Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

22. říj 2014  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
tereke
Registrovala se 21. srpna 2005 na beremese.cz. Na modrykonik.cz přidala 21 příspěvků.
 Jo jo, ono to tak občas funguje emoticon Ale není to nic složitého, jenom se už na porodním sále vypíše nový papír a je to. Ikdyž kéž by se některé mimina jmenovaly Evičky....
některá jména stojí opravdu za to! emoticon
14. led 2006 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
verusinek
53
Registrovala se 17. června 2005 na modrykonik.cz. Přidala 3488 příspěvků a 1 album. Má 51 přátel. Hradec králové.
 Tereke to jo no at ziji moderni rodice emoticon
14. led 2006 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tereke
Registrovala se 21. srpna 2005 na beremese.cz. Na modrykonik.cz přidala 21 příspěvků.
 No jo mě se taky líbí zajímavá jména, ale že bych se potřebovala jmenovat Esmeralda, Kasandra, Kevin, atd. emoticon emoticon emoticon
14. led 2006 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
verusinek
53
Registrovala se 17. června 2005 na modrykonik.cz. Přidala 3488 příspěvků a 1 album. Má 51 přátel. Hradec králové.
 tereke to jo no emoticon nektery jmena jsou vazne zajimava
14. led 2006 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tereke
 No tyhle jména se dávají jen někdy, ale je to teda bomba. Chudáčci děti emoticon
14. led 2006 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
verusinek
53
 Tereke no ale ono to je prave proto divny, kdyby pobihalo vic esmerald tak to neprijde pak tak divny ale kdyz je jedna z miliona
14. led 2006 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tereke
 No jo, to máš pravdu. Ale mě by se to jméno nelíbilo ikdyby se tak jmenovalo celé město emoticon
Záleží na rodičích....
14. led 2006 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
verusinek
53
 to mas pravdu emoticon
14. led 2006 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tereke
 mě se totiž líbí klasické jména, spíš staročeské. Taková ta zajímavá ale ne "jihoamerická" emoticon
14. led 2006 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
verusinek
53
 tereke to jo no to me se livi normalni bezne pouzivana jmena
14. led 2006 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
macu.k
4
Registrovala se 19. dubna 2005 na modrykonik.cz. Přidala 1001 příspěvků, 6 alb a 17 inzerátů. Má 1 přítele. České budějovice.
 My jsme se s manzelem shodli na Barunce - moc se mi libi, protoze ma hodne hezkych tvaru - Baruska, Barborka, Barca... Manzel by chtel jeste Katerinu, tak kdybysme meli dve holcicky, nebo by chtel Marketku - po me. Moje jmeno se mi libi, ale moc se mi nelibi kdyz davaji rodice stejny jmena jako maji oni. No a kluka jsem chtela Mateje, jenze tech je ted vsude plno, takze se mi docela libi Matyáš - to je vlastne taky Matysek anebo Vojtisek.
18. led 2006 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
alcatko.j
243
Registrovala se 12. září 2005 na beremese.cz. Na modrykonik.cz přidala 2009 příspěvků. Má 53 přátel.
 Macu, libi se nam stejna jmena emoticon Akorat manzel Barboru ne a ne skousnout, zna jednu protivnou emoticon
18. led 2006 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bustik
5
Registrovala se 18. dubna 2005 na beremese.cz. Na modrykonik.cz přidala 845 příspěvků. Má 2 přátele. Region Praha.
 To já si furt trvám na své Kristýnce a manžel na své Bibianě. Teď jsme se ovšem shodli na Terezce, tak nám to snad vydrží do té doby než to bude aktuální emoticon
18. led 2006 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
clarca
1
Registrovala se 12. září 2005 na beremese.cz. Na modrykonik.cz přidala 159 příspěvků. Má 1 přítele.
 O víkendu jsem se se Zdendem bavila o jménech pro miminko, pro holčičku jsme se shodli na Veronice nebo Kateřině emoticon . Pak jsme to povídali doma a moje mamka povídá: A jaký máte vybraný klučičí?
Na to Zdenda: To nemáme žádný, protože to bude holčička emoticon emoticon emoticon emoticon . Pak jsem se s mamkou shodla, že aby byl klid a radost v obou rodinách, tak bysme měli mít dvojčata - kluka a holčičku (já jsem ze 3 holek a Zdenda ze 3 kluků) emoticon
18. led 2006 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
coxa
16
Registrovala se 12. dubna 2005 na modrykonik.cz. Přidala 2602 příspěvků a 32 inzerátů. Má 17 přátel.
 Alcatko, Macu jsem na tom stejně, Barunka je naprosto úžasné jméno, ale už teď vím, že mi neprojde. emoticon Manžílkovi se nelíbí a když se o něm zmíním, tak dělá bar, bar, bar, bar... emoticon Už jsem ji i zkoušela vyměnit za jméno pro kluka pro něj, ale neuspěla jsem. emoticon
Matěj se mi taky líbí, stejně jako Matýsek, ale těch je u nás moc, Vojtíška neznám žádného, takže to možná ten Vojtíšek nakonec vyhraje. A nebo že by Kryštof? emoticon
18. led 2006 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jajinka
Registrovala se 19. října 2005 na modrykonik.cz. Přidala 7 příspěvků.
 U nás se chystáme (teda až to bude aktuální emoticon ) na jméno Šimon pro kluka a pro holčičku Anička nebo Kačenka. Ale Vojtíšek je taky moc pěkný emoticon
18. led 2006 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
iris
7
Registrovala se 20. září 2005 na modrykonik.cz. Přidala 4772 příspěvků, 4 alba a 45 inzerátů. Má 18 přátel.
 Jajinko,můj snoubenec chce taky chlapečka Šimona emoticon Začínám si zvykat,já chtěla Robina nebo Martínka.A holčičku chci Kristýnku.
18. led 2006 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
danielah
Registrovala se 5. července 2005 na beremese.cz. Na modrykonik.cz přidala 338 příspěvků a 1 album. Region Praha.
 Moni: mně se teď líbí snad každý jméno... ale manžel celkem nekompromisně trvá na Marii a Ondřejovi, to se mi líbí, ale ty hormony... emoticon
Jo a jinak Klaudie se mi nejdřív vůbec nelíbilo, pak jsem si zvykla, ale docela mě zarazilo, že to znamená v překladu chromá...
18. led 2006 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ikke
Registrovala se 25. ledna 2005 na modrykonik.cz. Přidala 12107 příspěvků, 1 album a 1 článek. Má 18 přátel. Nizozemsko.
 ozaj, ked chcu vasi partneri, aby sa synovia volali po nich, nestacilo by im, ze sa budu volat priezviskom po nich? emoticon ja viem, blbost.... ale mozno s tym niektora uspejete emoticon
alebo ze, "zlaticko, nas maly bude mat priezvisko podla teba a meno podla mna", cize meno mu vyberiete vy (cim nemyslim, ze by sa vasi synovia mali volat prave Zuzan /zdravim priaznovcov simka a grosmana/, Monik, alebo veronik emoticon )
apropo, moj cesky strejda, ked ma v detstve oslovil "Terko" ja som zurivo nanho nakricala, ze ja nie som chlapec emoticon (v slovencine 5. pad nemame a vsetky mena konciace na o su chlapcenske)
18. led 2006 v 17:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
nimmo
1
Registrovala se 10. listopadu 2005 na beremese.cz. Na modrykonik.cz přidala 210 příspěvků a 3 alba. Region Praha.
 nevíte jestli se můžou dát dítěti jména dvě? mám na mysli i bez křtění? díky moc
2. únor 2006 ve 22:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mnauu
Registrovala se 15. září 2005 na beremese.cz. Na modrykonik.cz přidala 143 příspěvků.
 nimmo muzou emoticon
2. únor 2006 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
nimmo
1
Registrovala se 10. listopadu 2005 na beremese.cz. Na modrykonik.cz přidala 210 příspěvků a 3 alba. Region Praha.
 díky mnauu emoticon jména co se líbí mně se vůůůůbec nelíbí mé drahé polovičce, tak mi je "povolil" jako druhý! emoticon
2. únor 2006 ve 22:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
katya
1
Registrovala se 9. prosince 2005 na beremese.cz. Na modrykonik.cz přidala 27 příspěvků. Region Praha.
 my se zas nemuzeme shodnout, jestli dve jmena nebo jedno... emoticon
2. únor 2006 ve 23:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tobiska
Registrovala se 11. února 2006 na beremese.cz. Na modrykonik.cz přidala 1 příspěvek.
 no tak u nás se shodneme pouze na Lindě a Davidovi.. mně by se ještě líbila Helenka a Jakub, ale zrovna toho Kubu nemůže můj přítel překousnout emoticon on by chtěl Veroniku a Radka a to zas nepřekousnu já emoticon ségra se totiž měla jmenovat Radek a já jako šestiletá proplakala týden, protože se mi to jméno strašně nelíbilo, ale mamka byla neoblomná.. naštěstí je ségra Peťula emoticon
13. únor 2006 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
miau
Registrovala se 11. listopadu 2005 na modrykonik.cz. Přidala 208 příspěvků, 1 album a 8 inzerátů. Má 8 přátel.
 my sme obaja presvedceni ze nase ratolesti budu Veronika a Marek az neskutocne rychlo sme sa na tom zhodli emoticon ale myslim ze ked to pride raz na svet sa to moze uplne pomenit a pri 1. pohlade na babatko nas mozno oboch napadne nejake meno nad korym sme vobec neuvazovali ale jednoducho sa nam bude prenho hodit emoticon a mozno pridu dvojicky(2 divecatka/chlapci), alebo trojicky...dalej uz radsej nejdem emoticon
13. únor 2006 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zuzule
5
Registrovala se 25. ledna 2006 na modrykonik.cz. Přidala 1825 příspěvků a 4 alba. Má 4 přátele. Region Šumperk.
 Já bych chtěla holčičku Petru nebo Kačenku - na té jsme se dokonce shodli a pro chlapečka by se mi líbil Jakub, ale to nehrozí, protože přítel je Jakub - takže by se to pletlo a to nechci. Ale líbí se mi třeba Honzík... TAkže se ještě uvidí..Času je dost, třeba ještě vymyslíme úplně jiná a třeba i hezčí jména... emoticon
13. únor 2006 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
marie_m
Registrovala se 22. října 2005 na beremese.cz. Na modrykonik.cz přidala 2171 příspěvků. Má 1 přítele. Region Praha.
 holky, my uz jsme se skoromuzem domluveny, ani to moc nebolelo, Kristynka, Jakub a David emoticon
Moc jsem chtela Barborku, ale to mi neproslo, stejne jako Daniel emoticon
i tak jsem spokoojena!
pekny den
22. únor 2006 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
meluzina
4
Registrovala se 26. dubna 2005 na modrykonik.cz. Přidala 1982 příspěvků. Má 9 přátel.
 Ahoj, bohužel zatím nejsem ani těhotná, ale jména vymyšlená mám a manžel souhlasí emoticon
Holčička : Adéla nebo Markéta a chlapeček jasnej Filip emoticon
22. únor 2006 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
samera
Registrovala se 16. srpna 2005 na modrykonik.cz. Přidala 209 příspěvků. Má 1 přítele.
 My mame zatial na dievcatko, jednoznacne vyhrala Emma emoticon
22. únor 2006 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
domka
Registrovala se 13. září 2005 na beremese.cz. Na modrykonik.cz přidala 18 příspěvků. Region Praha.
 Na začátku této diskuse jsem si přečetla názor někoho, že je málo mužským jmen. To přece není pravda! Těch je spousta, akorát některá jsou často dávaná - Jan, Jakub, Tomáš, Adam Martin.... Jsu nejdávanější za posledních 8 let. Jmen je opravdu spousta a spousta, akorát, že málo rodičů si troufá dát jméno, které nenajdou v kalendáři.

Já mám doma knížku "Jak se bude jmenovat", která je sice z roku "razdva", ale našla jsem tam moc pěkná jména, která se ale nedávají nebo málokdy. Jsem totiž zastánce jmen, která nejsou běžná. Dokonce jsem ustoupila ze jména, které se mi líbilo jen proto, že se začalo často dávat - Matyáš.

Takže, holky, nebojte se dávat dětem jména, která nejsou častá. Já jsem třeba moc ráda, že jsem se jmenovala jinak než ostatní stejně staré holky. To byly samé Kačenky, Terezky, Janičky a když maminky zavolaly "Janičko", zvedlo se z pískoviště 5, 6 holčiček........ Když zavolali "Dominko", byla jsem to vždycky a všude jen já. Bohužel, po výhrách hokejistů se toto jméno hodně rozšířilo... emoticon)

Další, co bych kromě dávaných jmen neudělala je to, pojmenovat dítě podle někoho v rodině - tatínka, babičky, dědečka.....

Padl tady taky dotaz, zda k dlouhému příjmení dlouhé nebo krátné jméno. Já jsem přesvědčená, že to záleží na tom, aby ty jména k sobě ladila. Zálečí na počtu slabik a jejich ladění. Na co bych ale odpověděla hned je to, že ke krátkému příjmení rozhodně dlouhé jméno. To proto, že když se někdo jmenuje např. Dan Hrad, tak je to hodně nevýrazné.

Jo, jména, to je moje!!!!
22. únor 2006 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš

Populární alba