Mohu už používat sporťák? Malé bude 7 měsíců

handula83
27. črc 2014

Ahoj za měsíc chceme jet na malý výlet.Malé bude 7 měsíců.Zatím je v hluboké korbě,ale má to na délku už akorát.Sama samozdřejmě nesedí. 🙂 .Mám trojkombinaci a tudíž jsem zkusila nasadit sporták,jestli jde do úplného lehu,což jde.Malá mi totiž v tomto horku v tom hlubokém už brečí a chci zkusit ten sporták.Není to ještě brzy?Samozdřejmě by ležela.

eldrag
27. črc 2014

pokud jde plně do lehu tak nevidim žadný problém ji vozit ve sportovní verzi 🙂

tkanicka
27. črc 2014

@handula83 my jezdili s oběma dětma v tomhle věku i s mírně přizvedlou hlavičkou, aby trošku viděly, jinak by nám rozbouraly kočárek. Když srovnám, jak sedí v autosedačkách (vajíčkách), tak to byl ještě leh a jenom když nespaly*

handula83
autor
27. črc 2014

@tkanicka Tak to je pravda s tím vajíčkem 🙂

elvira
27. črc 2014

Zhruba v půl roce byl malý ve sporťáku taky, protože se mi jednoduše do hlubokého nevešel - a to jsem měla jeden z největších kočárků, co se korby týká.
Takže proč ne...

blahova_andrea
27. črc 2014

náš syn šel do sporťáku v 5m. z hlubokého se mi snažil skoro vylézat, řval. sporťák nám šel do lehu a byl hodně polstrovaný a syn velký, takže v něm nelítal a pro nás oba to bylo mnohem lepší 😉 vzhledem k tomu, že teď čekáme dítě letní a sporťák máme fakt malý, tak v něm taky bude už v půl roce a problém v tom nevidím. ono záleží jaký je to sporťák. do x-landera bych třeba malé dítko moc nedávala. ten má sporťák velký a vím, že tam docela "lítají" i poměrně starší děti, různě se tam kroutí...no nepřijde mi to ono.

handula83
autor
27. črc 2014

@blahova_andrea já mám Sojan X6.Ale stejně mi asi nebude nic zbývat než jí tam dát.Na tu dýlku to má akorát.Viděla jsem hodně dětí který ještě neseděli sami a už ve sportáku byli do sedu.Což asi dobrý není.Ale když mě jde do lehu tak to asi risknu,i když je taky širší.Jinak gratuluji k holčičce at je vše v pořádku. 😉

paracka
27. črc 2014

@handula83 hned do sportaku 🙂 pokud jde do lehu neni co resit 😉

blahova_andrea
27. črc 2014

@handula83 děkuji 😉 no do sedu bych fakt nedávala, ale pokud to jde polohovat i na různé mezi polohy, tak mírně zvednuté to mít klidně pro lepší výhled podle mě může. ono fakt záleží na každém rodiči, co mu přijde pro dítko vhodné. někdo řeší všechno moc a jiný nikdy nic 😅

tkanicka
27. črc 2014

Mně šly oba do sporťáku napodzim, takže už měly vypolstrováno podzimním fusáčkem a u druhého jsem si navíc ušila takovou tu podložku, z jedné strany fleece a z druhé bavlnu a používám to doteď Zase takhle malé bych asi přímo na tu kočárkovinu nedala.

frantiska85
27. črc 2014

@handula83 Tak když by ve sporťáku ležela, není vůbec co řešit. Z vlastní zkušenosti-stejně ti ležet dlouho nebude, děti chtějí objevovat svět. Na polosed budeš štelovat kočár hned první procházku 😉

plasilka
27. črc 2014

Zkus ji tam dát nejdřív doma a uvidíš jak ji v tom bude.já dávala obě děti do sportaku až jak pevné seděli.ale záleží na kočárku.pocitej ale s tím že jak tam prcka jednou dáš už ho do kotrby nedostanes 🙂 já jsem často vozila i děti ve vajíčku,když mi v korbě plakali a ještě neseděli a věděla jsem že mi nebudou spát v korbě by spaní měli pohodlnější.navíc syn spí jen na břiše takže v korbě byl do 8 měsíce.

wenduliks
27. črc 2014

Mu mame syna na lezato ve sportaku uz od ukonceneho 4.m, protoze mu byl hluboky malý. 🙂 mame obrika,ktery byl ve sportaku hned spokojeny,protoze vic vidi a krasne vetra. Takze proc ne,kdyz ti v nem muze lezet...

hajanik
27. črc 2014

Zrovna dneska jsme vyměnili hlubokou korbu za sporťák 😉 a malej je moc spokojenej.

tarien
27. črc 2014

My přešli do sporťáku taky v 7m...a měla jsem ji skoro úplně přizvedlou, aby viděla...řekla bych, že ji to vývoj nijak neovlivnilo...byla v něm max hodinku ráno, hodinku odpoledne (vesměs to byla půlhodinka, pak stejně usla), jinak spala vleže - když byla vzhůru, odmítala polohu vleže, rychle se naučila přitáhnout se v kočárku do sedu, aniž bych ji pomáhala - doma se ale posadit sama neuměla ještě dlouho...to přišlo až s lezením, jak to tak při normálním vývoji bývá 😉 takže bych se krátkého posazení nebála...

radushka1
28. črc 2014

Malá šla do sporťáku v půl roce, byla čertisko a z hlubokého by mi vypadla 🙂

pisjutynka
28. črc 2014

Já jsem dala malou do sporťáku minulý týden, je jí necelý půlrok. Do korbičky se už totiž nevešla a hlavně pořád zvedala hlavičku, pže nic neviděla. Sporťák mám v lehu, malá má prostor, vidí, takže spokojenost nadevše 🙂

mafeska
28. črc 2014

když jde sporták do úplného lehu tak rpoč ne.
Já dávala dcerku d sportáku v půl roce, z korby vyrostla, ve sportáku měla spoustu místa a ještě pořádný fusak který jsem tam nemusela cpát 🙂