Pedagogické minimum. Kde se dá vystudovat?

michaelac
26. bře 2008

Ahoj maminky i nemaminky,
nemáte náhodou některá zkušenost s pedag. minimem? Zajímá mě hlavně kde se dá vystudovat, jestli to jde dálkově, jestli se platí,jak dlouho to trvá a jestli je potřeba mít už nějaký titul.

Já jsem prozatím Bc. ekonomie, ale chtěla bych učit a nechce se mi hlásit znovu na pajdák na 5let ☹

krikri27
26. bře 2008

Michaela, kamarádka je ing ek. a ted si něco dodělává, aby mohla učit, asi je to 2leté, ale co to je, nevím 😅 ale určo to není na 5 let 🙂 ale na pajdě to není, je to na nějaké jiné fakultě 😲
Jinak soukromé VŠ nabízejí něco na způsobob ped. minima-pro mistry odb. výcviku a tak, ale jestli ti to uznají všude, to netuším 😕 Bohužel nejsem s tou kamarádkou v kontaktu, tak víc neporadím 😔

marci
26. bře 2008

Michaelo já vystudovala pedagogické minimum při studiu ekonomie na MZLU v Brně. Studium trvá 2 roky - není nijak náročné. A dá se studovat i dálkově 😉

marci
26. bře 2008

bližší info zde http://www.icv.mendelu.cz/studium/spv.html
Jinak se klidně ptej 😉

andelka
26. bře 2008

Já budu mgr. v oboru historie a taky se chystám si udělat osvědčení, abych mohla učit. Na mé univerzitě pro to nemají akreditaci, takže jsem se přihlásila do Ostravy. Je to při PdF, ale patří to do Celoživotního vzdělávání. Chtěají potvrzení o titulu, ale ten já ještě nemám, stačí dodat až bude. Je to na 2 roky, dálkově, v sobotu co 14 dní a platí se to po ročnících, dělá to 4000 na semestr.
Každá škola to má ale jinak, třeba v Hradci Králové se to dá udělat i za rok.Ale to mám trochu z ruky.

michaelac
autor
26. bře 2008

Děkuji moc za info 😉 jste supr

bosorkajarka
20. srp 2010

Nemáte někdo nejake nové info? Vystudovala jsem biologii a rada bych ucila. Diky moc.

janickhaa
14. lis 2011

Ahojky,
chci se zeptat jestli někdo neporadí, co mám vystudovat, abych mohla pracovat s dětmi. Spíš je trénovat v určitým sportu. Praxe a trenérské školení mám, ale papír, že můžu pracovat s dětmi ne. Škola pro tento sport se otevírá jednou za několik let, takže to jsem prošvihla. Bylo mi řečeno, že mi stačí pedagogické minimum, ale jak to tak procházím zjišťuju, že to se hodí jedině k titulu pro rozšíření studia. 😒
Potřebovala bych něco v dálkové formě. A vůbec nevím jak to hledat nebo kde se ptat.
Díky za rady 🙂

kukuca
18. únor 2012

Nikdo další nemá žádné zkušenosti?Zajímalo by mě, jestli se to fakt dá využít, jestli mě pak zaměstnají..Mám Mgr. obor soc.pedagogika a chtěla bych učit na sš základy společenských věd, obsahují právo, psychologii, z čehož mám SSZ.Díky moc za odpovědi 🙂

valentovasasa
18. únor 2012

Ahoj, pedagogické minimum se dá vystudovat na kterékoliv pedagogické fakultě. Otevírají to každoročně pod pojmem "celoživotní vzdělávání". Platí se to (u nás v UL) tuším 4500 za semestr a je to na tři semestry. A podle výše tvého současného vzdělání si doděláváš to minimum -pokud jsi Bc. tak si můžeš dodělat minimum pro vychovatele. Pokud jsi Ing. nebo máš probíhající Ing. studium, tak už si může udělat minimum pro učitele SŠ.

http://pf.ujep.cz/index.php?option=com_content&...

http://pf.ujep.cz/index.php?option=com_content&...

kukuca
18. únor 2012

@valentovasasa díky moc 🙂
a ty to přímo máš?Nebudou mít přednost všude spíš přímo vystudovaní učitelé?

loafa82
18. únor 2012

nahodou pedagogicke minimum pro stredoskolaky? Nevite o necem?

valentovasasa
18. únor 2012

pedagogické min pro vychovatele je primárně pro středoškoláky - a já to nemá, já si chci dodělat to pro učitele SS,a le jelikož mám 2 děti, letos jsem v prváku na denním studiu Ing., do toho podnikám ve financích a učím na soukromé SS účto, tak už bych další studium nestihla.

comra
24. únor 2012

Absolvovala jsem VŠE(ekonomka). chtěla bych si dodělat pedagogické minimum a učit. Jaké předměty bych mohla učit?Jenom ty, ze kterých mám státnice? Nebo jaké? A kde (ZŠ, SŠ,..)? díky

Jinak v Ji je "doplňkové pedagogické studium" na 1 rok a to dálkově. Platí se myslím 17000...

roofie
24. únor 2012

Karlova univerzita nabízí dps, různé... PO splnění určitých podmínek dokonce zdarma... mrkni na jejich stránky...

jsempac
17. pro 2012

Chtěla bych se zeptat, jestli někdo náhodou nevíte, jestli je platné pedagogické minimum z roku 1990? Dělala jsem ho při práci jako vychovatelka střední školy. Stojí na něm "Osvědčení - Absolvoval kurz pedagogického minim pro začínající vychovatele středních škol." Trochu mám obavu, že už to nebude platné, ale na druhou stranu, když to člověk udělal a prošel zkouškama, tak by to mělo být v pořádku.

hertakavkova
10. led 2013

hertus :chtěla bych info, kde se příhlasit na Mgr? Mám UOV a UOV a vychovatel, chtěla bych se příhlasit na vyšší studium abych mohla učit ve škole v oboru cukrář,kuchář - technologii, suroviny

andrea951
21. únor 2013

Zdravím chci se zeptat je možné udělat si pedagogické minimum když jsem na VOŠ obor sociální práce a je možnost s pedagogickým minimem pracovat ve školce?? 🙂 díky za odpověď

zajecatko
23. únor 2013

ahoj, zdravím vás, vy, co jste dělali to pedagogické minimum na Ostravské univerzitě, jaký tam byl tu každou druhou sobotu rozvrh? 🙂 mám VŠ překladatelství a tlumočnictví v kombinaci angličtina a němčina a tak trochu zvažuju, udělat si to pedagogické minimum, co by mě opravnilo učit na SŠ a 2. st. ZŠ... dík za odpověď

didulak
29. bře 2013

Ahoj nevíte jestli se to pedagogické studium dá studovat i při vysoké škole?

domino.aligotor
10. dub 2013

Dobrý den, měla bych dotaz k ped. minimu. Mám v součastnosti vystudovaný Bc. v obotu ekonmie a ráda bych časem učila na střední škole. Našla jsem si školu - kurz http://www.visk.cz/akce/1902G33 a když jsem se poptávala jestli s tím budu moc učit tak jsem dostala tuto odpověď: pokud máte magisterský stupeň vysokoškolského vzdělání, pak po doplnění pedagogického Studiem pedagogiky – tedy naším kurzem 1902G33 Studium pedagogiky (SP2) – získáte odbornou kvalifikaci pro výuku na střední odborné škole, a to odborných předmětu odpovídajících vystudovanému magisterskému oboru. V případě nižšího než magisterského vzdělání byste po doplnění Studiem pedagogiky získala odbornou kvalifikaci pro výuku odborného výcviku či praktického vyučování, a to takového, které odpovídá vystudovanému odbornému oboru. Ale já nevím jaký je v tom rozdíl. Cítím, že je v tom rozdíl, ale nevím co si mám představit pod pojimen učitel odborného výsvyku v Ekonomii?? Nemohl by jste mi to někdo laicky vysvětlit. Děkuji

ebube
22. dub 2013

i will like to get more info about project topics. how to go about it.see http://www.unn.edu.ng

cervik1111
25. črc 2013

holky,není někdo na ostravské a nestuduje celoživotní vzdělavání?????

michaelahujova
8. říj 2013

Ahoj chtěl jsem se zeptat a poradit, kde se dá studovat pedagogické minimum? Nyní studuji obor vychovatelství, ale myslím si že kdybych chtěla učit v mateřské škole tak potřebuji něco spíše pro předškolní děti, což tohle co mam neni. Díky moc za nějaké info či rady 🙂

korecova
17. led 2014

Dobrý den prosím nevíte někdo zda-li můžu učit v matřské školce,když mám jen gymnázium?? A jestli by stačil třeba nějaký kurz pedagigiky?? Moc Vám děkuji za jakoukoliv radu 🙂

scheetje
18. led 2014

Www.nidv.cz - je to na rok, jmenuje se to Studium pedagogiky, za 10 000, pobocky tohoto institutu jsou ve13 krajskych mestech.

svobodi
6. únor 2014

dobrý den, chci se zeptat, mám také sš ekonomku, chtěla bych pracovat v mateřské školce, bohužel musím si prý dodělat pedagogickou školu, chci se zeptat slečny Korecové, zda již ví jak na to. díky

radushka1
12. únor 2014

@scheetje já se bojím, že to má do pedagogického minima daleko, dle toho co čtu, je to už pro učitele...
Komu je program určen --pedagogům všech SŠ, pedagogům ZUŠ a SUŠ
Popis programu
Akreditovaný program "Studium pedagogiky" je realizován v rámci udržitelnosti projektu Zvyšování kvalifikace pedagogů v celé ČR. Je určen k získání pedagogicko-psychologické kvalifikace pro cílovou skupinu pedagogů, kteří působí jako:
- učitelé odborných předmětů střední školy
- učitelé praktického vyučování střední školy
- učitelé odborného výcviku střední školy
- učitelé uměleckých odborných předmětů v ZUŠ, SUŠ a konzervatoří
- učitelé jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky.

scheetje
13. únor 2014

@radushka1 Je to 120 h studia, coz je presne potrebne mnozstvi ulozene ministerstvem. Ja jsem tim prosla, abych mohla ucit na ZS v momente, kdy jsem si jeste dodelavala VS, ale zaroven jiz chtela ucit. Vysledne osvedceni stacilo jak vedeni skoly, tak inspekci. Takze to nema do ped. minima daleko 😉 Neni to pro ucitele, kteri jiz titul maji, tzn. meli pedagogiku, psychologii a didaktiku v ramci sveho studia na fakulte. Je to pro ty, kteri si skolu dodelavaji, aby tak mohli pracovat s detmi/mladezi nebo pro ty, kteri maji VS, ale nepedagog. zamereni a presto se chteji pohybovat ve skolstvi. Priklad: Ted byl v TV muz, ktery ma vystudovane IT, je ing, ale chce ucit. Tak ten si to minimum musi dodelat, jinak ma smulu.

sonia36
17. únor 2014

ted jsem s pani mluvila. oni vas prijmou a nebudou se ptat zda mate VS, ale je pak na vasem zamestvavateli na ZS zda vam to uzna. a to asi neuzna protoze chteji vysokoskolske vzdelani. to je jednou z podminek. takze je to pekne na houby. vzasade co jsem obvolala Vš tak z toho vyplyva ze doplnit vzdelani si muze bud jen vysokoskolak a kdo ma jen stredni vzdelahni a chce ucit na zakladni skole tak musi na bakalarske studium kombinace pedagogika plus obor co chce ucit.