Jak originálně a vtipně darovat peníze při svatbě?

pavlaxx
15. dub 2018

Maminky, prosím, poraďte, jak originálně a vtipně darovat peníze při svatbě? Nejlepší nápad odměním srdíčkem. Děkuji 🙂

lenidlo1
15. dub 2018

My jsme davali jednou drevenou truhlicku s pokladem (cokoladove penizky, takove ty kaminky co vypadaji jako drahokamy a penize 10,— 20,— a 50,—. Potom jsme sehnali velkou injekci, do ni dali penize a napsali cedulku Financni injekce. A ted jeste segra dostala asi 20 balonku nafouklych a v nich byly smotane penize.

jana_toula
15. dub 2018

Do svatebního dortu dát zkumavku s bankovkami 😉

penelopaw
15. dub 2018

Na jedné svatbě jsme dávali truhličku s penězi, co jsme si rozměnili na poště, ale od určité doby dávám zásadně plyšového osla, do kterého peníze zašijeme. Dáváme kolem 1000-2000 v závislosti na tom, jestli jsme zvaní oba dva, jestli jsme přes noc, nakolik máme snoubence rádi 🙂, rozměníme si to v práci na pokladně na dvacky, desetikoruny a padesátikoruny, a pak koupíme plyšového osla a zašijeme to dovnitř. Kamarádce jsem k němu pak dala v dárkové taštičce i ten plyš, co byl uvnitř, aby si ho mohli zase zaplnit, až ho vykuchají 😀. Kdo je hodně morbidní, může k oslovi věnovat i nějaký kuchyňský nůž 🙂.

skripmart
15. dub 2018

Já jsem dávala prachy do kinder vajíček ....ale byla to silena piplacka ... koupila jsem vsemozny věci od kinder ... z vajíček vyndala hračky ... dala peníze a zase jsem lepila čokoládu k sobě a též i celofán .... jen upozorňuji ze sehnat kinder vejce v létě je fakt šílený takže případně snanet už teď .... my jsme pak dostali kyblik s pískem a v něm mince ... prasatko a v něm peníze ... obraz a v něm peníze .... dálkovou sadu čajů a v té peníze ...

skripmart
15. dub 2018

@skripmart jo a z těch věci od kinder jsem pak stavěla pyramidu a sledovala je k sobě .... papírový podklad s iniciály novomanželů a datem .... na to vajíčka ... a do celofánu

2hanah
15. dub 2018

@pavlaxx Já jsem v Pepco koupila hodiny, co byly dělané jako by staré, peníze jsem složila do otvoru na baterie a do přání napsala, ať jim spolu život hezky utíká a při rozbalování dárků jsem je upozornila, že je hlavně nutné vložit baterie, takže je rozdělali a penízky našli. Nebo jiné kámošce jsem penízky plus přání vložila do malé bílé ozdobné klece jak se to teď prodává, já ji měla zase z Pepca, byl to svícen a napsala, ať jim to manželské štěstí nikdy neuletí.

dupys87
15. dub 2018

Svedkyne nam venovala strom "dvoustovkovnik"- dostali jsme bonsai, ktera mela na vetvickach privazane srolovane 200 kc bankovky. A k tomu nam do pranicka napsala legendu, jak se o ten kouzelny strom starat, aby dal plodil 🙂

dc2015
15. dub 2018

Dostali jsme skleněnou vázu s kameny a mušlemi a v tom byly 50 a 20. Moc hezké 🙂

slayc
15. dub 2018

Koupila jsem plyšového Ijáčka - opravdu nádherného, cca 20cm vysokého. Manžel vybral 3000,- v bance rozměněné na desetikoruny. Do oslíka sem udělala díru, vysypala jsem tam desetikoruny a oslíka zašila. 🙂 Dali jsme to jako svatební dar moji sestřičce. Ohromně se jim to líbilo. Když pak chtěli peníze vyndat, tak museli chudáka osla operovat. 🙂 Oslíku, otřes se 🙂.

leitlova
15. dub 2018

Ahoj. My jsme darovali peníze na degustační kurz, takže jsem do flašky od vína, dala stočené přání v němž byly i peníze. Naroru jsme dala korek a ještě jsem novomanželům udělala speciální etiketu. :D

petronelka20
15. dub 2018

Minuly rok jsem delala obraz.

priefi
15. dub 2018

My jsme dostali fotoramecek s nasi fotkou a kolem ni byly 100, injekci pridelanou ve fotoramecku, setrici knihu, kde bylo naosano datum, nase jmena a uvnitr byly vytistene vsechny papirove penize od 2000 a na ne se mely lepit ty skutecne a abychom vedeli jak, meli jsme ukazku/y u kazde bankovky. Pak jeste lze udelat darkovy kos, nebo kytici. Jednou jsme dali jako darek keramicke prasatko a do nej mince 10 a 20, ktere jsem sodou a octem vycistila a krasne se pak leskly

jujatko
15. dub 2018

Dali jsme domácí slivovici, na kterou jsem udělala etiketu - vepředu monogramy, vzadu přání novomanželům. Do zkumavky jsem dala peníze, vysypala trochu okrasným pískem, aby to pěkně plavalo ve středu flašky, a vložila dovnitř. Troufnu si tvrdit, že to byl nejorigálnější. Truhliček s penězi dostali několik, ale flašku jen jednu 🙂

newwi
15. dub 2018

Rozmenit financni obnos na stokoruny a ty rozprostrit pod sklo do ramecku-jako obraz...

pav_la
15. dub 2018

My jsme dostali složený dětský deštník a v něm byly stokoruny. Po rozvedení deštníku se na nás vysypaly.

kafr
15. dub 2018

Bráchovi jsem dala lékárničku se základní výbavou a obnosem "na poplatky u lékaře" Předala jsem ji švagrové, která dávno pochopila, koho si bere a že toto bude potřebovat (Brácha jde štěstí naproti, dělá kraviny a pak to končí na chirurgii).
Od dalších příbuzných dostal "heluzku" (cihla s dírkama) - plánovali stavět, v dírkach bankovky po obvodu podpisy a přání dárců (bylo jich víc).

marketa_sob
15. dub 2018

Já budu šít něco na styl dětského Quiet booku, jen to zpracuji jako únikovou hru s rébusy. Peníze budou v šité truhlici na zámek. Pokud by se do toho někdo chtěl pustit, zpracovala jsem pro jednu paní z naší skupinky na quiet book video s detailním postupem jak na to. Tak můžu poslat do sz 🙂

lobella
15. dub 2018

My dostali takovou tu cihlu, co ma v sobe diry, prestrikanou zlatym sprejem a v tech dirach srulovane penizky

lobella
15. dub 2018

Nebo set caju, proleze bankovkami... Dale vesak na klice, kde viseli klicenky s bankovkami a u na klicence k cemu je mame pouzit.. Treba prvni vecere, libanky, atd...

ahojcau
15. dub 2018
sviva
15. dub 2018

Jedněm kamarádům jsme dávali truhličku s pokladem, dalším složený obrázek s motýly ve stylu origami, pak katalog IKEA, vždycky jsme slepily dvě stránky izolepou, mezi ně bankovku, které jsme někde ve stránce interiéru prořízli okénko... takže koukala z televize, obrazu, obyvakove stěny, místo stolku atd. A naposledy jsme kamarádům dělali fotoalbum jejich příběhu společného života...nechala jsem si od obou novomanželů poslat (bez vědomí toho druhého) odpovědi na otázky typu Co jsem si pomyslel, když jsem jí poprvé uviděl? Jaké jsou nejlepší vlastnosti toho druhého? Co bych druhému říkal, kdyby si u nás novomanželé psali svatební slib sami? Jak asi bude vypadat svatební noc? Jaké to bude poprvé držet v náručí naše první dítě? Co si myslíš o sexu po padesátce? Atd. Co otázka, to byla v albu jedna stránka..na každé jedna fotka...z netu, podle životního okamžiku...hlavy jsem vystřihla a dala tam hlavy novomanželů a k fotkám vždycky bubliny s odpověďmi... takže jedni kamarádi měli na začátku PrintScreen ze seznamky se svými obličeji, na druhé fotku z parku, kde žádali o ruku a do žádosti byly doplněné ty odpovězené nejlepší vlastnosti. Na svatbu tam byla fotka Williama a Kate s jejich obličeji a k nim dopsané svatební sliby atd.... všechny důležité životní okamžiky až do smrti... cizí fotky, jejich obličeje, jejich odpovědi o kterých nevěděli, co druhý odpověděl a k čemu je použijeme... mysleli, že je chceme na soutěž tak se snažili, ale upozorňovali jsme, ať odpovídají otevřeně, že odpovědi nikdo neuvidí, kromě jich a nás...pod každou fotkou byla bankovka. Vyšlo z toho něco částečně dojemného, částečně vtipného, rozbalili to až první společné ráno a moc si to užili. Peníze vyndali, památka na svatbu zůstala

konidana
16. dub 2018

My jsme si přáli papiňák, tak nám ho kamarádi darovali společně. Byl plný rýže(suché syrové) a v ní byly zamíchané všechny různé mince.

bekyc
16. dub 2018

Ahoj. Vloni jsme měli svatbu a upřímně řečeno, mnohem větší radost jsme měli z peněz normálně v obálce a k tomu hezké, upřímné od srdce napsané přání, než nějaké rámečky, flašky, truhličky s rozměněnou tisícovkou po korunách. Za prvé, je to kýč. Nikdo si přece nemůže myslet, že si vystavím zarámované stovky na zeď. Za druhé, měli jsme akorát práci s vyndavaním a přehrabováním. A další věc. měla jsem doma x truhliček a krabiček, které fakt nevyužiji. Nejsem nevděčná, měli jsme samozřejmě velkou radost z darů. Ale podle mě už je to dneska trošku přežitek, dělat to jakože "vtipně". Nechci se tím nikoho dotknout, pokud se vám to líbí vaše věc.

suzief
16. dub 2018

@bekyc naprostého souhlas

babanci
16. dub 2018

Viděla jsem je naskládané v rámečku, stovkové bankovky seřazené tak, že vypadaly jako milion.

kathyxkathy
16. dub 2018

Uz je to sice par let zpatky, ale nechali jsme svatebni dar , bankovky, zabalit do nekolika balonku. A ty byly v jednom velkym balonu. Melo to celkem uspech a vypadalo to hezky. http://www.pro-party.cz/cs/darkove-baleni-v-bal...

eshly28
16. dub 2018

S kolegyni jsme toho vyrobili spoustu, treba litaci balon, nebo rulicky za anglicaka, ci do povozu s konmi z papiru, pak taky kyblik s piskem, kdyz kolega stavel a naposled hezkou mapu s vlajeckami, kde uz novomanzele byli a sesbirali jsme mince z asi 15 dalsich statu, aby tam meli na utratu🙂

pavlaxx
autor
19. dub 2018

Děkuji všem za odpovědi a cenné rady 😉

pavlaxx
autor
19. dub 2018

@priefi posílám slíbené srdíčko

priefi
19. dub 2018

@pavlaxx dekuji, to nemuselo byt 😊 mile jsi me ted prekvapila. Jsem rada, ze jsem mohla inspirovat 😊 a jestli se muzu zeptat, co se ti nejvice libilo?