Maminky mezi náma hledají pochopení a dočkají se opaku

ingridka91
12. kvě 2015

Chodím sem ráda (kolikrát se těším až děti půjdou spinkat🙂 a někdy po náročném dni se tu odreaguji...ale jsou tu i chvíle,kdy si říkám,že snad ani není možný,jací lidé (maminky ) opravdu jsou!!! 😕 Kolikrát je mě upřímně líto maminek,které mezi náma hledají pochopení,pomoc...a místo toho se dočkají úplného opaku 😒 !!! Neumím si představit chvíle když mě bylo opravdu hrozně aby mě někdo dokázal svým arogantním chováním atd .. shodit ještě níž 😒 !! Ale jedno vím zcela jistě a to,že zrovna ty lidi co se dokáží v danou chvíli jen povyšovat nad ostatními,vysmívat...jsou na tom úplně stejně a nebo dokonce ještě hůř 😀 !!! Upřímně mě je líto těch co si dokáží hrát na úplný opak než jak to ve skutečnosti pravdu je 😉 !!!! Měli by si uvědomit,že ttakovým chováním se jen pokaždé PROPÁLÍ 😀 😀 😀 !!!!

misar91
13. kvě 2015

z tady toho důvodu jsem odešla z emimina.maminky tam byly strašně zlý,místo podpory ještě kopaly do vosího hnízda.musím říct že tady je to o 98% lepší.píšu o 98 protože i tady jsem se setkala s maminkami co jsou arogantní...
@ingridka91 kéž by to bylo jak píšeš 😉

kaatulka
13. kvě 2015

@ingridka91: vsude se najde nejaka kjava...s tim nic nenadelas...nekdo to tu pouziva jako ventil, na priblble poznamky je nejlepsi nereagovat, pak to pro dotycne prestane mit vyznam...
Tohle bylo vzdycky vsude, holt vyssi divci...😉...nic si z toho nedelej a ignoruj...

nolies
13. kvě 2015

Kdyz vidim zalozenou diskuzi na tema (ne)kojeni, potraty, epidural tak mi je jasny, ze se strhne hadka a ono to tak bohuzel vzdycky dopadne. Ikdyz mame jinej nazor ( a na to mame pravo), mely bychom so ho nechat pro sebe. Radsi se do takovych diskuzi nezapojuju. Chybi tolerance ☹

gepe
13. kvě 2015

@ingridka91 Ja si napriklad dala skoro pul roku ted oddych od mk. 🙂 Nevim, zda jsem mela tu smulu, avsak skoro pokazde, kdyz jsem sem prisla, videla jsem ruzne "bicovani", extremni pomluvy, policie mk patra - mj. stourani do soukromi lidi v realnem svete, netoleranci, zavist, povysenost, aroganci, chybejici soudnost, vulgaritu, nekdy i u nekterych lidi i "vykony" hodne nadcloveka 😅
Asi to bylo tim, ze me obcas zaujal nejaky nazev diskuse ci tematicky a zrovna to bylo tema, kde byl hned ohen na strese. Primarne to byly tema kolem kojeni, noseni deti, ockovani, paradoxne i plinek a stravy deti. 😀 A to se zle vyjadrovani nedelo pouze v diskusich, ale i fotoblozich, pod obrazky, ci i statusy. Vetsinou se jednalo o to, ze kdosi mel svoji 100% pravdu, nerespektoval druhe, ci reakce byla takova, ze kdyby i slona by to polozilo 😀 Strucne:
Kojis? Spravne a co nejdele. Nekojis? Tve dite bude nemocne, chudak dite, rozkoj se!
Neockujes? Spravne. Ockujes? Zabijes sve dite.
V tom jako nosis dite, ci tak nosis? Kurv** ho!
Jednorazovky? Blaznis? Je to plne chemie a jedu!
Normalni chleba, ci pribinak? No fuj! Je to plne Ecek (pozn. i tech zdravych) nejlip vse bio ci rovnou raw stravu.
Kazdy ma rozdilny nazor, zivot, moznosti, ci pohled na svet. Nejednou misto napadani stacilo vetu, ci vety napsat jinak a pritom slusne. Napr: mas ergonomicky spatne nositko z toho a toho duvodu, nez treba NO FUJ HNUJ. Pri dotazu jakou vakcinu nemit z 10ti reakci pouze jednu tykajici se dotazu, zbytek o tom jak je ockovani zle a spatne, vcetne omilanych odkazu.
Nez nekam prispivat, tak plno lidi tady uz ani na diskuse radsi nekouka, zahrnujicich neprispivani. A pritom by nejednou napr z odborneho hlediska mely co sdelit, mnohem vic, objektivne a ne co se naucili ci docetly z internetu, apod.
Rada na zaver a jiz i zaznela, ignoruj a budes v klidu 😉 nech je se kolikrat poklovat navzajem 😀 prip. u dotazu napis tazatelce IP, tim se treba vyhnes uklovani Tve osoby. 😀

gepe
13. kvě 2015

@nolies nemusi si clovek nechavat odlisny nazor pro sebe, tim, dobre jsi napsala, se vystavuje vsak uklovani, nerespektu k jinemu nazoru atd. 🙂 takze ve vysledku: nesdeleni nazoru ci znalosti = pohoda a klidek 🙂

paajus
13. kvě 2015

Mě to tu přijde "ještě v pohodě". Jak psala misar91 taky jsem párkrát nakoukla na emimino a katastrofa. Stejné téma (např. podvádí mě manžel, co dál?) tady na koníku většina maminek vyjádří podporu, zanadávají si na manžela popř. poradí odchod. Na emiminu se do pisatelky většina maminek pustí (i dost vulgárně), že si za to může sama, ať si nestěžuje a je ráda že alespoň chlapa má apod. To samé témata o ztrátě dítěte (což je fakt strašné).

Takže za mě, zlatý koník. Samozřejmě, všude se najdou zlé a nepřející ženské, ale tady mi jich přijde mnohem menší koncentrace než na jiných mateřských fórech.

nolies
13. kvě 2015

@gepe napsala si to presne 🙂

nolies
13. kvě 2015

@gepe jednou jsen se zastala maminky, kdyz nekojila a ostatni me malem ukamenovaly. Pri tom, ja nam dite taky nekojeny a budou mu 3 roky a chtela jsem ji uklidnit. Je to smutny, ale nekdy je lepsi mlcet ☹

kaatulka
13. kvě 2015

@nolies :zase na druhou stranu je fajn znat i opacny nazor, protoze kazdy uvazujeme jinak a ten pohled z druje stany nas muze primet o tom premyslet i jinak, protoze by nas to treba nenapadlo 🙂...rict se da opravdu vsechno, i to negativni, ale dulezite je JAK je to receno...

gepe
13. kvě 2015

@nolies taky jsem se s timhle setkala, a i videla ten absolutni nezajem krizujicich o to, proc mamina nekoji, ze nejednou to neni jen z rozmaru.
Jeste jsem zapomela na jedno tema.. prikrmy 😀 Otazka: jake/ktere sklenicky se vam osvedcily ci jsou dobre? Odp: no fuuuj; nejlepsi je mama strava; jak to muzes dat diteti! 🙂 nase mlada vyrostla na sklenickach, nechtela ani vsemi zde oblibenou dyni, proste nic. Asi jsme ji meli nechat hladovet, aby prisla k rozumu a chtela doma pripravene 😉 🙂)
@kaatulka pekne napsano 🙂 jen realita je takova, ze ten kdo napise slusne se zlou se potaze. Ty radikalni, neumi casto podat nazor tak, aby neublizovaly, nekdy mi prislo, ze snad i schvalne.

nolies
13. kvě 2015

@kaatulka myslela jsem to tak, kdyz primo zakladatelka napise, ze nechce presvedcovat o opacnem nazoru. A nektere to nerespektuji ☹

nolies
13. kvě 2015

@gepe syn je nekojeny, nedonoseny, ockovany bez odkladu, mel jednorazovky a vyrostl na sklenickach. A vysledek? Skoro 3 roky a zadna nemoc ani ta pitoma ryma. Takze je to v necem jinym. A ted do me 😀

veronicka89
13. kvě 2015

Ja tady chodim proto abych se neco dozvedela, abych se podivala na fotky miminek a deticek a abych nasbirala ted rady k miminku a nebo se zeptala neco ohledne tehu. A musim uprimne rict ze je mi uplne jedno , co by mi kdo napsal do nejakeho komentu. Za mile rady a komentare jsem velice rada . Za uprimne taky, ale kdyby nekdo do me sil , nebo mi nejak pisemne ublizoval. Smazu diskuzi , nebo komentar a je mi to uprimne jedno. Ja mam svuj zivot mimo pocitac , takze pokud mi nekdo napise zde par pismenek co mi ma treba ublizit z vysoka na neho kaslu 🙂 myslim , ze si nekdy nekdo neuvedomuje co je internet. Internet neni krasna bublinka , kde jsou vsichni mili a hodni. Najdou se zde svine stejne jako v osobnim zivote 🙂 a proto no stres !!!! 😎

gepe
13. kvě 2015

@nolies 😀 spokojenost, pohoda, stesti a zdravi ditete se neodviji od tehlech faktoru, alespon tot muj nazor 😉
@veronicka89 tak 🙂 ted si predstav situaci, jsi mlada maminka, ktera ma problemy s kojenim. Nejde to, laktacni, kloboucky, zdrava strava, odsavani na podporu, niic nezabira, mlika malo, dite urvane a hladove. Napises dotaz, co mas delat, ze kojit chces a asi to uz vzdas. Protoze jsi nevyspala, utahana, nervni. Misto abys byla uklidnena, ze zastaveni kojeni neni nic spatneho, ba nejednoj i prospesne se dozvis uplny opak. Vcetne toho, jak jsi neschopna atd. Fakt Te to necha klidnou? 🙂 My se napr u ockovani nasi mlady dozvedeli, ze zemre, ci prani at se aspon ve zdravi docka doypeleho veku. To me teda chladnou nenechalo 🙂

nolies
13. kvě 2015

@gepe presne tak. 🙂

nancy14
13. kvě 2015

@gepe Naprosto souhlasím a proto jsem do takových témat přestala přispívat a nedej bože se tímto směrem na něco zeptat.Já mám třeba obě děti nekojené a nějak vážně mě nestonaly a důvod nekojení je ten,že je máme osvojené.A s příkrmy je to to samé,starší skleničky nechtěl a tak jsem mu vyvářela,protože taky všechno nejedl a mladší zase skleničky miluje a nechce vařené jídlo.Je to o tom,že každý prcek je jiný.A je jasné,že pokud chce tady mamča znát na něco názor a dá dotaz nejlépe na ožehavé téma,ta úúúúž se to tady strhne.Nemám ráda takové to přesvědčování.Jsem zastáncem toho,ať si to každá dělá po svém,přežili jsme to některé jako mimčo za totáče,přežijí to i mimča dnes.....Ve všem je teď více možností a je to na každé,co si zvolí.... 😉

gepe
13. kvě 2015

Pardon za preklepy, tukam na tabletu a scroluje mi to tak, ze nevidim cely text pri psani 🙂 stejne se mozna dozvim, ze diky tem chybam a psanemu projevu nemam ani IQ houpaciho kone, ci modreho? 😉 😀

jamia
13. kvě 2015

Dámské kolektivy mají svá specifika a není tomu jinak ani v internetové verzi Ja třeba nejsem úplně sluníčkový človíček a určitě na někoho pusobím arogantně, ale někdy mi zůstává rozum fakt stát, co jsou některé uživatelky schopné napsat. Jo, když někdo založí diskuzi, jak nejlépe sladit rodinu a milence, tak se nedivim, ale u témat jako plenky a kojení by si jisté ID měly dát Neurol, než něco napisou. Dostává me do kolen informace, že má opravdu někdo potřebu podloudně zjišťovat něco ze soukromí ostatních, nemáte k tomu nějaký konkrétní příklad? Není mi jasné, co a kdo by tak nutně potřeboval vědět. Klidně do IP a bez jmen 😀

bjoucik.15
13. kvě 2015

No taky jsem se několikrát setkala s názory opačných, než jsem měla já... nejlepší je to ignorovat, nebo zakázat (nahlásit) toho dotyčného 🙂 Bohužel jsou lidé takový a onací a myslím,. že to bude vždycky! Na emiminu jsou občas v pohodě, ikdyž přijdou mi více arogantní. Ale já jsem třeba ta mamina, co si moc nerozumí ani s maminkama venku na hřišti.... 😒

@kaatulka opačný pohled, třeba na rozpad manželství, nebo "co byste na mém místě udělaly vy" "manžel mi je asi nevěrný, co mám dělat?" Ano, to je fajn, vyslechnout i opačný názor. Ale na témata třeba " nekojím" "nezvládám své dítě" "netabulková maminka" apod. by si ty opačné názory mohly kolikrát nechat! Je tam jasně dané téma a jasně se v průběhu mění. Nakonec diskuze to téma úplně změní a je z toho "kojím" "jsem špatná matka" "moje dítě bude nevychované" apod. Aspoň mě to tak přijde 😒
To samé s kočárky, jasně daná značka kočárku a v tom tématu tam předhazuje maminka jiný kočárek, protože je nejlepší ze všech! Ať si to nechá, na to se zakladatelka neptá (když se tedy neptá).....

gepe
13. kvě 2015

@bjoucik.15 ad detske hriste. Ja taky ne, v hracim koutku 2x a mela jsem dost 🙂 nosy nahoru, kolikrat zakerne zle deti, jejichz matky to absolutne ani po upozorneni nezajimalo. Byly i maminy v pohode, Ty vsak byly jako ja, radsi bokem, narozdil ode me se ani neozvaly, radsi hned odesly.

bjoucik.15
13. kvě 2015

@gepe no to mi povídej... já na hřiště posílám za malou manžela, protože já bych ty děti ( a pardon za ten výraz) ubila!! kolikrát jsou tak zlý, že nechápu! včera mi málem shodily malou z klouzačky a to jim bylo cca 9let! a dětský koutky, tam nechodím radši vůbec, to si s ní radši hraju venku sama....

tilickova
13. kvě 2015

Je přirozené, že každá diskuse (nemoderované) se zvrhává jiným směrem než bylo zamýšleno. To je prostě dané a občas i nevyžádaná informace může být konekonců přínosná. Když jdu s kůží na trh, mohu se dozvědět i něco, co se mi tak úplně nebude líbit. Tak to prostě je. Takže bych až tak fatálně nebrala to, že se od jednoho tématu dostanu k něčemu jinému. To je věc zakladatelky či zakladatele diskuse, aby si to srovnali. Když vezmu v úvahu subjektivitu a ovlivněnost zkušenostmi každé z nás, byl by velký zázrak kdybychom se tu ve všem shodly. K neurvalým příspěvkům: na každé diskusi jsou trollové, kteří jdou diskusi rozbít. A nebo založí diskusi s kontroverzním tématem u kterého je jasné, že se "poštěkáme" protože neexistuje jediný správný náhled na věc To jsou lidi ne úplně duševně v pořádku a to že se maminky budou nad jejich výrony trápit je jedině potěší. Jediná rada je nahlašovat takové příspěvky a uživatele a ono je to po zablokování cca třetího profilu přestane bavit. Podívejte se na Novinky, Idnes apod. co tam takových psychopatů je. A pak jsou další prudiči - jájínkové a jájinky co mají ve všem pravdu. A to už je složitější - tím může být každá z nás, když je hodně zaujatá pro věc. 🙂

veronicka89
13. kvě 2015

@gepe ja si mylsim ze je na netu uz tolik diskuzi ohlene kojeni a je probrano vse uplne do detailu...takze
projedu vsechny diskuze udelam si nazor, navstivim laktacni poradkyni ... Nevim kazdy to ma jinak... ja se proste z zadneho nazoru nejake tluste, hloupe kravy za pocitacem hroutit fakt nebudu . Ptz nazor fundovaneho cloveka - at uz po telwfonu , nebo v nejake poradnme je mi 100x dulezitejsi...

veronicka89
13. kvě 2015

@bjoucik.15 tohle nechapu , to je silene-smutne ... jeste ze se mi to nemuze stat 🙂

gepe
13. kvě 2015

@veronicka89 to je zdravy, normalni pristup cloveka pouzivajiciho rozum 🙂 umet si najit relevantni informace, zpracovat a tridit je. Ps: Ja se na ockovani neptala, dala jsem co budeme ockovat. Nehroutila jsem se z prani smrti nasemu diteti, zvedlo me to ze zidle. 🙂

tilickova
13. kvě 2015

@gepe Tak doufám, že takový příspěvek jsi ihned nahlásila, protože to už není diskuse. To byl normální psychouš a měl by být zablokován.

tilickova
13. kvě 2015

Ostatně ti trollové o kterých jsem psala většinou ani nejsou ženské a ani nejsou tlusté. To jsou většinou chlapi, kteří se dobře baví tím co dělají.....

gepe
13. kvě 2015

@tilickova bylo to album, kde byly vakciny, jejich popis, pod jednotlivymi obrazky i zajimave debaty. Byl to jeden z mnoha zlych prispevku. Prispevek nahlasen nebyl, protoze neockovaci lide nahlasovaly dane album jako pohorsujici, agresivni, vcetne ruznych komentu. Musela jsem menit nazev xxxkrat, stale blokovane, az jsem to vzdala a smazala. Vse melo trvani max hodinu. Napsala jsem i slusne status s podekovanim dobrym dusim za nahlasovani daneho alba, a ten byl take blokovan z duvodu pry agresivity a urazeni 😀

atinkaa
13. kvě 2015

Uprimne bol to moj vstup na konika a kedze som poznala dane veci z mojej svadby tak som s tym tak trochu pocitala...ale pani chcela nazor tych co maju bjorna Doma a tak som to riskla 😅 pisala som si tu o Tom uplne zbytocne este dalsie 3dni zo zenskymi co ti klido pido napisu, ze sak uvidis jak sa ti dite podakuje v 30tke a ake bude mat klby a chrbat-zada a ja netusim co vsetko....obvykle su to presne tie zenske co potom v inej teme pisu ako sa im nedostalo pochopenia pre ich porodne plany a ja netusim co vsetko 😅 🙄 nerozumiem sice tomu celemu ale nemusim vsetkemu rozumiet.

Za seba to mam tak, ze ak je dotaz ako teraz na cybex autosedu, tak napisem, ak je cosi speci dobre tak to pochvalim v nasom albume....a ked vidim nejake fotky, ci pisania, kde to nechce moj komentar tak to tam ja komentarom svojim nevhodnym nekazim...udivovalo ma to uz pri svadbach, ze ktosi vie napisat, ze su fotky katastrofalne, make up priserny, saty hnusne...cele je to nevhodne na svadbu a pod. nepisem to nikdy aj ked kolko krat sa tiez zastavim pri Tom ako to maju ludia inak...ako si pri fotke vsimnem cosi co nejak nik nekomentuje alebo si nevsimne? neviem....len citim ze to tam neprinalezi pisat a ze veta, dala to na net tak s tym musi pocitat, je rovnako hruba a grobianska ako prisla do nemocnice rodit tak s tym musi pocitat a pod. nezmyselne ''ohlady'' pre vlastne hrubosti.

Jo a krasne je ak sa to tyka mamin toto - to je myslim 100%vystizne
https://www.modrykonik.cz/blog/atinkaa/album/ma...

luckiesj
13. kvě 2015

Já souhlasím s tím, že se tu občas najdou urýpané a zlé ženské, které si tu přijdou jen "prudit". Na druhou stranu, to je všude ve společnosti a ani nemusíš být na MK 🙂 Druhá strana je i ta, že když se tu na něco zeptám nebo se nějak vyjádřím, musím počítat i s jinými názory, než je ten můj a to tu dost maminek taky neumí přijmout. Každý jiný názor hned berou jako útok 😉