Lyžařská škola pro naprostého začátečníka - 5leté dítě

paaaja111
11. únor 2015

Ahoj holky,
můžete mi poradit, přidat svůj názor? Já nelyžuju, manžel chce jet lyžovat, resp.nechat naučit lyžovat našeho 5 letého syna, který viděl lyže jen v letáku z obchodu... A vzal si do hlavy, že ho dá do lyžař.školy. A hned mu zaplatil 2 hodiny lyžování !!!!!! Když nikdy v životě lyže ani neviděl. Je to fyz.hodně náročné, myslím si, že stačí pro začátek fakt max.hodinka, ne? Párkrát spadne, bude řvát a po půl hodině bude chtít ty lyže sundat ... Můj názor. A vyhozené peníze z okna a uřvané dítě k tomu. Co myslíte vy? Lyž.škola asi ano, ale stačí hodina, né rovnou dvě ?? Díky.

nicole_1
11. únor 2015

Kamarád dával ted 6 letého syna do lyž.školy taky na 2 h, v životě na tom nestál a v pohodě to zvládl, ono je to hodně formou hry a ty děti to baví, moji kluci taky byli párkrát, vždycky teda na tu hodinu, ale ta strašně rychle uteče a nic moc se nenaučíš, my jsme teda lyžaři, takže jsme je tam dali jen proto aby jim vysvětlili základy a my s nimi trénujeme...Ale pro začátek bych asi taky dala tu hodinu...uvidíte třeba ho to bude bavit 😉

kookinka
11. únor 2015

Mé 5ti leté dceři jsem zaplatila lyžařský kurz. Když se ve školce naskytla takováto možnost ihned jsem po ni skočila. Bude jezdit celý příští týden s dětmi za školky a s paní učitelkou. Vždy na dvě hodiny. Zkušení instruktoři, děti dokážou motivovat. Je v tom i přestávka, rozcvička, hry ... Lyže také viděla jen v letáku a včera jsem ji ukazovala moje 😀 Nechtěla jsem ji učit já, abych ji nenaučila nějaké blbiny a ode mně by to prostě nebrala tak vážně. Snad to zvládne 😉 K tvému dotazu, myslím že dvě hoďky jsou akorát.

elvira
11. únor 2015

V lyžařské škole většinou vědí, oč jde, vědí, jak na děcka, aby je to bavilo...
Za zkoušku nic nedáte, když už, max. přijdete o zaplacené peníze, ale spíš si myslím, že to bude v pohodě a příště bude chlapská jízda a mamku nechají doma, ať si odpočine. 🙂

paaaja111
autor
11. únor 2015

@nicole_1 @kookinka @elvira Holky, díky za postřehy. Já se těch 2 hodin děsím, ale když si to tak manžel rozhodl, tak snad to malej zvládne a táta si to zaplatí... Máme ještě menší dceru, s ní budeme sáňkovat, tak jedeme celá rodinka 😀

moudivlacek
11. únor 2015

prvni hodinu mit hned dvouhodinovku bych se bala, u nas prvni hodina skoncila po 40 minutach,maminko ja uz nechci,ve me zatrnulo a co zitra,jojo zitra uz zase jo,ja jsem unaveny... a pak naprosto bez problemu, je to zahul,ale vetsinu deti to bavi 😀 drzim palce at mate hodneho pana instruktora ci pani instruktorku to dela divy 😉
neslo by to pripadne domluvit hodina dopo hodina odpo?

bledulka
11. únor 2015

V 5 letech je dvouhodinovka podle mě úplně v pohodě. Užije si to , neboj.Dětem to jde rychle a jak jim to jde,tak je to baví.Pády berou většinou v pohodě .. Co jsem na svahu viděla , tak děti s instruktorem jsou v pohodě . Oni na ně netlačí. Horší jsou ambiciózní rodiče , co jsou na nervy, že to jejich dítěti nejde tak rychle.Na děti tlačí, vyčítají atd..To pak děti taky brečí a nebaví je to. Pokud má dítě instruktora a nebo trpělivého rodiče , je to fajn.

My u kluků sice začínali jednohodinovkou , ale bylo to v jejich 3,5 letech. Teď starší (7.5 let )zkouší nově snowboard, má za sebou 2 hodiny a řešíme, zda objednat 2×2 hodiny v jeden den (s pauzou mezi). ..
Užijte si to : - )

evcann
11. únor 2015

@paaaja111 já dala syna v 5 letech take na lyze na dve hodiny, jedna hodina nema smysl, jsou tak pomaly, ze to sotva mu neco vysvetli a vyjedou nahoru tak je konec, opravdu prvni malej svah dolu mu trval pres pul hodiny a to byl fakt jen ten detsky. Syn byl unesenej hrozne ho to bavilo, takze se nebojte a klidne dejte na de hodky v poho. Byl sice pak unavenej, ze vytuhnul v aute jen jsme ho tam dali, ale moc si to uzil. Byli jsme v nekolika skolickacha a vsude se k nemu chovali suprove. Takze za me rozhodne doporucuji.

lenka5731
11. únor 2015

Určitě hodina stačí, dvě hodiny v kuse určitě ne ... A nedala bych instruktora hned pro první chvíle na lyžích, dítě je zmatené, vše je nové, hodina uteče a nic mu to pořádně nedá .. Nejdřív ať je s vámi na dětském vleku, seznámí se s lyžema a pak až instruktor.

U nás tedy hodina stačila bohatě. Teď jezdí sama na velký sjezdovce a instruktora dostane ještě jednou, na vypilování techniky, ale až za čas (sníh zas slézá, takže to asi bude až příští rok).

paaaja111
autor
11. únor 2015

@lenka5731 Tak to mi mluvíš z duše. Podle mě se měl prvně s lyžema seznámit, zkusit na nich stát a ne ho hned dávat na 2 hodiny do lyžař.školy, když ani neví, jak to vypadá a že lyže fakt jezdí... Je to hned zítra, tuším, že zase bude tichá domácnost...

berynka
11. únor 2015

@paaaja111 tak pětileté dítě už dokáže říct, jestli něco vyloženě chce, nebo naopak ne. Takže dopředu už může být jasné, jestli peníze za dvě hodiny jsou vyhozené oknem 😉 . Ale v tomhle věku už dvě hodiny zvládne. Než se rozcvičí a začnou se základy, tak bude hodiny pryč. Pak je většinou i pauza na čaj, bonbón a můžou třeba už zkoušet na vleku.

mavanka
11. únor 2015

Ahoj, my máme právě čerstvou zkušenost s naší téměř šestiletou lyžařkou - poprvé na lyžích stála v pondělí dopoledne - hodinku, odpoledne zas hodinku... pak dvě hodinky v úterý a dvě dnes - vždy jedna dopo a jedna odpo ... a dneska už jezdila s instrukturkou na velké sjezdovce a je úplně nadšená.... dvě hodinky by možná šly rozdělit - jako jedna, pak hodinka - dvě pauza a pak zase hodinka... nebo už máte pevně daný čas?

mavanka
11. únor 2015

@paaaja111 hlavně se toho neděs, těm dětem to jde samo, taky jsem jako téměř nelyžař byla skeptik, ale ona je z toho nadšená a od začátku jí to šlo, vlastně jsem ji snad ani neviděla spadnout - ten první den určitě ne... začínat s instruktorem je fajn právě proto, že oni přesně ví, jak na ty malé děti, aby je zaujali a nezradili, nenásilně, přitom správnou technikou... .fakt se neboj dopředu, malej je nadšenej a těší se a to je hlavní 🙂

olusenka
11. únor 2015

Právě jsem objevila na idnes.cz toto, taky k tématu:
http://cestovani.idnes.cz/lyzovani-deti-a-vyuka...

paaaja111
autor
11. únor 2015

Tak uvidím, jak to zítra zvládneme... Dám vědět. Držte nám palce 😉

papandulina
12. únor 2015

určitě záleží vždy na dítěti. Synovi je 4,5 a letos byl poprvé na lyžařském výcviku. Lyžovaly dvě hodiny dopoledne a dvě odpoledne. První den trucoval a trvalo mu celé dopoledne než se rozkoukal, ale nakonec se každý den těšil až zase pojedeme. Příští týden jedeme na hory a tam bude mít individuální hodiny a už teď se těší.

ajajane
14. únor 2015

Taky mám čerstvou zkušenost. Naše skoro 6letá jela na lyžák se školkou. Jezdili celý týden, odjezd ráno a odpoledne se vraceli. Měli 2hod dopoledne a 2hod odpoledne. Instruktoři perfektní. Rozdělili si je do skupinek podle zkušeností a i v průběhu lyžáku jak jim to šlo. A šlo jí to velmi dobře, byla nadšená. My jsme nelyžařská rodina, já ani manžel nelyžujem, a malá stála na lyžích teď poprvé. Taky jsem měla strach, že pákrát spadne a nebude chtít. Ale to se nekonalo. Prostě mezi dětma (i cizími, protože jeli i z jiných školek) a s instruktory si to nedovolí, na nás rodiče by to určitě ale zkoušeli 🙂. První 2 dny jezdila na malým kopečku a od 3. dne už postoupila do vyššího levelu 🙂 a jezdila na normální velké sjezdovce a vleku. Spíš teď řeším to, kdo s ní bude jezdit na lyže.... když je z rodiny jediná, kdo to umí 😅
Jinak myslím, že 2hod jsou v pohodě. Za 1hod by toho moc nestihl - než si oblíkne lyže, nějaká ta např. rozcvička, občas se stane, že v průběhu se musí na záchod...

susik77
23. únor 2015

Terezka mela dnes prvni dvojhodinku ze skolky, poprve stala na lyzich. Super, pry vsechni deti sjeli kopec. Libilo se ji, akorat brecela, ze ji hodne boli nozicky. Dala jsem ji Nurofen, tak pohoda, zitra jede zas 🙂

paaaja111
autor
24. únor 2015

ahoj všem, uvědomila jsem si, že jsem nakonec nenapsala, jak to celé dopadlo... Syna to lyžování docela nadchlo, ty 2 hodiny zvládl skvěle. Měl jednu krátkou přestávku na pití a svačinku. Hezky mu to šlo, tak ho instruktorka nakonec vzala v té druhé hodině asi 3 x na velký svah s velkou lanovkou. Byl unešenej !! Akorát se mu nechtěli dělat velké obloučky, lyže jedou přece samy !!! 😀 Lyžoval ještě skoro další 2 hodiny na dětském kopci, já nebo manžel jsme lítali za ním. Pak si užil na sněhu, postavili jsme malé iglů a celkově se nakonec den povedl. Akorát tam bylo doslova přecpáno malými dětmi - 3 autobusy dětí ze ZŠ na lyž.výcviku.....

Nakonec syn zhodnotil, že se mu lyžování líbí víc než bruslení..... 🙂 😀 🙂