Je třeba věci na miminko žehlit?

romcovaklarka
1. únor 2011

Ahoj, prosím o zkušenosti (nebo i rady od doktorky apod. co máte), jestli je dnes ještě třeba věci na miminko žehlit. Nemyslím teď estetickou stránku 🙂 ale z hlediska hygieny. Slyšela jsem, že je to potřeba kvůli zničení bacilů. Na druhou stranu jsem slyšela také to, že vzhledem k lepším pračkám i lepším pracím prostředkům dnes (než třeba když my jsme byli miminka) to snad podle některých už není třeba.

Díky předem za názory a případně i pište, jestli si to myslíte jen tak podle zdravého rozumu, nebo jste to někde četly, nebo kde jste to slyšely atd. Díky moc 🙂

marketnieuw
Autor odpověď smazal
Zobraz
brisalek
1. únor 2011

@romcovaklarka ja si myslim, ze to dobre je z hygienickeho hlediska. Kdyz pominu tu estetickou stranku jak rikas (ja bych nikdy nevyzehlene obleceni nenosila) tak i to, ze to vse krasne zmekne kdyz se to vyzehli.

romcovaklarka
autor
1. únor 2011

@marketnieuw Tak toho jsem se obávala 😠 Já jsem úplný nežehlič a při představě žehlení těch mikroskopických oblečků dostávám kopřivku 😅 Ale co bysme pro ně neudělali, co 🙂

marketnieuw
Autor odpověď smazal
Zobraz
pajapoj
1. únor 2011

@romcovaklarka myslím jsem někde četla, že snad to 3 měsíců by se mělo pro mimčo žehlit oblečení z obou stran. Já teda žehlím pořád, nedokážu si představit nosit nevyžehlené obleční a přesně jak píše brisalek tak to krásně změkne. Přeji ti ať máš neblinkací dítko, abys toho neměla tolik. Jo a budiž ti útěchou, že žehlení těch pidi věcí jde opravdu rychle a samo, je to frkfrk hotový 😉, zato věšení těch pidi věcí na sušák je pro mě katastrofa 😀

dagina
1. únor 2011

@romcovaklarka pokud to mimču nebude nic dělat (vyrážka), tak se dá i bez žehlení. Ale u prvního prcka si to asi žádná maminka nedovolí 🙂..., možná už jen pro ten pocit..., ale u druhého (obzvláště když jsou brzy po sobě jako mám já 🙂 ), se šetří každá chvilka času. TAkže u první dcery jsem žehlila jak ďas - navíc je atopik, teď se to snažím ošulit jak můžu, malé to nic nedělá a tím vyšetřím více času pro starší dceru. Dle povahy oblečení nežehlím ani pro nás.

marketnieuw
Autor odpověď smazal
Zobraz
majatob
1. únor 2011

ja jsem taky zehlila jen chvilku na prvniho (asi ctvrt roku), na druhou uz vubec a na treti si s tim vubec nebudu lamat hlavu a vezmu jen kousky "na paradu", zbytek v supliku slehne 😀

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
pajapoj
1. únor 2011

@marketnieuw 😀 no ale že jsem to někde četla neznamená, že jsem to tak praktikovala 😀 😀 , i když možná těch prvních pár týdnů jo, ale asi jen u toho oblečení co šlo přímo na tělo to bych vyžehlila určitě a to další už je fakt asi jen otázka vzhledu

m.o.u.s.e
1. únor 2011

@romcovaklarka tak to já tě uklidním 😀 , vyžehlila jsem první várku ještě s malou v bříšku a od narození žehlím jenom věci , ve kterých jde např. k doktorovi či na návštěvu. O estetiské hledisko obavy neměj, ono se to na tom tělíčku většinou vyrovnalo velice rychle anebo to muselo být stejně záhy vyměněno z důvodu prokajdění.A hygienické hledisko je dle mého názoru přeceňováno..teda, pokud vám nechodí po kuchyni slepice 😉 😀 ; já peru na 60 stupňů, zásoby sensitive prášků pro děti mi trčí v prádelně, protože mi malá snáší klasický prášek a protože chci být zelená a vytěžovat plnou kapacitu pračky,peru její věci s našima dohromady....a je dcera ZDRAVÁ 😎 ( jedinou nemoc , kterou absolvovala byla šestá nemoc, to je ale viróza přenosná vzduchem, )

marketnieuw
Autor odpověď smazal
Zobraz
brisalek
1. únor 2011

@pajapoj jo,jo veseni take nema rada. Ale kdyz se to hezky roztrepe a pekne povesi da to mene prace pri zehleni. Ja jsem teda z obou stran nezehlila. Vyzehlila porubu a pak jen prejela slozene. Nase obleceni na doma nebo treba nektere nocni kosile take zehlim jen tak letem svetem...slozim je a prejedu po vrchu...Take me to nebavi a zehlim zasadne u televize🙂.

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
romcovaklarka
autor
1. únor 2011

@m.o.u.s.e Dík, to jsem chtěla slyšet 😀 Ne, fakt. Slepice mi po kuchyni nechodí, tak uvidím, jak to budu zvládat.

No naštěstí netrpím přílišným odporem ke zmačkanému oblečení, takže to, jestli budou na dupačkách faldíky je mi fakt šumák 😉 Jak jsem psala, jde mi vyloženě jen o to zdravotní hledisko.

ivarei
1. únor 2011

@romcovaklarka Já teda byla nežehlič, ale mimčům žehlím - ještě teď. Nežehlím ty další vrsty, ale to, co se dotýká tělíčka. A taky nežehlím sametové věci, proto je mám nejraději.

romcovaklarka
autor
1. únor 2011

@em_ka Závist 😀

ivuska.h
1. únor 2011

Nikdy jsem nežehlila a nehodlám s tím začínat. Dětské oblečení peru na 60 spolu s plenami, tahle teplota většinu bakterií zničí.

Nevím, stejně po vyžehlení to prádlo nedám do sterilní skříně, neoblíkám dítě sterilníma rukama, nekojím ho ze sterilního prsa, které jsem předtím neměla oblečené ve sterilní podprdě 😀 A jakmile si dítě začne strkat do pusy ruce a cucat kde co, jde hygiena už navždy do kopru 😎

petkula
1. únor 2011

@romcovaklarka tak já jsem nežehlila vůbec a nijak nás to nepoznamenalo 😉
U těch malých oblečení to nevypadá ani nijak blbě, když to není vyžehlené a tvrdé mi to nepřišlo vůbec. Dnes už se neškrobí, takže oblečení je měkké. Neměli jsme nikdy žádnou vyrážku, nic. Peru v Ecoveru. Když se prádlo dobře pověsí a pak poskládá, tak ani není nijak pokrčené.

evena
1. únor 2011

když se prádlo vytáhne z pračky hned, pěkně se roztřepe a pověsí, nic není zmačkané, a kdyby něco bylo, na těle se to narovná a změkne, tohle je názor matky, která nesnáší žehlení, do asi 3 měs. žehlil partner, pak se na to taky vybodl 🙂

monapink
1. únor 2011

@romcovaklarka Ahoj,take mam pocit,ze je to s tim zehlenim nafoukle..jeste s briskem jsem si vse peclive vyprala a parni zehlickou prezehlila po obou stranach! jo to jsem jeste mela cas se s tim takhle piplat 😀 No a pak prisla mala a cas celkem zadny...takze veci peru s nasima,prasek pouzivam detsky,pradlo vesi pritel a prezehleny to mam take hned,moc se s tim nenazehluju a uz vubec ne obe strany a mala zije a bez vyrazek 😉 a presne tady jde jen o tu estetiku a ani s tou ja si uz hlavu nelamu! kdo Te chce pomluvit,pomluvi Te,tak i tak..takze nejake faldy na dupkach vazne nema smysl resit 😀

weri1
1. únor 2011

jako miminku nejmenšímu jsem žehlila, žehlím teda doteď, ale sem tam vezmu i nevyžehlené, ale málokdy. Pro sebe taky žehlím tak proč bych neměla žehlit dítěti? Ale není to kvůli bacilům, ale pro ten pocit, je to prádlo pak i takové měkkčí 😉

romcovaklarka
autor
1. únor 2011

@ivuska.h Na tom taky něco je 🙂

No koukám, že asi podlehnu své lenosti, vyžehlím před porodem a pak už asi ne-e, pokud teda prcek nebude mít nějaké problémy.

romcovaklarka
autor
1. únor 2011

@weri1 Tak to jo, pokud jsi zvyklá žehlit i na vás dospěláky, tak proč diskriminovat mimčo. Já spíš zásadně nežehlím nic, naštěstí přítel nemá povolání na košile, takže ty žehlím zcela výjimečně a sama si kupuju oblečení, které se nemusí žehlit... je to prostě moje trošku noční můra a vůbec nejhorší domácí práce 😅 Nevím proč je mi to tak protivné, vlastně na tom nic není.

romana29
1. únor 2011

Teda mě udivuje, že někdo nevidí rozdíl mezi vyžehleným a nežehleným 😉 . Také žehlení nemiluju, ale ten rozdíl tam fakt je 🙂 a můžete použít jakoukoliv aviváž a dobře rozložit, pokud je to bavlna, tak jak nevyžehlíte, vidět to je ☹ .
Např. plíny - teď nemyslím, když někdo používá látkové plíny u miminka, ale takové ty obyč plíny na polštář, na ublinknutí atd., to je nebe a dudy, jak to není vyžehlené 🙂

baradolezal
1. únor 2011

Ahoj holky... Taky nezehlim... normalne zaspineny blecku peru spolu s nasim oblecenim na 60 stupnu, kdyz je mala prokakana, klidne hodim bodycko do pracky s plenkama a rucnikama na 90 stupnu (pleny teda pouzivam jako podlozky pri prebalovani nebo k doktorce a i tak jich mam dost, protoze mi mala cura hlavne jak ji rozbalim 😉 ) peru v normalnim prasku a jen avivaz pouzivam detskou - zadne vyrazky a zdravotni problemy nemame!!! I kdyz je pravda, ze prvni varku jsem si take poctive prezehlila - z obou stran a kdyz se vlezla zehlicka i zevnitr 😀 no jo no, casu ubyva...

romcovaklarka
autor
1. únor 2011

@romana29 Já neříkám, že nepoznám rozdíl - jenom mi ten estetický zážitek z vyžehleného hadříku nepřijde tak přínosný, abych kvůli tomu žehlila 😀

zvirka
1. únor 2011

No já mám žehlení na malého za odměnu, nechávám si ho až po velkých věcech 😀 Hrozně mě to baví, kupodivu i plinky. 😀

romcovaklarka
autor
1. únor 2011

@zvirka Tak to máš štěstí 🙂 No třeba mě to taky začne bavit... ale moc šancí tomu nedávám 😅

weri1
1. únor 2011

@romcovaklarka nesnáším žehlení a i když máme kvalitní věci, tak je to pomačkaný, ono jde poznat, když se to zmačká na tobě nebo je to zmačkaný z pračky 🙂 ještě jsem nenašla věc, která by se nemusela žehlit 😕