Jak jste nabraly od miminka vzorek moči? Má plínky

gabca1
9. pro 2008

Ahoj holky, chci se jen zeptat pokud jste museli přnést k Dr. vzorek moči tak jak jste tu moč získali? Naše malá ještě nechodí na nočníček takže nevim jak poznám kdy se jí bude chtít čůrat. A nechat jí ráno běhat bez plenky a hlídat jestli někde nečůrá... To nevim jestli klapne 🙂 Jo a musí to být asi ranní moč a malá se asi nevyčůrá pokud jí nedm napít.... Díky.

suzamen
9. pro 2008

Ahojky taky jsme měli donést vzorek moči nepodařilo se nám ji zachytit tak´jsme od doktorky dostali pytlíčky. Dr. ti je nedala? To se divím. To se dá normálně do plenky je tam malá dírka tou se to přilepí na prcku (musíš ji teda roztáhnout) vypadá to že ji to bude asi nepříjemné ale jinak to nechytíš, já to dala brzo ráno malé do pleny tak na hoďku na dvě a trochu jsme zachytily. Zkus se na to dr. zeptat.

andy80
9. pro 2008

jj taky jsme měli pytlíčky. U syna, když byl mimčo, tak ho stačilo vybalit, strčit pinďu do lahvičky a čůral. U malé nevím, nevím, jak bychom to dělali. Jedině pytlíčky.

petra.vavra
9. pro 2008

Ahojky, nedávno jsme řešili podobný problém a postupovali jsme tak, jak píše suzamen. Od Mudry jsme dostali pytlík s dirkou, která je přelepená oboustranou lepenkou, kterou jsme malý kolem 4 ráno přilepila a za tři hodinky bylo dokonáno a úspěšně. Myslím, že je to sice trochu pro holčičky nepříjemné, ale rozhodně bezbolestivé a sterilní.

Gabca 1- nedávej do laborky moč z nočníku, výsledky nebudou přesné....jsou tam vždy přítomny nějaké brebery navíc 😀 ...a sama doktorka by tě na to měla upozornit, přeji úspěšné chytání.... 😝

gabca1
autor
10. pro 2008

Holky díky za infa. Škoda, že nám ten pytlíček nedala. Zkusim se poptat v lékárně. Popř. moč nedonesu a řeknu si o něj Dr. Malá je jen nachlazená tak chce i moč. Je taková důsledná. Ale na pytlíček zapomněla 🙂
Petra.vavra - nám řekla Dr., že to může být i z nočníku....

johanda
10. pro 2008

gabco - může to bý i z nočníku, pokud jej pravidelně vymýváš, moc breber v něm nebude, patologické nejpíš žádné. Před odebráním moči ho můžeš vymýt vařící vodou. Zkus dát malou vyčůrat hned po probuzení, většinou to jde, můžeš si dát nočník na kolena a malou na něm přidržet, pustit vodu. Ten pytlíček je děckám strašně nepříjemný a pokud je malá divočejší, bude to lepení boj

grisgot
10. pro 2008

Gabčo : http://www.zdravotnipotreby-ul.cz/detail.php?zb... Kupovala jsem si jich tam deset, abych je měla doma. Paní je moc prima, když jsem psala, že je potřebuju rychle, opravdu to zařídila 😉

kalo
10. pro 2008

my nedavno potřebovali dát moč streriní, takže do sterilní zkumavky od doktorky....Takže ráno nutné umýt pipinku, aby výsledky nebyly zkreslené. Dala jsem jí hodně napít a pak jsme si lehly do postele, malou jsem podložila ručníky a plínkou a čekala jsem se zkumavkou mezi nožičkama, až to pustí 🙂 Nutno dodat, že jsem čekala cca 30 minut, takže aby ležela, tak jsem ji musela pořád zabavovat... 😉

gabca1
autor
10. pro 2008

Kalo - dala jsi malé i napít.To nevadí?

isacek
10. pro 2008

gabca1,
malá měla v roce a půl zánět močových cest a museli jsme nosit moč na každou kontrolu.
V nemocnici nám řekli, že může čůrat do nočníku, ale musí být vylitý vroucí vodou, a pak jen přelít do zkumavky.
Ale když už jsme pak moč nosili do laboratoře tak to muselo být rovnou do sterilní zkumavky.
Tak po ránu hodně pila a pak jsem ji dala do vany, omyla trošku a pustila ji na nožičky teplou vodu a pak když začla čůrat, tak jsem to chytala, samozřejmě musí stát.A dávala jsem ji tam i s nočníkem, hačala tam a na nožičky jsme ji opatrně poušteli vodu.Vždycky se vyčůrala.Pytlík jsme měli taky, ale jelikož je malá hodně aktivní, takže tam se moč nepodařilo zachytit.

gabca1
autor
10. pro 2008

Isacek - já jsem jí dnes ráno zkusila rozbalit a za chvilku čůrala tak to zkusim zachytit. Popř. zkusím tu koupelnu a pouštět vodu. Díky moc z rady.

petra.vavra
10. pro 2008

gabca 1- jak je vidět co doktor to názor, u nás to asi bylo tak, jak píšou holky, že moč musela být sterilní. Proto jsem to malé nalepila v noci, při spaní ani to nevěděla a ráno bylo hotovo....bylo to pro mě jednodušší, než čekat na čůrání v koupelně a hlavně naše drahá je takový čert, že by to stejně nevyšlo, jak jí znám a bylo by to všude jen ne ve zkumavce 😀

kalo
10. pro 2008

gabco: to nevadí, že se před tím napije...Ten rozbor se z toho udělá...No jo! U těch holčiček to není jen tak 😀 A to my nosily do laborky každý týden, protože malá měla zánět ledvin.. ☹

gabca1
autor
13. pro 2008

tak se mi ten vzorek nepodařil odebrat, ale vzhledem k tomu, že je malá už OK tak ho ani Dr. nechtěla. Normálně jsem jí nechla asi hodinu a půl rozbalenou, byla napitá a nečůrala. Jako naschvál 🙂 Jinak už jsem si pro jistotu pořídila i pytlíčky. Díky za rady holky. G.