Poradíte ekologický prášek na praní pro miminka?

simone5
23. črc 2017

Milé uživatelky, poradily byste mi prosím některá ekologický prášek na praní na věci pro miminka, se kterým máte dobré zkušenosti? Něco, co opravdu vypere skvrny a je to ekologické? Díky moc!

annie24
23. črc 2017

Ekologické nevím, ale na skvrny tekuté žlučové mýdlo z DM a prášek tekutý persil sensitiv

penelope87
23. črc 2017

@simone5 Na skvrny určitě předeprat ve žlučovém mýdle. A jinak doporučuji yellow&blue.

uzsezasenudim
23. črc 2017

No víš co, já si myslím, že většina označeních "mimi" výrobků je prostě blbost. Používala jsem a vždy používat budu ekologickou domácí kosmetiku pro nás pro všechny, neparfémovanou, bez chemie. Používáme na střídačku ecover (prací gel nebo prášek) nebo Bio-D prací prášek či Yellow and Blue. Nepoužívám žádná změkčovadla, hloupá vonítka apod. Prádlo je čisté, není to měkké jak by třeba jeden chtěl, ale je to čisté a já vím, že za sebou nenechávám nechutnou chemko stopu a děti nenosí oblečení napuštěné fujtajxlem :D

makky1310
23. črc 2017

Ulrich praci gel

sola11
23. črc 2017

Frosch, Yelow&Blue. Nebo jakoukoli z bio prodejny nebo eshopu. Na skvrny vzdy žlučove mýdlo hned po zjištění skvrny a pak před pranim. Vzdy se fleky vypraly. Misto aviváže občas trochu octu, hlavně to plen.

nafuka
23. črc 2017

taky používám Yelow/Blue, na skvrny žluč. mýdlo a namáčím v Pueru od Y/B.

bekyc
23. črc 2017

Zrovna ecover moc ekologický není (nejen proto, že se dováží z belgie). Na skvrny je super ten žlučák a jinak prášek Jelen.

lucikf
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
boruvka92
24. črc 2017

Ja peru v prasku, ktery si vyrabim sama ( praci soda+ jadrove mydlo, na bile navic TAED a perkarbonat). Pere v nem i svagrova, ktera jedno ditko ma a druhe na ceste a nemuze si vynachvalit. Samozrejme skvrny predpira zlucovym mydlem. Jako avivaz obycejny ocet + par kapek EO

penelope87
24. črc 2017

Jediné, co se mi nepodařilo zatím vyprat žlučovým mýdlem je červená paprika z bílého trička.

kokoska321
24. črc 2017

Holky, co výrobce české biodrogerie Eurona? Zatím jsem od nich nezkoušela nic, ale chystám se na to... Nejlepší, co můžeme udělat je podpořit české výrobce... moc jich u nás není...

simone5
autor
24. črc 2017

Díky všem za odpovědi! 🙂 Určitě pořídím to žlučové mýdlo, podle všeho s ním máte mnohé dobré zkušenosti, a pak zkusím tu Euronu a uvidíme.
@uzsezasenudim My taky nepoužíváme aviváž a nijak mi to žíly netrhá. 😉 Akorát to ničí přírodu i prádlo. Používáme ale změkčovač vody. Vy to něčím nahrazujete nebo tam prostě nic nedáváte?
@boruvka92 Mohu se zeptat, co znamenají zkratky TAED a EO? 🙂

yerry
24. črc 2017

Frosch baby a žlučové mýdlo
Aviváž žádnou, ani ten ocet, mám sušičku a prádlo je mekkounke....

kexina
25. črc 2017

@kokoska321 a kde se dá ta Eurona koupit? Ještě jsem o ní neslyšela.

kokoska321
25. črc 2017

@kexina přes internet, mají své stránky. Ale funguje i přes své distributory.. podobně jako amway..

kexina
25. črc 2017

@kokoska321 díky, zkusím se podívat. Bohužel opravdu neznám, ale pokud by to byl skutečně český výrobce, určitě bych vyzkoušela. I když peru ve Frosch a Jelenovi, ale je fakt že pokud mám možnost, raději sáhnu po českém výrobku.

boruvka92
26. črc 2017

@simone5 TAED se přidává do prášku na bílé prádlo, pokud se pere na méně než 50°C, aby došlo k aktivaci perkarbonátu a uvolnění peroxidu, který bělí prádlo 🙂 POkud pereš na více než 50°C, TAED se přidávat nemusí 🙂 EO znamená esenciální olej.