Tipy na cestování v letadle s miminkem. Máte?

princessp
2. bře 2010

Ahoj holky
Muzete mi prosim poradit nebo dat jakykoliv tip jak na cestvani v letadle pres pulku planety s malim miminkem. Na co si dat pozor, co zaridit pred odletem (navsteva lekare atd.), co delat kdyz mimi nechce spat, nebo proste krici celou dobu v letadle atd.
My zijeme v zahranici a chteli bychom priletet do CR na navstevu, jo a malimu zrovna byli 3 mesice . Moc vam dekuji za jakykoliv prispevek 😅

strouzek
2. bře 2010

princes nevím jestli zrovna já můžu radit mimčo ještě nemám ale na dovolené jsme předloni měli pár který měl sebou půlročního prcka a letěl s ním na krétu a v pohodě. dítko prospalo celou cestu bez jedinýho problémku i pak na dovči. s tím párem jsme se pak bavili jestli se nebáli a prej ne, že hlavně se snažili mít dítko před cestou zvyklé na prostředí s více lidma, na hluk ten prej nacvičovali s vysavačem párkrát a před odletem se snažili aby bylo mimčo unavené a v letadle usnulo, navíc se letělo po obědě takže to dítko bylo stejně zvyklé v tu dobu normálně spát ale zase je fakt že to byli jen 3 hodinky letu takže to šlo nevím jak dlouho poletíte vy. na druhou stranu jestli je malému jen 3 měs. a poletíte na větší dálku nebo dokonce změníte klimatické pásmo tak to bych se bála a dost se o tom poradila s doktorem kvůli nějakým zdravotním vyšetřením a hlavně bych se zeptala na ouška, protože i dospělej člověk má problémy s přetlakem u toho mimča nevím jak se to řeší.

princessp
autor
2. bře 2010

Moc dekuji strouzku za skvelej postreh s tema ouskama urcite se objedname k lekari nez poletime. Let mame dlouhy 12hodin pak prestavka na jednu noc a pak dalsich 10hodin.Prcek je skvelej, hluk mu moc nevadi ale nevim na co se mam pripravit...kez by tu byla nejaka letuska ktera ma zkusenosti 😀

pattie
3. bře 2010

princes: my letěli poprvé, když bylo malé 8 měs a potom několikrát, ale to už byla větší. On Ti bude chlapeček s největší pravděpodobností hodně spát. Např je dobrý při vzletu a přistání kojit, to na naší Bětku zabíralo a většinou mi u prsu usnula, hlavně i kvůli ouškům to je dobré, jak polyká. Někde jsem četla, že je fajn, rozhodit si u nouzového východu, kde je víc místa, deku a mimčo tam položit, ať si může hrát a převalovat se.
Jinak si řekni, ať Ti dají sedadlo vedle Tebe volné (položíš tam malého, na odkládání věcí), většinou to není problém, letadlo nebývá úplně narvané. A na delší lety se dá přiobjednat i taková ta závěsná postýlka, to se musí nahlásit předem.
S doktorem se poraď obecně o letu. Někdo dává diazepam na zklidnění dítěte, ale do toho bych v životě nešla.
Šťastný let!

helenacz
3. bře 2010

Ahojky, taky přeji at let dopadne dobře, my chceme jen ta dovču letadlem v září a to bude mít mala roček...
ano při vzletu se musí kojit právě kvuli ouškum..určitě ti bude taky spinkat...bude to OK..neboj..bude to jako by jste byli celý den doma..ja četla, že se může vzít do letadla i autosedačka a tam ho v ní mužeš houpat možná tak lepe usne a nebo letušky jsou připraveny na děti a cestujícím to taky vadit nebude když si chvilku popláče(ale to určitě nebu Váš případ)
můžu se zeptat odkud letíte, že je to tak dlouho?ty jo ja letěla nejvíce 11hodin a byla jsem KO....
papa a štastný let
Helena

poletucha
3. bře 2010

princessp- tak tady se hlasi jedna vyslouzila 😀 letuska...mate teda pred sebou poradne dlouhej let! urcite bych kontaktovala spolecnost s kterou letite a rezervovala si u nich tu prepravni kolibku, to bude urcite pomoc nejvetsi. Vetsinou kdyz neni plny letadlo,tak nechavaj jedno misto volny mezi tebou a manzelem (prcek jinak nema narok na vlastni sedadlo,na start a na pristani musi byt pripoutany na tobe) No a pak uz staci jenom kojit (nebo dat lahev) na start a na pristani kvuli ouskum no a nakoupit nejaky novy neokoukany hracky. 😉 Neboj,bude to v pohode.
My ted zijeme v Italii a litame dost casto do CR,naposledy jsem letela pred tydnem a je teda pravda,ze cim je starsi,tim je to horsi. On mi navic neusne nikdy v naruci,takze byl pretazenej a leteli jsme malym letadlem (ATR) s CSA a bylo plny! takze fakt mazec,pul cesty probrecel jak byl pretazenej...no ale s tim se neda nic delat,letusky jsou zvykly 😀
jinak je tu jeste jedna diskuze na tohle tema,tak tam muzes nacerpat jiny rady 😉

princessp
autor
4. bře 2010

Holky zlaty moc dekujuuu, tak to malej bude prisatej na prsu celou dobu hahaha 😀 , poletime ze zelandu do cr s jednim prestupem v soulu kde zustavame v hotelu pres noc coz je super ALE bohuzel bez tatinka ten musi zustat doma takze to bude jen na nas. Ale rikam si ze to bude v pohode i kdyz malej zrovna prochazi tim obdobim kdy k veceru poplakava jak je pretahlej... no i kdyz pres den spi habadej 😅 . Tu kolebku urcite objedname.
Pattie to s tou dekou to je take fajn napad
Jinak se bojimbojim bojim ale je to spise protoze jsem v takoveto situaci jeste nebyla. Ale zmaknem to 😎

Jinak jeste nejake tipy??? Jak to resit pri kojeni abych jim tam nejak nedelala striptyz...a co prebalovani..da se to na sedadle??? no a co kdyz budu muset jit na zachod???
Asi si budete myslet ze jsem prastena..ale ono clovek fakt nevi 😅

Zatiim moc dekuji papa

princessp
autor
4. bře 2010

Jo jeste jsem si vzpomela poletucha kde ze je ta diskuze..ja se uz jukla asi na prvnich 7stranek a nenasla jsem to.Nevis jak se to jmenuje....urco to neni to "letani miminek" to je o necem jinem sem tam uz zabrousila.Moc dekuji.pa

lenam
4. bře 2010

Ahoj, tak tohle téma mne také zajímá. My letíme v létě do USA. Naštěstí neletím sama, ale původně jsem měla, tak jsem se už také ptala, co a jak. Mně řekli, že existuje taková postýlka, kde může být dítě během letu. O ní chci určitě požádat a pokud poletíš sama, tak popros třeba letušku, aby ti chvíli u mimča počkala. Jsou prý většinou v pohodě. Také chci až k letadlu přijet s kočárkem (na podvozku mít autosedačku). Nebudu ho muset na letišti nosit, ale pěkně pojedeme. Buď mi to pak celé dají do zavazadlového prostoru a nebo mi dovolí si autosedačku vzít sebou do letadla. Tady záleží na společnosti. A ještě mi někdo poradil, abych řekla, že chci sedět tam, kde je přede mnou zeď a ne sedadla, že je tam více místa. Při vzlétání určitě kojit kvůli ouškům. Na kojení mám takovou plachetku přes hlavu. Je to takový ovál, kterým prostrčím hlavu a pak mám obě ruce volné. Používám to už teď, když někam jdu a je tam hodně lidí. Přebalovat by se pak asi dalo v té postýlce na sedadle.

princessp
autor
4. bře 2010

lenam zajimave zajimave 🙂 Ja si koupila takove nositko kde mi malej bude viset na hrudi ale kocar bych si chtela vzit sebou ale nevim jestli mi ho dovoli vzit na palubu asi ne a tady se odbavuje vse pred odletem jako vsude jinde.Musim se optat v te cestovce, letenku budu zamlouvat v pristich par dnech a chteli bychom letet za par tydnu. Uz se nemuzu dockat. 😵

tommik
4. bře 2010

Já mám také nosítko ERGObaby carrier a to si také beru do letadla. Prý se můžu s mimčem projít v letadle, tak ho uhoupám ke spaní. Tedy doufám 😀 . Určitě se na ten kočárek zeptej,protože kde jsem se zatím ptala já, tak mi řekli, že s kočárkem můžu až úplně k letadlu a tam mi ho vezmou a až budu opouštět letadlo, tak ho tam zase budu mít přistavený. Tak to bude velká pomoc.

lenam
4. bře 2010

Tak já mám také nosítko ERGObaby carrier 😀 Tak to mne nenapadlo, ale vezmu si ho také do letadla. Chtěla jsem ho dát do kufru, protože nosítko budu používat hlavně až tam. Já určitě plánuju ten kočárek s autosedačkou. Přemýšlela jsem původně, že bych si vzala celý kočárek, ale pak jsem se rozhodla jen pro podvozek s autosedačkou. A když jsem se ptala kamarádek, které už letěly, tak mohly s kočárkem také až k letadlu.

lenam
4. bře 2010

My letíme do USA poprvé a bude to pro mne i můj nejdelší let a zrovna to bude i s dítětem, tak jsem taky trochu nervozní. A to je teprve březen. 🙂 Každá rada se hodí.

poletucha
4. bře 2010

princessp-kocarem dojedes az k letadlu a tam ti ho ale vezmou a daji do karga. Na palubu se nevejde,stejne tak autosedacka atd. Takze to nositko je super vec,taky tak litam. Jo a co se tyka ty rady s dekou u nouzovych vychodu...na to pozor,s detma se tam sedet nesmi na start a na pristani, mozna behem letu kdyby byly prazdny,tak vas tam pusti,ale jinak nee. Ale kdyz si objednas tu kolibku,tak ta se pripevnuje na prepazku (vetsinou u prvni rady),nevim jakym letite letadlem,ale z NZ predpokladam nejakym velkym,tam tech prepazek muze byt i vic...no a tam taky byva vic mista,takze tu deku muzes dat tam 😉
Kojeni bych neresila,vem si akorat neco pohodlnyho a snadno sundavaci na kojeni...jinak mne kdyz tam Danny vyvadel,tak mi to bylo uplne fuk...dobry den,kozy ven 😀
No a s tou autosedackou, ...na palubu musi mit specialni certifikaci,ze je testovana do letadel,coz teda neznam v CR zadnou spolecnost,ktera je bere...ale neni potreba kdyz budes mit tu kolibku
Prebalovat se da na toaletach,vetsina je vybavena prebalovacim pultem, na sedacce ani stolecku by se nemelo..prece jenom tam lidi ji 😉 ...ale kdyz je treba volna trojsedacka a das pod mimco deku,tak by se to dalo,ja tak ted taky prebalovala u CSA,pac nebyl prebalovak na zachode 😠
No a kdyz ty potrebujes na zachod,tak popros letusku,ona ti mimco rada pochova 🙂

poletucha
4. bře 2010

jo a ta diskuze je cestovanie lietadlom 😉

anicka164
4. bře 2010

Princessp - letěla jsem ze Sydney (ještě bez miminka) a v letadle s náma letělo podle ohadu tak 8-mi měsíční mimino. Bylo v pohodě a v pohodě byly i letušky, když se rodiče potřebovali najíst, tak mimčo podržely a tak. Bylo to s Korean Air, jestli letíte přes Soul, tak možná letíte taky s nima, ne? Jsou tam fakt moc vstřícní. Akorát Korejky mají trochu nesrozumitelný anglický přízvuk 🙂 Myslím, že se nemáš čeho bát. Držím palce!

luciebx
4. bře 2010

s nama v lete leteli do malajsie znamy co meli malou co mela 4 mesice.. byl to let 14 hodin,.. a mimi v poho .. ty lepsi spolecnosti maji neco jakoby kosicky na mimi .. takze si das mimi do toho a spi.. ale zalezi na spolecnosti.. my leteli s arabskyma emiratama.. dost luxus..

gabinaf
5. bře 2010

My jsme poprvé letěli s malým, když mu bylo 5 měsíců, kočár až k letadlu nebyl problém (pouze u ČSA), do dvou let dítěte za to ani neplatíš, kočár na náš čekal hned u východu z letadla (opět ne ČSA, prcka jsem si pronesla řvoucího celou Ruzyní, byli jsme snad až na poslední stojánce). Nám se osvědčilo být na letišti o něco dřív (i když to není nic pro nás), ale prcek měl dost prostoru se rozkoukat, zvyknout si na šrumec, protáhnout se po cestě autem, jak už někdo psal - neokoukaný hračky, knížky, atd... A taky se vyplatí mít batoh s věcma na zádech a ne klasickou přebalovací tašku přes rameno 😉
Přeju hodně štěstí, cesta bude dlouhá, zkus brát všechno, jak to přijde. Ty děti jsou většinou ve větší pohodě než mámy, který mají tendence to moc řešit (viz. já). 😀
Jinak cestování letadlem se stalo lehce příjemnou záležitostí až v momentě, kdy měl prcek vlastní sedačku. Je dost živý, ale i ty 2 hodiny do UK vydržel sedět, malovat, číst, koukat na přenosné dvd. Za pár týdnů nás to čeká znovu, také lítám sama, mm jezdí autem, ale do UK to není zas tak daleko 🙂

princessp
autor
5. bře 2010

Poletuch: dekuji za tu diskuzi..ma to asi 19stranek hahaha. S tim kocarkem se urco domluvim. Tady za maliho budu platit 10% z ceny me letenky coz je fajn ale na te diskuzi jsem se docetla ze i mimi ma narok na asi 20Kg vahy jako kufr a tak 😀 tak mu pribalim "par" veci 😀 A to dobry den, kozy ven no perlicka. Ono vis ja uz letela mnohokrat ale nikdy by mne ani ve snu nenapadlo se o to zajimat az kdyz ted mame baba 🙂 tak je to aktualni 😵

Anicka joo letime pres Korean Air oni jsou fajn,nastesti budeme mit tu noc v soulu tak se aspon natahnem..no ja aspon malej bude mit tu kolibku.

Luciebx tak na ty emiraty jsem se take jukla tedkom znama dostala letenku skoro za polovicni cenu bylo to na posledni chvily ale nam se to nepodarilo sehnat 😖 ale slysela jsem ze jsou perfektni.

Gabina moc dekuji za ten postreh s tou taskou teda batohem. Ja jsem docela flegmatik beru to jak to prijde moc n to nemyslim ALE vim ze jak malej treba place vice jak 1/2hod. tak jdu do vyvrtky 😀 tak jen toho se bojim ale on je strasne hodnej tak nevim ceho se bojim 😀
Jinak prejeme hodne stesti pri cestovani

Lenam ja urco beru to nositko sebou protoze malej se ted hodne pronese a s tim batohem me to bude pekne vyvazovat 😀 Jo a take myslim ze jak nam vezmou kocarek tak ho pak budeme moc vyzvednout az v CR no bylo by to i lepsi protoze nas ceka asi 1hodina letu do Aucklandu a pak cekani tam na ten let do soulu tak to nositko bude hodne dulezite.

Moooc vam vsem dekuji ono i takove ty postrehy jako s tim batohem...kocarkem.....dobry den, kozy ven hahaha 😀 jsou skvele protoze clovek nad takovima vecma proste moc nepremysli proste tunel vision abychom ten let prezili 😀

Jen je mi lito tatinka ze s nama nepoleti a neuvidi maliho 4tydny ale clovek proste nevyhraje kdyz nepoletime tak se asi nasi zblazni protoze jeste nevideli sve prvni vnouce....no holt to nevadi

Moooc dekuji a vsem preji kytickovej den papapa

princessp
autor
6. bře 2010

Ups jsem se trochu rozepsala 🤐 😨

poletucha
6. bře 2010

neboj,to zvladnete...ja to absolvuju neustale,taky litam sama s malym za babickama...a dokonce i na ockovani 😅
a usne ti malej v tom nositku? S tim my mame problem,venku se mu to podari,ale vetsinou na letisti jak je srumec,tak sonduje aby mu neco neulitlo...a pak je desne pretazenej a prave to na nej padne az v tom letadle 😒
kdybys potrebovala jeste nejakou radu,tak pisni klidne do IP 😉 Jinak preju pohodovou cestu!!!

princessp
autor
6. bře 2010

mooc dekuji poletucha urco jak budu mit nejakou otazku tak pisnu....letime za mesic uz jsem zamluvila letenku jej 😵 S tim nositkem jsem to jeste nezkousela aby mi tam usnul ale rad se nosi a kouka jak rikas aby mu neco neuteklo...ale strasne rad se kouka na tv i kdyz je jen 3mesice a asi toho moc nevidi i presto je z toho celej paf 😀 tak si rikam ze ta velka tv v letadle bude super na uklidneni jinak mi take rad usina v naruci....tak mame par vychytavek 😀 hahaha.jeste jednou dekujiii papapa

pattie
25. bře 2010

Ahoj Princessp, s tím přebalováním jsem to vždycky řešila na sedačce (s přebal. podložkou samozřejmě) a v pohodě, jen minule měla letuška trochu kecy, ale celej ten let stál za starou bačkoru (Smart Wings - opravdu zoufalství) a personál se tam obecně chová dost neprofesionálně...
S tím kojením to asi moc neřeš, prostě ho nakoj, když bude chtít a určitě si řekni o tu volnou sedačku!!!
Když jsem potřebovala jít na záchod, prostě jsem malou vrazila letušce a ta si s ní hrála (dokonce i u Smart Wings, což jsem se při posledním letu dost divila)....
S kočárkem můžeš dojet až k letadlu a dát ho před vchodem do letadla. Ještě takovej tip, kočár dávám do velkýho igelitovýho pytle, oni jak ho vykládaj s normálníma zavazadlama, tak jsme ho poprvý měli strašně zasviněněj, od tý doby vozím pytel 🙂
Dokonce si většinou můžeš nechat kočár vyložit i při mezipřistání (s mrnětem na ruce se někde pár hodin čeká dost blbě)! Ale to se musíš domluvit na check-in, bude záležet na společnosti a na lidech...
Blbý akorát je, že Ti kočár při příletu vydaj jako nadrozměrné zavazadlo, takže musíš s děckem a taškama jít přes celou halu. Ale např. na Ruzyni na terminálu 2 půjčujou erární golfky, ale až u výdeje zavazadel.
Hlavně klid, zvládneš to i sama!!!!

denisia
25. bře 2010

Cauky,
mozno uz prispievam trochu neskoro ... my sme leteli s malym z CR do Australie ked mal 14 mesiacov ... tam sme leteli s prestavkou 2 noci v Singapure, spat bez prestavky, teda ak nepocitam par hodin na letisku v singapure na prestup ...
Nam sa velmi vyplatilo letiet na noc (odlet neskoro v noci) - maleho sme rovno dali do toho maleho lehatka a spal uplne v pohode. co sa tyka kojenia, tak som este kojila, hlavne teda pocas pristavania a vzlietania, maly nemal absolutne ziaden problem ... a urcite som vobec neriesila, ci sa niekto pozera alebo nie ... aj tak vacsina ludi spala 😀 😀 😀
ak budes letiet sama, letusky ti urcite pomozu, hlavne na tych dlhych letoch su velmi mile, u nas sa v kuse chodili pytat, ci malemu nieco netreba, ci je ok .... mali sme i vlastne jedlo - kasicky, sunar ... a ked som chcela prevarenu vodu, nebol problem ... ani umyt dudlik, ked nam spadol na zem ...
pre maleho sme mali hracky, tie najoblubenejsie, plus nejake male knihy ... a este sme mali pre neho take male mnamky, kukuricne chrupky, ovocne tycinky atd ... trochu som sa toho letu bala, ale fakt bol uplne v pohode, niet sa coho bat ... predtym sme leteli do Chorvatska a na Kretu, a to mal maly 5 mesiacov a 7 mesiacov ....

lenam
27. bře 2010

Denisia, to je dobrý nápad s těmi mňamkami 😀 Já v současné době ještě kojím, ale až poletíme, tak už bude syn na příkrmech, tak mne to ještě nenapadlo. Ale píšu do seznamu 😀 Já už volala do letecké společnosti, se kterou letíme. Paní byla velmi milá. Postýlku mi už nedají, protože syn bude starší (myslím, že říkala, že nad 6 měsíců už nedávají), ale nabídli mi sedadlo vedle nás, kde si ho budu moci odložit. Prý letadlo nebude úplně plné, tak nám zarezervovala místo. Při rezervaci letenek jsme si vybrali sedadla "u zdi", takže budeme mít více prostoru na nohy. Také můžu až k letadlu přijet s kočárkem a uloží mi ho a až vystoupím, tak mi ho zase přistaví. Což bude velká pomoc. Máme to s přestupem. Autosedačku si můžu vzít do letadla a buď bude na sedadle a syn v ní a nebo bude pod sedadlem. Jídlo jsem řešila taky. Není problém, jen budu muset asi před security ochutnávat. 😀 Do letadla si beru i nosítko.

rimmel
27. bře 2010

baby moc z toho robite problemy, deti vam let prespia, na hlad ani nepomyslia lebo bude vsetko take vzruso, nakojis vsade..prebalis vsade..no fakt lazo plazo 😉

lenam
27. bře 2010

Rimmel, jen cesta letadlem s přestupem trvá kolem 13-14 hodin + cesta na letiště cca 3 hodiny. Nevím, zda dítě v 8 měsících vydrží spát 12 hodin v kuse a že nebude mít hlad 😉 Také v letadlech na dlouhé lety jsou na záchodech přebalovací pultíky. Není to velké, ale prý se to dá. Tak alespoň nebudu muset syna přebalovat na klíně. 🙂

rimmel
27. bře 2010

aha tak to jo, my ked letime, letime iba 2hod 😅

lenam
27. bře 2010

To je v pohodě 😀 My tady spíš řešily dlouhé lety. Zakladatelka diskuze letí myslím z Nového Zélandu do ČR. My letíme do USA.

denisia
27. bře 2010

lenam, to s tou postielkou, ze vam nedaju, to nechapem. Nas maly mal 14 mesiacov, ked sme leteli do tej Australie, a dali nam ju automaticky (rezervovali sme si letenky online, len sme potom poslali kontrolny email ) - to predsa vobec nie je podla veku, ale ohranicene vahou dietata (max 11 kg) - nas mal 12 kg a vosiel tam len tak tak, predsa len uz bol velky ... no ale asi zalezi od spolocnosti. My sme leteli British Airways a Qantas, a tie maju tie "bassenet" vzdy v strednom rade na stene pred prvymi sedadlami ...

suik
27. bře 2010

Ahoj, mě se to zatím netýká, ale jeden čas jsem to také zjišťovala.....někde jsem se odčetla, na diskuzi na jiném serveru, že letušky mívají k dispozici při přistání a vzletu jakési kornoutky s teplou vodou na ouška. Hlavně pro děti, ale i pro ty co trpí na záněty a tak...
to přebalování mě taky zajímá, nedokážu si představit že přebaluju na sedačce, pokud to není čůrání, tak to musí být smradu jak v hradu 😀 , chudáci spolucestující.