Harmonogram krmení umělým mlékem a příkrmy

aquolina
25. črc 2015

Hezký den, prosím zkušenější o radu.
Synovi je 6,5 m a byl kojený. Tento týden jsem musela začít syna krmit umělým mlékem, protože bylo u něj podezření na potravinovou alergii a dieta ani po 6 týdnech nezabrala. Po UM se jeho problémy rapidně zlepšily, ale tápu v dávkování a v příkrmech. Když jsem kojila, nijak jsem to neřešila, když byl hlad, nakrmila jsem, po příkrmu jsem ještě dokrmila. Přikrmujeme na oběd masozeleninovými příkrmy a odpoledne ovoce.

A teď k dotazům:
1. Na plechovce je uvedeno dávkování pro 6. měsíc 210 ml po 5 krmeních. Znamená to, že budu dodržovat těchto 5 dávek po 210 ml + k tomu dám příkrmy? Nebo když dám na oběd cca 120 g příkrmu, uberu mu mléčka a dám např. 150 ml?
2. Nebo se příkrmy dávají mezi mléčnými dávkami?
3. Musím dodržovat uvedených 5 krmení, nebo mohu celkovou dávku rozdělit do více krmení? Protože když dám ráno mléko kolem 6, oběd vychází na 11, což je OK. Ale pak svačina byla v 5 a večeře dejme tomu v 10 večer...

Pátrala jsem po odpovědích, ale nenašla jsem přímé odpovědi, tak budu moc ráda, pokud poradíte. Moc děkuji.

maqggienka
25. črc 2015

@aquolina Můj syn 7 měs., je na UM. Dávám celkem 5 porcí denně. 3x mléko a 2x příkrm (1x oběd a 1x ovocná svačinka) Tím, co je na krabici, bych se neřídila. Některé dítě, tu dávku ani nevypije a jiné by si dalo víc. Já dávám většinou 180ml vody + to sušené mléko. Někdy 210ml. Po ránu dávám vždy těch 210. Po příkrmu nedokrmuji mlékem. Sní na oběd 200g a to stačí. Jinak mléko má ráno po probuzení, pak má cca. v 11 oběd, mezi 14. a 15. ovoce, pak většinou tak v 17 hod. mléko a pak kolem 19:30 - 20.h. mléko a jde spát. Spí až do rána.

janie1988
26. črc 2015

Ahoj. Synovi je 6 měsíců a na radu doktorky máme jídelníček takto: 05:00 mléko (180 ml), 09:00 přesnídávka s piškoty, 12:00 masozeleninová polévka, 15:00 přesnídávka, 17:30 bílý jogurt s piškoty, 19:30 mléčná kaše. UM má jen jednou denně, kaše a jogurt mu mlíčko nahrazuje. A je spokojený 🙂 Časy jsou orientační, když má hlad, netrápíme ho. Má radši věci ve skleničkách, ale časem dostane rozmačkaný banán a bude 🙂