Vychytávky v domě. Obklady, podlaha, koupelna,...

martinka79
20. bře 2009

Zdravím maminy,
ráda bych s vámi probrala různé dobré typy v domě či bytě.
blíží se nám dostavba domu a chci znát názory z praxe. Např. v kuchyni oblkady, desku či mléčné sklo? jaké podlaha se nejvíce nejlépe udržuje, typy a co máte osvědčené. Koupelny a různé dobré nápuky. krb a samo i zahrada její terén. díky moc. 🙂

martinka79
autor
20. bře 2009

maminy to jako stále jen melete o dětech a všem kolem? jsem čekala, že mi někdo poradí prima nápad co má doma co se mu osvědčilo či co je prostě pasé. 🙂

anta
20. bře 2009

Jé ahooooooooj 😀 😀 😀

lenula.b
20. bře 2009

ahoj martinko, tohle se spíš řeší asi na modré střeše 😀
já bych Ti jako poradila, ale nás rekonstrukce teprv čeká, takže taky nevím 😀

martinka79
autor
20. bře 2009

ahoj 🙂

martinka79
autor
20. bře 2009

já vím, že se to řeší tama,e když už jsem na tomto servru a tak proč si občas nenapsat, že kachle bla jsou blbé h hlediska ´tápot dětí. 🙂 ale i tak díky.

uci
20. bře 2009

martinka: tak ja ti hodim aspon zopar mojich skusenosti,
v kuchyni drevotrieskovy obklad - taku tu dosku k stene (najlepsie nejaky strakaty v takom istom dekore ako je pracovna doska - nie je vidiet kazdu blbu spinku, kachlicky a sklo sa ucistis k smrti 😝 ),
laminatove pohlahy su fajn a hlavne pre alergikov ale rataj s vysavanim asi tak 2x tyzdenne - inak ta zozeru prachove krokodily 😀 tam je proste ten prach desne vidiet, ale asi lepsie to vidiet a hned sa toho zbavit ako si to nechat ukladat do koberca a mat pocit, ze ako mame cisto 😉 a inac vobec nie su studene ako sa hovori, je to v pohode a este ak si das podlahove tak bez problemov (my mame iba take falosne podlahove - ze spiatocka z radiatorov ide v podlahe takym hadom a nie je zaizolovana a super to vyhreje - mame to v kuchyni (tam mame ale samo dlazbu), kupelni a aj v obyvke)
viac mam momentalne nenapada ale ked napadne, tak este napisem 😉

zdarec
20. bře 2009

tak pár tipů bych opravdu měla.

za prvé, lesklá dlažba do koupelny, hnus. je tam vidět i 1 vlas, takže neustále!!! uklízím, vytírám, olizuji prsty a snažím se zachytit kde co🙂) sprcháč, čiré sklo - hnus. každá kapička je tam samozřejmě vidět. nejlepší je sprcháč který má na dveřích "kapky" jako dekor. báječný, viděla jsem to u kamarádky a tiše závidím. vlastně tiše ne, řekla jsem jí to. co se týče sporáku nemám zkušenost, pracovní desku mám dřevěnou a kupodivu je dobrá, myslela jsem, že to bude hned odřené a poškábané...není.
podlahy mám plovoucí, vytírám ale denně. nevím jak to dělají ostatní, ale já to nedokážu déle udržet v čistotě. je to na palici. a taky na bačkory, poněvadž jinak tam jsou ťápoty a vypadá to, jak kdyby se nevytíralo dva měsíce. t oje asi zatím v mém okýnku vše 🙂

martinka79
autor
20. bře 2009

holky díky moc.
tak my budem mít podlahovku všude. dole všude dlažba a vrch bude s lamina nebo dřeva (záležitost financí)
desku za prac. plochu bych chtěla,a el slyšela jsem právě hodně negací jak to nevypadá dobře. já ji v bytě mám a jsem spokojená,a le to víte do kuchyně za 100tis. bych chtěla už něšco snad i napořád. 😀 😀 s vysáváním a vytíráním počítá dělám to i teď denně. 🙂
takže leská dlažba akchle blbé? to je poznatek díky. mě se zrovna jedny moc moc líbily. 🙂 😒

a co indukční deska nebo kombinace indukce a varné desky.?

martinka79
autor
20. bře 2009

s co vana budem mít rohovou asi 150 x150 Ravak máte někdo?

uci
20. bře 2009

doska za kuchynou je podla mna super - aj my mame - a ked je to v tom istom dekore ako je pracovna doska, tak je to prave velmi pekne, ze to nenapadko prechadza do toho obkladu a je to take jednoliate ale tot moj nazor - je to asi vec vkusu
vana 150x150 je super vec - vykupeme sa tam aj cela rodzina 😀 - ale kym sa naplni tak to trva straaaasne dlho 😒 takze velakrat sme to veru este nepraktikovali, tak max. 2x do mesiaca sa vana pouzije

mandarinka
20. bře 2009

Pokud nemáš vlastní studni, za vodu do téhle vany se nedoplatíš....

martinka79
autor
20. bře 2009

díky moc jsi hodná.
No my budeme mít ještě sprcháč tak když tak vyženu rodinku dolů, nebo do bazénu. 😀

mandarinka
20. bře 2009

Jo a pokud teda budeš mít sprcháč, kup si sklo s antiplakem, nejsou na tom vidět ty kapky, když uschnou

martinka79
autor
20. bře 2009

mandarinka vl. studnu zatím nemáme, plánujeme ji až další rok. díky za typ toho skla u sprcháče. 😉

martinka79
autor
20. bře 2009

ještě jedna věc mě zajímá jakou máte zkušenost s drátěným programem v potravinové skříny verzus plastové výjezdné police. já jsme proty plat. výjezdné police. ten dráťák mi nějak přijde nepřehledný a vyjíždí celá skříň. kdežto ty plast. police vyjíždí jednotlivě. máte to někdo? 🙂

kristi
20. bře 2009

draty jsou blby, propada to mezi tim....radsi vcelku plastovky

kristi
20. bře 2009

marti, leskly kachlicky jako obklad ale jo, to zase vypada dobre a matny by byly blby, takze dlazbu matnou a obklad leskly

vanu jsme meli 160x160, ale meli jsme studnu.....my se stejne koupeme spolu,takez to tak strasny nebylo

bolk
20. bře 2009

Ahoj, mě se docela osvědčily ty výsuvné velké šuplíky na hrnce a pokličky. Roh máme řešený špatně, ale alespoň jsem tam dala koš. Máme kuchyň 0 0 nic velikost. A plastový výsuvný šuplíky v potravinové skříni jsou taky skvělý.

uci
20. bře 2009

no studnu mame tiez ale je nam na prd 😒 teda nie uplne - na polievanie zahrady sa da pouzit ale do domu nee, lebo je tam zla voda a to ju mame docela hlboko tak nechapem, aj sme ju uz cistili ale zatial to nie je 100% 😒
tie siroke hlboke vysuvne supliky na hrnce su super - mozem potvrdit, a do tohu odporucam karusel - to je taka otocna skrinka

martinka79
autor
21. bře 2009

Super díky moc. já v návrhu mám právě dr. program,ale už ho nehci. takže díky moc. za rady a i s těmi obklady.
Jo pod umyvadlem, které bude v rohu budeme mít malou úpravničku vody a max. uložené čistící prostředky. jinak mám kuchyň dost velkou a je tou pouze pracovní kuchyň žádné sezení nic. 😉 a co digestoř, komínová s odsavem odvětráváním)ven nebo jen s filtrem? 🙂

a co zahrada živý plot z listnatých stromů já preferuji habr a dále mám v plánu jedno zákoutí přírodních keřů a něco máo z užitkové zahrady a potm ovocné stromy. 🙂

uci
21. bře 2009

ak mate moznost dat odsavanie von, tak urcite von, tie filtrove digestory su na prd, tie filtre sa rychlo zanesu a je s tym robota (moja mama ma taky a uz ho ani nepouziva, lebo to bolo treba stale cistit a kupovat nove), tie co maju odsavanie von maju len taky jednoduchy filter co sa da umyt aj v umyvacke a ostatny sajrajt ide von

martinka79
autor
21. bře 2009

aha děkuji. 🙂

uci
22. bře 2009

holky, aj ja by som mala jednu otazku: neviete mi poradit ako sa zbavit vrabcov co nam hniezdia pod skridlami na streche alebo v odkapoch? nie je to sice priamo "vychytavka v dome" ale nejaku poriadnu vychytavku by som na tych nezbednikov potrebovala - cele okolie domu mame uz uplne obsr..e 😠 je to hroza, clovek aby sa bal ist popri dome

martinka79
autor
23. bře 2009

uci to ti neporadím. ☹

uci
23. bře 2009

skoda 😒 a nikto iny? vari su ti vrabci neznicitelni????? 😨

soanpe
6. čer 2009

já nedám dopustit na WC na bidetový spršky. není nad po kakání si osprchovat řiť 😎 😀
ne celý bidet,ale jen spršky

odsávač určitě s vývodem

v kuchyn hladkoui dlažbu,lehce se vytírá. tá hrubá drží bordýlek 😝

na lamino mají v dm super mycí a pečující prostředek
a na dlažbu mají zase mycí prostředek,co snižuje kluzkost dlažby

do koupelny žebříkový topení a na něj věšáčky-dobře pak schnou ručníky 😉

zahrada.- aby byla co nejmín náročná na údržbu, takže tráva a něco neopadavé, stálozelené..., skalka s bylinkami, záhon s rajčary a víc už nemá smysl.Nechala bys tam ruce a mládí 😀

do dveří na zahradu sít proti hmyzu!!! 😅

indukční sporák bych nechtěla, musíš mít na to nádobí=další výdaj
já preferuju plyn-lepší výhřevnost, menší tepelný ztráty ... jo a když vypadne el.proud jsem vyzývaná 😎

hyzeng
19. únor 2015

V koupelně nám vynikne čistý styl, mohou doporučit tento druh sprchových dveří http://www.levna-koupelna.cz/sprchove-dvere/296... Fakt nám to prosvětlilo koupelku.

kacaba1994
2. kvě 2016

My máme tuto vanu https://www.ravak.cz/cz/vana-evolution a jsme rádi, každé " naložení " do vany si maximálně užívám 🙂 a hlavně cením, že se dobře meje. Co jsme měli dřív v bytě nebo například u rodiču, to bylo peklo, stačila jedna pěnová bomba a proste to dolu nešlo, ale teď to stačí jen setřít ( pár let ji už máme )