Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

karina1
26. únor 2014

@h2 Ja teda neviem, ale keby dam prvemu dietatu meno Jessica a druhemu Jožko tak mi to uplne ok nepride, aj ked niekomu to asi neva, proste sa mu zrovna tieto dve mena pacili najviac 😀 Neprihliadat na meno surodenca je dla mna rovnake ako neprihliadat na priezvisko..

karina1
26. únor 2014

@baraz moja dcera sa vola podobne 🙂 a cakat dalsie dievcatko, tak meno asi nevyberiem.. Inak sa mi celkom paci, ked sa nejake spoluhlasky z primenia opakuju aj v mene.. a druhe meno holcicky (v mojom pripade) by som asi davala tiez s ia/ie na konci.. Pripadne by mohlo byt zaujimave, keby mali inicialy naopak N.V. a V.N. som zvedava, co vyberies vo finale.. 🙂

h2
3. bře 2014

@karina1 Jasné, Tebe to OK nepríde, ale mne napríklad áno, úplne v pohode. Veď ak to nebudú dvojičky, nebudú spolu chodiť do triedy, budú mať iných kamarátov a v dospelosti úplne iný život, nikto, okrem blízkej rodiny, nebude ani vedieť, že jeho známy, alebo kolega Jožko má sestru Jessiku. S priezviskom je to iné, ale Jessika a Jožko, prečo nie?

dacanovic
4. bře 2014

já chtěla pro kluka Sebastíána ,Nicolase nebo Kristiána .. no ale přítel mi řekl že je to jak pro teplouše 😠 takže se rozhodujem mezi Dominikem,Viktorem nebo Kewinem 🙂 a pro holčičku chceme 100% Sofinku 🙂 chtěla sem Vanessu ale to je prej jak pro psa :D a nebo Ellenu 🙂 ..přítel chtěl pro kluka Jiřího ale mě se absolutně hnusí česká jména co má každý druhý dítě...k holce se nijak nevyjadřoval to souhlasil se Sofinkou 🙂) ale prostě česká jména se mi nelíbí..nedokážu překousnout že by se moje dítě jmenovalo stejně jak dalších 10 dětí u nás na vesnici ...a jména co chci já tady ještě nikdo nemá 🙂

pepina271
26. bře 2014

ahoj holky, nemáte některá jméno na holčičku Timea? Nemůžu najít, kdy má svátek a zda se musí někde žádat o povolení? 🙂 děkuji 🙂

petrajurinova
26. bře 2014

@pepina271 Timea je původem řecké jméno, jeho význam je "sladká", svátek slaví ve většině zemí 18. května. O žádné zvláštní povolení žádat nemusíš, v ČR žije okolo 150 žen jménem Timea.

radka35
2. dub 2014

Já měl na jména výběr složitý,nesmělo tam být R,protože je v příjmení a musela být krátká,příjmení je delší a dost zvučné.Tak jsem chtěla jiné než běhají v rodině a okolí.Ale povedlo se.Obyčejná Česká jména a ve školce v okolí nejsou.

sarriku
5. dub 2014

Holky, tak u nás jsme se shodli na Juliance a Mojmírovi, nakonec to vypadá jak chlapečka😀.

sarriku
5. dub 2014

@pepina271 uživatelka kaliali má dceru Timeu, tak se kdyžtak můžeš zeptat jí.

curdibilka
9. dub 2014

Já mám u holek úchylku na jména, která končí na -ie - Máme Viktorii, líbí se mi Julie, Valerie, Anástázie, Rozálie a Stella, která sice není s -ie, ale je to krásné jméno... 🙂 U kluka je to složité, tam jsme se s manželem shodli, že se nám líbí vlastně jen Samuel a Sebastian, ale Sebík není možný kvůli příjmení, které končí na - an, takže to zní směšně. 🙂 Nejdůležitější z mého pohledu je, když se hodí jméno k příjmení, ať pak nemáme Jennifer Hruškovou nebo Benjamina Vomáčku. Navíc pracuju v MŠ, takže spoustu jmen jsem vyloučila z různých důvodů. Co tak teď frčí, tak jsou Dominik, Ondra, Jakub a klasiky David, Jan, Tomáš, Lukáš... U holek je to trochu variabilnější, i když je hrozně moc Sofií a Elišek... Každého věc, jak se jeho dítě bude jmenovat, jen si k tomu řekněte příjmení. 🙂

petrajurinova
9. dub 2014

@curdibilka a co Sebík s "en" na konci - Sebastien . My jsme zkoušeli snad všechny varianty a podoby tohodle jména, abychom našli takovou, která se nejlépe hodí k manželovu příjmení. Takže máme kluka se jménem Bastien.

curdibilka
9. dub 2014

@petrajurinova Měla jsem chlapečka v MŠ, který byl právě Sebastien a to se mi taky moc líbilo, takže je možné, že jednouuuuu...ale raději bych druhou holku. :D A jak mu říkáte? Bastík? 🙂

petrajurinova
9. dub 2014

@curdibilka Bastík, Basťa, Bambi, Basťulka, ve školce na něho volaly učitelky Bastíčku, ale to se mi moc nelíbilo. Teď ve škole na něho kluci volají Basi / Bazi .

curdibilka
9. dub 2014

@petrajurinova Zajímavé jméno. 🙂 Máte jen Bastíka nebo ještě nějaké dítko s neobvyklým jménem? 🙂

laucha
9. dub 2014

Ja mela byt Emma, ale jsem Alisa. Segra pak Alexandra. Mamca Svetlana 🙂 pokud budu mit dcerku, asi ji pojmenuji Svetlanka ani ne tak na pocest jako kvuli vyznamu jmena 🙂

petrajurinova
9. dub 2014

@curdibilka dcerka je Isabella. Jména obou dětí jsou německé, ale vzhledem k tomu, že v manželově rodině je těch německých jmen hodně, tak mi nijak neobvyklé nepřijdou. (máme babičku Hildegardu, pradědu Adolfa, strýčka Huga a pod.)

curdibilka
9. dub 2014

@petrajurinova Mi taky ne, myslela jsme neobvyklé vůči klasickým českým jménům. 🙂 Isabella se líbí i manželovi, ale mi se víc líbí Valerie. 🙂 Ale uvidíme, zatím se ani nesnažíme. 🙂

katyajen
16. dub 2014

@pepina271 Kamarádka má Timeu ( svátek 18. května) a já nad ní uvažuji o to víc že čekám druhou holku...u první jsem to zkusila neprošla mi, tak máme ZOE.
Jinak budu taky ráda za typ na neobvyklé jméno ...spíš krátké. 😉

kristiii
16. dub 2014

@katyajen mne sa k Zoe páči Lea 🙂

katyajen
16. dub 2014

@kristiii to jsem taky měla v top 10 ale nakonec se mi to rozleželo, stejně má právo veta tatínek tak snad bude hodný a nedá Petru nebo Hanu. Chce české. Já jsem chtěla Amy a to mi neprošlo pak Timea a Mia no uvidíme zatím se to motá kolem Laury, Týny a Elen. Ale pořád ráda přehodnotím 🙂 a navrhnu mužíkovi.

futu
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
karina1
17. dub 2014

@katyajen ako prve mi k Zoe napadla Zara/Sara.. 🙂

katyajen
18. dub 2014

@karina1 Sáru mají pejsky už dva kamarádi ☹

kristelka13
24. dub 2014

Holky kde zjistím, zda je jméno schválené, tj. že ho můžu použít? V knížce od Knappové je takovými těmi velkými písmeny napsána česká varianta jména a ta varianta jakou bychom chtěli dát je jen malými písmeny, jako podoba jména....

petrajurinova
24. dub 2014

@kristelka13 kompletni seznam vsech schvalenych jmen je k nahlednuti na kazde matrice

kristelka13
25. dub 2014

@petrajurinova díky moc, vznesla jsem dotaz na matriku a jméno je prý na seznamu povolených, takže paráda 😎

chupetka1
30. dub 2014

Zdravim holky cekame druhe mimi a nevim jaky jmeno dat klukovi chci mit cizi jelikoz prvni syn ma srbske jmeno jako ja tak zkousim hledat nejaka pekna zatim se mi libi nikolas,tobias,andrei a elias 🙂

jaako
30. dub 2014

@chupetka1
ahoj, môj syn sa volá Alan, je to krásne meno. Okolie a rodina si museli najskôr zvyknúť a nemenila by som. neľutujem.Všetci si už zvykli. Na pieskovisku keď ho oslovím, otočí sa len on 🙂
ale keď iná mamina zavolá na Tomáška, otočia sa traja chlapci 🙂 /nič v zlom/

colo80111
30. dub 2014

Ahojte Babulky... tak u nás je detí v rodine veľa... Tak vám to zhrniem ...... Máme doma chlapcov -Richard,,Tobiáš,Martin, Alex,Maxim,Sebastián,Matúš,Tomáš 2x, Michal
-Michaela,Júlia,Linda,Klára,Natália,Lenka,Lea,

Ja mám doma Jakuba...A ak sa nám niekedy podarí baba,tak by som veľmi´chcela Johanku alebo Ninu....No to mi asi neprejde u drahého,lebo najbližšie bude vyberať meno on 😀

veronikapinkaskanerova
5. kvě 2014

Ahoj holky, nevíte někdo, jak je to se zapsáním jména BÁRA ? Nechceme dlouhé Barbora ani Barbara, prostě jen Bára, ale všude na netu je uvedeno, že se nesmí jednat o zkomoleniny a domácké úpravy jmen ????Máte někdo zkušenost ?