Amálie, jak byste jí říkali?

matysce
6. lis 2014

Hrozně se mi líbí jméno Amálie, dokonce i moje prababička se tak jmenovala, ale nelíbí se mi domácí oslovení: Malča 😠
Jak byste ji říkali? Amčo?

luciinka001
6. lis 2014

já bych jí říkala Amálko 🙂 a nebo Ami 🙂

misisule
6. lis 2014

Amálko, později asi Amy...moc krásné jméno 🙂))

suzanna123
6. lis 2014

@matysce Máli, Málinko...

petra_pf
6. lis 2014

Mám doma Amálku. Olsovení Malča ani Amča mě vůbec nenapadla 🙂 Říkám ji zkráceně Ami, Amísku. Její babička ji říká Málinko 🙂

camelinka
6. lis 2014

Dcera má kamarádku Amálku, říkáme jí Mális 🙂

nikieda
6. lis 2014

Kamarádka má Amálku, říkáme jí Máli 🙂

bobulinka74
6. lis 2014

Taky mě Malča nebo Amča vůbec nenapadla. Amáko, Ami, Aminko 🙂

janinka1090
6. lis 2014

To "č" se mi tam moc nelíbí, ale jinak jméno je to moc hezké. Říkala bych Amálko nebo možná Ami 🙂

matysce
autor
6. lis 2014

holky děkuji! Jsem vděčna za nápady...Malča se opravdu říkalo babičce. 😅

matysce
autor
6. lis 2014

narazila jsem tady na diskuzi, že snad jméno Mia je odvozeno z Amálie...jenom aby se z toho nevyklubalo Amina 🙄

edeltraut
6. lis 2014

Amálko, Málinko, Ami..

achjonetusim
6. lis 2014

Holky a až bude Amálce dvacet, třicet, padesát...?

amallie
6. lis 2014

Amálko, Ami, Aminko a Amalísku. Až jí bude 50, tak Ami bude stále krásný.

frami
6. lis 2014

Klidně to může být dál Amálka. Já jsem měla kolegyni v práci, chodila na brigádu, když už byla v důchodu a pořád to byla Boženka. Nikdy by mě nenapadlo ji oslovit Boženo nebo Božko. Já si myslím, že ty jména, která některým z nás přijdou nezvyklá budou za 20 let stejně běžná jako např. Martina, Zuzana, Tereza atd. Jde jen o zvyk 🙂

gosa22
6. lis 2014

myslím, že Amálka je krásná 😉 a v dospělosti to může být Áma 😉 Mia vychází z Amelie, což je významově odlišné jméno od Amálie a dokonce snad neslaví správně svátek dohromady 🙂

mandala
6. lis 2014

Mě se to jméno taky moc líbí a když jsem byla těhotná, tak jsem zkoumala na netu, jak se Amálkám říká doma, tak Málinko se mě ještě docela líbí, ale jak by jí říkali ve škole, oslovení Málo mě teda přišlo otřesný, proto jsem toto jméno vzdala. Pro mě osobně bylo ve výběru jména právě důležitý to, abych mohla kloudně oslovovat, třeba Ami, nebo Ámo se mě teda taky nelíbí.

maru84
6. lis 2014

Malča by mě nikdy nenapadlo, to je fakt něco 🙂 Ami a Amy jsou ale super. Může si pak i vybrat sama, jak jí budou říkat kamarádi. Anglická verze může docela frčet

hakanka
6. lis 2014

Náš nejstarší volal tuhle na kamarádku: Amikůůů, A jinak jí říká Amča,Amálka, Ami, Amálie, Amála, Ami.

1velrybka
6. lis 2014

@matysce Ahoj, učila jsem holčičku Amálii, říkala jsem jí Amálko, spolužáci jí říkali taky Amálko nebo Amčo. Žádné oslovení od M jsem od nich nikdy neslyšela. Taky se mi to jméno líbí, ale spíš na malou holčičku, ne už na dospělou nebo postarší paní.

luccy.luccy
6. lis 2014

@matysce my máme taky Amálku, říkáme ji buď Amálko, Ami, když zlobí a nechci říct Amálko, aby rozeznala, že mě rozčílila, řeknu jí Amálie nebo Amali... A až jí bude dvacet, třicet, nebo padesát? pořád to bude Amálka, myslím, že přejmenovávat ji nebudeme. 🙂 Jinak v seriálu Ulice, který občas zahlédnu, je starší herečka Amálka, říkají ji tam Amálko a myslím, že je to moc hezký. 🙂

matysce
autor
7. lis 2014

Holky děkuji! A ještě poprosím nějaký typ na kluka? Líbí se mi Kryštof a nebo Štěpán, ale bohužel poslední dobou se jich nějak objevilo tady v okolí několik... ☹ Prvního syna máme Honzíka, chtěla bych zase nějaké hezké české jméno... nebo staročeské...nejsem pro jména typu Max, Bruno, Kvído a pod...

ametob
7. lis 2014

@matysce Máme doma Amélku, říkáme ji Amélko, Amy (jsem zvyklá psát s y), Ameli a musím přiznat, že teda i Amino už proběhlo 😀 Ale je to naše Amélka 🙂

annaluciapetrzel
7. lis 2014

@matysce Divis, Prokop, kamaradka tedka chce Amose. Dalsi ma Huga, ale to moc ceske neni.

elana
7. lis 2014

@matysce sestra mojjí babičky byla Amálie, říkalo se jí "teta Máli". Jinak já bych dneska říkala hlavně Amálko, později Amy.

luhace1
7. lis 2014

Ja mam Ameliu a vola ju Meja a ked zlobi tak Melinda 🙂

zuza01
7. lis 2014

Taky máme Amálku, ty postřehy typu - jak se jí bude říkat v dospělosti - přeci Amálie. Spíš jde o to, že se vrací do módy, nebývalo tak obvyklé. Protože co třeba taková Eliška - dává se nejvíc, už je to zdrobnělé, jak té se říká v dospělosti? Mám zafixované z tv, že Elis je koza 😉 My máme dcery pojmenované po prababičkách, rýpaly neřešíme 🙂

luciesofi
7. lis 2014

@matysce Amálko, Ani, Málinko, Máli... Ono se toho pak objeví strašně moc 😉
@achjonetusim až jí bude 20, 30, 50 bude její jméno úplně normální, protože v její generaci bude spousta takových jmen...jen některým to dnes může připadat divné (mám na mysli naši generaci).. Stejně tak, jako když se někdo pohoršuje na tím, jak bude tetování vypadat v 50.... Jenže v té době ho bude mít 1/2 padesátiletých 😉

paracka
7. lis 2014

@matysce ja mela na holcicku nachystane jmeno Amalie a osloveni - Ami, Malinko a myslim ze pak jeste spoustu dalsich zdrobnelin nebo prezdivek se najde samo. Ja mam doma Stepana a rikame mu ruzne- Pisto, Stepko, Stepiku, Piskote 😊😉

zmrz_lina
7. lis 2014

Kamarádi mají fenku Amálii a říkáme jí Amča, Ami, Amuška... 🙂 Vše je použitelné i pro dítko.

helcenka
7. lis 2014

@matysce - známí mají Amálii a všichni jí říkají Amálko, ve školce jí také tak říkali a to se mi moc líbilo. A vždycky se najdou i zdrobněliny, které nebudou určitě nejpěknější, třeba téhle Amálce teď ve škole někteří spolužáci říkají Amino - a to se mi už nelíbí.
Jinak moje babička měla psa - fenku a říkali jí Amy (tedy "ejmy")...