Psychogenní zácpa. Máte zkušenosti?

egrzuz
9. čer 2010

Ahoj, naše malá má psychogenní zácpu, záměrně zadržuje stolici několik dní. Máte některá zkušenost? Nevím si s ní rady, je jí 2,5roku a těžko jí něco vysvětlit. Dokáže to zadrže i několik dní, týden není vyjímečný ☹ Jsou to hrozné starosti, nikdy bych nevěřila, jak může potěšit rodiče , když se dítě vykaká.
Začalo to tak, že měla několik dní tuhou stolici, protože málo pije a dostalo se to až tak dalekjo, že se naučila to zadržet 😒

venuss
15. lis 2015

@nicophil tak to bylo i u nás, holky měly jednou natrhlou prcku a pak měly strach kakat, ale před kakáním jsem jim mazala zadeček a dávala hodně švestkový kompot, i laktulozu a kdyz treba tyden nekadila, dala jsem i easy lax (nebo tak nějak se to píše, je to takový klistýrek). bohužel to bez řvaní nikdy nešlo, ale trvalo nám to cca 2-3 měsíce. vzdycky říkaly, že se bojí. byla jsem u doktorky a říkala mi, že se to okolo toho 2-5 roku stává a že to musí samo přejít a musí na to sami přijít a my můžeme pomoct jen podporováním, zdravou stravou (brokolice, švestky aj. a žádné sladké umělé cukry) a potom změkřováním stolice. Přeji hodně štěstí a at to prcka brzy přejde...

nicophil
14. pro 2015

Ahoj holky, všem co bojují se zácpou hlásím, že snad máme vyhrano. Co doporučuji a malému pomohlo je FORLAX 4g a upravit jídelníček. Už chodí kakat každý den, dobral toto balení a ještě jedno teď dostane a budu mu dávat pytlíček ob den. A pomalu snižovat aby zas nebyl tam kde předtím. Můžu Vám říct, že je to peklo a jedna starost odešla a přišla jiná a to mladší syn má atop. Tak Vam držím palce, ať i Vaše trápení konečně přestane.

hojda
14. pro 2015

Pro zajímavost http://maminator.cz/2013/10/02/chronicka-zacpa-... Stojí to za přečtení.

mircadada
9. led 2016

@egrzuz
Ahoj, můj dnes čtyřletý syn, tím trpěl od 2,5let po rozvodu manželství a do dnes u otce (kde je týden ve st. péči) i týden nekaka. Psychika hraje obrovskou roli. Mě se osvědčil Forlax a pravidelný denní režim. Dnes u mne jde bez řeči a pravidelně ve stejnou dobu. Také jsme si s bobeckem užili. Zadržování stolice a bolesti. Určitě zkuste Forlax, změkčuje stolici a hodně mluvte o tom, že co jde do bříška, musí ven. Synovi jsem vymyslela pohádku o chlapečkovi co nekakal a za vykakani odmenu. Držím palce!

zitulina
22. bře 2016

ahoj, pročetla jsem si teď spousty rad o zácpě od vás všech, máme ten samý problém. Dcera rok a 8 měsíců - cca 3. týden nekojíme a 14 dní se učíme na nočník. Myslíme si, že je to psychického původu, ale taky nedostatkem tekutin. Máme koupený Forlax, Lactulosu - Duphalc, 2x jsme použili glycerinový čípek, který vždy pomáhal, nyní už nepomáhá ani čípek. Ale hlavně nechce pít. S manželem už opravdu nevíme, jak do ní dostat tekutiny. Zkoušeli jsme i sladké tekutiny - to vůbec - pouze čistou vodu, ale jak to do ní dostat? Milion hrnečků, skleniček - velkých, malých, tu láhev, tamtu láhev a pořád nic. Poraďte. Díky.

nicophil
22. bře 2016

@zitulina tak to je zapeklitý. Nepije aby nemusela čůrat??? S nočníkem bych v tomto případě určitě počkala.
Jinak tekutiny bych dávala alespoň v jídle. Vývar, ovoce co má největší obsah vody - melpun, hrušky.
Co homeopatika?

zitulina
23. bře 2016

@nicophil Děkuji. Čůrat chodí, nemá problém ani s nočníkem. To pití potřebuji kvůli kakání. Má strašně tuhou stolici. Prý to dělá i nedostatek tekutin. Tekutiny skoro žádné - když dostanu 1dcl za celý den ☹ , úspěch je láhev 250ml. Sní však plný talíř - dospělácký talíř vývaru či jiné polévky a má ráda pomeranče. Nedostanu do ní vůbec žádnou zavařeninu, jedině přesnídávky. Co je melpun? Homeopatika jsem nezkoušela a ani nevím, na jakého opravdu dobrého homeopatika se obrátit.

lu777
23. bře 2016

@zitulina polévky jí? meloun? okurku?
nebo udělat nějaké smoothie, fresh?

jinak pokud je to psychického původu (což z toho co píšete tak opravdu vypadá), tak vřele doporučuji Bachovy esence 😉 zabírají na potíže s psychikou, které se pak odrážejí i v různých obtížích fyzických

zitulina
23. bře 2016

@lu777 Co to jsou Bachovy esence? Díky. Jinak jí vše, co píšete. Nevím, co je smoothie. Jsem asi už stará škola 🙂

lu777
23. bře 2016

@zitulina smoothie je mix - např. banán, špenát apod. ... může se tam kombinovat ovoce, zelenina (odšťavené nebo celé), ale i semínka, bylinky apod... super při detoxikaci, ale i na posílení imunity nebo když děti špatně jí apod... lze dochutit např. medem apod... je jich velké množství variant, zkuste vygooglit "smoothie pro děti"....
spojuje se v tom vláknina a tekutiny, takže při zácpě je to velmi vhodná alternativa

Bachovy esence jsou přírodní esence z rostlin, něco trošku podobného homeopatii, vyrovnávají jakékoli disharmonie v psychice 😉 jak u dětí tak u dospělých....

zitulina
23. bře 2016

@lu777 Díky. Půjdu vaším směrem a dám vědět ohledně výsledků 🙂 Děkuji móóóc!

nicophil
24. bře 2016

@zitulina to měl být meloun 😁
Určitě bych tekutiny dávala alespoň v tom ovoci, zelenině, polévky.
Jinak ty homeo - buď dohledat homeopata, nebo to Vám to můžu poslat poštou.
Na střeva HYDRASTIS CANADENSIS 5CH
MAGNESIA MURIATICA 5CH
na psychicky blok SILICEA 15CH

zitulina
29. bře 2016

@nicophil Děkuji. Nasadila jsem zatím okurek - a ejhle už jsme dvakrát kakali - sice tuhá stolice, ale přeci 🙂

zitulina
29. bře 2016

@lu777 Děkuji za nabídku. Nasadili jsme okurek a kakáme, takže zatím počkáme. Máme sice tužší stolici, ale doufám, že to dopilujeme. 🙂

lu777
29. bře 2016

@zitulina bezva 🙂

zitulina
19. kvě 2016

Ahojte - velmi nám pomohlo rozemleté lněné semínko - 1 kávová lžička denně - např. na chléb a na to máslo či pomazánkové máslo (tak ať to dítě moc nezpozoruje) 🙂

chezzie
27. kvě 2016

@zitulina ahoj, muzu se zeptat, jak jsi to seminko mlela? nebo staci nejak rozdrtit?

zitulina
29. kvě 2016

Ahojky, přes mlýnek na mák. Možná by to stačilo i v sekáčku. A ještě super je i meloun. Sice je teď dražší, ale když to člověk spočítá s jinými sladkostmi, tak vyjde levně. Hodně štěstí. Lněné semínko tak dávám i jak malé nandám polévku.

chezzie
29. kvě 2016

@zitulina vidis mlynek na mak me nenapadl.. zkusila jsem ho rozmixovat tycakem ale musela jsem pridat vodu ptze jinak zrnicka litali a zitra mu ho dam v zeleninove polevce

zitulina
29. kvě 2016

Mě to bez problému jedla automaticky v polévce. Kakáme teď každý třetí den. Poprvé to od uvedení lněného semínka trvalo cca 5-6 dní, potom co druhý den, pak se to zase vrátilo na 4-5 dní - tak jsem zavedla ještě meloun a funguje. Teď ani lněné semínko nedávám. Manžel dělá v pekárně italský chleba a přidá tam 6 polévkových lžic rozemletého lněného semínka. Taky možnost. Tak přeji úspěch.

chezzie
29. kvě 2016

@zitulina kolik je dcerce? ja mam jen des z toho, ze od rijna pujde asi do skolky a s timhle... u prvniho syna to vubec neznam.. ale myslim, ze u druheho je to moje vina, protoze jsem mu davala cipky a on u toho desne vyvadel, takze ma blok zrejme z toho... davali jsme lactobacily, a s nimi chodil obden, jenze pak se to nejak zlomilo, asi min pil, kakani byl problem, chudak rudej, neslo mu to, tuhej bobek... no dali jsme parkrat cipek a je z toho tohle ☹

zitulina
30. kvě 2016

Malá bude mít v červenci dva roky - měla by jít taky do školky. Důležité bylo u nás pití. Čípek jsem úplně vyřadila (manžel mě pořád přesvědčoval, ať ji ho dám - dávali jsme 3x za sebou). Podle rad viz výše jsem nasadila hlavně a hlavně salátový okurek (vůbec mi totiž nepila). Byť nejsem zastánce sladké vody (malá ji ani nechtěla), tak viděla, že syn si dává šťávu - ona chce toto. Bylo nám to jedno hlavně, že chce už konečně pít. Teď máme ten meloun a lněné semínko, sem tam dám okurek-nejsou teď dobré-přemrzlé. A jíme jenom samé kuřecí, hovězí vývary s nudličkami 🙂

susilein01
29. bře 2017

Zdravím všechny maminky, taky jsme museli řešit tento problém u syna, který má přes dva roky. Nedoporučuji čipky, efekt sice se dostaví, ale pro dítě to není přirozené a naopak se kakání obává více. Našemu synovi pomohlo, že jsem si s ním povídala o tom, jak se musí hovinko dostat z bříška ven do nočníčku, že hovínko se chce sklouznout po zadečku, jak děťátko po skluzavce... I dítě v tomto věku to dokáže pochopit. Zdá se, že synovi to pomohlo. Je zapotřebí v klidu si s dítětem o kakání povykládat, aby pochopil, že kakání se nemusí bát...určitě doporučuji na uvolnění si hrát s legem a povídat si třeba na nočníčku o tom.

denisa194
28. dub 2017

Dobrý den, syn 2roky a 3 měsíce nám začal zadržovat moč. Po druhém roce věku začal chodit na nočník bez problémů. Nyní ho na nočník musíme nutit, vyčůrá se jen do pleny,když spí po obědě nebo v noci. Byli jsme u lékaře absolvovali jsme ultrazvuk vše ok🙂 nemáte někdo prosím radu jak tento blok odstranit? Děkuji email: jarkys@email.cz

ehrabcova
Autor odpověď smazal
Zobraz
ehrabcova
Autor odpověď smazal
Zobraz