Sledujete dokument na ČT1 o paterčatech? Jak ta rodinka na Vás působí? Já jsem jim hrozně fandil a těšila se na ten pořad, ale z dalších a dalších dílů jsem fakt zklamaná. Přijde mi, že se pořád jen na někoho zlobí. Že jim nikdo nesponzoruje pleny, že ošetřovatelky jsou špatné, že museli všechny darované věci samy prát a žehlit, proč nedávají peníze mamce, když jí pomáhá atd..... Proč by měli platit mamince, když je stejně nezaměstnaná? Tak jí přece má čas pomáhat i bez peněz. Kdyby měla zaměstnání, ze kterého by kvůli dceři odešla, tak to pochopím. Přijde mi, že si vůbec neváží (nebo to alespoň není patrné), že jim tolik lidí chce pomoct. V dnešní době a rozpočtové krizi bych čekala, že se na ně každý vyprdne. A tatínek se chová jak celebrita a předvádí se, jak kdyby to celé bylo o něm.

marcinek
7. led 2015

mam na to stejny nazor jako Klara. Nejdriv mi byli sympaticti, Tonda je podle me machr, ne kazdy chlap by to ustal. Ale jinak cela rodina zije klasicky romsky styl zivota - proste nemam, tak to neresim, vsak on mi nekdo da. Jen nastavit ruku. A presne do toho spada babicka patercat - proc by mela pracovat, kdyz davky se mi vyplati vic. A budu si porad stezovat at je o me slyset. Jakakoliv finančni gramotnost chybi- do budoucna.

nonacek
7. led 2015

@marcinek mam podobny nazor👀

tak2014
7. led 2015

"Halucinogenním rozhovorem se totiž jako červená nit táhne skutečnost, že Kiňovi jsou Romové, a Vítková-Rulíková několikrát zopakuje, že během práce pro rodinu ztratila kromě klidu i „ideály o romské komunitě“. Proč? Třeba proto, že mají „jiný rytmus“. Když se během rozhovoru pokusí redaktorka Pavla Matějů rozporovat tvrzení zpovídané s poukazem na to, že rodina paterčat by měla mít právo vychovávat své děti podle sebe a ne podle ní, stane se ze soukromé osoby Kláry Vítkové-Rulíkové zničehonic státní aparát a bez váhání odpoví: „Můžou, ale pak nemůžou chtít pomoc od státu.“

výňatek z článku výše...dost výstižné!

andelka
8. led 2015

@tak2014 já ji teda neodsuzuju ani náhodou, ano, měla by být profík a vidět dopředu, ale nikdo není dokonalý a myslím že pro ně dělala co mohla, jak se svého "úřadu" tak se své vůle, že chtěla pomoct. Já bych v té rodině nevydržela ani dvě minuty a hodila to na někoho jiného. Nemyslím si, že všechno bylo zkreslené, i ty drobnosti které byly v seriálu nakonec do komplexu zapadly a nemyslím že by názory na rodinu byly nefér. Myslím že hodně lidí zpočátku mělo pochopení a drželo rodině palce a všechno jim přáli, ale jejich postoj nakonec smýšlení i těchto lidí změnil. Souhlasím s tím, co řekla nakonec. Každý normální člověk by měl mít nějakou finanční gramotnost, když se octne v náročnější situaci, tak si musí dávat pozor na své hospodaření, neplýtvat zbytečně. Ano, ať si žijí klidně podle svého rytmu, stylu, ale nechápu proč by jim to měl dotovat stát. Když bych z toho vytáhla jednu "kauzu", tak já si nedovolím plýtvat jídlem a vyhazovat ho, ani utratit celý rodičák za oblečení, i když na státu nemusím být závislá. A kdybych byla, tak hledám rezervy u sebe, a nenatahuju jen ruku, aby mi někdo pokryl to, že nechci změnit svůj styl a přemýšlet hlavou a ne bůhvíčím.
Jasně, je x rodin, které smýšlejí stejně, ale není na ně tolik vidět. Tihle chtě nechtě jsou v hledáčku společnosti a bohužel nejsou jiní, než si společnost myslí že jsou i ti ostatní. Optimismus se prostě nekonal, ani zázrak.

marketa233
8. led 2015

@tak2014 Použila jsi povedený výňatek, který jasně ukazuje, jak autorka manipuluje skutečnostmi. Klára se nepasuje do role státu, ona konstatuje to, co si myslím třeba i já.

kajalka
20. led 2015
marketa233
20. led 2015

@kajalka Jedna paní povídala...

tarra27
20. led 2015

@andelka souhlas...já jsem je tady na začátku celkem hodně bránila....ale ted po rozhovoru s Klárou, co jsem četla na ona idnes....to je mazec. Klary me je líto. Rozumím ji, snažila se....ale aby nekdo nejdel den stare - pro me teda není stare, pečivo....vyhazoval jídlo, že oni jsou zvyklí....a dostalo mě, že se ptala, proč říkala, že nemají peníze na výlet ze školky pro Tonyho....atd...

Já narovinu ted bych jim neposlala už nic, ne naschvál, ale maminka mi přijde všichni starejte se...a já jsem zvyklá....ted mi u ní chybí pokora a takové to, aby ocenila, co pro ni ostatní všechno udělali....ne že by jim musela lezt do zadku a do konce života dekovat, ale její chování mi přijde dost přes čáru...at měla problem s klárou jaký měla, jsou vánoce, je mladší, klára jim pomohla a to hodne, tak mohla zvedout telefon, kláry co jsem si to jsme si, hezké svátky a hodně štěstí a zdraví do nového roku.

tarra27
20. led 2015

@achjonetusim no jo, vyjádřila se Klara jednou do medií a už na ni nasadí....

tarra27
20. led 2015

nehlede na to, klára je celou dobu podporovala...proč by ted na ne nasazovala nebo lhala??? co by z toho asi měla??

pussycat2012
5. únor 2015

To je hrozne ☹ sklamani po fb kolovala fotka ze rodina bila mela 4 deti a bydleli v 1+1 a nikdo jim nic nedal a hned za z lomítkem byla rodina 5tercat a ty peníze dostali Já se k tomu vyjadřovat ani nebudu ☹ je to smutne

pussycat2012
5. únor 2015

Chápu, že 5 deti je dost hodně velký zaprah, neodsuzuji rodinu jaka je, ale co tu čtu. Já jim taky na začátku fandila a po dlouhé době se tu proctu a nestačím se divit. 😔

jankamaminka1985
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
hojda
6. únor 2015

@jankamaminka1985 A co to má společného s Paterčaty?

kajalka
6. únor 2015

@hojda Asi kdyby chtěla Saša trochu ušetřit 😀

hojda
6. únor 2015

@kajalka Jo tááááák!!!!!

aklin
6. únor 2015

Paterčata v nouzi či dokonce v krizi?

Rodina paterčat potřebuje 28 tisíc měsíčně jenom na mléko?
Česká republika: Cikánka, které se narodilo pět dětí, o které se stará stát a sponzoři, si postěžovala: Teď máme finanční krizi, protože na jeden měsíc vypadl sponzoring s umělým mlékem, což dělá měsíčně téměř 28tisíc korun.
Ona to nazývá "krizí"?! Znám lidi, kteří musí vyjít se sedmi tisíci měsíčně a z toho ještě platit nájem, inkaso a další poplatky. Nikdo jim nepomáhá, nemají tu správnou barvu kůže.
Velmi by mě zajímal měsíční rozpočet rodiny Giňových, když jen na mléko potřebují 28 tisíc měsíčně ( 5600 Kč pro jednoho). Podle diskutujících za článkem i špičkové mléko stojí maximálně 2800 měsíčně. Čím ta malá cikáňata krmí?
Jinak ovšem sdílím obavy o osud paterčat Giňových. Ani z toho dnes neusnu. Nechápu, co ten sponzor dělá a jak si může dovolit přestat zásobovat tyto perspektivní občany. Není v tom náhodou rasismus?

sisinka74
6. únor 2015

@aklin tak to vyhod z hlavy a netrap se tim.

aklin
6. únor 2015

@sisinka74 ja se tím netrápím. To mi poslal děda.