Ekonomické stavby - máte zkušenosti?

andy15
1. únor 2016

Ahojky 😊
Chtěla bych se zeptat, zda nemáte někdo zkušenosti s ekonomickymi stavbami. S přítelem jsme se rozhodli postavit dům a právě jsme narazili ES. Jenze jsme se dívali na různé recenze, videa atp. a teda někdo psal velkou spokojenost, někdo zase kdo se doslechne o ES ať prchá. Tak bych se jen chtěla ujistit zda tu někdo je. 🙂
Diky moc za odpovědi
Andy*

honzahelca
19. zář 2017

@veronikakralova
Dobry den pani Králova,
Chci se Vás prosim zeptat jestli ještě řešíte neco ohledně ekonomickych staveb. Nechali jsme si stavet od nich a nejsme spokojeni. Prosim kdyžtak se mi ozvete na mail h.havlicek@centrum.cz

Dekuji

radkaradilek
27. zář 2017

@moniseeek01 Dobrý den, já osobně bych se s ES do soudního sporu nepouštěla. Podle toho, co jsem četla v různých diskuzích, všechny soudy probíhají v Plzni a většinou vyhrají ES. Nám pomohlo kontaktování osoby, která jim spravuje FB stránky. Napsala jsem jim do zpráv a člověk, se kterým jsem si psala mi slíbil, že se o to postará. Náš právník jim poslal i předžalobní výzvu. Potom začali komunikovat. Vyúčtovali nám pokutu 60.000 a 35.000 za projekt a zbytek vrátili. Všem vám přeji, abyste už od nich měli pokoj jako my.

spartan23
2. říj 2017

Dobry vecer. Chtel bych se zeptat jestli ma nekdo zkusenost s odstoupeni smlouvy o stavbe a projektu. Byli jsme jen na prvni schuzce, nemame zadny projekt z nikym jinym nez s manazerem sme jeste nemluvily.
Napsal sem manazerovi ze chci s nimi skoncit a odepsal at poslu pisemne odstoupeni. Co nas bude cekat??
Diky, za odpoved.

janasmej
8. říj 2017

@jalenja dobrý den, mohla bych bližší info k negativům ES.

zajda5555
8. říj 2017

Ahoj všichni. Prosím poraďte jak mám postupovat v případě, že bych chtěla odstoupit od smlouvy budoucí s ES. A co nám hrozí i když zatím nic neproběhlo z jejich strany a ani jsme nepodepsali smlouvu na těch 170 tis. Pouze mi přišel osobní model na financování hypotéky a měli jsme vybraný pozemek, na kterém se ještě nebylo zaměřovat. Děkuji! Dostali jsme strach a chtěli bychom za včasu utéct.

simkrk
8. říj 2017

@zajda5555 ja si myslim ze pokud s nima nic nemate podepsaneho tak vam nic nehrozi 🙂

patrik33
9. říj 2017

Jestli jste jim nic nepodepsai tak jste v klidu. Doporučuji poděkovat a rozloučit se.

zajda5555
10. říj 2017

No bohužel jsme 21.9. podepsali smlouvu o smlouvě budoucí, kde uvádí částku 60 tis. 😔 částka za přidělení manažera projektu a financí.

radkaradilek
10. říj 2017

@zajda5555 Dobrý den, bohužel, pokud jste podepsali smlouvu o smlouvě budoucí, budete muset zaplatit těch 60 tis. Pokud odstoupíte hned, bude to "pouze" těch 60 tis....hodně štěstí

helena1987
6. lis 2017

Ahojky! Já Vám to mužů popsat z první ruky. Podepsala jsem budoucí smlouvu, na doporučení ES jsem si půjčila od Chytrého nájmu 170.000,- a bylo mi řečeno, ze mi ES zajistí hypošku, ze které to strhnou a pak už budu splácet jen hypotéku, ale budu investovat do svého a ne vyhazovat peníze za nájem. Jenže jsem podepsala směnku, hypotéka nevyšla, ES to nebyly schopné zajistit a vymáhaly po mě tu směnku. PEKLO!!!! A závěr? Lidičky, zachránila mě paní advokátka Alexandra Juráčková. Nikomu bych nepřála tu beznaděj ze které mě vytáhla! Postarala se o všechno, vím, že zastupuje i další lidi kteří ES naleteli, jako blbka já. Jestli máte problém s ES, tak jí klidne napište na akjurackova@gmail.com. Nevím jak bere telefony, ale zkuste 606 806 889. Je moc milá a ochotná. To je ode mne vše. Malém jsem ukončila díky ES pod mostem. Ted mám klid. Nevzdavejte to!

helena1987
6. lis 2017

moniseek01 Ahoj, neboj se. Taky jsem byla po uších v hrůze. Paní advokátka, kterou mi doporučil kamarád mě z toho dostává. Je fakt skvělá a má přímo s tímhle zkušenosti. Jestli Ti můžu doporučit obrat se na ní. Jmenuje se Alexandra Juráčková. Me vždycky bere telefon, nebo zavolá zpátky. Je fakt spolehlivá. Zkus 606 806 889, nebo emai akjurackova@gmail.com. Nechci nikomu dělat reklamu, jen vim z vlastní zkušenosti, ze ona pomůže!

zajda5555
7. lis 2017

@helena1987 moc děkuji! Zítra si jdu na poštu vyzvednout vyjádření od ES, tak jsem zvědavá co po mě všechno budou chtít. :-/

helena1987
10. lis 2017

@spartan23 Už jsem to tady psala, mě osobně v této situaci moc pomohla paní advokátka Juráčková. Podala za mne odstoupení od smlouvy a mám klid. Je fakt moc ochotná. Mohu doporučit. Volejte na 606806889, nebo piste na akjurackova@gmail.com Hlavně to nevzdavejte!

helena1987
10. lis 2017

@radkaradilek Ale houby! Nic platit nemusí. Žádných 60tis!!! To je nesmysl.

radkaradilek
11. lis 2017

@helena1987 Tak nevím jak vy, ale my to zaplatit museli.

zajda5555
11. lis 2017

Tak mi ES poslali dohodu, kde požadují 30 tis. Po radě s právníkem jsme dospěli k tomu, že je to lepší zaplatit. No nadšená nejsem, ale za blbost se platí.

helena1987
14. lis 2017

@radkaradilek Já po poradě s paní advokatkou Juráčkovou nic nezaplatila, postup jsme konzultovaly a vše dopadlo tak, že jsem nic platit nemusela. Mám klid. Paní advokátka je fakt skvělá a zastupuje takových jantarů jako já víc, tak už ví jak na to. Doporučuji. (606 806 889, akjurackova@gmail. com)

ivaaviva
18. lis 2017

@netrvalka Dobrý večer. Jak to dopadlo s Ek. Stavbami? Bydlíte? Zaplatili jsme jim zálohu 170000,- a byli jsme teď známými varováni před touto firmou. Řešíme.zda pokračovat nebo to stopnout. Díky za odpověď. Iva

patrik33
19. lis 2017

Spíš si položte otázku jestli na to opravdu máte dostatek financí.Moc nespoléhejte na to ze vám vyřídí hypotéku. S největší pravděpodobností si tohle budete zjišťovat sami. Sice se najdou na internetu takoví co tvrdí že s nimi dostavěli, ale nebylo to bez problémů a někteří od smlouvy odstoupili a dostavěli u jiné firmy. Drtivá většina lidí však dopadla stejně jako my všichni. Bez peněz a vysněného domu.

ivaaviva
20. lis 2017

@patrik33 Díky za upřímnost.

helena1987
13. pro 2017

My jsme se díky ES dostali do velkých finančních problémů a pomohla nám paní advokátka Alexandra Juráčková. Má s touto kauzou hodně zkušeností a ví, jak na to. Klidně se na ni obraťte, je moc milá a ochotná (606 806 889 email: akjurackova@gma­il.com) Tímto jí moc děkuji!

vlada1vlada
13. pro 2017

Podpis na 170 tis. Společnost chytrý nájem. Odhadce odhadl dum na 1mil 900tis původní cena 2mil400tis náhle smlouva o dilo pres 3mil! Odstoupení včera podáno prostřednictvím Mgr. Alexandra Juráčková
advokátka
AK Markétská 1
169 00 Praha 6 - Břevnov
mobil: +420 606 806 889
e-mail: jurackova@akbrevnov.cz
Neváhejte a ihned se obraťte na právníka. Jen jsem se projektantovi panu Vopatu zmínil, že pokud nepujde s cenou dolu treba dle použitého materiálu, mám firmu která mi takovýto malý domek postavi podstatně levněji. Na to mi domu přišel výhružný dopis na čásku 260tis že není pro mě ekonomicky výhodné v teto fázi odstoupit! A s tímto dopisem ještě dvě smlouvy o dohodě o odstoupení ze smlovy ve stejném vyhotovení s vyúčtováním na 260tis! Vše jsem předal advokátce a čekám.. O dalším postupu budu informovat.

veronikakralova
Autor odpověď smazal
Zobraz
vlada1vlada
25. pro 2017

Dobrý večer, momentálně máme podanou výpověď a čekáme na odpověď es a chytrého najmu. 5.1.2018 mám schůzku s dalším právníkem. Jak budu vědět víc, hned dám bližší info.

veronikakralova
Autor odpověď smazal
Zobraz
patrik33
28. led 2018

Zdravím všechny. Chtěl bych se s vámi podělit o výsledek nade ho jednání se společností chytrý nájem a (i když tvrdí že nemají spolu nic spolecneho) ekonomické stavby.
Po dlouhém vyjednávání jsme došli k dohodě kdy jim musím zaplatit 120tis za odstoupení od smlouvy o smlouvě budoucí i přes to všechno ze dostali 120tis a dle smlouvy jak pisou jsem vše dostal. (Poradce na pozemek,finance,projekta bůh ví co jeste.
Ve zkratce. MOC VÁS VŠECHNY TOUTO CESTOU ZADÁM. NIC S NIMI NEPODEPISUJTE I KDYBY VÁM TVRDILI BŮH VÍ CO JAK SE O VŠE NE POSTARAJÍ.
CELÁ TAHLE SRANDA MĚ VYŠLA NA, A TO PŘESNĚ, 350TIS. A to nepočítám právníka a soudní výlohy.
Ze s nu troska a dluh mám na 30 let s platem který mám.
Prosím. Jestli uslyšíte někoho ze zvažuje stavět. Hned a to bez rozmyšleního varuje před touto společností.

patrik33
28. led 2018

@veronikakralova problémem je ona klauzule ve smlouvě kde jste se uvazala tuto částku BEZ ODPORU zaplatit.

honzahelca
28. led 2018

Dobrý večer všem, připojuji se ke komentáři uživatele Patrik 33.

Taktéž jsme měli podepsané smlouvy s ES, dopadlo to blbě. Koupili jsme pozemek, ani se na něj nepřijeli podívat, i když všude uvádějí, že pozemek zkontrolují, jestli je připraven ke stavbě domu. Píši to velice ve zkratce, protože bych se zase nasral... Zaplatili jsme zálohu 170 tis. Kč,. Zařídili stavební povolení, sousedy jestli se stavbou souhlasí jsem si musel odlítat sám a další věci na úřadech jsem si zařizoval sám. Slibovali a zaručovali se, že nám hypotéku dají, ale co se stalo? Samozdřejmě nedali, tak jsme byli nuceni od smlouvy odstoupit, přišel od nich dopis, že je to pro nás ekonomicky nevýhodné, že oni neporušili smlouvu a že nám dají pokutu 100 tis. kč a takový kecy...Trvali jsme si na odstoupení od smlouvy, tak přišel dopis at doplatíme dalších 170 tis. kč. za projektové a inženýrské práce. Ano, celkem 340 tis. kč za tuto stupidní firmu, která ani nekopla do země. Takové peníze jsme museli zaplatit. Takže lidi, pokud chcete mít zdraví v pohodě a spokojenej život, tak jim NIC nepodepisujte. Tváří se totiž jak andílci, když k nim příjdete na schůzku do jejich kanclu v Brně, uvítá Vás pan dokonalý pan Smejkal, kterej všechno ví a vše zná. Působí opravdu přesvědčivě, bacha na něj na darebáka a jejich manažerky financí jsou ještě horší. Řeší vše přes Hypoteční banku v jen Plzni, takže jen a jen ověřujete podpisy a posíláte a pořád dokola. Závěr je takový: Nikdy jim nic nepodepisovat a toto doporučte všem Vaším známým, kteří o této firmě přemýšlí. A ještě když píšete na jejich FB stránky negativní komentář, tak ani neodpoví. Dělají to vyčůraně, odpovídají jen na ty pozitivní a ty ještě k tomu píší zaměstnanci firmy ES nebo jejich známý. Jsou to komentáře typu " Na stavění domu jedině Ekonomky, ty jsou nejlepší a takový žgrydny"...takže toto je moje zkušenost, kdyby chtěl někdo poslat třeba fakturu, co mi vše naúčtovali nebo jestli mi někdo nevěří, že inženýrské a projektové práce stáli 370 tis. Kč, tak není problém to sem nebo někomu poslat. Budu rád, když tahle firma už nebude oškubávat slušný lidi o peníze a nepostaví si ani stan. A ještě jedno upozornění, tady tyto stránky tato firma taky sleduje a píše lidem, že nic z toho, co zde lidi píší není pravda, ale věřte mi že to pravda je.

Děkuji že jste se dočetli, až sem a přeji pěkný večer.

damala
29. led 2018

@helena1987 dobrý den mám podobnou situaci s ekonomkama teď mě poslali fakturu na půl milionů a to vůbec nic neudělali obrátila jsem se na advokátka Jurackovou jak tu všichni píšou že jim pomohla,vše sem ji poslala a bude podávat žalobu,vyhrála Vám u soudu?děkuji za odpověď

luciesf
Odpověď byla odstraněná
Zobraz