V čem a na kolik stupňů prát výbavičku pro miminko?

lampion
21. bře 2008

Ahoj holky, chtěla bych vyprat věcičky pro miminko, ale nevím si rady - v jakém prášku, jeslti použít aviváž a na kolik stupňů prát - poradíte, prosím? Děkuju. L. 😵

atreides
21. bře 2008

ahojky, tak v nějakém dětském prášku (např. Lovela, Batole,..) aviváž se do jednoho roku nedoporučuje a na kolik záleží na tobě, já něco prala na 40 něco na 60, ale víc ne 🙂

kacka.va
21. bře 2008

lampion: já prvně všechno prala v ruce, abych věděla, jestli něco nepouští. Jinak jsem koupila Lovelu, ale poradkyně říkala, že máme prát v normálním prášku, aby si mimčo zvykalo, akorát máme prý třeba dát ještě jedno máchání navíc. Jinak na těch hadříkách většinou je napsané na kolik se perou. Já mám na všech buď 30 nebo 40 stupňů. Na 60 jsem vyprala jen pleny

martinka79
21. bře 2008

já peru pouze v lavele i pro nás, dcera má ekzém a za druhé mi různé prášky ajejich vůně vadí. bVětšina věcí na 40a jinak 60 a 90pleny.

bakule
21. bře 2008

holky ja peru taky jen v Lovele, ale mam i avivaz Lovela, mne zas bylo doporuceno, ze bez avivaze je to drsnejsi pro tu miminkovskou kuzicku, ale on kazdy rika taky neco jineho, tak ji davam jen malicko. a peru na 40 a neco na 60, vic ne, protoze nase pracka je maximalni, co peru na 40 tak mi kolikrat prijde byt jak na 60 vyprane, je hodne silna. 😉

martinka79
21. bře 2008

bakul já také dávám aviváž.

bakule
21. bře 2008

marti: tak to je bezva. mne prave jedna znama doporucila davat a druha nedavat, tak davam trosku, ale bez avivaze mi prislo byt to obleceni opravdu trochu drsnejsi, tak snad to tolik vadit nebude, uvidime, co na to rekne kuzicka a kdyztak vynechame pak avivaz uplne... 🙂

mausi
21. bře 2008

Ahojky, ja jsem ted prala vsechno v Persilu Sensitive, neco na 40, neco na 60, podle navodu na obleceni. A latkove plinky na 90. U prvniho miminka jsem tusim prala v pripravku firmy Frosch. Avivaz na miminko nepouzivam vubec, pradylko hezky zmekne zehlenim. 😉

martinka79
22. bře 2008

mausi: já také žehlím vše,a le avivážmalinko dávám stále jenže já peru v práškua aviváži pro mimi nám všem kvůli dceři a opravdu je znát změna. Jinak se chystám na ty skořápky ořechů, musím je jen jít koupit. 😉

berynka
22. bře 2008

Když jsem chystala výbavičku, tak jsem všechny věci vyprala v Lovele na 40°C. A jemnější a nové věci jsem poprvé vyprala na citlivý program (30°C, 15min). Pak do půl roku stejně, mimi je skoro pořád čisté 😉 . Teď peru čím dál častěji na 60°C, polévám Vanischem a furt jsme jak čuně 😅 . Aviváž jsem nedávala a ani zatím nedávám. Možná časem.

brnda
22. bře 2008

ja jsem taky vybavičku ,prala v Lovele,teplotu jsem volila ruzne podle co jsem prala,lovelu jsem použivala do dnes a ted jsem si koupila persil sensitive

martinka79
22. bře 2008

😉 podobné názory.

chenoa
11. pro 2011

nechápu jak můžou takové svinstvo jako Lovela doporučit pro malé děti, měli byste se stydět, že prodáváte takové produkty. Mám 7měsíčního synka který trpěl na silné ekzémy . Strašně dlouho nám trvalo než sme přišli na to, že to má z Lovely. Olezl nám tak, že při pohledu na jeho olezlé tělíčko nám bylo s manželem do breku. Strávila jsem hodiny do noci nad internetem a pátrala v různých diskuzích a poradnách o alergiích protože naše doktorka pořád tvrdila že z Lovely to v žádném případě nemá a předepisovala nám nesmyslné masti a oleje do koupele po kterých se to spíš zhoršovalo a červenalo. Až po přečtení jedné diskuze jsem na doporučení koupila mýdlové ořechy a vyprala všechno oblečení a ložní prádlo pouze v nich. Musím říct, že po třetím dnu nošení prádla vypraveného v mýdlovém ořechu se synovi jeho tělíčko plné puchýřů a boláčků začalo zlepšovat. Bude to skoro měsíc, co jsem přestala prát v Lovele a musím říct, že po ekzému už není ani památky. Nechápu, jak můžou prodávat takové prací prášky a doporučovat je pro malé miminka, kdybych měla hodně peněz tak bych je normálně zažalovala, protože to co dělají je pouze komerční podvod!!!
Přála bych jim zažít ten pocit bezmocnosti na jejich dětech, kdy se díváte na do krve rozškrábané a olezlé tělo vašeho dítěte a nevědět co dělat.
Že vám není hamba!!

denousek
11. pro 2011

ja doporučuju batole.. lovela je zbtečně draha batole je super a líp cenově dostupné 🙂

andulak86
4. lis 2015

ahoj holky, chtela bych se vas zeptat, jestli nekdo nemate zkusenosti se skrobenkou z s vuni levandule,
mam 2 mes. dcerku a misto avivaze to pridavam na vuni do pracky, peru v detskem prasku. mala to snasi a zadne vyrazky sem ji na telicku nenasla, tak snad nedelam nic spatne🙂

Diky za vase prispevky....

karel67
21. bře 2016

Nám se osvědčil Batole prací gel společně s aviváži.

greenlizard91
13. říj 2017

@chenoa Myslím že je to individuální vůči dětské pokožce.. mě někdo doporučoval třeba Pampers a pak zase ti druzí mě od něj chtěli distancovat.. kamarádky malá měla po nich vyrážku a druhá na ně nedá dopustit. Je to samozřejmě boj, protože si pak člověk přijde bezmocný. Já teď přála taky v Lovele a čekám jestli to pro malou bude dobré nebo taky změníme prostředek.