Jaké hry hrajete s miminkem po 6. měsíci věku?

suki
11. bře 2008

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat jak si hrajete se svým malými drobečky po 6. měsíci věku. Potřebovala bych inspiraci, mám pocit, že si hrajeme pořád stejně a už mi dochází nápady 😅 Díky za všechny typy.

dont_speak
11. bře 2008

Ahoj... mému Davčovi je 9 měsíců a teď už jak leze a stoupá si, tak už se tolik nenudí. Jinak občas dopoledne s ním zajdeme do dětského koutku a taky se tam docela vyřádí.

suki
autor
11. bře 2008

Díky právě malá ještě neleze a nesedí, takže je na podložce, ale to víš, že ji musím pořád zabavovat. Samozřejmě chodíme ven a plavat a mezi jiný maminky, ale stejně, když jsme doma už bych potřebovala poradit nějaké hry.

zevina
11. bře 2008

Suki, asi nejoblíbenější je schovávačka s látkovou plínkou: bububu-kuk, to se malý mohl vždycky uřechtat (a to platí doteď, akorát už se schovává sám za závěs, stůl apod 😀 ) nebo schovávat pod plínku hračku a posléze objevovat... jinak různé rytmické říkánky: Kovej, kovej, kováříčku, Vařila myšička kašičku, Takhle jedou páni, Éro letí, nemá dětí, Paci paci... nebo při pasení koníčků postavit před malou věž z kostek a nechat ji, ať může sama bourat...
uff, teď marně doluju z paměti, ale holky určo něco poradí 🙂

luciina
19. led 2011

Chci trošku obnovit toto fórum. Také potřebuju nápady, už mi došly 😒

zuzanka1989
19. led 2011

my děláme doma co to popisovala zevina. ale taky bychom potřebovali něco nového🙂. už to máme okoukaný.

neloch
19. led 2011

my už máme 11 měsíců, tak chodíme kolem všeho, ale co malá měla a pořád má ráda je mončičák, plišová šustivá panda, leporela, dřevěné puzzle(zvířátka s uchytkama) to vytahuje a odhazuje, cokoliv v krabici co vytahuje a já to dávám zpět. bourání kostek, teď má hrací bubínek, umí roztočit káču, to ji baví dlouho, zkoumá kola od tanku na baterky, v koupelně se čachá v naplněné konvi na zalívání, dívá se jak pouštím a zavírám vodu...

boruuvka
19. led 2011

Ahoj, naši malou hrozně baví bořit konímy. Z čehokoliv ho postavíme (když ještě nelezla, tak hned u ní) a teď už kdekoliv a ona doleze a s velkou radostí zboří. Jinak taky vykukování zpoza záclony, plíny nebo čehokoliv. Taky jí baví zrcadlo a berany duc.

alyssa.anna
26. bře 2012

To je super téma, snad ještě přibudou nějaké ty nápady 🙂

beruska24.9.
26. bře 2012

naše (téměř 7m.) už se plazí, takže si ´´zábavu najde´´. většinou ji zajímá to nedovolené, jako boty, papír, vysavač, židle apod. jinak bourání komínů z kostek, ´´rozebírání´´ kostky složené z pěnového puzzle, už zkoušela i dávat barevné míčky do kyblíku, když viděla, že to dělá sestřička. jinak jsem zkusila naplnit plastovou láhev od vody hrstí těstovin (to bavilo starší, když byla mimino), ale mladší to moc nebere. možná to bude i tím, že starší sestřička si zabere tuto ´´hračku´´ pro sebe. a to jsem udělala 2 lahve, aby se holky ´´nehádaly´´ 😀

beruska24.9.
26. bře 2012

jo a obě holky bavila papírová plína - jak starší když byla mimino, tak teď i mladší si s ní dokázaly vyhrát dost dlouho 🙂

beruska24.9.
29. bře 2012

@suki - ještě ´´tancování´´ s miminkem v náručí 😉 teď jsem přenášela malou a máme puštěné cd s dětskými písničkami. tak jsem se s ní začala pohupovat, chodit s pohupováním, prostě jakoby ´´tancovat´´ a maličká očka na vrch hlavy a naprosto spokojená 😀

beruska24.9.
24. dub 2012

@luciina - ještě taková lumpárnička 😀 kterou si zamilovala mladší dcerka a starší chce hned také 🙂
když jsem maličkou někam přenášela a pak ji položila, tak se hned začala ´´rozčilovat´´ že už není u maminky v náručí. tak jsem vymyslela tohle: nesu ji na rukách (většinou bříškem dolů, jako že dělá broučka) a říkám při tom: letí, letí brouk, vítr do něj fouk, brouk se takhle zakymácel (opatrně s ní zakývu do stran) a udělal bác (položím)