Jak rozoznat hyperaktivitu a nevychovanost?

consti
24. črc 2007

Ahoj těhulky a maminky, zajímal by mě váš názor. Nedávno jsem se setkala s 5 letým chlapečkem, který byl u nás na oslavě narozenin. Po celou dobu ho muselo sledovat asi 10 lidí, vše jsme mu říkali asi 10 x a stejně neposlechl. Nepomohlo téměř nic, maximálně tak zvýšený hlas, ale ani to moc nefungovalo. Rodiče ho vychovávají DOST benevolentně a říkají o něm, že je prostě hodně aktivní. Mně a i některým dalším lidem na oslavě spíš připadalo, že je nevychovaný a malé plácnutí na zadek nebo přes ruku by občas pomohlo víc, jak trpělivé domlouvání, které stejně nikam nevedlo.Za pár hodin stačil rozbít pár věcí, spadnout do bazénu, neustále jsme museli hlídat schody aby nespadl atd. Když mu jeho strýc něco řekl, že nesmí dělat, tak jsem se na něj koukala a ten malý se díval na strejdu, jestli ho nesleduje a chystal se znovu udělat tu věc, kterou mu strýc zakázal. Prostě moc dobře věděl,co dělá a zkoušel kam až může zajít.Kde je ta hranice mezi hyperaktivitou a nevychovaností? Naposledy jsem ho viděla před rokem a to byl v pohodě, seděl mi pořád na klíně, byl sice živější, ale které dítě není...ale teď to byla fakt síla. Celá společnost se mu musela věnovat, jinak by se nám tam asi přizabil a vše zdemoloval... 😀 😅 😎

kristi
24. črc 2007

Consti, podle me lehka nevychovanost spolu s "vycuranosti" klucika udelaji sve. Nejsem zastancem hodne benevolentni vychovy, takze doufam, ze z Mii vyroste vychovana respktujici zenska 😉 Jinak fyz. tresty ne - ale obcas je rychlejsi placnuti nez vysvetlovani 😒

zonja
24. črc 2007

ahojky já mám tříletého kluka, je taky dost živý, je to hodnej kluk, jen taky někdy zkouší, kam až může zajít, bohužel máme období vzteku a tak nevím, jestli to přejde nebo ne. najednou seotiž z ničeho nic začne vztekat a ne a ne a hlavně pořád něčím mlátí a je mu jedno do čeho nebo do koho. dokonce se dvakrát chystal plácnout cizí ženský přes zadek. naštěstí jsem zakročila včas. nejsem ta, která dlouho mluví do prázdna a tak často jednu slízne.bohužel to ale nepomáhá a hned to udělá znova. spíš pořídím po dobrém, to ale musí být nejdřív zle.takže si myslím, že může být živější a rodiče už asi vědí, že po zlém nic nesvedou,. jen mě zaráží věk

sisstin
24. črc 2007

consti: mě celkově dost udivuje dnešní výchova u některých lidí 😕 dítko nemá žádný režim..může si dělat, co chce...nemá pravidelný čas, kdy jde spát...v obchodě dělá vyrvál, když se mu něco nekoupí atd. 😕 ..ovšem všechno není ve výchově...někde se rodiče fakt snaží...a dítě se stejně válí po zemi a vzteká se..a to už asi hyperaktivita či disfunkce je..já bych to řešila přes nějakou poradnu...otázka je, zda jsou rodiče ochotní to řešit 😉

markeeta
24. črc 2007

consti: hyperaktivita je nemoc a musi byt diagnostikovana lekarem, takze do te doby bych rekla, ze to bude ta nevychovanost (nebo jak se to da jinak nazvat) a laxnost rodicu.

consti
autor
24. črc 2007

No kočky já taky nejsem zastánce nějakého bití, ale plácnutí občas udělá své.Rodiče tohoto chlapečka jsou už starší a zatím je to jedináček a peněz mají také dost, takže má opravdu vše na co si ukáže. Podle mě u nich neexistuje jakékoliv plácnutí dítěte po zadku a to jim teď v 5 letech pomalu přerůstá přes hlavu 😲 😅 . Jejich konstatování, že je prostě hodně aktivní mi proto přišlo spíš jako výmluva a připadá mi, že na hyperaktivitu spousta rodičů svádí vše, co jejich dítko udělá 😎 .

sisstin
24. črc 2007

consti: jo, to je přesně ono 😉 hyperaktivní děti nemusí taky nevyhnutelně zlobit 😕

kristi
24. črc 2007

consti, to je trefny, asi je to proste malej rozmazlenec, co zkousi, co vsechno muze

consti
autor
24. črc 2007

kristi, sisstin no my s manželem jsme z něj byli úplně v šoku, ale ětšině ostatních lidí přišel tááák roztomilý 😲 😖 .No nevím, mě t´proatě nepřipadá roztomilíé, když se celou oslavu bojíš, co zase provede nebo kde spadne a vše mu musíš říkat 10 x a stejně neposlechne 😒

sisstin
24. črc 2007

holky..když jsem JÁ chodila do školky..tak tam chodil chlapeček, kterej ostatní kopal, mlátil železnejma tyčema do hlavy 😲 😖 flusal po učitelkách, do krve je poškrábal..a matka to nechtěla řešit..a ještě ho uplácela např. lízátkem, aby se oblíkal, obouval..šel..atd. 😠 😠 😠 😠 😠

kristi
24. črc 2007

nektery deti jsou proste fakt na facku, co?

consti
autor
24. črc 2007

kristi to mi povídej, já být jeho mamka, tak ji chytne 😀 .a to mám děti faaakt ráda 😉 😎

sisstin
24. črc 2007

consti: no já tak všeobecně živé děti moc nemusím 😅 😅 😅 😔

vladunka
24. črc 2007

Ahoj,tak o tomhle tématu bych mohla psát romány.
Podobnýho klučinu máme doma,chce to mít opravdu pevné nervy 😖

consti
autor
24. črc 2007

No v jednu chvíli něco chtěl udělat a ten jeho tatínek si ho vzal k sobě a zdlouhavě mu vysvětloval proč něco takového nesmí dělat. Malej ho sice poslouchal, ale už v těch 5 letech jsem viděla jeho výraz ve stylu: "tak se tati vykecej a já si to pak stejně udělám po svém" 😀 😅

consti
autor
24. črc 2007

vladunka to musíš mít fakt pevné nervy 😅 😕

vladunka
24. črc 2007

U nás žádné vysvětlování nepomáhá,prostě se na něj musí typem rozkazu a teprve potom zaregistruje,že se po něm něco chce

sisstin
24. črc 2007

vladu: no..nejde to ovlivnit moc co? Mám kamarádku..fakt se snaží držet holčinu zkrátka..ale moc cenu to nemá 😕

vladunka
24. črc 2007

manželův syn z prvního manželství má lehkou mozkovou dysfunkci a je hyperaktivní,šílená kombinace 😒

kristi
24. črc 2007

sisstin,to jsem zvedava,jakej klidas se ti narodi 😀 😀 😀 . I kdyz ja si zatim stezovat nemuzu, Mia je zlata...

vladunko, preju pevne nerviky

vladunka
24. črc 2007

ale sedí na něj přesně popis jak psala consti

sisstin
24. črc 2007

kristi: no..to já jsem taky..páč jestli to bude nějakej dábel..tak je asi po mně 😅 😅 synek z přítelova prvního manželství je sice hodnej..asi 😅 ale též všude lítá..ale zas hodně sportuje..karate..fotbal 😅 😅 tak si přítel představuje, že náš bude asi taky takovej..ale jestli bude po mně..tak na sporty dřevo, bude se stydět..a furt ležet v knížkách 😅 😅 😅

kristi
24. črc 2007

no koukam, ze vas malej bude Vaha, jako ja...tak ti nevim, co z nej bude. Ja jsem akcni, muz je akcni a Mia je proste pohodarka vytlemena... 🙂 Jeste mi upresni to jmeno?? Vilek??

sisstin
24. črc 2007

kristi: Vilko je Viliam 😉 my budeme žít na SK, tak jsem se snažila vybírat spíš slovenská jména 😉 ale ani jedno mi stejně neprošlo 😔

mracik
24. črc 2007

tiež som si myslela, že hyperaktívne deti sú vlastne rozmaznané a že je to všetko len dôsledok nesprávnej výchovy...
až kým sa mi nenarodil syn s ADHD syndrómom 😉
samozrejme najhoršie je, keď sa stretne choroba s nesprávnou výchovou

všimla som si, že takmer všetky ste budúce alebo "začínajúce" maminy
takže vám prajem, aby ste mali všetky pokojné a zdravé deti, lebo neviete aké je to niekedy strašne ťažké

a čo sa týka bitky, no niekedy sa človek fakt neudrží, ale považujem to za zlyhanie, pretože to nič nerieši, zvlášť u dieťaťa s agresívnymi sklonmi...

sisstin
24. črc 2007

mracik: já si nemyslím, že je to vždy důsledek nesprávné výchovy..ale je fakt, že někdy jsou ty děti vyloženě rozmazlené...protože třeba vůči autoritám si to nedovolí..a rodiče to omlouvají právě hyperaktivitou... 😉

kristi
24. črc 2007

mraciku, dekujeme za prani, snad to tak bude. Co presne je ten ADHD syndrom, prosim??

Siss, jak jako odjedes z Pic na SK?? Jinak jsem pro Maxe nebo Nathana

consti
autor
24. črc 2007

mracik tak držím palce, musí to být těžké.Samozřejmě, že chápu, že některé děti jsou opravdu hyperaktivní. Jen mi u tohoto chlapečka přišla hyperaktivita spíš jako výmluva... 😉

sisstin
24. črc 2007

kristi: MP(můj přítel-univerzal zkratka 😀 ) žije na SK...a má tam hodně dobrou práci i závazky..takže jako poslušná skoro manželka ho budu následovat 😅 protože tahat vztah na dálku i s mimi se mi nepozdává..a nechci furt bydlet s rodičema 😠 už teď je to na přes držku 😠

kristi
24. črc 2007

siss, jsme off topic, ale i tak ti preju, at se ti tam libi.

Consti, doufam, ze tahle diskuze jen tak nezmizi, bylo by zajimavy se dozvedet jak na to, aby deti byly slusny, vychovany a nerozmazleny...Vim, ze bitim toho nedocilime, mne fotr taky mlatil a houby z toho.. 😀 😀 😀

consti
autor
24. črc 2007

sis mě se líbí Alex, my chceme Olivera, to je také docela mezinárodní 😀