Jak naučit moje kluky uklízet?

lenousek34
8. pro 2008

Ahoj, mám dva školáky, 12 a 8 let, a nemůžu je donutit aspoň trochu udržet pokojík v čistotě 😠 . Když uklízí, tak tím stylem, že nakopou co se dá pod skříňky a postel. Odpadky odhazují kolem počítače, pod stůl a do polic, kde by měli mít vyrovnané hračky a knížky. Jsem už docela bezradná, fakt už nevím jak je mám víc motivovat. A co je ještě nejlepší, tchýně jim chodí uklízet, když nejsem doma 😠 😠 😠 . Připadám si jako blázen, chci aby byli trochu samostatný, vždyť nevytírají ani okna nemyjí. Poradí mi někdo? 🙂 Jak na bandu mužských, cukr a bič nezabírá 😀 😀 😀

kubaka
8. pro 2008

Náš puberťák měl v pokoji takový čurbes, že tam nešlo vkročit. Když se narodil maličký, najala jsem paní na úklid a víš, co ho donutilo uklidit? pohrůžka, že když nebude podlaha čistá od kostiček a vše uklizené, že mu vyluxuje Lego 😀 😀 . Od té doby je večer před jejím příchodem pokoj vymetený. Ted už dělají binec oba dva, takže pokoj je jako po výbuchu miny. Už to neřeším - jednou za týden vím že bude pokoj pár hodin uklizený a to pomyšlení mi stačí.
Pubeťák má za úkol vždycky vyklízet myčku - další povinnost. Když si neumeje lahev od pití ze školy, srazíme pět korun kapesné a jinak motivací je zakázat PC. Je to děsné, ale až ten počítač funguje jako trest i motivace. Tchými bych vykopla - aby mi takhle kazila mé pedagogické snažení 😠
Je to prostě jejich království, jejich soukromí, jediné, co je důležité, aby tam nebyla špína a prach. Nic nehygienického. Hračky jsou OK.

lenousek34
autor
8. pro 2008

Na ty moje smrady, bohužel, odejmutí kapesnýho, vytažený kabel od počítače ani nic jinýho neplatí a když udělám čoro tak tajně prostě příjde babi. Už jsem kolikrát říkala tomu mýmu, aby ji řekl, že se musí naučit uklízet si sami. Hrách na stěnu. Jejich flegmo bych chtěla mít taky 😎 😎 😎

liska21
8. pro 2008

Tak je zkus jeden dva tři měcíce nechat,dělej že to nevidíš a oni až začnou něco hledat tak je to donutí přendat věci z jedé hromady na druhou pak na třetí. Časem jim dojde,že když to nikdo jiný neuklidí budou muset začít samy. Kamarádka to tak udělala,když k nim přišel někdo na návštěvu jen zavřela dveře od pokojíku a ten bordel neřešila. Kluci tam měly všcko možné,hračky,špinavé oblečení,papírky od sušenek a bombónů,šla jsem do vrtule kdž jsem to viděla. Je to půl roku naspět,těď když tam přijdu nevěřím vlastním očím maj tam uklizeno lépe než naše děti v tom svém pokojíku 😀

kejka
8. pro 2008

Já do pokoje svýho prostředního prasáka ani radši nechodím 😝 😝 Jenom když je to nezbytně nutný,tak udělám čoromoro a milostpán s nataženým ksichtem jako něco uklidí. 😖 Prej bude recyklovat fašky od limonád-nebudete věřit,má jich tam tak stovku. 😀

mracik
8. pro 2008

😀
baby, som sa pobavila
no som rada, že to nie je len u nás,
teda naši chalani sú poriadkumilovní (teda majú radi poriadok, nie upratovanie), ale údržba im zatiaľ moc nejde. Zatiaľ sa ich aspoň snažím naučiť, aby mali veci iba v detskej, no zatiaľ nie som veľmi úspešná, ale snáď to raz príde

titkovamiriam
9. pro 2008

tak ja sa pochvalim moji chalani si izbu upratuju sami snad od zaciatku v sobotu si dokonca vymalovali-samozrejme okno a lampu som im umyla inak si to vsetko spravili sami dokonca aj figurky s kinderiek vydrhli zubnou kefkou-ja by som ich vyhodila 😀

lenousek34
autor
9. pro 2008

Tak děvčata, dneska přišla babi hlídat maličkýho, tak jim tady uklidila 😠 😠 😠 , štěstí , že za to nechce platit.

monkula
9. pro 2008

no, môj jark omálen šesť rokov, ale tá jeho izba... to je hnus 😠 😠 😠
u nás platí len to ,že mu poveim ,že ak bude mať taký bordel v izbe, nepríde k nám nikto spať... a keď má prísť sestra, tak mu poveim ,ľahostajne ,že príde Andy, ale as isa hneĎ aj otočí vo dverách, keĎ uvidí jeho bordel, ona tam totiž spí, keĎ je u nás, tak to byste mali vidieť, ak om uto ide, dokonca si aj povysáva, len aby Andy neodišla 😀

kubaka
11. pro 2008

lenousku - to babi fakt odmítá pochopit, že si nepřeješ, aby klukům uklízela? Hrozila by roztržka, kdyby jsi na tom důrazně trvala? Dochází jí, že ti nejen podrývá autoritu a hlavně, že kluci se takhle nenaučí uklízet?

Jen tak mimochodem s tím hlídáním: si lebedím, že když je potřeba, zavolám baby sitting - našla jsem snad nejlacinější agenturu v Praze za 70 Kč na hodinu. Má to obrovskou výhodu: řeknu paní co si přeju, co si nepřeju a ona to do puntíku splní, protože je za to placená. Oproti příbuzným to má velkou výhodu. Jsou placení a tak taky musí akceptovat rodiče. My hlídací babičky nemáme, takže to je jediná možnost a musím říct, že raději zaplatím cizím, než se dohadovat s vlastními. 😝 Dana zpočátku párkrát hlídala má máti, ale bylo to úplné utrpení, člověk se nemohl spolehnout ani na to, že ho večer vykoupe a obleče do pyžama...

titkovamiriam
11. pro 2008

ja som ich rychle naucila upratovat-lebo ked som cez tyzden robila,doucovala ,dilovala kozmetiku ,chodila na anglictinu-aby sme aspon vikend mali pre seba a neupratovala som cely vikend vedeli ze ked upracu mozme ist do mesta ,na prechadzku ci vylet.a cim mensi sa to naucili teraz im to pride normalne ze upratuju 😀

lenousek34
autor
15. pro 2008

Kubako, naše babi prostě nechce pochopit, že bych třeba ráda i nějakou autoritu měla. A tak musím vymyslet něco, aby ty líný kůže prostě zvedli ty svý líný zadky a občas taky vynesli odpadky a vykydali ten sajrat, kterej se tady věčně válí. 😠 😠 😠