Do kdy podávat Nutrilon 1 ha?

alishia
23. říj 2008

Ahoj,

chtěla bych se zeptat, jestli tady nějaká maminka má zkušenost s tím do kdy podávat Nutrilon 1 ha? kdy přejít na 2 ? Jestli tady takové téma už je tak se omlouvám.

alishia
autor
23. říj 2008

a jak vám tohle mlíko vyhovuje?

broculka
23. říj 2008

Ahoj

my mame iba dobre skusenosti. Ziadne problemy s bruskom, dobre kakame, skratka mala ho dobre znasa. Na 2-ku by sa malo prejst zhruba od ukonceneho 5. mesiaca, ked zavadzas prve prikrmy. 🙂

zapletalovi22.3.
23. říj 2008

Ahoj, já jsem dávala mojí dcerce tento nutrilon asi prvni 3 tydny, co jsme byly doma z porodnice. Jenze mela problemy s vetrikama, zelenou stolici, tak jsme presly na klasicky nutros premium a zadny problem. Prdi jak kulometcik a kadi klasickou vajecinu 🙂 ale co vim, u kazdeho je to jinak. Ted je ji 6 tydnu a pohoda. Petra

alishia
autor
23. říj 2008

tak nam taky docela vyhovuje, az na to vecny prdeni:/// My budem mit ukonceny 5 mesic v nedeli....ale nevim zda uz mu to davat nebo ne.

broculka
23. říj 2008

alishia

a chces uz zacat aj s prikrmami? Ak ano, kludne mu ho daj. Ak nie, kludne mozes este pockat. Niekde som citala, ze je lepsie zaviest 2-ku aj par tyzdnov neskor, ako s nou zacat par tyzdnov vopred.

alishia
autor
23. říj 2008

Pockam asi do pristi stredy a zeptam se doktorky, sem tam uz mu dam 4 lzicky bananu, to uplne zboznuje...s prikrmy si myslim ze uz bych asi mela, prece jen neni kojeny, a je dost velky. ale mliko mu zatim staci, tak ja newim. ale je na nem videt ze uz chce neco jinyho ze ma mlika uz dost.

alishia
autor
23. říj 2008

Ono je tam na te dvojce napsano od 5. mesice, coz znamena ze po uk.4.mesici se muze davat a my budem zacinat 6. mesic.

broculka
23. říj 2008

Aj my sme uz zacali prikrmovat. Tak isto som mala pocit, ze mala ma mlieka plne zuby. Zacala mi malo jest a tak mi lekarka kazala dat 2-ku asi 2 tyzdne pred ukoncenym 5. mesiacom. 2-ku znasa rovnako dobre, mam pocit, ze jej aj viac chuti, je sladsia.

alishia
autor
23. říj 2008

No Vojta mi dela u piti hrozny kraviny, uz nevypije to co driv, vypije pulku a pak uz nechce....a dela hovadinky. tak newim jestli ho zajima svet kolem nej nebo jestli uz to fakt nechce...kdyz dostane bananek, tak se strasne zaaraduje.

broculka
23. říj 2008

Ja mam nieco podobne so Simonkou. Ked ju krmim, stale pcha popri cumli od flase prsty, otaca hlavicku na vsetky svetove strany, alebo len 'hryzie' cumlik. Prikrmy jej celkom chutia, ale viac tie hotove. Celkovo sa asi podala na mna, ja som tiez nebola velky jedak 😀

kraste
23. říj 2008

ahoj holky, já dávám malé od narození nutrilon HA a jsem s ním spokojená. Malé šmakuje. Na 2 jsem přešla v 5,5měsících, kdy začala jest i příkrmy. Vše proběhlo hldce. Žádné problémy po něm nemá. Sice je dražší, ale co naděláme, že. Manžel je alergik, tak chci mít jistotu, tak malé ho dávám hned od narození. Mateřské mléko nechtěla a byla z něj osypaná.

jonatanka
23. říj 2008

ahojte, mi sme od 6mesiacov na 2 HA, mne doktor kazal prechasdzat na mlieko pomalsie, rano pili este 1 a na olovrant som im vyskusala dat uz 2, ked to pekne vypapali, tak som im dala uz aj na vecer a pohoda, prdiky su dobre, a kakaju tiez dobre, nam nutrilon chuti 🙂

brnka
23. říj 2008

a negrckaju vam deti z neho? my sme ho dali dnes 1.krat a este 1,5 hod po jedle ho odgrckaval. Dr. radila pri grckani zahustit Nutritonom, ale bojim sa, aby potom nemal zapchu ☹

deina
23. říj 2008

My sme na radu doktorky presli na HA 2, ked mal maly nieco cez tri mesiace. A bolo to bez problemov, chutilo mu nadalej, ale trosku zato grckal (teraz mame RA 2 a to je uz vporiadku).

alishia
autor
23. říj 2008

holky ja sem asi uplne blba, ale grckání je krkání nebo zvracení? 🙂 me ta slovenstina dela občas problemy.)))

norik1
23. říj 2008

Alishia - zvraceni 😀
mame rovnako stare deturence a tiez rozmyslam nad dvojkou, jaa uz asi 10 dni davam zemiacik, mrkvu, spenat (vraj sa ma ale davat az od 1 roka - to som nevedela), zemiaky s cukinou....a 3 tyzdne mu robim na olovrant nemliecne kase - jablkovu a bananovu, tie zboznuje....

pietra
23. říj 2008

mne doktorka vravela, ze mam prejst na 2Ha nutrilon od 5. mesiaca, ale kedze som citala, ze sa ma 2 zaviest az po zavedeni prikrmov, volala som na infolinku nutrilonu a tam mi potvrdili, ze najprv treba zacat s prikrami a az potom prejst na dvojku

gabka32
23. říj 2008

ahoj, my používáme HA 1 jako dokrm k odstříkanému MM a od ukončeného 4m nám dr.doporučila přejít na HA2 ale při té 1 když jí měla více a více (mojeho mlíka ubývá) tak ji pobolívalo bříško, tak jsem přešla na hero baby lactum, zatím mám 1 a je v pohodě.

mywiel
24. říj 2008

Videla som relaciu v tv a davaju donho palmovy olej (do vacsiny susenych mliek pre deti, ked je napisane rastlinny tuk alebo olej a nepisu presne o aky sa jedna tak je to ten palmovy), neviem naco sakra, je to jeden z najlacnejsich olejov a vobec nie hodnotnych pre telo dokonca vo vacsom mnozstve nebezpecny, je to skoda, ze v dnesnej dobe vyrobcovia setria aj na detoch... 😠 ☹

gabka32
25. říj 2008

mywiel palmový olej je jeden z těch kvalitnějších, doporučují na něm i smažit jídla, používá se v kosmetice... a cena no nevím jestli ti přijde půl litru za 100kč levné..... 😒

theresa
25. říj 2008

Ahoj holky, používáme taky Nutrilon 1HA, mám atopický ekzém. Nevíte, kdy se dá zjistit alergie na kravské mléko? A do kdy tedy používat hypoalergenní mléka? Já totiž hlavně nevím, co říct tchýni, protože ta se už chystá na malýho s pribiňákem, tak abych ji to nějak rozumně vysvětlila. Předem moc děkuji za pomoc.

mywiel
25. říj 2008

Gabka bohuzial mylis sa! 😖

norik1
25. říj 2008

tiez viem tak ze palmovy je jeden z najlacnejsich...hmmm....nemylis si s kokosovym? 😅

mywiel
25. říj 2008

Norik nie videla som o tom relaciu v telke, palmovy je ten najmenej hodnotny olej, proste odpad.

alishia
autor
25. říj 2008

ja se ted nedavno informovala na lince nutricia do kdy je nutne pouzivat ha mleka (ja alergik, astmatik, atopicky ekzem) ? A bylo mi napsano, ze cim dele tim lepe, doporucuje se az do 3 let....ale takovou odpoved sem od nich samozrejme cekala, co jineho by taky mohli napsat, kdyz to chteji prodat. Ja mu to budu davat asi do te doby nez zacnu davat prave pribinacky (tak 7,8 mesic) pak bych rada presla na normalni nutrilon. Stejne jet to jen prevence, nikdo ti nemuze zarucit ze se u ditete ta alerie neprjevi pozdeji. Jako moje svagrova, cely zivot ji nic nebylo, a ted ve 20 letech ji vyrazil atopicky ekzem.....nejspis sou to geny...mmozna se to da na chvilku potlacit, ale vyhnout se tomu podle me neda:/ takze dokud mu nezacnu davat jine mlecne vyrobky tak budem na Ha,)

kamcule
25. říj 2008

Ahojky,
prosím o radu, podáváme Nutrilon HA 1 a dnes(je to již třetí balení a u těch předchozích se nám to nikdy nestalo) se začal obsah v lahvičce oddělovat. Upřesním : než si malý odříhnul tak v lahvičce vznikly dvě části, spodní byla jako zkalená voda (podoba sirovátky) a horní část zůstala bílá - mléčná. Nikdy předtím nic takového nebylo. Zároveň nám začal malej víc ublinkávat ale expirace je až do prosince 2009.
Nemáte někdo podobnou zkušenost???
Předem děkuju za odpověď 😉

pietra
25. říj 2008

kamcule, radsej otvor nove balenie. Takto vyzeralo mlieko, ked som ho zabudla vyliat a skyslo. Ak maly zacal aj viac ublinkavat, tak mu ho radsej nedavaj

julyb
26. říj 2008

Ahoj Alishia, este stále prdkáte, aj my 😀 a to papáme na radu gastron Nutrilon low lactose, ale asi prejdem zase na comfort 🙂

alishia
autor
26. říj 2008

julyb: ahojky.) stale.) nepocitam s tim ze by se neco zmenilo. A ten low lactose nezabira? taky sem o nem totiz premyslela.

alishia
autor
26. říj 2008

kamcule: ME se to ted taky minule stalo ze se to rozdelilo ve flasce na dve casti....na takovou zelenou a druha byla pena....dost nechutny....ale stalo se to az po delsi dobe teda. Jinak me malej taky zacal dost ublinkavat, ale myslim si spis ze je to tim ze zacal prikrmy a ze se furt krouti a prevraci na brisko.