Přetahování u chlapečků, co vám řekl doktor?

urrio
29. led 2015

Ahoj maminky, mám 8 měsíčního syna a nevím, jak je to s přetahováním? Asi je to ještě otázka předčasná, ale chtěla bych se trochu informovat dopředu. 🙂 Co vám řekl doktor? Mojí kamarádce řekla dr., že má pomalu začít malému přetahovat pindíka od půl roku, tak jednou za týden. No a náš dr. má zase názor, že do tří let se s tím nemá nic dělat. Není to dlouho, do 3let? Nerada bych, aby mu to pak násilím přetáhl, a nebo mu to nějak srostlo a musel na nějaký zákrok. Jaký je váš názor a vaše zkušenosti? Vím, že i každý dr. má na to jiný názor.
Moc děkuji za odpovědi! 🙂
Jana

kajalka
7. zář 2015

@masenka88 Synova bývalá dr. mu pinďulu přetáhla ve 3 měsících nadoraz, popraskala mu kůžička kolem dokola, tekla krev. Musela jsem si vydupat alespoň ošetření. Pak už nás neviděla. Na urologii se zhrozili, doporučili mazat a masírovat opthalmo-azulenem, naštěstí se vše zhojilo. Nová dr. se jen ptá, zda nemá problémy, jinak neřeší. Pojala jsem to tak, že příroda to tak vymyslela a má to tak být. Co je syn bez plíny, tahá se za něj, ukázala jsem mu, jak má dělat "kuk" a je bez problémů.

masenka88
7. zář 2015

@kajalka to je síla.ale dobře jsi to vyřešila.A nepamatuješ si, jestli když se mu to zhojilo, šla předkožka pořád přetahovat? My už to máme taky zahojené, ale jak jsme to nechávali v klidu, asi to srostlo k sobě.Taky mám teď ten názor, že brzké a násilné stahování je "proti přírodě ",ale nevím, jestli v našem případě není zapotřebí odborný zásah..

kajalka
7. zář 2015

@masenka88 Já už jsem mu na to popravdě nesahala ve smyslu přetahování. Jen jsem poctivě promazávala tím opth.-azulenem a masírovala mu to.

masenka88
7. zář 2015

@kajalka dobře, moc díky. To je pro mě cenná informace ☺

hanka208
3. dub 2018

@berenika39 Dobrý den,můžu se zeptat kam a ke kterému urologovi se synem chodili? Máme problémy s varlátky a MUDr.Drlík nás posílá na operaci a s tím, že by synovy (5let) udělal rovnou i obřízku ☹ Z čeho mám strach.

berenika39
3. dub 2018

@hanka208 ups, to už je pěkně dlouho🙂). Bylo to tady a fakt super přístup, minimálně konzultace stojí za to.
http://www.thklinika.cz/