Plíseň na prádle, jak to vyprat?

paseky
25. čer 2008

Ahojky, prosím o radu. Manžel si pere dresy na fotbal, ale nechal je v tašce pekně uležet. po vyprání na nich zůstala plíseň zažraná v látce. 😒 nemáte některá radu jak se jí zbavit??? zkoušela jsem to prát už v soli, nějakém vanishi a nic.dík zatím

ivousek
25. čer 2008

Odstranění plísně z tkanin, které lze normálně vyprat. Navlhčete část tkaniny napadené plísní a vetřete do ní prášek na praní. Pak věc vyperte při maximální teplotě, kterou výrobce doporučuje; do vody přidejte půl šálku bělicího prostředku obsahujícího chlor. Pokud plíseň nezmizela, namočte věc ještě před vlastním praním na 30 minut do roztoku ze 4 litrů teplé vody a čtvrt šálku bělidla.
To jsem jediné nasla na netu.ale predpokládám ze dres je barevný takze asi belidlo nehrozí ☹

paseky
autor
25. čer 2008

ivousku, dík.Přesně tak dres je oranžovo černý a maximum tam píšou 30 a já už to dala i na 40 a nic. dala jsem plnou velkou odměrku nějakého oxyaction přímo¨do pračky, tak ještě do každýho praní přep. a normální a nic. teď jsem je namočila do prášku a s tím oxy ael asi taky nic . já nevím zkusit ocet. savo by to sežralo 😒

haluskacz
25. čer 2008

zkus aplikovat "chytrou houbu" - da se sehnat v drogerii. Je to houba, ktera na plisni cizopasi a uplne ji znici, sama je totalne neskodna. Kdyz uz nema cim se zivit, uhyne. Pouziva se na textil, na zdi i na plisne na kuzi. Textil nenici.

paseky
autor
25. čer 2008

halu. dík a nevíš jak se to jmenuje přesně??

haluskacz
25. čer 2008

jinak po aplikaci houby a likvidaci plisne muzou skvrny zustat, ale po nekolikerym predeprani mydlem a vyprani by se mely vyprat

kitty68
25. čer 2008

no holky tohle je sice o plisni, ale nevite jak vyprat skvrny od travy, manzel byl hrat cricket a ve svetle sedych teplacich se vyvalel v trave a nemuzu to dat nicim dolu ☹

ivousek
25. čer 2008

kitty. tak to já hned namocím do vanishe ,ale musís hned jak uz to je jedou v pracce tak to nejde ani vanishem.

paseky
autor
25. čer 2008

trávu vyperu ze všeho bez problemu. mám persil a ten já nedám dopustit.trávu vždycky vypere a třeba i z rifliček mojí slečny

kitty68
25. čer 2008

ja js koupila prave fairy (vyrabi to ariel, je to nonbio, pro deti) vypralo to jeho hnusne spinave poncle z prace bez problemu ale tu travu ne 😠

paseky
autor
25. čer 2008

kitt tak to neporadím

scai
25. čer 2008

kitty přesně jak píše ivousek. Vanischem to jde krásně,ale musí se dát na ty skrny prvně, ono to krsáně vyšumí a pak až dát (klidně zase s vanischem) do pračky. Bojím se že na tu zžranou trávu už nepomůže nic

kajika
25. čer 2008

Zkuste žlučové mýdlo prodává se v drogerii teta, stojí asi 60 kč, pustí skoro všechno i z dětských oděvů.

paseky
autor
25. čer 2008

dík

paseky
autor
26. čer 2008

ahojky, tak plíseň je pryč. Měla jsem to namočený v tom nějakým vanishi(něco podobnýho z plusu sůl na skvrny) a prášku na praní.chodila jsem to tam muchlat. a pak jsme to s manžou daly do pračka a vypraly a je pryč. tak huráááá. to jsem ale ráda 😵 děkuju za rady a zase někdy čao

kelisek111
17. zář 2014

Aajajaj s plísni si tak snadno asi neporadíte. Bělidla v takovém množství oblečení (dres) spíš zničí...a to i kdyby byl bílý. Jediné co mě napadá, dát ho do prádelny. Dávala jsem do ní vyčistit halenku, kterou jsem si polila mastným a taky to nešlo pustit, vyčistili to a vypadá, jako "nová". Musíte samozřejmě zvážit, zda vám stojí za to dávat dres do prádelny, ale ceny tam nejsou zase tak šílené ba naopak.

stanaaa
28. zář 2015

několikrát namočit do peroxidu vodíku a několikrát vyptat

stanaaa
28. zář 2015

je to dobrý i na borůvky.... co jsem na to přišla, tak mi peroxid v domácnosti nechybí 🙂

ze
24. lis 2015

Peroxid vodiku mohu jedine doporučit. Diky za tip. ;)

oriell
24. lis 2015
Uživatel oriell je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od oriell.

Já na všechno používam žlučové mýdlo. Poradila mi to kamarádka a teď na něj naprosto nedám dopustit 🙂 Jinak zkoušela jsem ho i na zanesenou pohovku a taky to pomohlo. Navíc stojí pár kaček

koriandrie
29. lis 2015
Uživatel koriandrie je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od koriandrie.

@oriell A kde se takové žlučové mýdlo dá koupit? nikdy jsem o tom neslyšela? Potřebovala bych vyčistit křesla a látkové židle k jídelnímu stolu 🙂

ze
29. lis 2015

DM drogerie ;)