Jak odstavit kojení v roce?

darwin04
20. srp 2014

Maminky poraďte syn má rok a je kojen jen pred spaním a ráno chtěla bych přestat , ale on nechce žádné uměle mléko 😒 večer by to nevadilo protoze sni kasi , ale ráno nevím co mu dat rohlíku se moc nenaji jogurt má na svacinu a mleko by v roce ještě mel mit ne?

konidana
20. srp 2014

@darwin04 A proč? Jí jogurty? sýry? normální jídlo? Tohle tu pořád někdo řeší, a tady vidím, že plno kojených dětí pak jakékoli mléko nechce. Ani ty moje po odstavení (také kolem 1 roku) nejméně rok nepily žádné mléko. Když jí pestrou vyváženou stravu , tak to neřeším.

konidana
20. srp 2014

@darwin04 dcerka v roce nejradši snídala lupínky- neslazené - cornflakes a ovesné vločky (a tam jsem propašovala i trochu toho mléka)

michelle2010
20. srp 2014

U nás to probíhalo stejně. Dcerku jsem po roce přestala kojit a umělé mléko úplně odmítala. Jedla normálně jogurty,Lucinu,Pribinacky. A nevypadá,že by nějak stradala. 😉

darwin04
autor
20. srp 2014

Fakt nemusí ma dost mléčných výrobků jogurty , syry , mlecna kase akorát uvažuji co dát na snídani pecivo moc nepoji 😒 jak to necim namazu plive to .

konidana
20. srp 2014

@darwin04 ovoce? na kostičky jednohubky. I ten chleba nakrájet na kostičky a dát k tomu párátko na napichování. To by jí mohlo bavit. Namazaný nebo nenamazaný a sýr taky na kostičky. Moje to milovaly a napichují dodnes:D

konidana
20. srp 2014

@darwin04 Promiň spletla jsem si pohlaví. 😨 A když je to kluk , tak zkus maso, míchaný vajíčko. no já to taky nevařím, ale když to měl táta, tak mu to děti skoro vždycky vyluxovaly😀

darwin04
autor
20. srp 2014

Holky a co v noci jak se obudi , davali jste piti nebo nic

darwin04
autor
20. srp 2014

@konidana V pohodě 🙂 s tim paratkem to zkusim akorad on sni tak 2 az 3 kosticky chleba vic nechce no musim to nejak vykutit nejhorsi to bude v noci milacek je zvykly 3 az 4x nocni kojeni to bude boj 😒

konidana
20. srp 2014

@darwin04 Vodu. Ale ty moje stejně moc nepily, akorát to měly jako zvyk a trvalo mi pár let, než jsem jim flašku (PETka se sport.uzávěrem) na noc upřela úplně. Jako že ji měly v postýlce či v posteli k dispozici.

darwin04
autor
20. srp 2014

@konidana davala jsi petku no on taky nechce pit z lahviček s hrnecku trochu moc tomu neda , ale ta cista voda by nemela vadit neni to sladke na noc akorat ten zlozvyk

konidana
20. srp 2014

@darwin04 Pití na noc a pak řešit čůrání 😒 Dcerka pila a pije pořád strašně málo, takže jsem byla ráda i za tu trochu vody v noci, ale kluk pije hodně a v noci prostě i z nudy nebo já nevím 😕 Budit ho několikrát v noci na čůrání byl mazec. Kolem třetího roku jsem už fakt nechtěla aby měl plíny a suchý bych se ráno nedočkala, protože v noci chodí čůrat pořád. Naštěstí už sám 🙂 Je mu skoro 5.

darwin04
autor
20. srp 2014

@konidana tak to mas veselo ja jsi taky stejne myslím , ze odstavenim se nedockam ani pozdeji celovecerniho klidneho spanku , ale aspon se muze clovek nekde urvat a dat babickam na noc 🙂

tezeza
21. srp 2014

K snídani baby musli od allnatura nebo cornflakes bez cukru s rýžovým mlékém nebo chleba s olivovým olejem nakrájený na kostičky, spařené oloupané a na malé kostičky nakrájené rajče (bez dužiny).

Syn má alergii na bílkovinu kravského mléka, takže musím být dost kreativní... 🙂 Každopádně odstav plánuju za pár týdnů (do 13. měsíců chci definitivně skončit), má poslední kojení v 6 ráno (spí celou noc, když se v noci výjimečně vzbudí, nabídnu vodu, pochovám, vrátím do postýlky, řve 2 minuty protestem a usne), tak předpokládám, že ukončení s jedním kojením dá snad dobře... 🙂

Mléko (ani umělé ani kravské) roční a starší dítě nepotřebuje. Pokud bych podávala mléko, tak raději případně bio kravské plnotučné než umělé. Jinak pokud má dost mléčných výrobků a pokrytu tak dávku vápníku a bílkovin, není důvod vůbec mléko řešit. Já dodávám synovi bílkoviny v mase a vápník v ostatních potravinách. Mimochodem např. mák má 10x tolik vápníku než mléko. 🙂
http://www.margit.cz/vyziva-deti/

darwin04
autor
21. srp 2014

@tezeza Dekuji za tip na snidani zitra chci koupit musli tak uvidime musi jsi zvyknout nejhorsi bude odbourat to
nocni kojeni ted i 4xza noc ☹ chci zacit o vikendu v noci nabidnu vodu utesim jak pises a snad usne je to vse o zvyku vecerni kojeni uz nepotrebuje uz jsem z toho fakt unavena 😔

jjustyna
21. srp 2014

Já jsem odstavovala v 19 měsících...2 náročné noci, mezi tím pohřeb blízké osoby, totální únava a tak jsem malého chytla v půl sedmé ráno, dala mu napít a řekla ať si to užije, že je to naposled. Večer a ráno jsem rozptýlila knížkou a hračkama, po jednom dnu si ani nevzpomněl. V noci jsem nedala prostě nic a za tři dny spal celou noc, což trvá doteď a doufám, že už nepřestane. Budil se mi 4x - 6x za noc, jen ze zvyku a je to pryč. Mléko neřeším. Co je v mléku, dostává jinde. Mléčné výrobky u nás jdou po troškách na chuť, zato maso, mák, luštěniny, ovoce a zeleninu....to před ním musíme pomalu schovávat....

mrazulkav
21. srp 2014

Mě se malá odstavuje v podstatě sama (tedy aspoň večer). Ráno kojení vyžaduje - toho se bojím. Asi se budu muset aspoň na víkend odstěhovat :P
Měla jsem taky hrozný strach z odbourání nočního kojení (4x za noc), ale kupodivu to proběhlo hladce... Budila se v podstatě ze zvyku. Nesápala se po mně, nehledala... Nabídla jsem čajík v lahvičce, pohoupala a položila... První noc usínání cca 1,5 hodiny 2x za noc (nebrečela furt, ale budila se po chviličkách...), nevstávala jsem k ní, protože už dřív jsem pozorovala, že jí tím akorát víc probudím... Další noc už "jen" jednou hodina a třetí noc už bez problémů... teď už spí celou noc, budí se až nad ránem a to vyžaduje mlíko (i docela vehementně saje)